Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2013 r.
16:34
Edytuj ten wpis

Studenci: Płacimy ciężkie pieniądze, dlaczego mamy tak mieszkać?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 21 A A
Choć w akademiku jest jak na budowie, UMCS nie zamierza zmniejszyć opłat za październik <br />
Choć w akademiku jest jak na budowie, UMCS nie zamierza zmniejszyć opłat za październik

Uciążliwe remonty, kurz i hałas – studenci UMCS narzekają na warunki w akademiku Ikar w Lublinie. Uczelnia tłumaczy, że firma remontowa nie zakończyła pracy na czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym jak się mieszka w domu studenckim Ikar przy ul. Czwartaków, napisali nam wczoraj studenci. "Dlaczego musimy mieszkać w takich warunkach, przecież płacimy za to ciężkie pieniądze” – to fragment ich e-maila. Autorzy zachęcili nas do odwiedzenia Ikara.

Długa kolejka

Faktycznie, remont klatek schodowych trwał w czwartek w najlepsze. A na parterze stała długa kolejka studentów czekających na przeprowadzkę do pokoi gdzie dopiero zakończył się remont. – To powinno być załatwione pod koniec września lub na początku października – mówi nam jedna z osób, które odebrała klucze. Zakwaterowanie w akademikach UMCS miało trwać od 30 września do 2 października. Skąd więc to zamieszanie?

UMCS tłumaczy, że w Ikarze były dwa remonty: segmentów mieszkalnych oraz dostosowanie budynku, m.in. klatek schodowych, do wymogów przeciwpożarowych. – Remonty segmentów zostały już zakończone, choć z opóźnieniem. Za sytuację tą odpowiada wykonawca, który nie zdążył na czas – tłumaczy Aneta Adamska z biura prasowego uczelni.

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

Drożej w wyremontowanym

80 studentów, którzy dotychczas mieszkali w niewyremontowanych pokojach mogło wczoraj wprowadzić się do odnowionych pomieszczeń. Kolejnych 80 osób może to zrobić w piątek.

– Nie wszyscy studenci decydują się na przeprowadzkę. Chodzi o różnicę ceny między pokojem w segmencie wyremontowanym, o wyższym standardzie, a starym – tłumaczy Adamska. Łóżko w wyremontowanej "dwójce” w Ikarze kosztuje 355 zł miesięcznie, a w starej 305 zł.

Remont dostosowujący akademik do przepisów przeciwpożarowych do końca października ma dokończyć inna firma. Uczelnie nie przewiduje zmniejszenia opłaty za październik dla studentów z Ikara ze względu na prace budowlane. Adamska twierdzi, że remont klatek nie umniejsza standardu pokoi. – Te prace robimy dla dobra, komfortu i wygody studentów – mówi.

Studenci, którym nie odpowiadają nowe warunki w Ikarze, mogą zgłosić chęć zamieszkania w innym akademiku UMCS – jest jeszcze wolnych 30 miejsc.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:23
0

To niech sobie studenci zakupią własne mieszkanie a nie narzekają...

Avatar
Gość / 12 października 2013 o 18:41
0

305 i 355zł - cięszkie pieniędze ?? Studęci - wynajmijcie mieszkanie, kupcie mieszkanie, pracujcie aby je spłacić, aby opłacić opłaty - to zobaczycie co to ciężkie pieniądze. Mieszkanie w akademiku jest praktycznie za darmo... (acz wiem że dla niektórych studentów to nie małe pieniądze) 350 zł to wynosi sam czynsz za mieszkanie na LSMie, a gdzie opłaty, raty kredytów itd.

Ps pisownia celowa.

a ktoś cię zmuszał d brania kredytu ? pewnie powiesz sytuacja - bzdura.Ja nigdy nie brałem kredytu i nie mam zamiaru, jak chcę coś kupić to najpierw odkładam, a nie zaciągam długoletnie kredyty. Dzisiaj masz dobrą pracę, jutro możesz być bezrobotny.

a ktoś cię zmuszał d brania kredytu ? pewnie powiesz sytuacja - bzdura.Ja nigdy nie brałem kredytu i nie mam zamiaru, jak chcę coś kupić to najpierw odkładam, a nie zaciągam długoletnie kredyty. Dzisiaj masz dobrą pracę, jutro możesz być bezrobotny.

rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:53
0
Gościu mowa o pseudo firmie budowlanej Cezar jak masz czelność wogole zabierać zdanie i kogoś pouczac , jak byś tak wykonywał prace gdzie indziej to już dawno by cię wywalili na zbity pysk z budowy tylko te oszolomy z inwestcji z UMCS swoją niekompetencją i brakiem czasu na wypełnienie swoich obowiązków służbowych (bo go poświęcają na prywate lub w zamian za przymykanie oka na twoje wyczyny destrukcyjne biorą w l......pe) toleruje te dziadostwo, nie udawaj pokrzywdzonego przypomnijmy sobie swoje inne remonty na uczelni humanistyka i inne w mieście jak szkoła muzycznatez dałeś dupy partaczu , nie masz zielonego pojęcia o budownictwie ty oszolomie
Gościu mowa o pseudo firmie budowlanej Cezar jak masz czelność wogole zabierać zdanie i kogoś pouczac , jak byś tak wykonywał prace gdzie indziej to już dawno by cię wywalili na zbity pysk z budowy tylko te oszolomy z inwestcji z UMCS swoją niekompetencją i brakiem czasu na wypełnienie swoich obowiązków służbowych (bo go poświęcają na prywate lub w zamian za przymykanie oka na twoje wyczyny destrukcyjne biorą w l......pe) toleruje te dziadostwo, nie udawaj pokrzywdzonego przypomnijmy sobie swoje inne remonty na uczelni humanistyka ... rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:38
0

Nie jedna i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :
1- remont segmentów mieszkalnych
2- remont klatek schodowych
3- dostawa i montaż mebli
4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi
5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż
6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :
a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do sesji studentów i czynnego akademika.
b ) zawiadomienie o zakończeniu robót złożono 30.09 i tak zostało to przyjęte przez Inspektorów wpisem do dziennika budowy
c) w terminie oddania przedmiotu umowy nastąpiło opóźnienie a nie zwłoka - proszę doczytać definicję powyższego w KC
d) od mieszkańców IKARA na dzień dzisiejszy nie wpłynęła żadna skarga ani zastrzeżenia do kierownictwa obiektu, a wręcz przeciwnie
e) itp., itd. - ale dalsza polemika nie bardzo ma sens, bo jak zwykle wszyscy są najmądrzejsi i najlepiej poinformowani - tylko nie mają odwagi się przedstawić :).

"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
W tym wypadku czujemy się pokonani i pozdrawiamy "zwycięzców".
CEZAR

rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:30
0
Jak zwykle pracownicy uczelni UMCS odpowiedzialni za nadzór chowają głowę w piasek i udają ze są niewinni a przecież oni byli odpowiedzialni za kontrole wykonawcy i powinni już wcześniej montować ze wykonawca jest nie rzetelny i wyciągnąć wobec niego odpowiednie wnioski , nie rozumiem jeśli już wcześniej ten wykonawca czyli firma Cezar nie wywiazywaa sie z terminów to dlaczego ponownie wybiera sie takich partaczy , chyba ze ktoś ma w tym interes , myśle ze władze uczelni powinny wyciągnąć surowe konsekwencje wobec tego pseudo wykonawcę jak rownież wobec inspektorów nadzoru którzy doprowadzili swą niekompetencją do takiego stanu rzeczy. Pan rektor powinien pozbyć sie takich nierobów bo przynoszą wstyd uczelni
Jak zwykle pracownicy uczelni UMCS odpowiedzialni za nadzór chowają głowę w piasek i udają ze są niewinni a przecież oni byli odpowiedzialni za kontrole wykonawcy i powinni już wcześniej montować ze wykonawca jest nie rzetelny i wyciągnąć wobec niego odpowiednie wnioski , nie rozumiem jeśli już wcześniej ten wykonawca czyli firma Cezar nie wywiazywaa sie z terminów to dlaczego ponownie wybiera sie takich partaczy , chyba ze ktoś ma w tym interes , myśle ze władze uczelni powinny wyciągnąć surowe konsekwencje wobec tego pseudo wykonawcę... rozwiń
Avatar
Viola / 11 października 2013 o 18:18
0

Ja mam pokój, 1-osobowy, na LSM-ie, dokładnie za takie pieniążki....

I nadal będziesz tuska chwalił ?

Avatar
Korek / 11 października 2013 o 18:07
0

Ja mam pokój, 1-osobowy, na LSM-ie, dokładnie za takie pieniążki....

Avatar
CEZAR / 11 października 2013 o 16:52
0

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu to faktem jest to że to był jeden remon robiony przez tą samą fimrę a nie dwa oddzielne tak jak zostało to napisane w artykule.  ciekawi mnie to jak odsetki zostaną naliczone bo mówią na mieście że wykonawca złożył  wniosek o zakończeniu robót terminowo czyli 20 września i został przyjęty to jak w takim razie można teraz odsetki naliczyć ktoś tu się mija z prawdą. a jeszcze jedno pytanie gdzie byli inspektorzy jak trwał remont przeciż już dawno widzieli że nie zdąży wykonawca na czas i czego nie podnieśli interwencji już wtedy 

Nie jedna i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :

1- remont segmentów mieszkalnych

2- remont klatek schodowych

3- dostawa i montaż mebli

4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi

5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż

6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :

a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do sesji studentów i czynnego akademika.

b )  zawiadomienie o zakończeniu robót złożono 30.09 i tak zostało to przyjęte przez Inspektorów wpisem do dziennika budowy

c) w terminie oddania przedmiotu umowy nastąpiło opóźnienie a nie zwłoka - proszę doczytać definicję powyższego w KC

d) od mieszkańców IKARA na dzień dzisiejszy nie wpłynęła żadna skarga ani zastrzeżenia do kierownictwa obiektu, a wręcz przeciwnie

e) itp., itd. - ale dalsza polemika nie bardzo ma sens, bo jak zwykle wszyscy są najmądrzejsi i najlepiej poinformowani - tylko nie mają odwagi się przedstawić :). 

"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

W tym wypadku czujemy się pokonani i pozdrawiamy "zwycięzców".

CEZAR

i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :

1- remont segmentów mieszkalnych

2- remont klatek schodowych

3- dostawa i montaż mebli

4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi

5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż

6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :

a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do se... rozwiń

Avatar
obserwator / 11 października 2013 o 14:28
0

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu to faktem jest to że to był jeden remon robiony przez tą samą fimrę a nie dwa oddzielne tak jak zostało to napisane w artykule.  ciekawi mnie to jak odsetki zostaną naliczone bo mówią na mieście że wykonawca złożył  wniosek o zakończeniu robót terminowo czyli 20 września i został przyjęty to jak w takim razie można teraz odsetki naliczyć ktoś tu się mija z prawdą. a jeszcze jedno pytanie gdzie byli inspektorzy jak trwał remont przeciż już dawno widzieli że nie zdąży wykonawca na czas i czego nie podnieśli interwencji już wtedy 

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu ... rozwiń

Avatar
Studentka / 11 października 2013 o 11:34
0

Ludzie, którzy nie widzieli w jakim stanie jest akademik Ikar nie powinni w ogóle pisać bzdur typu: "im się ... w głowach". Dlaczego podkreślacie wszystkich studentów jedną kreską???? 305 zł za mieszkanie w segmencie gdzie nie ma prysznica, tylko dziura z wylanym betonem, brak pralek, odkurzaczy itp. to raczej wygórowana cena!! Istny PRL (można to stwierdzić po stanie mebli w pokojach). Dla niektórych każdy grosz się liczy właśnie dlatego, że utrzymują rodzice, a poprzez dużą ilość zajęć nie można znaleźć pracy!! A każdy tylko potrafi powiedzieć, że się w ... miesza! Sami byście na naszym miejscu walczyli o lepsze warunki a nie siedzieli bezczynnie i kiwali głowami: Tak jestem studentem, czyli druga kategoria człowieka, tak na to wszystko zasługuję i nie mam żadnych praw do godziwych warunków!!

Tak, odkurzacz, pralka, pościel i wszyscy kłaniający się w pas panu studentowi, bo łaskawca daje pracę całej uczelni. A po tygodniu brak worka, kółek w odkurzaczu, drzwiczek w pralce itd. i też pretensja, dlaczego natychmiast nie naprawione. Żałosne.

Tak, odkurzacz, pralka, pościel i wszyscy kłaniający się w pas panu studentowi, bo łaskawca daje pracę całej uczelni. A po tygodniu brak worka, kółek w odkurzaczu, drzwiczek w pralce itd. i też pretensja, dlaczego natychmiast nie naprawione. Żałosne.

rozwiń
Avatar
love / 4 grudnia 2013 o 20:23
0

To niech sobie studenci zakupią własne mieszkanie a nie narzekają...

Avatar
Gość / 12 października 2013 o 18:41
0

305 i 355zł - cięszkie pieniędze ?? Studęci - wynajmijcie mieszkanie, kupcie mieszkanie, pracujcie aby je spłacić, aby opłacić opłaty - to zobaczycie co to ciężkie pieniądze. Mieszkanie w akademiku jest praktycznie za darmo... (acz wiem że dla niektórych studentów to nie małe pieniądze) 350 zł to wynosi sam czynsz za mieszkanie na LSMie, a gdzie opłaty, raty kredytów itd.

Ps pisownia celowa.

a ktoś cię zmuszał d brania kredytu ? pewnie powiesz sytuacja - bzdura.Ja nigdy nie brałem kredytu i nie mam zamiaru, jak chcę coś kupić to najpierw odkładam, a nie zaciągam długoletnie kredyty. Dzisiaj masz dobrą pracę, jutro możesz być bezrobotny.

a ktoś cię zmuszał d brania kredytu ? pewnie powiesz sytuacja - bzdura.Ja nigdy nie brałem kredytu i nie mam zamiaru, jak chcę coś kupić to najpierw odkładam, a nie zaciągam długoletnie kredyty. Dzisiaj masz dobrą pracę, jutro możesz być bezrobotny.

rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:53
0
Gościu mowa o pseudo firmie budowlanej Cezar jak masz czelność wogole zabierać zdanie i kogoś pouczac , jak byś tak wykonywał prace gdzie indziej to już dawno by cię wywalili na zbity pysk z budowy tylko te oszolomy z inwestcji z UMCS swoją niekompetencją i brakiem czasu na wypełnienie swoich obowiązków służbowych (bo go poświęcają na prywate lub w zamian za przymykanie oka na twoje wyczyny destrukcyjne biorą w l......pe) toleruje te dziadostwo, nie udawaj pokrzywdzonego przypomnijmy sobie swoje inne remonty na uczelni humanistyka i inne w mieście jak szkoła muzycznatez dałeś dupy partaczu , nie masz zielonego pojęcia o budownictwie ty oszolomie
Gościu mowa o pseudo firmie budowlanej Cezar jak masz czelność wogole zabierać zdanie i kogoś pouczac , jak byś tak wykonywał prace gdzie indziej to już dawno by cię wywalili na zbity pysk z budowy tylko te oszolomy z inwestcji z UMCS swoją niekompetencją i brakiem czasu na wypełnienie swoich obowiązków służbowych (bo go poświęcają na prywate lub w zamian za przymykanie oka na twoje wyczyny destrukcyjne biorą w l......pe) toleruje te dziadostwo, nie udawaj pokrzywdzonego przypomnijmy sobie swoje inne remonty na uczelni humanistyka ... rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:38
0

Nie jedna i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :
1- remont segmentów mieszkalnych
2- remont klatek schodowych
3- dostawa i montaż mebli
4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi
5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż
6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :
a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do sesji studentów i czynnego akademika.
b ) zawiadomienie o zakończeniu robót złożono 30.09 i tak zostało to przyjęte przez Inspektorów wpisem do dziennika budowy
c) w terminie oddania przedmiotu umowy nastąpiło opóźnienie a nie zwłoka - proszę doczytać definicję powyższego w KC
d) od mieszkańców IKARA na dzień dzisiejszy nie wpłynęła żadna skarga ani zastrzeżenia do kierownictwa obiektu, a wręcz przeciwnie
e) itp., itd. - ale dalsza polemika nie bardzo ma sens, bo jak zwykle wszyscy są najmądrzejsi i najlepiej poinformowani - tylko nie mają odwagi się przedstawić :).

"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
W tym wypadku czujemy się pokonani i pozdrawiamy "zwycięzców".
CEZAR

rozwiń
Avatar
Bolo / 11 października 2013 o 21:30
0
Jak zwykle pracownicy uczelni UMCS odpowiedzialni za nadzór chowają głowę w piasek i udają ze są niewinni a przecież oni byli odpowiedzialni za kontrole wykonawcy i powinni już wcześniej montować ze wykonawca jest nie rzetelny i wyciągnąć wobec niego odpowiednie wnioski , nie rozumiem jeśli już wcześniej ten wykonawca czyli firma Cezar nie wywiazywaa sie z terminów to dlaczego ponownie wybiera sie takich partaczy , chyba ze ktoś ma w tym interes , myśle ze władze uczelni powinny wyciągnąć surowe konsekwencje wobec tego pseudo wykonawcę jak rownież wobec inspektorów nadzoru którzy doprowadzili swą niekompetencją do takiego stanu rzeczy. Pan rektor powinien pozbyć sie takich nierobów bo przynoszą wstyd uczelni
Jak zwykle pracownicy uczelni UMCS odpowiedzialni za nadzór chowają głowę w piasek i udają ze są niewinni a przecież oni byli odpowiedzialni za kontrole wykonawcy i powinni już wcześniej montować ze wykonawca jest nie rzetelny i wyciągnąć wobec niego odpowiednie wnioski , nie rozumiem jeśli już wcześniej ten wykonawca czyli firma Cezar nie wywiazywaa sie z terminów to dlaczego ponownie wybiera sie takich partaczy , chyba ze ktoś ma w tym interes , myśle ze władze uczelni powinny wyciągnąć surowe konsekwencje wobec tego pseudo wykonawcę... rozwiń
Avatar
Viola / 11 października 2013 o 18:18
0

Ja mam pokój, 1-osobowy, na LSM-ie, dokładnie za takie pieniążki....

I nadal będziesz tuska chwalił ?

Avatar
Korek / 11 października 2013 o 18:07
0

Ja mam pokój, 1-osobowy, na LSM-ie, dokładnie za takie pieniążki....

Avatar
CEZAR / 11 października 2013 o 16:52
0

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu to faktem jest to że to był jeden remon robiony przez tą samą fimrę a nie dwa oddzielne tak jak zostało to napisane w artykule.  ciekawi mnie to jak odsetki zostaną naliczone bo mówią na mieście że wykonawca złożył  wniosek o zakończeniu robót terminowo czyli 20 września i został przyjęty to jak w takim razie można teraz odsetki naliczyć ktoś tu się mija z prawdą. a jeszcze jedno pytanie gdzie byli inspektorzy jak trwał remont przeciż już dawno widzieli że nie zdąży wykonawca na czas i czego nie podnieśli interwencji już wtedy 

Nie jedna i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :

1- remont segmentów mieszkalnych

2- remont klatek schodowych

3- dostawa i montaż mebli

4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi

5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż

6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :

a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do sesji studentów i czynnego akademika.

b )  zawiadomienie o zakończeniu robót złożono 30.09 i tak zostało to przyjęte przez Inspektorów wpisem do dziennika budowy

c) w terminie oddania przedmiotu umowy nastąpiło opóźnienie a nie zwłoka - proszę doczytać definicję powyższego w KC

d) od mieszkańców IKARA na dzień dzisiejszy nie wpłynęła żadna skarga ani zastrzeżenia do kierownictwa obiektu, a wręcz przeciwnie

e) itp., itd. - ale dalsza polemika nie bardzo ma sens, bo jak zwykle wszyscy są najmądrzejsi i najlepiej poinformowani - tylko nie mają odwagi się przedstawić :). 

"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

W tym wypadku czujemy się pokonani i pozdrawiamy "zwycięzców".

CEZAR

i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :

1- remont segmentów mieszkalnych

2- remont klatek schodowych

3- dostawa i montaż mebli

4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi

5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż

6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :

a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do se... rozwiń

Avatar
obserwator / 11 października 2013 o 14:28
0

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu to faktem jest to że to był jeden remon robiony przez tą samą fimrę a nie dwa oddzielne tak jak zostało to napisane w artykule.  ciekawi mnie to jak odsetki zostaną naliczone bo mówią na mieście że wykonawca złożył  wniosek o zakończeniu robót terminowo czyli 20 września i został przyjęty to jak w takim razie można teraz odsetki naliczyć ktoś tu się mija z prawdą. a jeszcze jedno pytanie gdzie byli inspektorzy jak trwał remont przeciż już dawno widzieli że nie zdąży wykonawca na czas i czego nie podnieśli interwencji już wtedy 

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

skoro wykonawca miał poślizgi cxzasowe na innych pracach wykonywanych dla uczelni to czego został dopuszczony do wykonania prac remontowych, wszyscy wiemy żeby wygrać przetarg trzeba dać jak najniższą cenę z czego uczelnia się bardzo ale to bardzo cieszy ale za jaką cenę oczywiście matriałów i obsamrowania w gazetach, bo tak to wygląda a odnośnie remontu ... rozwiń

Avatar
Studentka / 11 października 2013 o 11:34
0

Ludzie, którzy nie widzieli w jakim stanie jest akademik Ikar nie powinni w ogóle pisać bzdur typu: "im się ... w głowach". Dlaczego podkreślacie wszystkich studentów jedną kreską???? 305 zł za mieszkanie w segmencie gdzie nie ma prysznica, tylko dziura z wylanym betonem, brak pralek, odkurzaczy itp. to raczej wygórowana cena!! Istny PRL (można to stwierdzić po stanie mebli w pokojach). Dla niektórych każdy grosz się liczy właśnie dlatego, że utrzymują rodzice, a poprzez dużą ilość zajęć nie można znaleźć pracy!! A każdy tylko potrafi powiedzieć, że się w ... miesza! Sami byście na naszym miejscu walczyli o lepsze warunki a nie siedzieli bezczynnie i kiwali głowami: Tak jestem studentem, czyli druga kategoria człowieka, tak na to wszystko zasługuję i nie mam żadnych praw do godziwych warunków!!

Tak, odkurzacz, pralka, pościel i wszyscy kłaniający się w pas panu studentowi, bo łaskawca daje pracę całej uczelni. A po tygodniu brak worka, kółek w odkurzaczu, drzwiczek w pralce itd. i też pretensja, dlaczego natychmiast nie naprawione. Żałosne.

Tak, odkurzacz, pralka, pościel i wszyscy kłaniający się w pas panu studentowi, bo łaskawca daje pracę całej uczelni. A po tygodniu brak worka, kółek w odkurzaczu, drzwiczek w pralce itd. i też pretensja, dlaczego natychmiast nie naprawione. Żałosne.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 0 0

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 27 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 94 9

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.