Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lutego 2018 r.
21:33

Student lubelskiej uczelni chciał się zabić przez oblane egzaminy? Próbował kupić broń

0 26 A A

Zdesperowany Student Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Shoaib A. próbował kupić broń bez pozwolenia. Chciał się zastrzelić przez problemy na uczelni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął właśnie do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. 24-letni student czeka na rozpoczęcie procesu za kratami. To pochodzący z Pakistanu obywatel Norwegii. Studiował na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Naukę opłacał ze stypendium przyznanego przez rząd Norwegii.

Shoaib H. został zatrzymany na początku września ubiegłego roku po tym, jak próbował kupić broń palną bez zezwolenia. Szukał na ten temat informacji w internecie. Interesował się również kursami strzeleckimi oraz strzelnicami w Lublinie.

Dwa dni przed zatrzymaniem wypłacił z bankomatu 2 tys. zł. Poszedł do sklepu z bronią przy ul. Mickiewicza i poprosił po angielsku o „free gun”. Sprzedawca odmówił mu jednak sprzedaży broni bez pozwolenia.

Shoaib A. nie przejął się niepowodzeniem i dzień później ponownie wybrał się na zakupy. Wypłacił kolejne 2 tys. zł i tym razem pojechał do sklepu przy ul. Dworskiej. Sprzedawca wytłumaczył mu jednak, jakie procedury musi przejść, by legalnie kupić pistolet. Student oświadczył wówczas, że „nie jest zainteresowany komplikacjami”. Chciał zapłacić za broń kilka razy więcej niż kosztowała w sklepie. Ekspedient ponownie odmówił, po czym zawiadomił policjantów.

Następnego dnia do mieszkania studenta przy ul. Lubartowskiej weszli antyterroryści. Shoaib A. nie stawiał oporu. W mieszkaniu nie znaleziono broni palnej, ani żadnych niebezpiecznych materiałów. Jednak po sprawdzeniu komputera okazało się, że 24-latek szukał informacji na temat możliwości zakupu „broni bez zezwolenia”. 

Shoaib A. trafił do aresztu. Zapewniał, że nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Planował natomiast samobójstwo. Skłoniły go do tego niezaliczone egzaminy na uczelni. Z wyjaśnień studenta wynikało, że w jego kulturze samobójstwo jest niedopuszczalne, wymyślił więc, że się zastrzeli. Rodzina mogłaby wówczas mówić, że został zamordowany. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 10:07
+2
Nie patrzcie na to, że muzułmanin. Pomyślcie logicznie. Absurdalna sprawa. Facet nie znający polskiego prawa tylko pyta o możliwość kupna broni i za to go zamykają.
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 21:49
+2
Taaa, student medycyny mający dostęp do psychotropów szuka broni... A nie szukał szpagatu (sznurka) w sklepach z pasmanterią?
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 22:52
+1
Skąd wiadomo że chciał zabić siebie? Bo on tak powiedział i dobry prokurator mu uwierzył??? Od kiedy w tym kręgu kutrowym strzela się sobie w głowę? Od tego nie zostanie się męczennikiem i dostanie 70 dziewic w raju. Nikt tak nie robi. Bzdety i naprawdę szkodliwa próba pójścia na rękę niedoszłemu terroryście który potencjalnie mógł dokonać masakry młodych ludzi. Niech prokurator znajdzie dobrego tłumacza i zrobi przynajmniej test na wariografie. No i ciekawe ile naboi i magazynków chciał zakupić i czy był wybredny jeśli chodzi o typ broni. I ciekawe czego ostatnio szukał w Google? I co miał na komputerze i w telefonie? I ciekawe co wie o nim i jego rodzinie i znajomych wywiad. Prokuratura powinna chyba się doszkolić z walki z terroryzmem i ćwiczyć wyobraźnię. Wypuszczą takiego gościa a on tego samego dnia dokona zamachu za pomocą widelca i samochodu osobowego. To nie nasz obywatel i nic nie jesteśmy mu winni. Paranoiczna ostrożność w niczym nie zaszkodzi.
Skąd wiadomo że chciał zabić siebie? Bo on tak powiedział i dobry prokurator mu uwierzył??? Od kiedy w tym kręgu kutrowym strzela się sobie w głowę? Od tego nie zostanie się męczennikiem i dostanie 70 dziewic w raju. Nikt tak nie robi. Bzdety i naprawdę szkodliwa próba pójścia na rękę niedoszłemu terroryście który potencjalnie mógł dokonać masakry młodych ludzi. Niech prokurator znajdzie dobrego tłumacza i zrobi przynajmniej test na wariografie. No i ciekawe ile naboi i magazynków chciał zakupić i czy był wybredny jeśli chodzi o typ broni. I... rozwiń
Avatar
medyk / 27 lutego 2018 r. o 20:57
+1
Coś on tu kręci. Jak najszybciej wydalić go z kraju zanim nie doprowadzi do jakiegoś nieszczęścia.
Avatar
muremzaŻukiem / 27 lutego 2018 r. o 20:09
+1
Uchodźca, imigrant? Nie Polak, katolik, student medycyny...
Avatar
ja pier..e / 27 lutego 2018 r. o 19:55
+1
czyli obywatel norwegii ? na dodatek baran ,czyli znalezli sposób europejskie lewaki żeby się pozbyć ciapaten ,zaraz wszyscy okutani w chusty i inne  śmierdzące szmaty będą pilnie studiować w polsce
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 19:15
+1
Nie tylko pytał o możliwość, ale usiłował przekupić sprzedawcę, aby ten nielegalnie sprzedał mu broń, do posiadania której niezbędne jest zezwolenie. To już usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. 263 czyli nielegalnego posiadania broni
Avatar
icoidi / 27 lutego 2018 r. o 16:16
+1
Akt oskarżenia wpłynął, ale jakie stawiają zarzuty? Nie ważne kim jest, gość siedzi od września w areszcie bo CHCIAŁ kupić broń. Nie kupił, nie zabił, nic nie uszkodził ani nie ukradł więc za co ponosi/ma ponieść karę?
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 14:30
+1
Pociągi już w okolicy nie jeżdżą?
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 13:05
+1
Pakistańczyk chciał nielegalnie kupić broń w celu popełnienia samobójstwa? Podejrzane...
Avatar
Gość / 28 lutego 2018 r. o 22:52
+1
Skąd wiadomo że chciał zabić siebie? Bo on tak powiedział i dobry prokurator mu uwierzył??? Od kiedy w tym kręgu kutrowym strzela się sobie w głowę? Od tego nie zostanie się męczennikiem i dostanie 70 dziewic w raju. Nikt tak nie robi. Bzdety i naprawdę szkodliwa próba pójścia na rękę niedoszłemu terroryście który potencjalnie mógł dokonać masakry młodych ludzi. Niech prokurator znajdzie dobrego tłumacza i zrobi przynajmniej test na wariografie. No i ciekawe ile naboi i magazynków chciał zakupić i czy był wybredny jeśli chodzi o typ broni. I ciekawe czego ostatnio szukał w Google? I co miał na komputerze i w telefonie? I ciekawe co wie o nim i jego rodzinie i znajomych wywiad. Prokuratura powinna chyba się doszkolić z walki z terroryzmem i ćwiczyć wyobraźnię. Wypuszczą takiego gościa a on tego samego dnia dokona zamachu za pomocą widelca i samochodu osobowego. To nie nasz obywatel i nic nie jesteśmy mu winni. Paranoiczna ostrożność w niczym nie zaszkodzi.
Skąd wiadomo że chciał zabić siebie? Bo on tak powiedział i dobry prokurator mu uwierzył??? Od kiedy w tym kręgu kutrowym strzela się sobie w głowę? Od tego nie zostanie się męczennikiem i dostanie 70 dziewic w raju. Nikt tak nie robi. Bzdety i naprawdę szkodliwa próba pójścia na rękę niedoszłemu terroryście który potencjalnie mógł dokonać masakry młodych ludzi. Niech prokurator znajdzie dobrego tłumacza i zrobi przynajmniej test na wariografie. No i ciekawe ile naboi i magazynków chciał zakupić i czy był wybredny jeśli chodzi o typ broni. I... rozwiń
Avatar
medyk / 27 lutego 2018 r. o 20:57
+1
Coś on tu kręci. Jak najszybciej wydalić go z kraju zanim nie doprowadzi do jakiegoś nieszczęścia.
Avatar
muremzaŻukiem / 27 lutego 2018 r. o 20:09
+1
Uchodźca, imigrant? Nie Polak, katolik, student medycyny...
Avatar
ja pier..e / 27 lutego 2018 r. o 19:55
+1
czyli obywatel norwegii ? na dodatek baran ,czyli znalezli sposób europejskie lewaki żeby się pozbyć ciapaten ,zaraz wszyscy okutani w chusty i inne  śmierdzące szmaty będą pilnie studiować w polsce
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 19:15
+1
Nie tylko pytał o możliwość, ale usiłował przekupić sprzedawcę, aby ten nielegalnie sprzedał mu broń, do posiadania której niezbędne jest zezwolenie. To już usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. 263 czyli nielegalnego posiadania broni
Avatar
icoidi / 27 lutego 2018 r. o 16:16
+1
Akt oskarżenia wpłynął, ale jakie stawiają zarzuty? Nie ważne kim jest, gość siedzi od września w areszcie bo CHCIAŁ kupić broń. Nie kupił, nie zabił, nic nie uszkodził ani nie ukradł więc za co ponosi/ma ponieść karę?
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 14:30
+1
Pociągi już w okolicy nie jeżdżą?
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 13:05
+1
Pakistańczyk chciał nielegalnie kupić broń w celu popełnienia samobójstwa? Podejrzane...
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 10:08
+1
uwierzycie że student z Pakistanu chciał się zabić? W dodatku student medycyny musiał się zabić strzelając do siebie??? Najpewniej chciał zabrać na tamten świat jeszcze kogoś bo inaczej by się np.otruł prochami.
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 r. o 10:07
+2
Nie patrzcie na to, że muzułmanin. Pomyślcie logicznie. Absurdalna sprawa. Facet nie znający polskiego prawa tylko pyta o możliwość kupna broni i za to go zamykają.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biskupicach. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

Tragiczny wypadek w Biskupicach. 18-latek wszedł pod jadącą lokomotywę, zginął na miejscu

18-latek wtargnął w nocy na tory kolejowe i został potrącony przez jadącą lokomotywę. Nastolatek zginął na miejscu.

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Stal Kraśnik buduje zupełnie nowy zespół

Sprawdzany, co słychać u kolejnego spadkowicza. Tym razem chodzi o Stal Kraśnik. Niebiesko-żółci mają nowego prezesa, trenera i będą mieli zupełnie nowy zespół. Najbliższe lata klub chce poświecić na odbudowę drużyny, a o jej sile mają coraz bardziej stanowić zawodnicy z Kraśnika i okolic.

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Bunt związkowców w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. Nie chcą połączenia z placówką w Lublinie

Jeśli nie pomogą pokojowe formy sprzeciwu, nie wykluczamy strajku – zapowiadają związkowcy z wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Nie zgadzają się na przejęcie ich placówki przez Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie

Kiermasz Rękodzieła w Puławach
1 sierpnia 2021, 10:00

Kiermasz Rękodzieła w Puławach

Klub Twórców Ludowych w Puławach zaprasza do odwiedzenia kolejnego w te wakacje Kiermaszu Rękodzieła. Najbliższa odsłona inicjatywy odbędzie się 1 sierpnia w godz. 10-17 na placu przed Domem Chemika.

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Wioślarska czwórka podwójna - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - wywalczyły ostatniej nocy czasu polskiego srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest to pierwszy sukces biało-czerwonej reprezentacji na tej imprezie

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Anoreksja coraz większym problemem wśród nastolatków. "Nie czułam, że robię sobie krzywdę"

Anoreksja, bulimia, kompulsywne zajadanie stanowią wśród nastolatków olbrzymi problem. Sytuację pogorszył jeszcze lockdown. - Chciałam być idealna. Idealną córką, uczennicą, koszykarką, żeglarką, tancerką – opowiada jedna z bohaterek naszego reportażu.

Malina, owoc pożądania producentów i łakomy kąsek dla złodziei. Rekordowe ceny na skupie

Malina, owoc pożądania producentów i łakomy kąsek dla złodziei. Rekordowe ceny na skupie

Rekordowo wysoka cena za maliny. Kilogram tych owoców w skupie oscyluje na poziomie 12-13 złotych za kilogram. Okazuje się, że tak wysoka cena wcale nie musi oznaczać dobrych wiadomości dla producentów. Problemem jest brak pracowników na plantacjach. A także… złodzieje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Radni Zjednoczonej Prawicy chcą nazwać teren przy ulicy Zagrodowej placem Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku. Jest już projekt uchwały w tej sprawie.

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Zaskoczenie i dezaprobata, że komuś taki pomysł przyszedł do głowy – Towarzystwo Przyjaciół Puław reaguje na artykuł Dziennika Wschodniego o sprawie przenosin stołu związanego Józefem Piłsudskim z Pałacu Czartoryskich w Puławach do Muzeum w Sulejówku.

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej
29 lipca 2021, 15:00

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej

W ramach projektu Muzyczne Czwartki w Zielonym Ogrodzie 29 lipca będzie można uczestniczyć w spektaklu i koncercie. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpią Teatr Seniora oraz Sokołowski & Menet.

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Znów nie było chętnych do poprowadzenia lokali gastronomicznych w nowych obiektach UMCS przy ul. Głębokiej. Uczelnia oficjalnie tego nie potwierdza, ale przedsiębiorców najprawdopodobniej odstraszył brak pewności, że od października studenci wrócą do zajęć stacjonarnych

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

Do 20 sierpnia na lubelskich ulicach testowany będzie elektryczny autobus eCitaro marki Mercedes Benz.

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Na jednej z ostatnich niezagospodarowanych, prywatnych działek przy ul. Fieldorfa-Nila w Puławach miało powstać centrum handlowe. Na to się jednak nie zanosi. Przybyło natomiast miejsc postojowych.

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Szpital w Bychawie może już wysłać do pacjentów wszystkie karetki. Ratownicy medyczni wrócili do pracy, ale negocjacje płacowe z dyrektorem trwają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!