Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2009 r.
20:17
Edytuj ten wpis

"Śpiący policjanci" na zakazie. Absurd czy zdrowy rozsądek?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A

Na ulicy Rzeckiego leży 6 "śpiących policjantów”. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. – To nonsens – narzekają nasi Czytelnicy. Okazuje się, że nonsens, ale nie do końca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Codziennie rano odprowadzam tą ulicą dziecko do przedszkola. Przy wjeździe stoi zakaz wjazdu z wyłączeniem służb alarmowych. Po co znów montowano tam nowy próg zwalniający, skoro tzw. śpiących policjantów już kilku leży. Przecież to marnowanie pieniędzy – mówi Ireneusz Łucka, mieszkaniec osiedla.

Na miejscu zastaliśmy sytuację opisaną przez Czytelnika. Na Rzeckiego jest 6 śpiących policjantów i dwa zakazy wjazdu – po jednym z każdej strony.

– To bardzo dobrze, że kładą kolejne progi, bo tu, szczególnie wiosną i latem, odbywają się regularne rajdy – mówi Czesława Hinok, mieszkanka bloku przy Rzeckiego 14.

– Proszę spojrzeć, że wyjście z klatki schodowej jest bezpośredni
na drogę. Tu jest naprawdę niebezpiecznie. Szczególnie dla dzieci, które wybiegają wprost pod koła samochodów – dodaje.

– Szczególnie młodzi szaleją i mają za nic zakaz wjazdu. Dobrze, że chociaż tyle administracja robi, żeby ich utemperować – dodaje inna mieszkanka bloku przy Rzeckiego.

– Ulica Rzeckiego jest drogą wewnętrzną o statusie ciągu pieszo-jezdnego – tłumaczy Joanna Romańczuk, kierownik administracji osiedla Prusa. – Korzystają z niej pojazdy dojeżdżające do przedszkola i Zespołu Szkół nr 5. Także mieszkańcy bloków przy Rzeckiego czasami muszą coś dowieźć, a nie ma innego dojazdu do ich domów.

- Zakaz wprawdzie stoi, ale nie można go wyegzekwować. Jest to droga wewnętrzna, policja i Straż Miejska zgodnie z prawem mogą jedynie pouczyć kierowcę łamiącego ten zakaz – tłumaczy Romańczuk. – Dlatego tak dużo jest tych "śpiących policjantów”.

Ruch na Rzeckiego trzeba maksymalnie spowolnić, tylko tyle możemy zrobić. Nie ma innego sposobu, aby zadbać o bezpieczeństwo osób mieszkających i poruszających się pieszo po Rzeckiego – kończy Romańczuk.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
V1 / 4 listopada 2009 o 08:15
0
[size="6"][/size]UWAŻAJCIE PRZEJEŻDŻAJĄC OBOK PRZEDSZKOLA ,MIESZKAJĄCE STARE ZGREDY PRZY ULICY OCHOCKIEGO WYRZUCAJĄ PRZEZ OKNA RÓŻNE ,,ŻELASTWO,, NP BLACHOWKRĘTY ABY PRZEJEŻDŻAJĄCY TAMTĘD PRZEBIJALI KOŁA!!!!
[size="6"][/size]UWAŻAJCIE PRZEJEŻDŻAJĄC OBOK PRZEDSZKOLA ,MIESZKAJĄCE STARE ZGREDY PRZY ULICY OCHOCKIEGO WYRZUCAJĄ PRZEZ OKNA RÓŻNE ,,ŻELASTWO,, NP BLACHOWKRĘTY ABY PRZEJEŻDŻAJĄCY TAMTĘD PRZEBIJALI KOŁA!!!! rozwiń
Avatar
ToBi / 4 listopada 2009 o 00:25
0
Do kierowca - przyjąłeś więc popełniłeś błąd. Policja w naszym kraju w większości działa na zasadzie nie znajomości prawa przez obywateli. Na przyszłość będziesz wiedział że nie mogą Ci tam wlepić mandatu to i go nie przyjmiesz jak Cie dopadną. Miałem taką sytuacje na parkingu między Stokrotką a Statoilem na Kunickiego, tyle że za coś innego niż parkowanie. Po 30 minutach kłótni o to że policjant nie ma prawa mi w tym miejscu wlepić mandatu dał sobie spokój i pojechał. A więc jeżeli mamy tabliczke teren prywatny(parkinig pod hipermarketami), lub osiedlowe uliczki to pamiętajmy że należą one albo do hipermarketu albo do osiedla a nie do miasta. A w takich miejscach policja ma g... do powiedzenia. Co oczywiście nie zwalnia kierowców od myślanie i popieram to co piszą inni żeby nie wjeżdżać pod samą szkołe czy tam przedszkole tylko zostawić dziecko kawałek dalej. W jakiś sposób napewno podziała to też dobrze na dziecko bo od najmłodszych lat zacznie uczyć się samodzielności.
Do kierowca - przyjąłeś więc popełniłeś błąd. Policja w naszym kraju w większości działa na zasadzie nie znajomości prawa przez obywateli. Na przyszłość będziesz wiedział że nie mogą Ci tam wlepić mandatu to i go nie przyjmiesz jak Cie dopadną. Miałem taką sytuacje na parkingu między Stokrotką a Statoilem na Kunickiego, tyle że za coś innego niż parkowanie. Po 30 minutach kłótni o to że policjant nie ma prawa mi w tym miejscu wlepić mandatu dał sobie spokój i pojechał. A więc jeżeli mamy tabliczke teren prywatny(parkinig pod hipermarketami),... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2009 o 18:55
0
Takie rzeczy tylko Lublinie
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 15:07
0
STARSI LUDZIE NIE ROZUMIEJĄ MŁODYCH I TO JEST ZŁE. WIĘC DLACZEGO MY MŁODZI MAMY BYĆ WYROZUMIALI PŁACĄC SKŁADKI NA ICH EMERYTURKI...BO MY NASZYCH W WIĘKSZOŚCI NIE DOSTANIEMY...
Avatar
guest / 3 listopada 2009 o 13:36
0
kodeks drogowy napisał:
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 Droga jednokierunkowa Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.


tak, ale jakby pan był bardziej rozgarnięty, to przeczytałby niżej:

"Na miejscu zastaliśmy sytuację opisaną przez Czytelnika. Na Rzeckiego jest 6 śpiących policjantów i dwa zakazy wjazdu – po jednym z każdej strony."

także artykuł jest napisany poprawnie


tak, ale jakby pan był bardziej rozgarnięty, to przeczytałby niżej:

"Na miejscu zastaliśmy sytuację opisaną przez Czytelnika. Na Rzeckiego jest 6 śpiących policjantów i dwa zakazy wjazdu – po jednym z każdej strony."

także artykuł jest napisany poprawnie rozwiń
Avatar
Maniek / 3 listopada 2009 o 13:32
0
[quote]
Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie.
[/qoute]
i bardzo dobrze szefie robisz ...
ale wy ludzie macie problemy ... czy wszyscy muszą się pchać pod samo wejście szkoły żeby dowieźć czy odebrać dziecko ? nie można czasem zaparkować na ul. Zana czy na u. brzeskiej i tam wysadzić pociechę ? prosta droga i widać szkołę z daleko, na pewno się nie zgubi ... denerwuje ludzi jak po dzwonku wszyscy wychodzą i idą na MPK i muszą ustępować kierowcom, którzy wiozą dzieci pod same drzwi szkoły ... a jeśli musicie to robić to polecam sposób cytowanego pana u góry. Wjechać koło spółdzielni , skręcić w prawo i wzdłuż drogi nad wąwozem koło staruszków dojechać do parkingu przy basenie , stąd jest 20 m do szkoły. Żadnych hopek, progów po drodze, zaparkowanych samochodów i dzieci, które muszą odskakiwać gdy jedziecie. Proste jak metr sznurka w kieszeni i wszyscy byliby zadowoleni.

pozdro MAniek
[quote]
Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie.
[/qoute]
i bardzo dobrze szefie robisz ...
ale wy ludzie macie problemy ... czy wszyscy muszą się pchać pod samo wejście szkoły żeby dowieźć czy odebrać dziecko ? nie można czasem zaparkować na ul. Zana czy na u. brzeskiej i tam wysadzić pociechę ? prosta droga i widać szkołę z daleko, na pewno się nie zgubi ... denerwuje ludzi jak po dzwonku wszyscy wychodzą i idą na MPK i muszą ustępować kierowcom, którzy wiozą dzieci pod same d... rozwiń
Avatar
kodeks drogowy / 3 listopada 2009 o 13:09
0
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 Droga jednokierunkowa Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 ... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 3 listopada 2009 o 11:46
0
To ciekawe, że policja nie może dawać tam mandatów, bo sam zostałem ukarany!!! Gdy moje dziecko zaczęło chodzić do tej szkoły, czasami zdarzyło mi się podjechać pod szkołę... Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie. Polecam wszystkim, tym bardziej, że obserwując kierowców którzy jeżdżą ul. Rzeckiego można stwierdzić, że to stali użytkownicy, więc jeden - dwa mandaty na pewno zmieniłyby ich zwyczaje.
Avatar
ToBi / 3 listopada 2009 o 11:29
0
Przecież jest wyrażnie napisane że w tym miejscu mogą jedynie pouczać a nie wlepiać mandaty ponieważ jest to teren wewnętrzny. Więc o czym piszesz? A tak swoją drogą to na Kruczkowskiego jest podobnie. Administracja osiedla poustawiała wszędzie zakazy wjazdy z tabliczkami tylko dla mieszkańców a teraz SM gania i wlepia mandaty których nie ma prawa wlepiać. A ludzie przyjmują bo prawa nie znają. A więc pamiętajcie, tak jak jest napisane w artykule, na terenie wewnętrznym ani policja ani straż miejska nie ma prawa wlepiać mandatów!
Avatar
chart / 3 listopada 2009 o 10:50
0
To nigdy nie była ulica - zawsze chodnik. Faktycznie, jeszcze za PRL nieliczny właściciele aut próbowali sobie dojeżdżać pod domy, więc ustawiano słupki. Za demokracji obywatele kierowcy słupki sobie wykopywali, obywatele piesi stawiali na powrót, dodając (początkowo prywatne i nielegalne) zakazy wjazdu. Winne jest takie, a nie inne rozplanowanie osiedla - jako terenu bez ulic wewnętrznych. Wg tych założeń dowóz zaopatrzenia do szkoły i przedszkola winien odbywać się od strony wąwozu, czymś, co ponoć jest ulicą (?) Pozytywistów. To jednak oznacza konieczność dalszego dygania tegoż zaopatrzenia ładne kilkadziesiąt metrów. LSM wybrnął nazywając chodnik "ciągiem jezdno-pieszym" i wydając zezwolenia na korzystanie z niego. Na chodniku pojawiły się więc progi, a piesi muszą teraz odskakiwać przed przejeżdżającymi znienacka samochodami. Z drugiej jednak strony kierowcy nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli np. chcą dowieźć dziecko w zimie to przedszkola w stanie zdatnym do użytku, a nie kicać z nim przez zaspy. Narażają się jednak przy tym na nieprzyjemności, bowiem w godzinach zdawania i odbioru dzieciaczków koło placówki czuwa zawsze gotowa do wręczania mandatów straż miejska. Ogólnie kwadratura koła wynikająca z archaicznych już dziś marzeń o "bezpiecznych osiedlach".
To nigdy nie była ulica - zawsze chodnik. Faktycznie, jeszcze za PRL nieliczny właściciele aut próbowali sobie dojeżdżać pod domy, więc ustawiano słupki. Za demokracji obywatele kierowcy słupki sobie wykopywali, obywatele piesi stawiali na powrót, dodając (początkowo prywatne i nielegalne) zakazy wjazdu. Winne jest takie, a nie inne rozplanowanie osiedla - jako terenu bez ulic wewnętrznych. Wg tych założeń dowóz zaopatrzenia do szkoły i przedszkola winien odbywać się od strony wąwozu, czymś, co ponoć jest ulicą (?) Pozytywistów. To jednak oz... rozwiń
Avatar
V1 / 4 listopada 2009 o 08:15
0
[size="6"][/size]UWAŻAJCIE PRZEJEŻDŻAJĄC OBOK PRZEDSZKOLA ,MIESZKAJĄCE STARE ZGREDY PRZY ULICY OCHOCKIEGO WYRZUCAJĄ PRZEZ OKNA RÓŻNE ,,ŻELASTWO,, NP BLACHOWKRĘTY ABY PRZEJEŻDŻAJĄCY TAMTĘD PRZEBIJALI KOŁA!!!!
[size="6"][/size]UWAŻAJCIE PRZEJEŻDŻAJĄC OBOK PRZEDSZKOLA ,MIESZKAJĄCE STARE ZGREDY PRZY ULICY OCHOCKIEGO WYRZUCAJĄ PRZEZ OKNA RÓŻNE ,,ŻELASTWO,, NP BLACHOWKRĘTY ABY PRZEJEŻDŻAJĄCY TAMTĘD PRZEBIJALI KOŁA!!!! rozwiń
Avatar
ToBi / 4 listopada 2009 o 00:25
0
Do kierowca - przyjąłeś więc popełniłeś błąd. Policja w naszym kraju w większości działa na zasadzie nie znajomości prawa przez obywateli. Na przyszłość będziesz wiedział że nie mogą Ci tam wlepić mandatu to i go nie przyjmiesz jak Cie dopadną. Miałem taką sytuacje na parkingu między Stokrotką a Statoilem na Kunickiego, tyle że za coś innego niż parkowanie. Po 30 minutach kłótni o to że policjant nie ma prawa mi w tym miejscu wlepić mandatu dał sobie spokój i pojechał. A więc jeżeli mamy tabliczke teren prywatny(parkinig pod hipermarketami), lub osiedlowe uliczki to pamiętajmy że należą one albo do hipermarketu albo do osiedla a nie do miasta. A w takich miejscach policja ma g... do powiedzenia. Co oczywiście nie zwalnia kierowców od myślanie i popieram to co piszą inni żeby nie wjeżdżać pod samą szkołe czy tam przedszkole tylko zostawić dziecko kawałek dalej. W jakiś sposób napewno podziała to też dobrze na dziecko bo od najmłodszych lat zacznie uczyć się samodzielności.
Do kierowca - przyjąłeś więc popełniłeś błąd. Policja w naszym kraju w większości działa na zasadzie nie znajomości prawa przez obywateli. Na przyszłość będziesz wiedział że nie mogą Ci tam wlepić mandatu to i go nie przyjmiesz jak Cie dopadną. Miałem taką sytuacje na parkingu między Stokrotką a Statoilem na Kunickiego, tyle że za coś innego niż parkowanie. Po 30 minutach kłótni o to że policjant nie ma prawa mi w tym miejscu wlepić mandatu dał sobie spokój i pojechał. A więc jeżeli mamy tabliczke teren prywatny(parkinig pod hipermarketami),... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2009 o 18:55
0
Takie rzeczy tylko Lublinie
Avatar
KENOBI / 3 listopada 2009 o 15:07
0
STARSI LUDZIE NIE ROZUMIEJĄ MŁODYCH I TO JEST ZŁE. WIĘC DLACZEGO MY MŁODZI MAMY BYĆ WYROZUMIALI PŁACĄC SKŁADKI NA ICH EMERYTURKI...BO MY NASZYCH W WIĘKSZOŚCI NIE DOSTANIEMY...
Avatar
guest / 3 listopada 2009 o 13:36
0
kodeks drogowy napisał:
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 Droga jednokierunkowa Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.


tak, ale jakby pan był bardziej rozgarnięty, to przeczytałby niżej:

"Na miejscu zastaliśmy sytuację opisaną przez Czytelnika. Na Rzeckiego jest 6 śpiących policjantów i dwa zakazy wjazdu – po jednym z każdej strony."

także artykuł jest napisany poprawnie


tak, ale jakby pan był bardziej rozgarnięty, to przeczytałby niżej:

"Na miejscu zastaliśmy sytuację opisaną przez Czytelnika. Na Rzeckiego jest 6 śpiących policjantów i dwa zakazy wjazdu – po jednym z każdej strony."

także artykuł jest napisany poprawnie rozwiń
Avatar
Maniek / 3 listopada 2009 o 13:32
0
[quote]
Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie.
[/qoute]
i bardzo dobrze szefie robisz ...
ale wy ludzie macie problemy ... czy wszyscy muszą się pchać pod samo wejście szkoły żeby dowieźć czy odebrać dziecko ? nie można czasem zaparkować na ul. Zana czy na u. brzeskiej i tam wysadzić pociechę ? prosta droga i widać szkołę z daleko, na pewno się nie zgubi ... denerwuje ludzi jak po dzwonku wszyscy wychodzą i idą na MPK i muszą ustępować kierowcom, którzy wiozą dzieci pod same drzwi szkoły ... a jeśli musicie to robić to polecam sposób cytowanego pana u góry. Wjechać koło spółdzielni , skręcić w prawo i wzdłuż drogi nad wąwozem koło staruszków dojechać do parkingu przy basenie , stąd jest 20 m do szkoły. Żadnych hopek, progów po drodze, zaparkowanych samochodów i dzieci, które muszą odskakiwać gdy jedziecie. Proste jak metr sznurka w kieszeni i wszyscy byliby zadowoleni.

pozdro MAniek
[quote]
Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie.
[/qoute]
i bardzo dobrze szefie robisz ...
ale wy ludzie macie problemy ... czy wszyscy muszą się pchać pod samo wejście szkoły żeby dowieźć czy odebrać dziecko ? nie można czasem zaparkować na ul. Zana czy na u. brzeskiej i tam wysadzić pociechę ? prosta droga i widać szkołę z daleko, na pewno się nie zgubi ... denerwuje ludzi jak po dzwonku wszyscy wychodzą i idą na MPK i muszą ustępować kierowcom, którzy wiozą dzieci pod same d... rozwiń
Avatar
kodeks drogowy / 3 listopada 2009 o 13:09
0
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 Droga jednokierunkowa Oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.
..........Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała ulic objęta jest… zakazem wjazdu. ..........
Znak B-2 " zakaz wjazdu " oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia (http://www.roadking.riders.pl/prawo/znaki_zakazu.htm)
A zatem,ktoś,kto pisał tekst nie jest zbyt rozgarnięty.Jeśli delikwent posiada prawo jazdy,to ciekawe jak zdał egzamin.
Reasumując: z jednej strony ustawiony jest znak "zakaz wjazdu",z drugiej zaś strony ulicy powinien być znak D-3 ... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 3 listopada 2009 o 11:46
0
To ciekawe, że policja nie może dawać tam mandatów, bo sam zostałem ukarany!!! Gdy moje dziecko zaczęło chodzić do tej szkoły, czasami zdarzyło mi się podjechać pod szkołę... Gdy dostałem mandat zmieniłem ten zwyczaj - podjeżdzam na parking przy basenie. Polecam wszystkim, tym bardziej, że obserwując kierowców którzy jeżdżą ul. Rzeckiego można stwierdzić, że to stali użytkownicy, więc jeden - dwa mandaty na pewno zmieniłyby ich zwyczaje.
Avatar
ToBi / 3 listopada 2009 o 11:29
0
Przecież jest wyrażnie napisane że w tym miejscu mogą jedynie pouczać a nie wlepiać mandaty ponieważ jest to teren wewnętrzny. Więc o czym piszesz? A tak swoją drogą to na Kruczkowskiego jest podobnie. Administracja osiedla poustawiała wszędzie zakazy wjazdy z tabliczkami tylko dla mieszkańców a teraz SM gania i wlepia mandaty których nie ma prawa wlepiać. A ludzie przyjmują bo prawa nie znają. A więc pamiętajcie, tak jak jest napisane w artykule, na terenie wewnętrznym ani policja ani straż miejska nie ma prawa wlepiać mandatów!
Avatar
chart / 3 listopada 2009 o 10:50
0
To nigdy nie była ulica - zawsze chodnik. Faktycznie, jeszcze za PRL nieliczny właściciele aut próbowali sobie dojeżdżać pod domy, więc ustawiano słupki. Za demokracji obywatele kierowcy słupki sobie wykopywali, obywatele piesi stawiali na powrót, dodając (początkowo prywatne i nielegalne) zakazy wjazdu. Winne jest takie, a nie inne rozplanowanie osiedla - jako terenu bez ulic wewnętrznych. Wg tych założeń dowóz zaopatrzenia do szkoły i przedszkola winien odbywać się od strony wąwozu, czymś, co ponoć jest ulicą (?) Pozytywistów. To jednak oznacza konieczność dalszego dygania tegoż zaopatrzenia ładne kilkadziesiąt metrów. LSM wybrnął nazywając chodnik "ciągiem jezdno-pieszym" i wydając zezwolenia na korzystanie z niego. Na chodniku pojawiły się więc progi, a piesi muszą teraz odskakiwać przed przejeżdżającymi znienacka samochodami. Z drugiej jednak strony kierowcy nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli np. chcą dowieźć dziecko w zimie to przedszkola w stanie zdatnym do użytku, a nie kicać z nim przez zaspy. Narażają się jednak przy tym na nieprzyjemności, bowiem w godzinach zdawania i odbioru dzieciaczków koło placówki czuwa zawsze gotowa do wręczania mandatów straż miejska. Ogólnie kwadratura koła wynikająca z archaicznych już dziś marzeń o "bezpiecznych osiedlach".
To nigdy nie była ulica - zawsze chodnik. Faktycznie, jeszcze za PRL nieliczny właściciele aut próbowali sobie dojeżdżać pod domy, więc ustawiano słupki. Za demokracji obywatele kierowcy słupki sobie wykopywali, obywatele piesi stawiali na powrót, dodając (początkowo prywatne i nielegalne) zakazy wjazdu. Winne jest takie, a nie inne rozplanowanie osiedla - jako terenu bez ulic wewnętrznych. Wg tych założeń dowóz zaopatrzenia do szkoły i przedszkola winien odbywać się od strony wąwozu, czymś, co ponoć jest ulicą (?) Pozytywistów. To jednak oz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!