Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2013 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Stare autobusy na ważnych liniach. To efekt usprawnień ZTM

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A
Usprawnienia według ZTM: Ponad 20-letnie jelcze (jak te na zdjęciu) zamiast niskopodłogowych autobus
Usprawnienia według ZTM: Ponad 20-letnie jelcze (jak te na zdjęciu) zamiast niskopodłogowych autobus

Choć po Lublinie kursuje coraz nowszy tabor, to właśnie ubyło linii obsługiwanych wyłącznie
przez niskopodłogowe autobusy. Stare pojazdy można spotkać na trzech kluczowych liniach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Byłem zdziwiony, gdy na "osiemnastce” zobaczyłem starego wysłużonego jelcza. To wstyd, żeby takie autobusy jeździły na jednej z najważniejszych linii – opowiada pan Krzysztof.

Podobny sygnał dostaliśmy w sprawie linii 26. Stare jelcze nie były oznaczone jako pojazdy zastępcze wysyłane w trasę w razie awarii autobusu obsługującego daną linię. Okazuje się, że nie był to przypadek. Wystarczy przyjrzeć się np. rozkładowi linii 26: z wywieszanych na przystankach tabelek z godzinami odjazdów znikła informacja o tym, że trasa jest obsługiwana wyłącznie przez autobusy niskopodłogowe.

– Oczywiście, będziemy się starali, aby pojazdy wysokopodłogowe pojawiały się jak najrzadziej. Niemniej jednak do momentu dostawy ostatniej partii niskopodłogowych pojazdów marki Autosan takie przypadki mogą występować – uprzedza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. A na ostatnią partię 10 autosanów jeszcze trochę poczekamy. Zgodnie z umową, producent ma je dostarczyć do połowy sierpnia. Później potrzeba będzie czasu na odbiór techniczny zamówionych pojazdów i ich zarejestrowanie.

Jednocześnie ZTM twierdzi, że pojawianie się starych autobusów na najważniejszych liniach to efekt uboczny… usprawnień.

– Autobus wraz z kierowcą wykonuje kursy na więcej niż jednej linii podczas swojej zmiany. Rozwiązanie to pozwala na ekonomiczne i racjonalne wykorzystanie taboru, w tym przede wszystkim przegubowego – informuje Justyna Góźdź. – Tym samym w przypadku kilku linii, w godzinach szczytu kursują pojazdy przegubowe natomiast wcześnie rano i wieczorem, kiedy napełnienie pojazdów jest mniejsze, pojazdy 12 metrowe.

Stare autobusy można spotkać na trzech liniach, które do niedawna były obsługiwane tylko przez pojazdy niskopodłogowe. Dotyczy to dwóch porannych i trzech wieczornych kursów na linii 18, oraz kilku wieczornych kursów na liniach 26 i 57. Kursy nie są zaznaczone w rozkładach wywieszonych na przystankach.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ela-Anna / 11 czerwca 2013 o 18:09
0

Dzięki temu, że na linie 18, 26 wróciły nowe autobusy - stare dostaliśmy my, czyli pasażerowie linii nr 3. W rozkładzie ,,3" też są niskopodłogowe wozy, ale tylko na papierze. Czy my nie możemy autobusem wybrać się do lekarza z dzieckiem w wózku? Bo jak samemu ten wózek wnieść?  Czy my nie płacimy takiej samej ceny biletów jak Ci UPRZYWILEJOWANI z tamtych linii? A może chociaż, co któryś kurs mogłby być tak, jak kiedyś albo obniżcie nam ceny biletów.

Avatar
arbnger / 4 czerwca 2013 o 22:52
0

a jakie to sa wysokopodlogowe??

Avatar
Bobcio / 2 czerwca 2013 o 22:11
0

mieszkam przy Popiełuszki gdzie na linii nr 4 jeżdżą wyłącznie stare zdezelowane Jelcze, więc pani Gożdzikowa KŁAMIE

Na linii 4 w ogóle nie jeżdżą autobusy wysokopodłogowe! Polecam wizytę u okulisty!

Avatar
Bobcio / 2 czerwca 2013 o 22:06
0

Choć od początku było wiadome to może niektórzy dopiero teraz widzą to, że ZTM powstało po to by pozbyć się prywatnych przewoźników miejskich będących konkurencją dla MPK. Teraz robią co chcą (ciągłe zmiany rozkładów, zmiany linii, autobusy zastępcze itp.), a pasażer nie ma innego wyjścia  tylko musi korzystanie z ich usług!

Po pierwsze: gdyby nie autobusy zastepcze, to Droga Viki byś śmigała na piechotę po Lublinie, gdyby zepsuł się autobus na trasie!!! Po drugie: zmiany rozkładów następują zazwyczaj na prośbę pasażerów, a zmiany linii są z powodu remontów dróg lub jak 54 na prośbę mieszkańców dzielnicy Szerokie!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

Po pierwsze: gdyby nie autobusy zastepcze, to Droga Viki byś śmigała na piechotę po Lublinie, gdyby zepsuł się autobus na trasie!!! Po drugie: zmiany rozkładów następują zazwyczaj na prośbę pasażerów, a zmiany linii są z powodu remontów dróg lub jak 54 na prośbę mieszkańców dzielnicy Szerokie!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

rozwiń
Avatar
noddy / 2 czerwca 2013 o 21:13
0

Redaktorze Smaga dzisiaj widziałem jak w autobusie nie działał "bzyczek" taki dzwoneczek przy otwieraniu drzwi. Możeby jakiś mały felietonik.

Avatar
MKM / 2 czerwca 2013 o 12:46
0

Pan Smaga już dawno pokazał, że jego populistyczne artykuliki na temat komunikacji miejskiej mieszające na wszystkie strony ZTM z błotem mają tyle wspólnego z rzetelnością co pan Smaga z dziennikarzem. Czemu Smaguś nie napisał ile procent stanowią kursy wysokie, w jakich godzinach są to kursy (późny wieczor lub wczesny ranek) i ile daje to oszczędności? Bo pewnie tego na forum komunikacyjnym nie napisali, a samemu to już za trudno...

Avatar
zbych / 2 czerwca 2013 o 11:50
0

mieszkam przy Popiełuszki gdzie na linii nr 4 jeżdżą wyłącznie stare zdezelowane Jelcze, więc pani Gożdzikowa KŁAMIE

Avatar
rury / 2 czerwca 2013 o 11:40
0
Co to za artykuł? To już nie ma o czym pisać w mieście? A ja miałem wczoraj zatwardzenie czy redaktor też o tym napisze.
Avatar
kierowca / 2 czerwca 2013 o 11:09
0

Przekaż swojemu koledze że plotkami zajmują się kobiety a nie faceci. I jak nie wie wszystkiego to niech się zajmie swoją pracą

OO kolega związkowiec czy lizidu.p prezia, a może niepotrzebny polityczny-biurowy ? Chyba że masz klapki na oczy i odwalasz swoje i do domu. Zainteresuj się co się dzieje w firmie, to włos ci na głowie stanie. Związkowcy pensje i premie dostali z kosmosu, autobusów własnych w firmie coraz mniej, zastawy bankowe na nowych trolejbusach, młodzi kierowcy na umowach śmieciowych, najlepsze narzędzia przeniesione o spółki córki MKK, niepotrzebni pracownicy polityczni pokroju osoby Michała Krawczyka...

OO kolega związkowiec czy lizidu.p prezia, a może niepotrzebny polityczny-biurowy ? Chyba że masz klapki na oczy i odwalasz swoje i do domu. Zainteresuj się co się dzieje w firmie, to włos ci na głowie stanie. Związkowcy pensje i premie dostali z kosmosu, autobusów własnych w firmie coraz mniej, zastawy bankowe na nowych trolejbusach, młodzi kierowcy na umowach śmieciowych, najlepsze narzędzia przeniesione o spółki córki MKK, niepotrzebni pracownicy polityczni pokroju osoby Michała Krawczyka...

rozwiń
Avatar
Kali / 2 czerwca 2013 o 10:33
0

Próba zdefiniowania "kluczowej" lub "jednej z najważniejszych" linii:

- to linia, którą często jeżdżę ja i moi znajomi.

:)

Avatar
Ela-Anna / 11 czerwca 2013 o 18:09
0

Dzięki temu, że na linie 18, 26 wróciły nowe autobusy - stare dostaliśmy my, czyli pasażerowie linii nr 3. W rozkładzie ,,3" też są niskopodłogowe wozy, ale tylko na papierze. Czy my nie możemy autobusem wybrać się do lekarza z dzieckiem w wózku? Bo jak samemu ten wózek wnieść?  Czy my nie płacimy takiej samej ceny biletów jak Ci UPRZYWILEJOWANI z tamtych linii? A może chociaż, co któryś kurs mogłby być tak, jak kiedyś albo obniżcie nam ceny biletów.

Avatar
arbnger / 4 czerwca 2013 o 22:52
0

a jakie to sa wysokopodlogowe??

Avatar
Bobcio / 2 czerwca 2013 o 22:11
0

mieszkam przy Popiełuszki gdzie na linii nr 4 jeżdżą wyłącznie stare zdezelowane Jelcze, więc pani Gożdzikowa KŁAMIE

Na linii 4 w ogóle nie jeżdżą autobusy wysokopodłogowe! Polecam wizytę u okulisty!

Avatar
Bobcio / 2 czerwca 2013 o 22:06
0

Choć od początku było wiadome to może niektórzy dopiero teraz widzą to, że ZTM powstało po to by pozbyć się prywatnych przewoźników miejskich będących konkurencją dla MPK. Teraz robią co chcą (ciągłe zmiany rozkładów, zmiany linii, autobusy zastępcze itp.), a pasażer nie ma innego wyjścia  tylko musi korzystanie z ich usług!

Po pierwsze: gdyby nie autobusy zastepcze, to Droga Viki byś śmigała na piechotę po Lublinie, gdyby zepsuł się autobus na trasie!!! Po drugie: zmiany rozkładów następują zazwyczaj na prośbę pasażerów, a zmiany linii są z powodu remontów dróg lub jak 54 na prośbę mieszkańców dzielnicy Szerokie!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

Po pierwsze: gdyby nie autobusy zastepcze, to Droga Viki byś śmigała na piechotę po Lublinie, gdyby zepsuł się autobus na trasie!!! Po drugie: zmiany rozkładów następują zazwyczaj na prośbę pasażerów, a zmiany linii są z powodu remontów dróg lub jak 54 na prośbę mieszkańców dzielnicy Szerokie!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

rozwiń
Avatar
noddy / 2 czerwca 2013 o 21:13
0

Redaktorze Smaga dzisiaj widziałem jak w autobusie nie działał "bzyczek" taki dzwoneczek przy otwieraniu drzwi. Możeby jakiś mały felietonik.

Avatar
MKM / 2 czerwca 2013 o 12:46
0

Pan Smaga już dawno pokazał, że jego populistyczne artykuliki na temat komunikacji miejskiej mieszające na wszystkie strony ZTM z błotem mają tyle wspólnego z rzetelnością co pan Smaga z dziennikarzem. Czemu Smaguś nie napisał ile procent stanowią kursy wysokie, w jakich godzinach są to kursy (późny wieczor lub wczesny ranek) i ile daje to oszczędności? Bo pewnie tego na forum komunikacyjnym nie napisali, a samemu to już za trudno...

Avatar
zbych / 2 czerwca 2013 o 11:50
0

mieszkam przy Popiełuszki gdzie na linii nr 4 jeżdżą wyłącznie stare zdezelowane Jelcze, więc pani Gożdzikowa KŁAMIE

Avatar
rury / 2 czerwca 2013 o 11:40
0
Co to za artykuł? To już nie ma o czym pisać w mieście? A ja miałem wczoraj zatwardzenie czy redaktor też o tym napisze.
Avatar
kierowca / 2 czerwca 2013 o 11:09
0

Przekaż swojemu koledze że plotkami zajmują się kobiety a nie faceci. I jak nie wie wszystkiego to niech się zajmie swoją pracą

OO kolega związkowiec czy lizidu.p prezia, a może niepotrzebny polityczny-biurowy ? Chyba że masz klapki na oczy i odwalasz swoje i do domu. Zainteresuj się co się dzieje w firmie, to włos ci na głowie stanie. Związkowcy pensje i premie dostali z kosmosu, autobusów własnych w firmie coraz mniej, zastawy bankowe na nowych trolejbusach, młodzi kierowcy na umowach śmieciowych, najlepsze narzędzia przeniesione o spółki córki MKK, niepotrzebni pracownicy polityczni pokroju osoby Michała Krawczyka...

OO kolega związkowiec czy lizidu.p prezia, a może niepotrzebny polityczny-biurowy ? Chyba że masz klapki na oczy i odwalasz swoje i do domu. Zainteresuj się co się dzieje w firmie, to włos ci na głowie stanie. Związkowcy pensje i premie dostali z kosmosu, autobusów własnych w firmie coraz mniej, zastawy bankowe na nowych trolejbusach, młodzi kierowcy na umowach śmieciowych, najlepsze narzędzia przeniesione o spółki córki MKK, niepotrzebni pracownicy polityczni pokroju osoby Michała Krawczyka...

rozwiń
Avatar
Kali / 2 czerwca 2013 o 10:33
0

Próba zdefiniowania "kluczowej" lub "jednej z najważniejszych" linii:

- to linia, którą często jeżdżę ja i moi znajomi.

:)

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0