Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2016 r.
13:51

Śmiertelnie potrącił studentkę. Najpierw śledztwo umorzono. Teraz sprawa wróciła

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 53 A A

Trwa proces w sprawie śmiertelnego wypadku przy hipermarkecie E.Leclerc w Lublinie. Kierowca potrącił tam 21-letnią studentkę. Według biegłych, gdyby jechał wolniej, dziewczyna miałaby szansę na przeżycie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 – Wydawało mi się, że to dziecko. Leżała skulona, nie ruszała się. Wokół głowy była kałuża krwi. Jakaś pani powiedziała, że jest w wieku jej córki – tak wydarzenia ze stycznia 2014 r. zapamiętała Elżbieta P., która feralnego dnia mijała miejsce wypadku. Zatrzymała się na widok potrąconej dziewczyny.

– Jakiś mężczyzna krzyczał: Wyskoczyła mi! Nie zauważyłem! – wspominała wczoraj w sądzie Elżbieta P. Mężczyzną tym okazał się 35-letni Arkadiusz C., radca prawny z Lublina. Potrącił 21-letnią studentkę z Zamościa. Był wieczór. Dziewczyna wyszła pobiegać. Miała na sobie ciemny strój, a w uszach słuchawki. Kiedy znalazła się na przejściu dla pieszych przy ul. Zana, uderzył ją volkswagen prowadzony przez Arkadiusza C.

– Odrzuciło ją na jakieś 15–20 metrów – zeznał kierowca, jadący wówczas za 35-latkiem. Przyznał, że zbliżając się do pasów volkswagen nie hamował. Tuż po wypadku kierowca zatrzymał się i podbiegł do potrąconej dziewczyny.

Studentka zginęła na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Powołani później biegli ocenili, że bezpośrednia przyczyną wypadku było zachowanie 21-latki. Nie rozglądała się i wbiegła wprost pod nadjeżdżające auto. Śledztwo umorzono, ale rodzina zmarłej złożyła skuteczne zażalenie.

Nowy zespół biegłych potwierdził ustalenia poprzedników. Uznał jednak, że Arkadiusz C. przyczynił się do śmierci 21-latki. Miał bowiem jechać z prędkością 63 km/h, a więc powyżej normy dozwolonej w terenie zabudowanym. Nie zachował też szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Biegli uznali, że wypadek był nieunikniony, ale mniejsza prędkość volkswagena dałaby pieszej szansę na przeżycie.

Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy Lublin–Zachód. Arkadiusz C. nie przyznał się do winy. Postanowił nie uczestniczyć w procesie. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Sprawa wróci na wokandę 8 grudnia.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 00:27
+1
Zamknąć papugę, wypieprzyć z zawodu,. Najgorsi są przebierańcy - prawnicy i księża.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 23:24
+1
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeńs... rozwiń
Avatar
Robert / 30 listopada 2016 o 23:12
+1
To przestroga dla wszyskich kierowców ZWALNIAJCIE PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH !!! NOGA NA HAMULCU A NIE NA GAZIE !!! Jestem kierowcą i nie życzę nikomu takiej sytuacji. Nawet jak pijak Wam wyjdzie na przejście to zapamiętacie to na całe życie !!!
Avatar
robil / 30 listopada 2016 o 20:45
+1
Mam rozumieć że jak na ulicę wbiega dziecko to mogę bezkarnie zabić.Takie prawo tworzy jakiś psychopatyczny morderca.Przejście dla pieszych to miejsce szczególnej uwagi i nawet pijany pieszy ma prawo po nim bezpiecznie przejść.Są kraje gdzie taki wypadek to zabójstwo za które długo siedzimy i prawo jazdy tracisz na zawsze nawet za potrącenie pieszego.I tak powinno być w Polsce.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 18:57
+1
Przepisy jasno określają jak powinien zachiwać się kierowca przed przejściem. Dodatkowo kierowcę obciąża to, że jechał zbyt szybko. Za to powinien ponieść karę, jest współwinny śmierci dziewczyny. Z tego co obserwuję, to w naszym mieście prawnicy są poza prawem i pewnie włos z głowy mu nie spadnie...
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 17:35
+1
A może wystarczyłoby zdjąć nogę z gazu przed przejściem na kilka sekund, by tego uniknąć. Po to między innymi wprowadzono ograniczenia prędkości w mieście oraz obowiązek zachowania szczególnej uwagi w okolicy przejść dla pieszych aby ludzie nie ginęli w ten sposób.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 16:05
+1
Tylko progi zwalniające są w stanie przymusić niektórych kierujących do zwolnienia.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 16:00
+1
Sprawa umorzona - czyli nadal można lekceważyć sobie przepisy i pieszych. Licznik trupów tyka. Trzeci świat.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 15:44
+1
O to właśnie chodzi, żeby takie dziewczyny przestały ginąć.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 15:41
+1
Nic tu po sprawie! Dziewczyna nie żyje o żadne sądy nie wrócą rodzinie życia ich bliskiej osoby...!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 01:42
0
boli go że ktoś też zarabia konkretne pieniądze...a tak swoją drogą to pajacu jesli żuk przytula to ty też przytulasz...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 01:41
0
też nie piję piwa z byle kim :D:D
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 00:27
+1
Zamknąć papugę, wypieprzyć z zawodu,. Najgorsi są przebierańcy - prawnicy i księża.
Avatar
va / 30 listopada 2016 o 23:53
0
Zawalidroga 50 minus napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
M Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Jakiej zmianie bo ja nic nie wiem?
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Poza tym w artykule bylo, że weszła pod samochód nie patrząc się.
rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 23:24
+1
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeństwo gdy stoi przed przejściem, będzie musiał się najpierw się zatrzymać i upewnić, że kierujący ustępuje mu pierwszeństwa. Wszędzie oprócz przepisów jest też logika niezbędna i własne dobro. Pewnie dziewczyna się zamyśliła, zasłuchała i weszła pod koła. Czy by przeżyła przy mniejszej prędkości nikt nie wie, ale kierowca było zobowiązany jechać wolniej. Ot, nieszczęśliwy wypadek ze strasznym skutkiem dla wszystkich.
Może i nie ma mowy o tym, że pieszy musi przed przejściem się zatrzymać, ale na pewno zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd. To dlatego pieszy podchodzi i zatrzymuje się, patrzy, aby nie wejść pod jadące auto. Tak jak kierujący ocenia prędkość innych pojazdów, odległość, tak właśnie i pieszy dla powinien się zatrzymać, aby ocenić czy nie wejdzie pod nadjeżdżające auto. Oczywiście, jeśli widzi ulicę i wie, że nie zbliża się żadne auto to nie ma po co się zatrzymywać. Nawet po zmianie, że pieszy ma pierwszeńs... rozwiń
Avatar
Robert / 30 listopada 2016 o 23:12
+1
To przestroga dla wszyskich kierowców ZWALNIAJCIE PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH !!! NOGA NA HAMULCU A NIE NA GAZIE !!! Jestem kierowcą i nie życzę nikomu takiej sytuacji. Nawet jak pijak Wam wyjdzie na przejście to zapamiętacie to na całe życie !!!
Avatar
Zawalidroga 50 minus / 30 listopada 2016 o 23:06
0
"Pieszy ma obowiązek zatrzymac sie przed przejsciem" - możesz przytoczyć paragraf ? Przeczytałeś kiedykolwiek PoRD czy szwagier Ci tak powiedział ? Czy komuś z Was (jeżdzących szybko, ale bezpiecznie) udało się zdać egzamin na Prawo Jazdy wymuszając pierwszeństwo na pieszym ? Otóż to: pieszy jest "świętą krową" na przejściu. Spoczywają na nim rzecz jasna pewne obowiązki, ale spojrzcie na to drodzy kierowcy w inny przejaskrawiony sposób i może zrozumiecie zasady ruchu drogowego ujęte w Ustawie: to kierujący w uproszczeniu: przecina drogę po której poruszają się piesi i w większości przypadków "poza wtargnięciem pieszego" kierujący jest zobowiązany umożliwić bezpieczne przekroczenie jezdni pieszym. Tak samo jak pociąg na przejeździe, tak samo jak samochód na drodze z pierszeństwem przejazdu, tak i pieszy ma pierszeństwo. Jedyna różnica, że pieszym ustawa PoRD zabrania wtargnięcia - i to jest jedyna różnica.
"Pieszy ma obowiązek zatrzymac sie przed przejsciem" - możesz przytoczyć paragraf ? Przeczytałeś kiedykolwiek PoRD czy szwagier Ci tak powiedział ? Czy komuś z Was (jeżdzących szybko, ale bezpiecznie) udało się zdać egzamin na Prawo Jazdy wymuszając pierwszeństwo na pieszym ? Otóż to: pieszy jest "świętą krową" na przejściu. Spoczywają na nim rzecz jasna pewne obowiązki, ale spojrzcie na to drodzy kierowcy w inny przejaskrawiony sposób i może zrozumiecie zasady ruchu drogowego ujęte w Ustawie: to kier... rozwiń
Avatar
Misza / 30 listopada 2016 o 22:59
0
Nie wydaje mi się, że gdyby kierowca potrącił ją z prędkością 50 km/h, to by przeżyła.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:25
-1
Ubrana na ciemno - gratulacje dla rodziców. Nie wiem co oni chca osiągnąc chyba strach ich obleciał i nie chca sie przyznać, ze wlazłą mu pod koła. Z niewinnego clzowieka zrobia najgorszego przestepce bo corcia biegała to jest swięta krowa.
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 22:23
-1
@gość (dzisiaj o 20:57) jadąc 45 na godzine jak potracisz to nie zabijesz?? ludzie ogarnijcie się wreszcie i przestancie pieprzyc, ze pieszy moze robić co chce bo w ten sposób dochodiz do tragedi. w przedskzolach ucza, że masz sie rozejrzec, a ona co nie dorozwinieta była. ile razy miałem sytuacje, że jade nie ma nikogo na przejsciu nagle tył samochodu an przejsciu, a ktos wali w samochod piescia!!! jak go *** mam widziec z tyłu jak nie mam oczu z tyłu. jakby ktoś chciał to już bym siedział. dlaczego bo ja powinienem sie zatrzymac przed kazdym przejsciem i stac, az wszystkie swiete krowy przejda inaczej jestem morderca!!!!
@gość (dzisiaj o 20:57) jadąc 45 na godzine jak potracisz to nie zabijesz?? ludzie ogarnijcie się wreszcie i przestancie pieprzyc, ze pieszy moze robić co chce bo w ten sposób dochodiz do tragedi. w przedskzolach ucza, że masz sie rozejrzec, a ona co nie dorozwinieta była. ile razy miałem sytuacje, że jade nie ma nikogo na przejsciu nagle tył samochodu an przejsciu, a ktos wali w samochod piescia!!! jak go *** mam widziec z tyłu jak nie mam oczu z tyłu. jakby ktoś chciał to już bym siedział. dlaczego bo ja powinienem sie zatrzymac przed kaz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM
5 kwietnia 2019, 18:00

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM 0 0

W piątek, 5 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się nastrojowy koncert literacko-kabaretowy "Są na świecie..." w wykonaniu Agnieszki Rosnerówny.

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo]
film

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo] 2 9

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła we wtorek stanowisko „w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. – To jest kompletnie niepoważne – komentuje opozycyjny radny. Tymczasem podobne inicjatywy podejmują też inne samorządy w Lubelskiem, związane m.in. z Prawem i Sprawiedliwością.

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
31 marca 2019, 17:00

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 1

W niedzielę, 31 marca o godz. 17 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z koncertem symfonicznym wystąpi Andrzej Stasiuk z grupą Haydamaky.

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off 0 0

To dopiero pierwsza runda, a nasze zespoły są już bardzo blisko zakończenia sezonu.

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia]
galeria

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia] 30 0

Tłumy studentów, pracowników uczelni, polityków i przyjaciół żegnały we wtorek prof. Józef Bergera, rektora i założyciela Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Zmarł on 21 marca po ciężkiej chorobie.

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?
film

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich? 47 56

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

Policjanci na pomoc szczeniakom

Policjanci na pomoc szczeniakom 0 0

Bialscy policjanci uratowali dwa szczeniaki porzucone w lesie. Odnaleźli je dzięki zgłoszeniu mieszkanki Białej Podlaskiej.

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok 106 9

Mieszkaniec Puław został skazany na więzienie w zawieszeniu za wyrzucenie psa przez okno. Zrobił to podczas kłótni z dziewczyną. Upadek z czwartek piętra zakończył się dla czworonoga poważnymi obrażeniami.

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia 0 0

Szczegółów zbyt wielu na razie nie ma, ale The Lord of the Rings: Gollum ma być "grą dla czytelników, którzy zostają graczami". Kiedy premiera? Dopiero w 2021 roku.

LNBA. Alco zameldowało się w finale

LNBA. Alco zameldowało się w finale 1 0

Alco zameldowało się w wielkim finale rozgrywek. Obrońcy tytułu drugi raz pokonali Nadar

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami 0 18

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich – za głosowało 348 europosłów, przeciw 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Przeciwne wprowadzeniu nowego prawa było pięć krajów, w tym Polska.