Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2009 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Studenci o Lublinie, czyli jak się u nas studiuje?

0 10 A A

W dziekanatach są jędze, ale i anioły. Dużo okienek między zajęciami. Medycy przerażeni anatomią. Kłopot w odnalezieniu się wśród obcych i mieście, gdzie nawet najmniej zaradni zobaczyli już kluby, kluby, kluby i Plazę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponad osiemdziesięciu studentów z pierwszego roku różnych kierunków na różnych lubelskich uczelniach zapytaliśmy:

• Jak przeżyli pierwszy dzień na uczelni

• Czy mieli z czymś kłopoty: w dziekanacie, na stancji, w mieście

• Jak sobie organizują czas wolny. Szukaliśmy osób, które przyjechały do naszego miasta, by zapytać je: Co w pierwszym miesiącu pobytu w Lublinie zaskoczyło albo zainteresowało.

– Plan jest wręcz idealny. Wolny poniedziałek, we wtorek sporo, ale w środę tylko jeden wykład. W czwartek trochę zajęć, ale w piątek jeden wykład i tyle – wylicza Łukasz Grabowski z I roku politologii UMCS. Jedyny kłopot to brak legitymacji. – Jeszcze nie znam powodu, dlaczego jej nie ma.
Wszystkie koleżanki i koledzy Łukasza chwalą rozkład zajęć. Ale oprócz politologów z UMCS pozostali narzekają na plan. Praktycznie muszą być na uczelni cały dzień, bo mają okienka między ćwiczeniami i wykładami i nie opłaca się w tym czasie wracać na stancję.
Mateusz i Bartek, dwaj informatycy z Politechniki Lubelskiej, mają, co prawda, wolne piątki, ale mówią: Głównie chodzi o to, żeby się przestawić z licealnego "od-do” na większą liczbę okienek, na większą liczbę osób na wykładzie i że czasami niedokładnie słychać wykładowcę. I dodają, że złożyli z kolegami podanie o przełożenie ćwiczeń tak, by kończyły się o wcześniejszej porze.

– Plan zajęć jest o.k., gorzej z okienkami, ale wiem, że każdy je ma – mówi Michał Kostecki z Siedlec, który od miesiąca jest studentem kulturoznawstwa na UMCS.

– Ze stancji jestem bardzo zadowolona. Mieszkam na Piłsudskiego, to śródmieście, mam blisko. Jedyne, co zauważyłam, że panie w dziekanacie prawie nie pracują i wiem, że będę miała z tym problemy. Ale to chyba normalne – stwierdza Kasia z Kielc. Jej koleżanka z Suchej Beskidzkiej, która korzysta z tego samego dziekanatu, wspomina swój debiut na UMCS diametralnie inaczej: Większych kłopotów nie miałam, nawet dziekanat miło wspominam. Pani udzieliła mi odpowiedzi na wszystkie pytania i była miła tak, że nie sprawdził się stereotyp dziekanatu. Tylko kolejka mnie zaskoczyła, ale to chyba normalne – wspomina Joanna.
Basia z politologii, jak sama mówi, przyjechała do Lublina ze wsi. – Pierwszego dnia na uczelni byłam zawstydzona, bo nie znałam nikogo, ciężko się było odnaleźć. Szczególnie wśród ludzi, którzy znają miasto i mają swoje grupki znajomych. Co mnie zaskoczyło? W autobusach chamstwo ludzi i taka obojętność. W domu byłam w poprzedni weekend. Mam dobre połączenie, ale to starta czasu i imprez. Przyjeżdżasz do domu i co, i nic. A tutaj coś się dzieje. Ale na razie nie czuję się jak mieszkaniec Lublina.

– W pierwszy dzień strasznie padało, spóźniłam się na autobus. Pomijając fakt że MPK jest straszne i niedzisiejsze czułam się obco – mówi Ewelina, polonistka KUL z Siedlec. – Początek był nieciekawy. Ale pani w dziekanacie anioł nie człowiek. Załatwia za nas wszystkie sprawy, wszystko wiemy. Ludzie są dużo serdeczniejsi, to nie jest warszawska sodówa. Czasu wolnego mam mało, zajęcia są do późna, ale antykwariaty są super.


Studenci są nietuzinkowi. Udało się nam znaleźć pierwszoroczniaka, który studiuje filozofię i jest kibicem Motoru. Damian przyjechał z Konina, w czasie pierwszego miesiąca w Lublinie zdążył uznać stadion Motoru za porażkę w skali kraju i być na kilku meczach.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziom / 2 listopada 2009 o 19:55
0
lbn napisał:
"W pierwszy dzień strasznie padało, spóźniłam się na autobus. Pomijając fakt że MPK jest straszne i niedzisiejsze czułam się obco – mówi Ewelina, polonistka KUL z Siedlec."

to ze sie spoznilas to twoja wina. autobus odjezdza o czasie wiec masz byc przed czasem. mpk to nie taksowka. w siedlcach jest inaczej? jesli tak to wypad tam skad przyjechalas

Co to znaczy,ze mpk jest straszne,moze chamy w dresach ja straszyly?
Avatar
lbn / 2 listopada 2009 o 19:24
0
"W pierwszy dzień strasznie padało, spóźniłam się na autobus. Pomijając fakt że MPK jest straszne i niedzisiejsze czułam się obco – mówi Ewelina, polonistka KUL z Siedlec."

to ze sie spoznilas to twoja wina. autobus odjezdza o czasie wiec masz byc przed czasem. mpk to nie taksowka. w siedlcach jest inaczej? jesli tak to wypad tam skad przyjechalas
Avatar
~GOŚĆ~ / 2 listopada 2009 o 16:22
0
puławiak napisał:
Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara!



Trochę kultury może? Studiowałem w Lublinie więc wiem co piszę, co z tego, że ekipę miałem fajną, na uczelni wesoło i nieraz ciężko, jak to miasto jest bez przyszłości! Jeśli studiujesz to się o tym przekonasz za kilka lat. W innym wypadku rusz tyłek do innych miast jak Kraków, Warszawa, Katowice czy Wrocław i zobacz jakie tam masz perspektywy!!!! Tam jest naprawdę inny świat! Rusz głową.



Trochę kultury może? Studiowałem w Lublinie więc wiem co piszę, co z tego, że ekipę miałem fajną, na uczelni wesoło i nieraz ciężko, jak to miasto jest bez przyszłości! Jeśli studiujesz to się o tym przekonasz za kilka lat. W innym wypadku rusz tyłek do innych miast jak Kraków, Warszawa, Katowice czy Wrocław i zobacz jakie tam masz perspektywy!!!! Tam jest naprawdę inny świat! Rusz głową. rozwiń
Avatar
CHWDP / 2 listopada 2009 o 14:56
0
MIASTO WIEŚ!!! TYLE W TEMACIE
Avatar
~hmm~ / 2 listopada 2009 o 12:20
0
"Już wie, gdzie są centra handlowe" Ciekawe czy już wie gdzie jest biblioteka?
Avatar
~andzia~ / 2 listopada 2009 o 12:12
0
nie przasadzaj, trzeci rok już w lublinie studiuje i tak starsznie nie jest, ale wiadomo jęczenie jak tu źle i zasciankowo bedzie zawsze, bo WSZEDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA.
Avatar
student / 2 listopada 2009 o 12:06
0
Studiuję w Lublinie i muszę powiedzieć ,ze jestem ZAWIEDZIONY. Powincjonalność tego regionu i zaściankowe zachowanie nie mają granic. UMCS tonie w długach, nie dba o studentów, nie dba o kadrę pracującą; rządy prowadzą starzy profesorowie, którzy wymagają kultury, sami jej nie prezentując. Liczy się kasa, kasa, kasa.. Ale nie dla uniwersytetu, ale dla profesÓry... Oczywiście - spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych wykładowców, ale neistety muszę stwierdzić, że tych 'drugich' było zdecydowanie więcej ;/ Mam nadzieję, że skończę I-stopień i wyjadę na magsterkę gdzieś dalej, do większej normalności....
Studiuję w Lublinie i muszę powiedzieć ,ze jestem ZAWIEDZIONY. Powincjonalność tego regionu i zaściankowe zachowanie nie mają granic. UMCS tonie w długach, nie dba o studentów, nie dba o kadrę pracującą; rządy prowadzą starzy profesorowie, którzy wymagają kultury, sami jej nie prezentując. Liczy się kasa, kasa, kasa.. Ale nie dla uniwersytetu, ale dla profesÓry... Oczywiście - spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych wykładowców, ale neistety muszę stwierdzić, że tych 'drugich' było zdecydowanie więcej ;/ Mam nadzieję, że skończę... rozwiń
Avatar
joł / 2 listopada 2009 o 11:06
0
brawooo geluuuuuu!
Avatar
puławiak / 2 listopada 2009 o 10:50
0
~GOŚĆ~ napisał:
Ludzie nie studiujcie w Lublinie, to miasto bez przyszlości!!!! Bedziecie pracowac w Lublinie za 1200-1500zl netto albo wyjedziecie do innego miasta. Dajcie sobie spokoj i zmiencie miasto!!!AB2286


Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara!


Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara! rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 2 listopada 2009 o 10:33
0
Ludzie nie studiujcie w Lublinie, to miasto bez przyszlości!!!! Bedziecie pracowac w Lublinie za 1200-1500zl netto albo wyjedziecie do innego miasta. Dajcie sobie spokoj i zmiencie miasto!!!AB2286
Avatar
ziom / 2 listopada 2009 o 19:55
0
lbn napisał:
"W pierwszy dzień strasznie padało, spóźniłam się na autobus. Pomijając fakt że MPK jest straszne i niedzisiejsze czułam się obco – mówi Ewelina, polonistka KUL z Siedlec."

to ze sie spoznilas to twoja wina. autobus odjezdza o czasie wiec masz byc przed czasem. mpk to nie taksowka. w siedlcach jest inaczej? jesli tak to wypad tam skad przyjechalas

Co to znaczy,ze mpk jest straszne,moze chamy w dresach ja straszyly?
Avatar
lbn / 2 listopada 2009 o 19:24
0
"W pierwszy dzień strasznie padało, spóźniłam się na autobus. Pomijając fakt że MPK jest straszne i niedzisiejsze czułam się obco – mówi Ewelina, polonistka KUL z Siedlec."

to ze sie spoznilas to twoja wina. autobus odjezdza o czasie wiec masz byc przed czasem. mpk to nie taksowka. w siedlcach jest inaczej? jesli tak to wypad tam skad przyjechalas
Avatar
~GOŚĆ~ / 2 listopada 2009 o 16:22
0
puławiak napisał:
Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara!



Trochę kultury może? Studiowałem w Lublinie więc wiem co piszę, co z tego, że ekipę miałem fajną, na uczelni wesoło i nieraz ciężko, jak to miasto jest bez przyszłości! Jeśli studiujesz to się o tym przekonasz za kilka lat. W innym wypadku rusz tyłek do innych miast jak Kraków, Warszawa, Katowice czy Wrocław i zobacz jakie tam masz perspektywy!!!! Tam jest naprawdę inny świat! Rusz głową.



Trochę kultury może? Studiowałem w Lublinie więc wiem co piszę, co z tego, że ekipę miałem fajną, na uczelni wesoło i nieraz ciężko, jak to miasto jest bez przyszłości! Jeśli studiujesz to się o tym przekonasz za kilka lat. W innym wypadku rusz tyłek do innych miast jak Kraków, Warszawa, Katowice czy Wrocław i zobacz jakie tam masz perspektywy!!!! Tam jest naprawdę inny świat! Rusz głową. rozwiń
Avatar
CHWDP / 2 listopada 2009 o 14:56
0
MIASTO WIEŚ!!! TYLE W TEMACIE
Avatar
~hmm~ / 2 listopada 2009 o 12:20
0
"Już wie, gdzie są centra handlowe" Ciekawe czy już wie gdzie jest biblioteka?
Avatar
~andzia~ / 2 listopada 2009 o 12:12
0
nie przasadzaj, trzeci rok już w lublinie studiuje i tak starsznie nie jest, ale wiadomo jęczenie jak tu źle i zasciankowo bedzie zawsze, bo WSZEDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA.
Avatar
student / 2 listopada 2009 o 12:06
0
Studiuję w Lublinie i muszę powiedzieć ,ze jestem ZAWIEDZIONY. Powincjonalność tego regionu i zaściankowe zachowanie nie mają granic. UMCS tonie w długach, nie dba o studentów, nie dba o kadrę pracującą; rządy prowadzą starzy profesorowie, którzy wymagają kultury, sami jej nie prezentując. Liczy się kasa, kasa, kasa.. Ale nie dla uniwersytetu, ale dla profesÓry... Oczywiście - spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych wykładowców, ale neistety muszę stwierdzić, że tych 'drugich' było zdecydowanie więcej ;/ Mam nadzieję, że skończę I-stopień i wyjadę na magsterkę gdzieś dalej, do większej normalności....
Studiuję w Lublinie i muszę powiedzieć ,ze jestem ZAWIEDZIONY. Powincjonalność tego regionu i zaściankowe zachowanie nie mają granic. UMCS tonie w długach, nie dba o studentów, nie dba o kadrę pracującą; rządy prowadzą starzy profesorowie, którzy wymagają kultury, sami jej nie prezentując. Liczy się kasa, kasa, kasa.. Ale nie dla uniwersytetu, ale dla profesÓry... Oczywiście - spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych wykładowców, ale neistety muszę stwierdzić, że tych 'drugich' było zdecydowanie więcej ;/ Mam nadzieję, że skończę... rozwiń
Avatar
joł / 2 listopada 2009 o 11:06
0
brawooo geluuuuuu!
Avatar
puławiak / 2 listopada 2009 o 10:50
0
~GOŚĆ~ napisał:
Ludzie nie studiujcie w Lublinie, to miasto bez przyszlości!!!! Bedziecie pracowac w Lublinie za 1200-1500zl netto albo wyjedziecie do innego miasta. Dajcie sobie spokoj i zmiencie miasto!!!AB2286


Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara!


Żal Ci d*** ściska synu peta i pojary że studiują w Lublinie??? Pewnie sam sie nigdzie nie dostałeś zakompleksiony mały człowieczku masz 2 lewe ręce i jedyne co umiesz to siedziec przed tą klawiaturą i pisać ANTY komentarze bo do niczego innego się nie nadajesz. A pozatym nie sądze żebyś był ofiaro losu stąd więc wracaj do siebie i pilnuj swojego podwórka i nie lecz kompleksów na forum aaaa i do tego kto i co ma tu studiować Ci wara! rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 2 listopada 2009 o 10:33
0
Ludzie nie studiujcie w Lublinie, to miasto bez przyszlości!!!! Bedziecie pracowac w Lublinie za 1200-1500zl netto albo wyjedziecie do innego miasta. Dajcie sobie spokoj i zmiencie miasto!!!AB2286
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach 0 0

W pierwszą niedzielę grudnia w Puławach wystartuje siedmiokilometrowy Bieg Miko-łajów. Start tradycyjnie, przy Pałacu Czartoryskich. Meta - przy schronisku dla bezdomnych nad Wisłą. To właśnie dla osób korzystających z ośrodka zbierana będzie żywność.

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych
29 listopada 2018, 18:00

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 29 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Pasja życia Vincente Minelliego.

Nowy cyrk w Puławach
10 listopada 2018, 17:00

Nowy cyrk w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7) na wyjątkowy spektakl Spektrum, będący barwnym widowiskiem cyrkowym. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa
PILNE
film

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa 1 0

Córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin miała zostać członkiem zarządu województwa lubelskiego. Na Facebooku poinformowała jednak, że nie będzie się starać o to stanowisko

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników"

LOT zawiesza połączenie z Lublina. "Efekt strajku pracowników" 10 5

Polskie Linie Lotnicze LOT na ponad miesiąc zawieszą rejsy z Lublina do Tel Awiwu. Połączenie ma zostać wznowione po 26 grudnia. Zmian nie będzie w przypadku połączeń do Warszawy, a w sezonie letnim możliwe jest zwiększenie ich częstotliwości

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa”
film

Lekarka odesłała dziecko do domu. 10 godz. później zmarło. „Zza biurka stwierdziła, że to ospa” 0 4

Dwuletnia Monika została odesłana przez lekarkę do domu. Po ponad 10 godzinach dziecko zmarło. – Doktor zza biurka stwierdziła, że to ospa. Nie badając, nie osłuchując odesłała nas do domu – mówi zrozpaczona matka dziewczynki.

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Dziś o 20.45 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Co prawda Biało-Czerwoni nie mają szans na utrzymanie w Dywizji A, ale będzie to dla nich niezwykle istotne spotkanie. A będzie można je zobaczyć na antenie: Polsatu Sport, TVP Sport i TVP 1. Transmisja także w internecie na stronie: sport.tvp.pl.

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca"

Stawiarski na marszałka, kto za niego do Sejmu? "Ta możliwość nie jest taka kusząca" 13 5

W środę – zgodnie z rekomendacją centrali PiS – Jarosław Stawiarski ma zostać wybrany marszałkiem województwa lubelskiego. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. W kuluarach można usłyszeć, że miejsce w Sejmie zwolnione przez obecnego wiceministra sportu i turystyki wcale nie musi być przedmiotem wielkiego pożądania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 54

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli