Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2016 r.
13:51

Śmiertelnie potrącił studentkę. Najpierw śledztwo umorzono. Teraz sprawa wróciła

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 53 A A

Trwa proces w sprawie śmiertelnego wypadku przy hipermarkecie E.Leclerc w Lublinie. Kierowca potrącił tam 21-letnią studentkę. Według biegłych, gdyby jechał wolniej, dziewczyna miałaby szansę na przeżycie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 – Wydawało mi się, że to dziecko. Leżała skulona, nie ruszała się. Wokół głowy była kałuża krwi. Jakaś pani powiedziała, że jest w wieku jej córki – tak wydarzenia ze stycznia 2014 r. zapamiętała Elżbieta P., która feralnego dnia mijała miejsce wypadku. Zatrzymała się na widok potrąconej dziewczyny.

– Jakiś mężczyzna krzyczał: Wyskoczyła mi! Nie zauważyłem! – wspominała wczoraj w sądzie Elżbieta P. Mężczyzną tym okazał się 35-letni Arkadiusz C., radca prawny z Lublina. Potrącił 21-letnią studentkę z Zamościa. Był wieczór. Dziewczyna wyszła pobiegać. Miała na sobie ciemny strój, a w uszach słuchawki. Kiedy znalazła się na przejściu dla pieszych przy ul. Zana, uderzył ją volkswagen prowadzony przez Arkadiusza C.

– Odrzuciło ją na jakieś 15–20 metrów – zeznał kierowca, jadący wówczas za 35-latkiem. Przyznał, że zbliżając się do pasów volkswagen nie hamował. Tuż po wypadku kierowca zatrzymał się i podbiegł do potrąconej dziewczyny.

Studentka zginęła na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Powołani później biegli ocenili, że bezpośrednia przyczyną wypadku było zachowanie 21-latki. Nie rozglądała się i wbiegła wprost pod nadjeżdżające auto. Śledztwo umorzono, ale rodzina zmarłej złożyła skuteczne zażalenie.

Nowy zespół biegłych potwierdził ustalenia poprzedników. Uznał jednak, że Arkadiusz C. przyczynił się do śmierci 21-latki. Miał bowiem jechać z prędkością 63 km/h, a więc powyżej normy dozwolonej w terenie zabudowanym. Nie zachował też szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Biegli uznali, że wypadek był nieunikniony, ale mniejsza prędkość volkswagena dałaby pieszej szansę na przeżycie.

Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy Lublin–Zachód. Arkadiusz C. nie przyznał się do winy. Postanowił nie uczestniczyć w procesie. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Sprawa wróci na wokandę 8 grudnia.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 00:27
+1
Zamknąć papugę, wypieprzyć z zawodu,. Najgorsi są przebierańcy - prawnicy i księża.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 23:24
+1
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeńs... rozwiń
Avatar
Robert / 30 listopada 2016 o 23:12
+1
To przestroga dla wszyskich kierowców ZWALNIAJCIE PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH !!! NOGA NA HAMULCU A NIE NA GAZIE !!! Jestem kierowcą i nie życzę nikomu takiej sytuacji. Nawet jak pijak Wam wyjdzie na przejście to zapamiętacie to na całe życie !!!
Avatar
robil / 30 listopada 2016 o 20:45
+1
Mam rozumieć że jak na ulicę wbiega dziecko to mogę bezkarnie zabić.Takie prawo tworzy jakiś psychopatyczny morderca.Przejście dla pieszych to miejsce szczególnej uwagi i nawet pijany pieszy ma prawo po nim bezpiecznie przejść.Są kraje gdzie taki wypadek to zabójstwo za które długo siedzimy i prawo jazdy tracisz na zawsze nawet za potrącenie pieszego.I tak powinno być w Polsce.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 18:57
+1
Przepisy jasno określają jak powinien zachiwać się kierowca przed przejściem. Dodatkowo kierowcę obciąża to, że jechał zbyt szybko. Za to powinien ponieść karę, jest współwinny śmierci dziewczyny. Z tego co obserwuję, to w naszym mieście prawnicy są poza prawem i pewnie włos z głowy mu nie spadnie...
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 17:35
+1
A może wystarczyłoby zdjąć nogę z gazu przed przejściem na kilka sekund, by tego uniknąć. Po to między innymi wprowadzono ograniczenia prędkości w mieście oraz obowiązek zachowania szczególnej uwagi w okolicy przejść dla pieszych aby ludzie nie ginęli w ten sposób.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 16:05
+1
Tylko progi zwalniające są w stanie przymusić niektórych kierujących do zwolnienia.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 16:00
+1
Sprawa umorzona - czyli nadal można lekceważyć sobie przepisy i pieszych. Licznik trupów tyka. Trzeci świat.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 15:44
+1
O to właśnie chodzi, żeby takie dziewczyny przestały ginąć.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 15:41
+1
Nic tu po sprawie! Dziewczyna nie żyje o żadne sądy nie wrócą rodzinie życia ich bliskiej osoby...!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 01:42
0
boli go że ktoś też zarabia konkretne pieniądze...a tak swoją drogą to pajacu jesli żuk przytula to ty też przytulasz...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 01:41
0
też nie piję piwa z byle kim :D:D
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 00:27
+1
Zamknąć papugę, wypieprzyć z zawodu,. Najgorsi są przebierańcy - prawnicy i księża.
Avatar
va / 30 listopada 2016 o 23:53
0
Zawalidroga 50 minus napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
M Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Jakiej zmianie bo ja nic nie wiem?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Poza tym w artykule bylo, że weszła pod samochód nie patrząc się.
rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 23:24
+1
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeńs... rozwiń
Avatar
Robert / 30 listopada 2016 o 23:12
+1
To przestroga dla wszyskich kierowców ZWALNIAJCIE PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH !!! NOGA NA HAMULCU A NIE NA GAZIE !!! Jestem kierowcą i nie życzę nikomu takiej sytuacji. Nawet jak pijak Wam wyjdzie na przejście to zapamiętacie to na całe życie !!!
Avatar
Zawalidroga 50 minus / 30 listopada 2016 o 23:06
0
"Pieszy ma obowiązek zatrzymac sie przed przejsciem" - możesz przytoczyć paragraf ? Przeczytałeś kiedykolwiek PoRD czy szwagier Ci tak powiedział ? Czy komuś z Was (jeżdzących szybko, ale bezpiecznie) udało się zdać egzamin na Prawo Jazdy wymuszając pierwszeństwo na pieszym ? Otóż to: pieszy jest "świętą krową" na przejściu. Spoczywają na nim rzecz jasna pewne obowiązki, ale spojrzcie na to drodzy kierowcy w inny przejaskrawiony sposób i może zrozumiecie zasady ruchu drogowego ujęte w Ustawie: to kierujący w uproszczeniu: przecina drogę po której poruszają się piesi i w większości przypadków "poza wtargnięciem pieszego" kierujący jest zobowiązany umożliwić bezpieczne przekroczenie jezdni pieszym. Tak samo jak pociąg na przejeździe, tak samo jak samochód na drodze z pierszeństwem przejazdu, tak i pieszy ma pierszeństwo. Jedyna różnica, że pieszym ustawa PoRD zabrania wtargnięcia - i to jest jedyna różnica.
"Pieszy ma obowiązek zatrzymac sie przed przejsciem" - możesz przytoczyć paragraf ? Przeczytałeś kiedykolwiek PoRD czy szwagier Ci tak powiedział ? Czy komuś z Was (jeżdzących szybko, ale bezpiecznie) udało się zdać egzamin na Prawo Jazdy wymuszając pierwszeństwo na pieszym ? Otóż to: pieszy jest "świętą krową" na przejściu. Spoczywają na nim rzecz jasna pewne obowiązki, ale spojrzcie na to drodzy kierowcy w inny przejaskrawiony sposób i może zrozumiecie zasady ruchu drogowego ujęte w Ustawie: to kier... rozwiń
Avatar
Misza / 30 listopada 2016 o 22:59
0
Nie wydaje mi się, że gdyby kierowca potrącił ją z prędkością 50 km/h, to by przeżyła.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:25
-1
Ubrana na ciemno - gratulacje dla rodziców. Nie wiem co oni chca osiągnąc chyba strach ich obleciał i nie chca sie przyznać, ze wlazłą mu pod koła. Z niewinnego clzowieka zrobia najgorszego przestepce bo corcia biegała to jest swięta krowa.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:23
-1
@gość (dzisiaj o 20:57) jadąc 45 na godzine jak potracisz to nie zabijesz?? ludzie ogarnijcie się wreszcie i przestancie pieprzyc, ze pieszy moze robić co chce bo w ten sposób dochodiz do tragedi. w przedskzolach ucza, że masz sie rozejrzec, a ona co nie dorozwinieta była. ile razy miałem sytuacje, że jade nie ma nikogo na przejsciu nagle tył samochodu an przejsciu, a ktos wali w samochod piescia!!! jak go *** mam widziec z tyłu jak nie mam oczu z tyłu. jakby ktoś chciał to już bym siedział. dlaczego bo ja powinienem sie zatrzymac przed kazdym przejsciem i stac, az wszystkie swiete krowy przejda inaczej jestem morderca!!!!
@gość (dzisiaj o 20:57) jadąc 45 na godzine jak potracisz to nie zabijesz?? ludzie ogarnijcie się wreszcie i przestancie pieprzyc, ze pieszy moze robić co chce bo w ten sposób dochodiz do tragedi. w przedskzolach ucza, że masz sie rozejrzec, a ona co nie dorozwinieta była. ile razy miałem sytuacje, że jade nie ma nikogo na przejsciu nagle tył samochodu an przejsciu, a ktos wali w samochod piescia!!! jak go *** mam widziec z tyłu jak nie mam oczu z tyłu. jakby ktoś chciał to już bym siedział. dlaczego bo ja powinienem sie zatrzymac przed kaz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!