Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Studenci ocenili ośrodki akademickie. Lublin wypadł kiepsko

0 6 A A

Ponad 90 tysięcy studentów i mało możliwości spędzenia czasu wolnego, jeszcze gorsza komunikacja i w ogóle nieciekawie. Tak nasze miasto oceniają internauci
na portalu Students.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serwis zbadał wszystkie miejscowości, które mają co najmniej 100 tysięcy mieszkańców i przynajmniej jedną uczelnię publiczną niebędącą szkołą zawodową - w sumie: 24 miasta.

Oceniali je sami studenci, pod kątem atmosfery, możliwości spędzania wolnego czasu, komunikacji i kosztów utrzymania. W każdej kategorii użytkownicy przyznawali oceny od 1 do 5. Decydująca była nie liczba oddanych głosów, tylko średnia uzyskanych ocen.

Plebiscyt właśnie dobiegł końca. 165 tys. internautów, którzy w jego trakcie odwiedzili serwis, za najlepsze miasto studenckie w Polsce uznało Opole. Studenci docenili je we wszystkich kategoriach. Faworyci: Kraków, Warszawa i Wrocław, znaleźli się poza pierwszą dziesiątką (Wrocław - 12, Kraków - 14, Warszawa - 15).

- To akurat nie jest dla nas niespodzianką - mówi Szymon Książkiewicz z portalu Students.pl. - Największe miasta wygrywają pod względem atmosfery studiowania, zapewniając studentom szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ale studenci uważają, że utrzymanie w nich kosztuje zbyt wiele

-
Za to dużym zaskoczeniem jest dopiero 18 pozycja w końcowym rankingu Lublina - podkreśla Książkiewicz.

Wypadamy fatalnie zwłaszcza pod kątem • atmosfery (18 miejsce) • możliwości spędzania czasu wolnego (15) i • komunikacji (19). - Tyle dużych uczelni, dziesiątki tysięcy studentów, wspólne Dni Kultury Studenckiej. Wydawałoby się, że ten klimat studencki ma się w Lublinie dobrze - mówi Książkiewicz. - Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest tak różowo.

Zdaniem Marcina Kruka, szefa Samorządu Studentów lubelskiego UMCS, nie jest tak źle, jak pokazuje ranking.

- Rzeczywiście, mogłoby być więcej możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu - przyznaje Kruk. - Ale nawet pomijając to, atmosferę studencką czuć w Lublinie na każdym kroku.

- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście. Im więcej lubelskich studentów by zagłosowało, tym wynik byłby lepszy - dodaje.

Dla pocieszenia, stolica regionu nieźle wypadła pod względem kosztów utrzymania. W tej kategorii lepiej wypada tylko sześć miast w Polsce. A Warszawę, Wrocław czy Kraków zostawiamy daleko w tyle.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.