Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Studenci ocenili ośrodki akademickie. Lublin wypadł kiepsko

0 6 A A

Ponad 90 tysięcy studentów i mało możliwości spędzenia czasu wolnego, jeszcze gorsza komunikacja i w ogóle nieciekawie. Tak nasze miasto oceniają internauci
na portalu Students.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serwis zbadał wszystkie miejscowości, które mają co najmniej 100 tysięcy mieszkańców i przynajmniej jedną uczelnię publiczną niebędącą szkołą zawodową - w sumie: 24 miasta.

Oceniali je sami studenci, pod kątem atmosfery, możliwości spędzania wolnego czasu, komunikacji i kosztów utrzymania. W każdej kategorii użytkownicy przyznawali oceny od 1 do 5. Decydująca była nie liczba oddanych głosów, tylko średnia uzyskanych ocen.

Plebiscyt właśnie dobiegł końca. 165 tys. internautów, którzy w jego trakcie odwiedzili serwis, za najlepsze miasto studenckie w Polsce uznało Opole. Studenci docenili je we wszystkich kategoriach. Faworyci: Kraków, Warszawa i Wrocław, znaleźli się poza pierwszą dziesiątką (Wrocław - 12, Kraków - 14, Warszawa - 15).

- To akurat nie jest dla nas niespodzianką - mówi Szymon Książkiewicz z portalu Students.pl. - Największe miasta wygrywają pod względem atmosfery studiowania, zapewniając studentom szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ale studenci uważają, że utrzymanie w nich kosztuje zbyt wiele

-
Za to dużym zaskoczeniem jest dopiero 18 pozycja w końcowym rankingu Lublina - podkreśla Książkiewicz.

Wypadamy fatalnie zwłaszcza pod kątem • atmosfery (18 miejsce) • możliwości spędzania czasu wolnego (15) i • komunikacji (19). - Tyle dużych uczelni, dziesiątki tysięcy studentów, wspólne Dni Kultury Studenckiej. Wydawałoby się, że ten klimat studencki ma się w Lublinie dobrze - mówi Książkiewicz. - Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest tak różowo.

Zdaniem Marcina Kruka, szefa Samorządu Studentów lubelskiego UMCS, nie jest tak źle, jak pokazuje ranking.

- Rzeczywiście, mogłoby być więcej możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu - przyznaje Kruk. - Ale nawet pomijając to, atmosferę studencką czuć w Lublinie na każdym kroku.

- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście. Im więcej lubelskich studentów by zagłosowało, tym wynik byłby lepszy - dodaje.

Dla pocieszenia, stolica regionu nieźle wypadła pod względem kosztów utrzymania. W tej kategorii lepiej wypada tylko sześć miast w Polsce. A Warszawę, Wrocław czy Kraków zostawiamy daleko w tyle.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
0
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
0
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
0
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
0
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
0
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
0
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 0

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 0

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 3

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 88 17

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 0 4

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 30 14

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 4

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 86 30

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 135 17

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 5

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 13 15

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!