Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2013 r.
13:57
Edytuj ten wpis

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza” organizuje nabór dla dziewczynek

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 5 A A
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza”  (Magdalena Ircha)
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego \"Zawisza” (Magdalena Ircha)

Chcesz żeby twoje dziecko poznało smak harcerskiej przygody? Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza” organizuje nabór dla dziewczynek w wieku 8 – 12 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Serdecznie zapraszam wszystkie dziewczynki, które wspólnie z nami chcą służyć, rozwijać się, brać udział w wielkiej przygodzie, nawiązywać nowe, wartościowe znajomości. Harcerstwo jest wspaniałym miejscem dla każdej z was. Jeśli się wahacie, to nie bójcie się zaryzykować, nic nie tracicie, a możecie tylko zyskać – zachęca drużynowa Katarzyna Gancarz.

"Wilczki” – tak nazywają się najmłodsze harcerki – spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 w harcówce przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lublinie.

Program pracy z "wilczkami” opiera się na motywach "Księgi dżungli” Rudyarda Kiplinga. Oprócz cotygodniowych zbiórek, dziewczynki jeżdżą często na rajdy i uczestniczą w grach harcerskich. W wakacje i ferie zimowe "wilczki” jadą na obozy na których zdobywają kolejne skautowskie umiejętności.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: skauci-europy.pl oraz 2gromadalubelska.blogspot.com
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antoś / 2 listopada 2013 r. o 10:02
0

Co? czarni pedofile przestawiają się na dziewczynki?

Avatar
gość / 2 listopada 2013 r. o 08:56
0

Chrońcie dzieci rodzice 

Avatar
Mama / 2 listopada 2013 r. o 00:53
0

Dziwaczna anonimowa opowieść. Moje dzieci też są od długiego czasu w FSE i to najlepsze co mogło je spotkać. Polecam

Avatar
flora / 1 listopada 2013 r. o 23:54
0

  Kilka lat temu syn zaangażował sie w to stowarzyszenie. Podeszłam do pomysłu z pełnym zaufaniem. Poszedł z kolegą ze szkolnej ławy... harcerstwo.. katolickie...Nic bardziej bezpiecznego i lepszego dla kilkuletniego chłopca.  Zgodziłam sie na wyjazd do Chełma na kilkudniowe zimowisko.  Miało byc super, podchody, zdobywanie odznak, zabawy na swieżym powietrzu, samodzielne przygotowywanie posiłków itp. W trakcie pobytu kilka razy kontaktowałam sie z synem  przez  telefon kleryka odpowiedzialnego za grupę, ponieważ jednym z warunków uczestnictwa w wyjeżdzie było pozostawienie telefonów komórkowych w domu (mięczaki). Wszystko było ok.

   Dopiero odbierajac syna z autobusu dowiedziałam sie, że były pewne kłopoty. Dziecko nie uczestniczyło w większości zabaw ponieważ nie zgodził się byc dla grupy "kozłem ofianym". Nie bedę opisywać szczegółów ponieważ są dla mnie zbyt bolesne. Zapewne nie uwirzylibyście żyjac w XXI w. Zapytałam  syna dlaczego nic nie mówiłeś? A jak miałem  ci mówić? Ktoś był przy rozmowie.

    Bardzo zależało mi na rozmowie  z opiekunami zimowiska i jakims przełożonym. Oczywiscie "chetni do dialogu".Wykazałam jedanak tyle determinacji ,że do spotkania doszło. Rozpoczęto je modlitwą o wybaczenie, po czym krótka rozmowa z ludźmi mającymi nie więcej jak 20 lat (cóż za doświadczenie w pracy z dziećmi). Podejscie bardzo taktyczne, zignorowano moje spostrzerzenia mówiac wprost że jesteśmy RODZINĄ PATOLOGICZNĄ  a dziecko nie nadaje sie do kontaktów społecznych i wspóżycia w grupie rówieśników.

    W modlitwie to oni mieli wybaczyć nam.......

   Jesteśmy rodziną  katolicką, z korzeniami patriotycznymi,  uczestniczymy w życiu swojej parafii, w środowisku  jesteśmy  cenieni, ale że krytykujemy organizację,  syn nie jest mile widziany w "Wilczkach".

    Po tej przygodzie syn jest zrażony do wszystkich organizacji, obozów, harcerstwa. My uważniej przyglądamy się osobom opiekujacymi się naszymi dziećmi, nabraliśmy dystansu do harcerstwa zwłaszcza katolickiego. Wiemy że w organizacji katolickiej nie ma dialogu, my jesteśmy  do słuchania i stosowania się do poleceń, nawet jesli chodzi o dobro własnego dziecka.

  Kilka lat temu syn zaangażował sie w to stowarzyszenie. Podeszłam do pomysłu z pełnym zaufaniem. Poszedł z kolegą ze szkolnej ławy... harcerstwo.. katolickie...Nic bardziej bezpiecznego i lepszego dla kilkuletniego chłopca.  Zgodziłam sie na wyjazd do Chełma na kilkudniowe zimowisko.  Miało byc super, podchody, zdobywanie odznak, zabawy na swieżym powietrzu, samodzielne przygotowywanie posiłków itp. W trakcie pobytu kilka razy kontaktowałam sie z synem  przez  telefon kleryka odpowiedzialnego za grupę, ponieważ ... rozwiń

Avatar
LEOBENFUCER / 1 listopada 2013 r. o 16:24
0

(...)

Avatar
Antoś / 2 listopada 2013 r. o 10:02
0

Co? czarni pedofile przestawiają się na dziewczynki?

Avatar
gość / 2 listopada 2013 r. o 08:56
0

Chrońcie dzieci rodzice 

Avatar
Mama / 2 listopada 2013 r. o 00:53
0

Dziwaczna anonimowa opowieść. Moje dzieci też są od długiego czasu w FSE i to najlepsze co mogło je spotkać. Polecam

Avatar
flora / 1 listopada 2013 r. o 23:54
0

  Kilka lat temu syn zaangażował sie w to stowarzyszenie. Podeszłam do pomysłu z pełnym zaufaniem. Poszedł z kolegą ze szkolnej ławy... harcerstwo.. katolickie...Nic bardziej bezpiecznego i lepszego dla kilkuletniego chłopca.  Zgodziłam sie na wyjazd do Chełma na kilkudniowe zimowisko.  Miało byc super, podchody, zdobywanie odznak, zabawy na swieżym powietrzu, samodzielne przygotowywanie posiłków itp. W trakcie pobytu kilka razy kontaktowałam sie z synem  przez  telefon kleryka odpowiedzialnego za grupę, ponieważ jednym z warunków uczestnictwa w wyjeżdzie było pozostawienie telefonów komórkowych w domu (mięczaki). Wszystko było ok.

   Dopiero odbierajac syna z autobusu dowiedziałam sie, że były pewne kłopoty. Dziecko nie uczestniczyło w większości zabaw ponieważ nie zgodził się byc dla grupy "kozłem ofianym". Nie bedę opisywać szczegółów ponieważ są dla mnie zbyt bolesne. Zapewne nie uwirzylibyście żyjac w XXI w. Zapytałam  syna dlaczego nic nie mówiłeś? A jak miałem  ci mówić? Ktoś był przy rozmowie.

    Bardzo zależało mi na rozmowie  z opiekunami zimowiska i jakims przełożonym. Oczywiscie "chetni do dialogu".Wykazałam jedanak tyle determinacji ,że do spotkania doszło. Rozpoczęto je modlitwą o wybaczenie, po czym krótka rozmowa z ludźmi mającymi nie więcej jak 20 lat (cóż za doświadczenie w pracy z dziećmi). Podejscie bardzo taktyczne, zignorowano moje spostrzerzenia mówiac wprost że jesteśmy RODZINĄ PATOLOGICZNĄ  a dziecko nie nadaje sie do kontaktów społecznych i wspóżycia w grupie rówieśników.

    W modlitwie to oni mieli wybaczyć nam.......

   Jesteśmy rodziną  katolicką, z korzeniami patriotycznymi,  uczestniczymy w życiu swojej parafii, w środowisku  jesteśmy  cenieni, ale że krytykujemy organizację,  syn nie jest mile widziany w "Wilczkach".

    Po tej przygodzie syn jest zrażony do wszystkich organizacji, obozów, harcerstwa. My uważniej przyglądamy się osobom opiekujacymi się naszymi dziećmi, nabraliśmy dystansu do harcerstwa zwłaszcza katolickiego. Wiemy że w organizacji katolickiej nie ma dialogu, my jesteśmy  do słuchania i stosowania się do poleceń, nawet jesli chodzi o dobro własnego dziecka.

  Kilka lat temu syn zaangażował sie w to stowarzyszenie. Podeszłam do pomysłu z pełnym zaufaniem. Poszedł z kolegą ze szkolnej ławy... harcerstwo.. katolickie...Nic bardziej bezpiecznego i lepszego dla kilkuletniego chłopca.  Zgodziłam sie na wyjazd do Chełma na kilkudniowe zimowisko.  Miało byc super, podchody, zdobywanie odznak, zabawy na swieżym powietrzu, samodzielne przygotowywanie posiłków itp. W trakcie pobytu kilka razy kontaktowałam sie z synem  przez  telefon kleryka odpowiedzialnego za grupę, ponieważ ... rozwiń

Avatar
LEOBENFUCER / 1 listopada 2013 r. o 16:24
0

(...)