Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2015 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Strażnicy miejscy poturbowali kierowcę? Chcą ugody

40 16 A A

Strażnicy miejscy oskarżeni o poturbowanie kierowcy mogą uniknąć procesu. Sąd skierował ich sprawę do mediacji. Wnioskowały o to obie strony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy interwencji z 4 kwietnia ubiegłego roku. Strażnicy wystawili wówczas wezwanie kierowcy, który ich zdaniem zaparkował w niedozwolonym miejscu. Chwilę później doszło do przepychanki między mundurowymi a właścicielem mercedesa. Skończyło się na dwóch, trwających jeszcze procesach. W pierwszym zarzuty dotyczące znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych usłyszał kierowca, Grzegorz T. W drugim na ławie oskarżonych zasiadają strażnicy: 35-letni Robert Z. oraz 29-letni Dariusz K. Odpowiadają za przekroczenie uprawnień.

Ich proces miał się zacząć w poniedziałek, ale nieoczekiwanie przedstawiciele obu stron zgłosili wnioski o skierowanie sprawy do mediacji. Sąd przychylił się do tej prośby. Na dojście do porozumienia będą mieli miesiąc. Jeśli im się nie uda, to w marcu proces strażników ruszy w normalnym trybie. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, żadna ze stron nie przedstawiła jeszcze konkretnej propozycji ugody.

Do feralnej interwencji doszło u zbiegu ul. Skłodowskiej i Grottgera. Grzegorz T. zaparkował tam swojego mercedesa. Auto zauważyli strażnicy i uznali, że stoi w niedozwolonym miejscu. Zostawili kierowcy wezwanie za wycieraczką. Po chwili zauważyli, że Grzegorz T. wraca do samochodu. Mundurowi podeszli do auta, ale mężczyzna chciał odjechać.

- Stwierdził, że nie zgadza się z oceną sytuacji dokonaną przez strażników i nie przyjmie mandatu - relacjonowała po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Strażnik odpowiedział wówczas, że spotkają się w sądzie.
Na tym interwencja mogła się zakończyć, ale doszło do awantury. Z ustaleń śledczych wynika, że kiedy Grzegorz T. próbował odjechać, mundurowi robili wszystko, by go zatrzymać. Jeden ze strażników otworzył drzwi auta i próbował wyciągnąć kierowcę z samochodu.

- Następnie kierowca został zakuty w kajdanki, za które oskarżeni ciągnęli go w celu zmuszenia do wyjścia z samochodu. Szarpali go za ubranie. Dwukrotnie zastosowali gaz łzawiący, rozpylając go w twarz pokrzywdzonego. Używali wobec niego słów wulgarnych - wyliczała rzecznik Syk-Jankowska.

Na miejsce wezwano policjantów. Mundurowi zastali kierowcę z kajdankami na lewym nadgarstku. Mężczyzna miał zadrapania i potłuczenia, krwawił z nosa. Grzegorz T. przedstawił policjantom swoją wersję wydarzeń. Z kolei z relacji strażników wynikało, że kierowca zamiast pokazać dokumenty, próbował ich przejechać. Robert Z. i Dariusz K. nie przyznali się do winy. Śledczym tłumaczyli, że Grzegorz T. był agresywny, nie chciał podać swoich danych ani się wylegitymować. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, strażnikom będzie groziło do 3 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vox / 14 stycznia 2015 o 08:56
0

Od dawna twierdzę, że 80% polskiej straży miejskiej to gnidy, których 80% "czynności" jest szkodliwych lub upierdliwych dla ludzi. Zgodnie z regułą Pareto.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2015 o 00:13
0

Grozili mu sądem i są w sądzie. Tyle w temacie.

Avatar
kn / 13 stycznia 2015 o 23:06
0

Zapraszam do polubienia profilu na FB: ZLIKWIDUJMY STRAŻ MIEJSKĄ W LUBLINIE

Avatar
zajc / 13 stycznia 2015 o 22:51
0

gosciu nie układaj się idz do sądu bo cię udupią innym razem a tak pozbędziemy się dwóch psełdo strażników prawa którzy siłą to prawo wymierzają zyczliwy

Avatar
polpot / 13 stycznia 2015 o 21:46
0

Czarni mają przechlapane i dlatego dążą do ugody... Zarejestrowali zdarzenie? Zostawili wezwanie? To po co jeszcze próbowali kozaczyć? Niechby sobie jechał... sąd potraktowałby go zgodnie z prawem... I teraz chłopczyki maja ciepło... Jakikolwiek wyrok dyskwalifikuje ich, jako mundurowych... a żryć sie chce i jak sie nie umie nic innego, to bedzie ciężko... A gość powinien ich skaleczyć na konkretną kasę...

Avatar
juhk / 13 stycznia 2015 o 21:09
0
Prawo to prawo. Nie ma taryfy ulgowej. Facet ewidentnie je zlamal i próbował udowodnic jakim to jest kozakiem i za nic ma funkcjonariuszy. Wg mnie wina jest jego
Avatar
olo / 13 stycznia 2015 o 20:10
0

Czytając ten artykuł zastanawia mnie jedna recz. Skoro wystawili mandat i odeszli, czyli mógł w zasadzie odjechać i zgłosić się później do siedziby SM. To po co później ta cała szopka z udowadnianiem kto ma rację, grożenie sądem ?

Avatar
hn / 13 stycznia 2015 o 19:23
0

... czyi mieli puścić wolno łamiącego prawo....

Avatar
Gość / 13 stycznia 2015 o 18:58
0

Pewnie byli wqr...wieni bo sprzedawcy fajek spóźnili się z haraczem....

Wciąż zastanawia mnie fakt, że 99% niemundurowych obywateli tego kraju wie, gdzie z budżetu wyciekają pieniądze (fajki i alkohol z przemytu sprzedawane bez podatku), a 99% gamoni z policji, straży miejskiej, urzędu celnego, czy urzędu skarbowego nie zatrzymuje tych uszczuplających naszą wspólną kasę... To jest Polska właśnie!

Avatar
bolek / 13 stycznia 2015 o 18:49
0

Zastraszyli gościa i teraz dążą  do ugody , a jak sprawa przycichnie to mu zrobią wp...dol.

Żadnej ugody ! Straż ma pomagać i sugerować porządek a nie bawić się w policję kryminalną.

Avatar
vox / 14 stycznia 2015 o 08:56
0

Od dawna twierdzę, że 80% polskiej straży miejskiej to gnidy, których 80% "czynności" jest szkodliwych lub upierdliwych dla ludzi. Zgodnie z regułą Pareto.

Avatar
Gość / 14 stycznia 2015 o 00:13
0

Grozili mu sądem i są w sądzie. Tyle w temacie.

Avatar
kn / 13 stycznia 2015 o 23:06
0

Zapraszam do polubienia profilu na FB: ZLIKWIDUJMY STRAŻ MIEJSKĄ W LUBLINIE

Avatar
zajc / 13 stycznia 2015 o 22:51
0

gosciu nie układaj się idz do sądu bo cię udupią innym razem a tak pozbędziemy się dwóch psełdo strażników prawa którzy siłą to prawo wymierzają zyczliwy

Avatar
polpot / 13 stycznia 2015 o 21:46
0

Czarni mają przechlapane i dlatego dążą do ugody... Zarejestrowali zdarzenie? Zostawili wezwanie? To po co jeszcze próbowali kozaczyć? Niechby sobie jechał... sąd potraktowałby go zgodnie z prawem... I teraz chłopczyki maja ciepło... Jakikolwiek wyrok dyskwalifikuje ich, jako mundurowych... a żryć sie chce i jak sie nie umie nic innego, to bedzie ciężko... A gość powinien ich skaleczyć na konkretną kasę...

Avatar
juhk / 13 stycznia 2015 o 21:09
0
Prawo to prawo. Nie ma taryfy ulgowej. Facet ewidentnie je zlamal i próbował udowodnic jakim to jest kozakiem i za nic ma funkcjonariuszy. Wg mnie wina jest jego
Avatar
olo / 13 stycznia 2015 o 20:10
0

Czytając ten artykuł zastanawia mnie jedna recz. Skoro wystawili mandat i odeszli, czyli mógł w zasadzie odjechać i zgłosić się później do siedziby SM. To po co później ta cała szopka z udowadnianiem kto ma rację, grożenie sądem ?

Avatar
hn / 13 stycznia 2015 o 19:23
0

... czyi mieli puścić wolno łamiącego prawo....

Avatar
Gość / 13 stycznia 2015 o 18:58
0

Pewnie byli wqr...wieni bo sprzedawcy fajek spóźnili się z haraczem....

Wciąż zastanawia mnie fakt, że 99% niemundurowych obywateli tego kraju wie, gdzie z budżetu wyciekają pieniądze (fajki i alkohol z przemytu sprzedawane bez podatku), a 99% gamoni z policji, straży miejskiej, urzędu celnego, czy urzędu skarbowego nie zatrzymuje tych uszczuplających naszą wspólną kasę... To jest Polska właśnie!

Avatar
bolek / 13 stycznia 2015 o 18:49
0

Zastraszyli gościa i teraz dążą  do ugody , a jak sprawa przycichnie to mu zrobią wp...dol.

Żadnej ugody ! Straż ma pomagać i sugerować porządek a nie bawić się w policję kryminalną.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 478 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!