Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Studenci ocenili ośrodki akademickie. Lublin wypadł kiepsko

0 6 A A

Ponad 90 tysięcy studentów i mało możliwości spędzenia czasu wolnego, jeszcze gorsza komunikacja i w ogóle nieciekawie. Tak nasze miasto oceniają internauci
na portalu Students.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serwis zbadał wszystkie miejscowości, które mają co najmniej 100 tysięcy mieszkańców i przynajmniej jedną uczelnię publiczną niebędącą szkołą zawodową - w sumie: 24 miasta.

Oceniali je sami studenci, pod kątem atmosfery, możliwości spędzania wolnego czasu, komunikacji i kosztów utrzymania. W każdej kategorii użytkownicy przyznawali oceny od 1 do 5. Decydująca była nie liczba oddanych głosów, tylko średnia uzyskanych ocen.

Plebiscyt właśnie dobiegł końca. 165 tys. internautów, którzy w jego trakcie odwiedzili serwis, za najlepsze miasto studenckie w Polsce uznało Opole. Studenci docenili je we wszystkich kategoriach. Faworyci: Kraków, Warszawa i Wrocław, znaleźli się poza pierwszą dziesiątką (Wrocław - 12, Kraków - 14, Warszawa - 15).

- To akurat nie jest dla nas niespodzianką - mówi Szymon Książkiewicz z portalu Students.pl. - Największe miasta wygrywają pod względem atmosfery studiowania, zapewniając studentom szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ale studenci uważają, że utrzymanie w nich kosztuje zbyt wiele

-
Za to dużym zaskoczeniem jest dopiero 18 pozycja w końcowym rankingu Lublina - podkreśla Książkiewicz.

Wypadamy fatalnie zwłaszcza pod kątem • atmosfery (18 miejsce) • możliwości spędzania czasu wolnego (15) i • komunikacji (19). - Tyle dużych uczelni, dziesiątki tysięcy studentów, wspólne Dni Kultury Studenckiej. Wydawałoby się, że ten klimat studencki ma się w Lublinie dobrze - mówi Książkiewicz. - Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest tak różowo.

Zdaniem Marcina Kruka, szefa Samorządu Studentów lubelskiego UMCS, nie jest tak źle, jak pokazuje ranking.

- Rzeczywiście, mogłoby być więcej możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu - przyznaje Kruk. - Ale nawet pomijając to, atmosferę studencką czuć w Lublinie na każdym kroku.

- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście. Im więcej lubelskich studentów by zagłosowało, tym wynik byłby lepszy - dodaje.

Dla pocieszenia, stolica regionu nieźle wypadła pod względem kosztów utrzymania. W tej kategorii lepiej wypada tylko sześć miast w Polsce. A Warszawę, Wrocław czy Kraków zostawiamy daleko w tyle.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 44 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!