Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2020 r.
6:37

Lublin: Stadion żużlowy za mgłą obietnic. Zrezygnują z inwestycji?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
74 12 A A
W Urzędzie Miasta zrobiło się cicho o przetargu na projekt stadionu żużlowego koło ul. Krochmalnej. Nie było też zapowiadanego „przesunięcia środków w budżecie”
W Urzędzie Miasta zrobiło się cicho o przetargu na projekt stadionu żużlowego koło ul. Krochmalnej. Nie było też zapowiadanego „przesunięcia środków w budżecie” (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Komplikuje się plan budowy stadionu żużlowego koło ul. Krochmalnej. Władze Lublina tłumaczą, że najpierw muszą zmienić przeznaczenie tego terenu, co raczej nie uda się w tym roku. Z kolei przewodniczący Rady Miasta, zresztą nie on pierwszy, mówi już wprost, że z powodu kryzysu trzeba zrezygnować z budowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zapowiedzi były szumne: 15 tys. miejsc na trybunach, podziemny parking, pełne zadaszenie i ogrzewanie pozwalające na całoroczną organizację imprez, nie tylko żużlowych, a przede wszystkim nowa lokalizacja. Zamiast przebudowy starego stadionu przy Al. Zygmuntowskich prezydent obiecał nowy, w rejonie ul. Krochmalnej.

Taka deklaracja padła na grudniowej konferencji prasowej, na której nie zabrakło pytania o koszty. – Możemy bazować na doświadczeniu architekta, który podpowiada nam kwotę bliżej 180 mln zł – oznajmił prezydent Krzysztof Żuk. Wspomniany przez niego architekt opracował tylko projekt koncepcyjny, zaś właściwa dokumentacja budowlana ma być dopiero zlecona. – Przesuniemy stosowne środki w budżecie, żeby móc przystąpić do projektowania – informowała w kwietniu Joanna Stryczewska z biura prasowego Ratusza.

O tym, że miasta na razie nie stać na stadion żużlowy mówił już w maju Bartosz Margul (klub prezydenta Żuka), który w Radzie Miasta kieruje komisją finansową. – Zapewne na co najmniej kilka lat pomysł trafi na półkę – oceniał radny. – Nie będziemy się odnosić do prywatnych opinii radnych. Prezydent deklaruje budowę stadionu – kontrowało biuro prasowe.

Jednak Margul nie jest jedynym radnym, który publicznie mówi o tym, że stadion musi poczekać. To samo twierdzi sam przewodniczący Rady Miasta. Jarosław Pakuła udzielił wywiadu „Gazecie Osiedlowej” wydawanej przez Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, a jedno z pytań dotyczyło tego, czy ze względu na duży spadek dochodów miasta „należy odłożyć w czasie plan budowy stadionu żużlowego”.

– Myślę, że musimy odłożyć wszystkie inwestycje. I to nie chodzi tylko o stadion żużlowy – odpowiedział przewodniczący. – Ja jestem całym sercem za żużlem, ale uważam, że obecny stan finansów nie pozwala nam na nowy stadion – przyznaje nam Pakuła i od razu zastrzega: – Ale to moje prywatne zdanie.

Tymczasem w Urzędzie Miasta zrobiło się cicho o przetargu na projekt stadionu, nie było też zapowiadanego „przesunięcia środków w budżecie”. Takiego „przesunięcia” nie przewiduje również najświeższy projekt uchwały zmieniającej listę tegorocznych wydatków miasta, nad którą radni mają głosować już w czwartek. Ponieważ będzie to ostatnie posiedzenie przed wakacjami, to następna okazja do zmiany budżetu będzie dopiero we wrześniu.

Skąd taki zastój w sprawie projektowania stadionu? Ratusz tłumaczy, że zanim zleci dokumentację budowlaną, musi jeszcze zmienić plan zagospodarowania określający szczegółowo przeznaczenie terenów przy Krochmalnej. Chodzi m.in. o parametry zabudowy.

– Trwają prace nad zmianą planu – informuje Stryczewska – Z ogłoszeniem przetargu na dokumentację musimy się wstrzymać do momentu zaopiniowania projektu planu przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną oraz pozostałe instytucje opiniujące i uzgadniające, a także jego wyłożenia do wglądu publicznego.

Jak długo może to potrwać? – Do końca roku chcielibyśmy wyłożyć propozycję zmian planu do wglądu publicznego – przekazuje nam biuro prasowe Ratusza. – Termin ogłoszenia przetargu uzależniony jest od poszczególnych etapów procedury planistycznej. Wszystkie te czynności są obecnie utrudnione z uwagi na obowiązujący w kraju stan epidemii.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to_ino_ja / 24 czerwca 2020 r. o 07:46
+27
Jedyne i słuszne rozwiązanie w obecnej trudnej finansowo dla miasta sytuacji. Budowa stadionu może poczekać tak samo jak budowa parku nad Bystrzycą. Miasto ma teraz priorytet jakim jest budowa Al. Racławickich i dworca metropolitarnego i na tym powinno się skoncentrować, gdyż są to inwestycje na lata zwłaszcza nowy dworzec.
Avatar
Motorlublin / 24 czerwca 2020 r. o 07:54
+20
Gdy był temat stadionu piłkarze grali na zapleczu ekstraklasy A żużel był w agonii. Zresztą środowisko żużlowe chciało mieć Zygmuntowskie i oddzielić się od piłki vide kraty itd. Żużel spóźnił się na swój pociąg. Piłka wykorzystała swoją szansę. Piłka i żużel na Arenie to głupota bo pierwsza z brzegu rzecz padłby system drenażu murawy i podgrzewania. Powodem byłaby mączka żużlowa
Avatar
pAbLo / 24 czerwca 2020 r. o 10:52
+17
Obiecanki cacanki i do sejmu poszli i tyle ich widział
Avatar
Japolan / 24 czerwca 2020 r. o 09:24
+14
W tej lokalizacji parking podziemny prawdopodobnie stanie się parkingiem podwodnym. Skorzystanie z nowoczesnych technologii na terenie podmokłym (bliskim bagiennemu) drastycznie podwyższy koszty inwestycji. Obok Obwodnicy Lublin (np. na pograniczu Lublina i Pliszczyna) znajdują się wysoko wyniesione tereny, na których zbudowanie stadionu byłoby znacznie tańsze, a jednocześnie o wiele łatwiej dałoby się tam dojechać (także spoza Lublina). Lokalizacja stadionu na podmokłym gruncie to bardzo zły pomysł.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 czerwca 2020 r. o 06:45
+13
Dokładnie, teraz nie czas na takie wydatki.
Avatar
-felipe_96. / 24 czerwca 2020 r. o 20:34
+9
Tereny przy LKJ-cie ze względu na swoje walory przyrodnicze( dużo terenów zielonych) i rekreacyjne( ludzie jeżdżą na rowerach, biegają, z dziećmi spacerują) nie nadają się zbytnio na to by przenosić tutaj żużel. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie toru dla wyścigów konnych a na środku arenę z przeszkodami, wykonać trybuny dla ludzi zadaszane w okresie jesienno-zimowym oraz zbudować kasy biletowe - cała inwestycja mogłaby zostać wykonana rzecz jasna przy wsparciu środków unijnych. Przedsięwzięcie służyłoby wszystkim, mogłyby się odbywać zawody wyścigów konnych czy skoki z przeszkodami, ludzie by mogli to oglądać, a zawodnicy przyjeżdżać na konkursy i zawody nie tylko z naszego kraju ale także i innych krajów. Mogła to by być bardzo dobra inwestycja pomocna w promocji miasta. Żużel powinien być zlokalizowany w takim miejscu, które byłoby przestrzenią otwartą z uwagi na fakt, że te motory są głośne i ich buczenie słychać na kilometry, no chyba, że tak można by było zaprojektować arenę żużlową by była ona wyciszona ale to by oznaczało większe koszty, bo obiekt byłby zamknięty. Jednakże tereny w pobliżu LKJ-u też inwestycyjnie są trudne, z uwagi na to, że są to tereny podmokłe, nieco bagienne i jak mocniejszy deszcz popada to jest błoto i ziemia się zapada. Nie mam nic do żużla ale to miejsce pierwotnie kojarzyło się z końmi, stadniną, oberżą toteż lepiej by było jakby jakaś inwestycja była związana właśnie z tymi zwierzętami. A żużel niekoniecznie musi być w centrum miasta albo w okolicach centrum, może znajdować się czy to na Felinie czy Tatarach , w każdym bądź razie trzeba gdzieś poszukać otwartej przestrzeni, na której można by było zbudować otwartą arenę dla pojazdów żużlowych i to takiej przestrzeni z dala od blokowisk, bo nikt raczej nie życzyłby sobie buczenia tych maszyn.
Tereny przy LKJ-cie ze względu na swoje walory przyrodnicze( dużo terenów zielonych) i rekreacyjne( ludzie jeżdżą na rowerach, biegają, z dziećmi spacerują) nie nadają się zbytnio na to by przenosić tutaj żużel. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie toru dla wyścigów konnych a na środku arenę z przeszkodami, wykonać trybuny dla ludzi zadaszane w okresie jesienno-zimowym oraz zbudować kasy biletowe - cała inwestycja mogłaby zostać wykonana rzecz jasna przy wsparciu środków unijnych. Przedsięwzięcie służyłoby wszystkim, mogłyby się odbywa... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 24 czerwca 2020 r. o 17:06
+3
Gdy robiono Arenę to pieniądze były zapisane na stadion piłkarski i tylko na taki mogły trafić. Gdy projektowano Arenę środowisko żużlowe kompletnie nie interesowało się nowym stadionem było wręcz szczęśliwe że dostają na własność Zygmuntowskie. Kłamstem jest stwierdzenie, że na żużel chodzą komplety. Komplety chodzą na ekstraklasę. Po 1995 roku tylko za TZ Simpa w barażu było 9000. Wcześniej było max 3-4 tysiące. A jak było źle to max kilkaset osób do 1500 osób. Poza tym sezonem na 4 ligę chodziło nie kilkaset tylko 3000 tys ludzi na piłkarzy średnio na mecz. Proszę więc nie pisać kłamstw. Kibice piłkarscy i środowisko wywalczyło sobie stadion na fali euro. Żużel mimo że plecie o frekwencji nie ma zupełnie przebicia. Każdy wie w Lublinie że kibice piłkarscy to fanatycy i że jak mówią że będzie protest to znaczy że będzie. W żużlu brakuje fighterów. Przypomnę że po 1989 nie było większej manifestacji społecznej niż ta w obronie LKP Motor ani za Fsc ani za Ursusem czy budową s-17. Każdy wie że jak kasa się skończy to żużel zaliczy zjazd jak Unia Tarnów na kolejne x lat. To jest moda. Nie dziwne że w mieście gdzie nie ma mocnej piłki siatkówki ludzie idą na ekstraklasę żużla.I jeszcze po tylu latach przerwy. Historia pokazała że realnie żużel ma max 3-4 tys ludzi w Lublinie reszta chodzi na wynik
Gdy robiono Arenę to pieniądze były zapisane na stadion piłkarski i tylko na taki mogły trafić. Gdy projektowano Arenę środowisko żużlowe kompletnie nie interesowało się nowym stadionem było wręcz szczęśliwe że dostają na własność Zygmuntowskie. Kłamstem jest stwierdzenie, że na żużel chodzą komplety. Komplety chodzą na ekstraklasę. Po 1995 roku tylko za TZ Simpa w barażu było 9000. Wcześniej było max 3-4 tysiące. A jak było źle to max kilkaset osób do 1500 osób. Poza tym sezonem na 4 ligę chodziło nie kilkaset tylko 3000 tys ludzi na piłkar... rozwiń
Avatar
LAS / 24 czerwca 2020 r. o 09:47
+2
O kolizji obowiązującego SUiKZP oraz MPZP z obiecanym stadionem żużlowym w "ratuszu" wiedziano podczas składania obietnic kibicom, zawodnikom i klubowi. Wiedziano również — zapraszając kibiców na nadzwyczajną sesję Rady Miasta Lublin w dniu 25.02.2020. Tym razem lokalny układ polityki i pieniądza zakpił z fanami, którzy są najlepiej oceniani w całym kraju. Pamiętacie jeszcze, jak kibicom żużla udzielono głosu na sesji ws. Górek Czechowskich nie żądając wcześniejszego wypełnienia oświadczenia RODO? To czynił ten sam, co teraz twierdzi, że miasta aktualnie nie stać na takie inwestycje.
O kolizji obowiązującego SUiKZP oraz MPZP z obiecanym stadionem żużlowym w "ratuszu" wiedziano podczas składania obietnic kibicom, zawodnikom i klubowi. Wiedziano również — zapraszając kibiców na nadzwyczajną sesję Rady Miasta Lublin w dniu 25.02.2020. Tym razem lokalny układ polityki i pieniądza zakpił z fanami, którzy są najlepiej oceniani w całym kraju. Pamiętacie jeszcze, jak kibicom żużla udzielono głosu na sesji ws. Górek Czechowskich nie żądając wcześniejszego wypełnienia oświadczenia RODO? To czynił ten sam, co teraz twierd... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 czerwca 2020 r. o 07:38
-6
Wszystko zależy, czy tereny po starym stadionie będą potrzebne pod rozwijanie patodeweloperki czy też nie. Wiele wskazuje na to, że ostateczny koniec manii kupowania apartamĘtów pod wynajem, który nastąpił w marcu br., dla wielu dewelocwaniaków oznacza problemy finansowe, a tym samym wiele śmiałych projektów betonowania zostanie odłożonych do lamusa, w tym może i ten dotyczący Zygmuntowskich.
Avatar
Motormaxx / 24 czerwca 2020 r. o 08:06
-10
Gdy był temat stadionu piłkarze grali na zapleczu ekstraklasy A żużel był w agonii. Zresztą środowisko żużlowe chciało mieć Zygmuntowskie i oddzielić się od piłki vide kraty itd. Żużel spóźnił się na swój pociąg. Piłka wykorzystała swoją szansę. Piłka i żużel na Arenie to głupota bo pierwsza z brzegu rzecz padłby system drenażu murawy i podgrzewania. Powodem byłaby mączka żużlowa
 Piłka nie wykorzystała żadnej swojej szansy tylko dostała prezent w postaci Areny, na którą na mecze przychodziło po kilkaset osób podczas gdy na żużel komplet publiczności. Gdyby na etapie projektowania Areny uwzględniono możliwość usypania toru i rozgrywania spotkań żużlowych to wówczas można byłoby rozwiązać wszystkie problemy, które teraz rzeczywiście mogłyby się pojawić. Wydaje mi się, że jednak powróci koncepcja modernizacji stadionu przy Z5. Problemem będzie gdzie przez ten czas będą jeździć żużlowcy. Z całą pewnością wygra tak zwana tańsza opcja.
 Piłka nie wykorzystała żadnej swojej szansy tylko dostała prezent w postaci Areny, na którą na mecze przychodziło po kilkaset osób podczas gdy na żużel komplet publiczności. Gdyby na etapie projektowania Areny uwzględniono możliwość usypania toru i rozgrywania spotkań żużlowych to wówczas można byłoby rozwiązać wszystkie problemy, które teraz rzeczywiście mogłyby się pojawić. Wydaje mi się, że jednak powróci koncepcja modernizacji stadionu przy Z5. Problemem będzie gdzie przez ten czas będą jeździć żużlowcy. Z całą pewnością ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 czerwca 2020 r. o 20:34
+9
Tereny przy LKJ-cie ze względu na swoje walory przyrodnicze( dużo terenów zielonych) i rekreacyjne( ludzie jeżdżą na rowerach, biegają, z dziećmi spacerują) nie nadają się zbytnio na to by przenosić tutaj żużel. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie toru dla wyścigów konnych a na środku arenę z przeszkodami, wykonać trybuny dla ludzi zadaszane w okresie jesienno-zimowym oraz zbudować kasy biletowe - cała inwestycja mogłaby zostać wykonana rzecz jasna przy wsparciu środków unijnych. Przedsięwzięcie służyłoby wszystkim, mogłyby się odbywać zawody wyścigów konnych czy skoki z przeszkodami, ludzie by mogli to oglądać, a zawodnicy przyjeżdżać na konkursy i zawody nie tylko z naszego kraju ale także i innych krajów. Mogła to by być bardzo dobra inwestycja pomocna w promocji miasta. Żużel powinien być zlokalizowany w takim miejscu, które byłoby przestrzenią otwartą z uwagi na fakt, że te motory są głośne i ich buczenie słychać na kilometry, no chyba, że tak można by było zaprojektować arenę żużlową by była ona wyciszona ale to by oznaczało większe koszty, bo obiekt byłby zamknięty. Jednakże tereny w pobliżu LKJ-u też inwestycyjnie są trudne, z uwagi na to, że są to tereny podmokłe, nieco bagienne i jak mocniejszy deszcz popada to jest błoto i ziemia się zapada. Nie mam nic do żużla ale to miejsce pierwotnie kojarzyło się z końmi, stadniną, oberżą toteż lepiej by było jakby jakaś inwestycja była związana właśnie z tymi zwierzętami. A żużel niekoniecznie musi być w centrum miasta albo w okolicach centrum, może znajdować się czy to na Felinie czy Tatarach , w każdym bądź razie trzeba gdzieś poszukać otwartej przestrzeni, na której można by było zbudować otwartą arenę dla pojazdów żużlowych i to takiej przestrzeni z dala od blokowisk, bo nikt raczej nie życzyłby sobie buczenia tych maszyn.
Tereny przy LKJ-cie ze względu na swoje walory przyrodnicze( dużo terenów zielonych) i rekreacyjne( ludzie jeżdżą na rowerach, biegają, z dziećmi spacerują) nie nadają się zbytnio na to by przenosić tutaj żużel. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie toru dla wyścigów konnych a na środku arenę z przeszkodami, wykonać trybuny dla ludzi zadaszane w okresie jesienno-zimowym oraz zbudować kasy biletowe - cała inwestycja mogłaby zostać wykonana rzecz jasna przy wsparciu środków unijnych. Przedsięwzięcie służyłoby wszystkim, mogłyby się odbywa... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 24 czerwca 2020 r. o 17:06
+3
Gdy robiono Arenę to pieniądze były zapisane na stadion piłkarski i tylko na taki mogły trafić. Gdy projektowano Arenę środowisko żużlowe kompletnie nie interesowało się nowym stadionem było wręcz szczęśliwe że dostają na własność Zygmuntowskie. Kłamstem jest stwierdzenie, że na żużel chodzą komplety. Komplety chodzą na ekstraklasę. Po 1995 roku tylko za TZ Simpa w barażu było 9000. Wcześniej było max 3-4 tysiące. A jak było źle to max kilkaset osób do 1500 osób. Poza tym sezonem na 4 ligę chodziło nie kilkaset tylko 3000 tys ludzi na piłkarzy średnio na mecz. Proszę więc nie pisać kłamstw. Kibice piłkarscy i środowisko wywalczyło sobie stadion na fali euro. Żużel mimo że plecie o frekwencji nie ma zupełnie przebicia. Każdy wie w Lublinie że kibice piłkarscy to fanatycy i że jak mówią że będzie protest to znaczy że będzie. W żużlu brakuje fighterów. Przypomnę że po 1989 nie było większej manifestacji społecznej niż ta w obronie LKP Motor ani za Fsc ani za Ursusem czy budową s-17. Każdy wie że jak kasa się skończy to żużel zaliczy zjazd jak Unia Tarnów na kolejne x lat. To jest moda. Nie dziwne że w mieście gdzie nie ma mocnej piłki siatkówki ludzie idą na ekstraklasę żużla.I jeszcze po tylu latach przerwy. Historia pokazała że realnie żużel ma max 3-4 tys ludzi w Lublinie reszta chodzi na wynik
Gdy robiono Arenę to pieniądze były zapisane na stadion piłkarski i tylko na taki mogły trafić. Gdy projektowano Arenę środowisko żużlowe kompletnie nie interesowało się nowym stadionem było wręcz szczęśliwe że dostają na własność Zygmuntowskie. Kłamstem jest stwierdzenie, że na żużel chodzą komplety. Komplety chodzą na ekstraklasę. Po 1995 roku tylko za TZ Simpa w barażu było 9000. Wcześniej było max 3-4 tysiące. A jak było źle to max kilkaset osób do 1500 osób. Poza tym sezonem na 4 ligę chodziło nie kilkaset tylko 3000 tys ludzi na piłkar... rozwiń
Avatar
pAbLo / 24 czerwca 2020 r. o 10:52
+17
Obiecanki cacanki i do sejmu poszli i tyle ich widział
Avatar
LAS / 24 czerwca 2020 r. o 09:47
+2
O kolizji obowiązującego SUiKZP oraz MPZP z obiecanym stadionem żużlowym w "ratuszu" wiedziano podczas składania obietnic kibicom, zawodnikom i klubowi. Wiedziano również — zapraszając kibiców na nadzwyczajną sesję Rady Miasta Lublin w dniu 25.02.2020. Tym razem lokalny układ polityki i pieniądza zakpił z fanami, którzy są najlepiej oceniani w całym kraju. Pamiętacie jeszcze, jak kibicom żużla udzielono głosu na sesji ws. Górek Czechowskich nie żądając wcześniejszego wypełnienia oświadczenia RODO? To czynił ten sam, co teraz twierdzi, że miasta aktualnie nie stać na takie inwestycje.
O kolizji obowiązującego SUiKZP oraz MPZP z obiecanym stadionem żużlowym w "ratuszu" wiedziano podczas składania obietnic kibicom, zawodnikom i klubowi. Wiedziano również — zapraszając kibiców na nadzwyczajną sesję Rady Miasta Lublin w dniu 25.02.2020. Tym razem lokalny układ polityki i pieniądza zakpił z fanami, którzy są najlepiej oceniani w całym kraju. Pamiętacie jeszcze, jak kibicom żużla udzielono głosu na sesji ws. Górek Czechowskich nie żądając wcześniejszego wypełnienia oświadczenia RODO? To czynił ten sam, co teraz twierd... rozwiń
Avatar
Japolan / 24 czerwca 2020 r. o 09:24
+14
W tej lokalizacji parking podziemny prawdopodobnie stanie się parkingiem podwodnym. Skorzystanie z nowoczesnych technologii na terenie podmokłym (bliskim bagiennemu) drastycznie podwyższy koszty inwestycji. Obok Obwodnicy Lublin (np. na pograniczu Lublina i Pliszczyna) znajdują się wysoko wyniesione tereny, na których zbudowanie stadionu byłoby znacznie tańsze, a jednocześnie o wiele łatwiej dałoby się tam dojechać (także spoza Lublina). Lokalizacja stadionu na podmokłym gruncie to bardzo zły pomysł.
Avatar
Motormaxx / 24 czerwca 2020 r. o 08:06
-10
Gdy był temat stadionu piłkarze grali na zapleczu ekstraklasy A żużel był w agonii. Zresztą środowisko żużlowe chciało mieć Zygmuntowskie i oddzielić się od piłki vide kraty itd. Żużel spóźnił się na swój pociąg. Piłka wykorzystała swoją szansę. Piłka i żużel na Arenie to głupota bo pierwsza z brzegu rzecz padłby system drenażu murawy i podgrzewania. Powodem byłaby mączka żużlowa
 Piłka nie wykorzystała żadnej swojej szansy tylko dostała prezent w postaci Areny, na którą na mecze przychodziło po kilkaset osób podczas gdy na żużel komplet publiczności. Gdyby na etapie projektowania Areny uwzględniono możliwość usypania toru i rozgrywania spotkań żużlowych to wówczas można byłoby rozwiązać wszystkie problemy, które teraz rzeczywiście mogłyby się pojawić. Wydaje mi się, że jednak powróci koncepcja modernizacji stadionu przy Z5. Problemem będzie gdzie przez ten czas będą jeździć żużlowcy. Z całą pewnością wygra tak zwana tańsza opcja.
 Piłka nie wykorzystała żadnej swojej szansy tylko dostała prezent w postaci Areny, na którą na mecze przychodziło po kilkaset osób podczas gdy na żużel komplet publiczności. Gdyby na etapie projektowania Areny uwzględniono możliwość usypania toru i rozgrywania spotkań żużlowych to wówczas można byłoby rozwiązać wszystkie problemy, które teraz rzeczywiście mogłyby się pojawić. Wydaje mi się, że jednak powróci koncepcja modernizacji stadionu przy Z5. Problemem będzie gdzie przez ten czas będą jeździć żużlowcy. Z całą pewnością ... rozwiń
Avatar
Motorlublin / 24 czerwca 2020 r. o 07:54
+20
Gdy był temat stadionu piłkarze grali na zapleczu ekstraklasy A żużel był w agonii. Zresztą środowisko żużlowe chciało mieć Zygmuntowskie i oddzielić się od piłki vide kraty itd. Żużel spóźnił się na swój pociąg. Piłka wykorzystała swoją szansę. Piłka i żużel na Arenie to głupota bo pierwsza z brzegu rzecz padłby system drenażu murawy i podgrzewania. Powodem byłaby mączka żużlowa
Avatar
to_ino_ja / 24 czerwca 2020 r. o 07:46
+27
Jedyne i słuszne rozwiązanie w obecnej trudnej finansowo dla miasta sytuacji. Budowa stadionu może poczekać tak samo jak budowa parku nad Bystrzycą. Miasto ma teraz priorytet jakim jest budowa Al. Racławickich i dworca metropolitarnego i na tym powinno się skoncentrować, gdyż są to inwestycje na lata zwłaszcza nowy dworzec.
Avatar
LBN / 24 czerwca 2020 r. o 07:42
-19
Tego typu inwestycje, podobnie jak pisowski CPK mają służyć tylko temu żeby wyprowadzić jak najwięcej kasy do kieszeni kolegów. Im droższy jest ten miś tym lepiej. Nikt nikogo za taką niegospodarność nie rozliczy więc takie misie powstają wszędzie.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 24 czerwca 2020 r. o 07:38
-6
Wszystko zależy, czy tereny po starym stadionie będą potrzebne pod rozwijanie patodeweloperki czy też nie. Wiele wskazuje na to, że ostateczny koniec manii kupowania apartamĘtów pod wynajem, który nastąpił w marcu br., dla wielu dewelocwaniaków oznacza problemy finansowe, a tym samym wiele śmiałych projektów betonowania zostanie odłożonych do lamusa, w tym może i ten dotyczący Zygmuntowskich.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w powiecie lubartowskim. Wymusiła pierwszeństwo przejazdu na motocykliście

Wypadek w powiecie lubartowskim. Wymusiła pierwszeństwo przejazdu na motocykliście

60-letni kierowca motocykla trafił do szpitala po tym, jak w Kamionce zderzył się z seatem.

Zderzenie dwóch autokarów i busa w Zachodniopomorskim. Są ranni, w tym dzieci
film

Zderzenie dwóch autokarów i busa w Zachodniopomorskim. Są ranni, w tym dzieci

Dźwierzyń (woj. zachodniopomorskie). Kilkanaście osób, w tym dzieci, zostało rannych po zderzeniu dwóch autokarów i busa. Do wypadku doszło w Dźwirzynie, niedaleko Kołobrzegu. Dwie najciężej ranne osoby zostały przetransportowane śmigłowcami od szpitali. Jako pierwsi na pomoc poszkodowanym ruszyli świadkowie. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

Festiwal Pierogów Świata przed Centrum Spotkania Kultur
11 lipca 2020, 12:00

Festiwal Pierogów Świata przed Centrum Spotkania Kultur

W dniach 11-12 na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur odbędzie się plenerowy Festiwal Pierogów Świata. To propozycja dla wielbicieli kuchni z różnych zakątków globu.

Japonia: Potężna powódź na wyspie Kiusiu. Uwięzionych mieszkańców ewakuowano helikopterami
film

Japonia: Potężna powódź na wyspie Kiusiu. Uwięzionych mieszkańców ewakuowano helikopterami

Yatsushiro, Japonia. Ulewne deszcze wywołały potężną powódź na japońskiej wyspie Kiusiu.

Lublin: Sądowy spór o górki czechowskie wraca do punktu wyjścia

Lublin: Sądowy spór o górki czechowskie wraca do punktu wyjścia

Do punktu wyjścia powraca jeden z dwóch sądowych sporów o przyszłość dawnego poligonu. Wojewódzki Sąd Administracyjny musi znowu zająć się skargą mieszkanki, która podważa uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach strefy pod budowę bloków. Tak postanowił sąd wyższej instancji.

Żaglówka przewróciła się na jeziorze Białym. Dwaj mężczyźni wpadli do wody

Żaglówka przewróciła się na jeziorze Białym. Dwaj mężczyźni wpadli do wody

Na pomoc pechowym żeglarzom ruszyli policjanci.

IL-2 Sturmovik: Desert Wings - Tobruk. Pustynne walki (wideo)
film

IL-2 Sturmovik: Desert Wings - Tobruk. Pustynne walki (wideo)

40 samolotów, 25 czołgów oraz 17 okrętów i statków. Wszystko będzie gotowe już latem w IL-2 Sturmovik: Desert Wings - Tobruk, nowym dodatku do gry IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nowego rektora

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nowego rektora

Prof. Krzysztof Kowalczyk będzie nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zwyciężył w pierwszej turze, pokonując dwóch kontrkandydatów.

Naukowcy śledzą losy uratowanego rysia Horaja z Roztocza. Świetnie radzi sobie na wolności
Magazyn

Naukowcy śledzą losy uratowanego rysia Horaja z Roztocza. Świetnie radzi sobie na wolności

Jeszcze jest zbyt młody, by szukać samicy, ale już na tyle podrósł, by upolować dorosłą sarnę. Naukowcy systematycznie śledzą losy Horaja z Roztocza. Z ich relacji wynika, że ryś uratowany przez ludzi i wypuszczony na wolność w okolicach Roztoczańskiego Parku Narodowego, ma się świetnie

19-latkowie spod Hrubieszowa kradli, żeby się bawić i pić

19-latkowie spod Hrubieszowa kradli, żeby się bawić i pić

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali dwóch 19-letnich mieszkańców okolic Hrubieszowa. Młodzi mężczyźni imprezowali na cudzy koszt – okradali sklepy w sąsiedniej gminie Białopole, zabierali alkohol, napoje, czekoladę i cukierki. Nawet na włamania jeździli na skradzionym ze zbiornika ciężarówki paliwie.

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie w tym tygodniu do Białej Podlaskiej

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie w tym tygodniu do Białej Podlaskiej

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie w środę do Białej Podlaskiej. W południe spotka się z mieszkańcami na placu Wolności.

Zawodnik AZS UMCS Lublin zadebiutował w e-sportowym turnieju Ekstraklasa Games

Zawodnik AZS UMCS Lublin zadebiutował w e-sportowym turnieju Ekstraklasa Games

Eryk "Laxon" Birc z sekcji e-sportowej AZS UMCS Lublin zadebiutował w weekend w finale Ekstraklasa Games, największym turnieju FIFA w Polsce.

Minister zdrowia o niedzielnym głosowaniu: Bezpieczniejsze niż wyjście do sklepu

Minister zdrowia o niedzielnym głosowaniu: Bezpieczniejsze niż wyjście do sklepu

Oddanie głosu w lokalu wyborczym w niedzielę jest bezpieczniejsze pod względem ryzyka zakażenia koronawirusem niż wyjście do restauracji czy sklepu - powiedział w poniedziałek rano w rozmowie w programie gazety "Rzeczpospolita", zatytułowanym "Rzecz o polityce" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Koncert Małgorzaty Markiewicz w Radiu Lublin
10 lipca 2020, 19:00

Koncert Małgorzaty Markiewicz w Radiu Lublin

W piątek, 10 lipca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Małgorzaty Markiewicz

Mateusz Dziemba (Start Lublin): Zrobiliśmy kolosalny postęp

Mateusz Dziemba (Start Lublin): Zrobiliśmy kolosalny postęp

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, kapitanem Startu Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.