Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2016 r.
7:25

Światowe Dni Młodzieży: W sobotę duże utrudnienia w ruchu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
25 30 A A

Zaplanowane na sobotę archidiecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lublinie będą się wiązały z dużymi zmianami w organizacji ruchu. A z powodu głównych obchodów w Krakowie nieczynny będzie... parking przed dworcem w Lublinie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Biegnący wzdłuż stadionu odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 zostanie zamknięty w sobotę o godz. 8 rano. Kierowcy jadący od strony al. Piłsudskiego będą musieli skręcić w lewo w stronę ronda Sportowców. Nie da się też skręcić z Krochmalnej w Cukrowniczą. Ograniczenia te mają obowiązywać do godz. 22.

• W sobotę od godz. 10 utrudniony będzie przejazd przez centrum miasta. O tej porze z pl. Zamkowego wyruszy pierwsza z trzech kolumn pielgrzymów, którzy przejdą na stadion przez al. Tysiąclecia, al. Unii Lubelskiej i ul. Lubelskiego Lipca ’80. Kolejne będą wychodzić w 20-miutowych odstępach. Pielgrzymi będą iść jezdnią, skrajnym prawym pasem ruchu. Pozostałe pasy będą przejezdne, ale przyblokowany będzie wjazd i wyjazd z bocznych ulic: Zamojskiej, Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego. O godzinie 12 powinno być już po utrudnieniach.

• Od soboty przez 11 dni zamknięty dla ruchu będzie pl. Dworcowy, co spowodowane jest specjalną ochroną, którą mają być otoczone najważniejsze polskie dworce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Chodzi o zmniejszenie ryzyka podłożenia ładunku wybuchowego. Od 23 lipca do 2 sierpnia na plac wjedzie tylko komunikacja miejska.

• Najbliższymi parkingami, na których będą mogły zostawić auto osoby wybierające się na Dworzec Główny PKP w Lublinie będą te przy Targach Lublin, nieco wcześniej pod wiaduktem biegnącym nad ul. Dworcową, jak również na końcu ul. Młyńskiej. Wszystkie te parkingi mają być dostępne dla prywatnych aut osobowych także podczas sobotnich uroczystości na Arenie Lublin, w przeciwieństwie do stadionowych parkingów, które w sobotę będą zamknięte.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 23:09
+1
Jak się nic nie dzieje, źle, wiocha , marazm. No to się dzieje, też źle. Największy motłoch pokazał swoje oblicze w niżej zawartych komentarzach. Prymitywy z zakutymi łbami, aż zbiera się na wymioty. Co za barachło!!!!
Avatar
XXX / 21 lipca 2016 o 11:52
+1
Ciebie też nikt tu nie chce!
Avatar
HiHi / 22 lipca 2016 o 22:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O Jezu!! co to, prawie sami niewierzący piszą te komentarze? I to raczej nie niewierzący tylko zapaleni ateiści... Jak się komuś nie podobają ŚDM to niech się zajmie czymś innym, ciekawszym
( O Jezu!! co to ) Weź go nie wołaj - bo jeszcze weźmie i  przyjdzie ,a jak zobaczy co czarni pasterze robią z jego barankami ,to może się wk.....ć i wszystko roz....... , i rozpadną się złote pałace ,zniknie konkordat ,i lament będzie wielki.
( O Jezu!! co to ) Weź go nie wołaj - bo jeszcze weźmie i  przyjdzie ,a jak zobaczy co czarni pasterze robią z jego barankami ,to może się wk.....ć i wszystko roz....... , i rozpadną się złote pałace ,zniknie konkordat ,i lament będzie wielki. rozwiń
Avatar
bez dostawcy / 22 lipca 2016 o 22:30
0
racja napisał:
Moi znajomi tez maja dary ducha i czuja dotyk boga ale ostatnio dealera zamkneli na osiedlu, to nie wiem jak jest teraz.
Teraz to chyba muszą jechać na butaprenie ,aby skleić się z jakimś duchem.
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 21:46
0
O Jezu!! co to, prawie sami niewierzący piszą te komentarze? I to raczej nie niewierzący tylko zapaleni ateiści... Jak się komuś nie podobają ŚDM to niech się zajmie czymś innym, ciekawszym
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:18
0
... Wiara, Bóg to tylko wiara. Czyli zakładamy, że coś istnieje choć nie ma na to żadnych dowodów. Bo mówienie, że ktoś doświadcza istnienia Boga nie jest żadnym dowodem. To jest po prostu jego wiara i jego interpretacja. Wierzący jeśli np wyzdrowieje uzna, że to działanie Boga. Niewierzący uzdrowienia nie przypisze żadnemu Bogu ani sile nadprzyrodzonej. Szanuje ludzi wierzących ale jeśli ktoś mówi, że doświadcza Boga każdego dnia to jest to po prostu jego osobista interpretacja rzeczywistości.
Avatar
racja / 22 lipca 2016 o 14:58
0
Moi znajomi tez maja dary ducha i czuja dotyk boga ale ostatnio dealera zamkneli na osiedlu, to nie wiem jak jest teraz.
Avatar
... / 22 lipca 2016 o 14:28
0
Nie myślałam, że w Polsce ludzie są tak negatywnie nastawieni na religie. Żaden odłam chrześcijański nie jest perfekcyjny, bo tworzą ją ludzie, a ludzie są grzesznikami. Czytając te wszystkie komentarze to chyba jestem jedyną osobą, która się cieszy z tego wydarzenia. Wiara, Bóg to nie mit. Doświadczam jego działania codziennie, on mi błogosławi codziennie i naprawił relacje mojej rodziców, którzy byli blisko rozwodu. W naszej wspólnocie są ludzie, którzy też tak doświadczają Boga. Ludzie są uzdrawiani, mają dary Ducha Świętego. Zanim zaczniesz mówić, że to wszystko to kłamstwo to najpierw sprawdź czy rzeczywiście tak jest. Polecam słuchania na YouTube Witka Wilka lub kanał Dotyk Boga. Niech Bóg wam skutecznie błogosławi.
Nie myślałam, że w Polsce ludzie są tak negatywnie nastawieni na religie. Żaden odłam chrześcijański nie jest perfekcyjny, bo tworzą ją ludzie, a ludzie są grzesznikami. Czytając te wszystkie komentarze to chyba jestem jedyną osobą, która się cieszy z tego wydarzenia. Wiara, Bóg to nie mit. Doświadczam jego działania codziennie, on mi błogosławi codziennie i naprawił relacje mojej rodziców, którzy byli blisko rozwodu. W naszej wspólnocie są ludzie, którzy też tak doświadczają Boga. Ludzie są uzdrawiani, mają dary Ducha Świętego. Zanim zaczni... rozwiń
Avatar
hahaha / 21 lipca 2016 o 15:39
0
Gratuluję,że  zrozumiałeś mój komentarz,ile twoja mama musiała śniegu zjeść,żeby takiego bałwana urodzić
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 21 lipca 2016 o 14:38
0
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4 ) Resztę obejmuje CENZURA PiS - lamowska
Avatar
HiHi / 22 lipca 2016 o 22:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O Jezu!! co to, prawie sami niewierzący piszą te komentarze? I to raczej nie niewierzący tylko zapaleni ateiści... Jak się komuś nie podobają ŚDM to niech się zajmie czymś innym, ciekawszym
( O Jezu!! co to ) Weź go nie wołaj - bo jeszcze weźmie i  przyjdzie ,a jak zobaczy co czarni pasterze robią z jego barankami ,to może się wk.....ć i wszystko roz....... , i rozpadną się złote pałace ,zniknie konkordat ,i lament będzie wielki.
( O Jezu!! co to ) Weź go nie wołaj - bo jeszcze weźmie i  przyjdzie ,a jak zobaczy co czarni pasterze robią z jego barankami ,to może się wk.....ć i wszystko roz....... , i rozpadną się złote pałace ,zniknie konkordat ,i lament będzie wielki. rozwiń
Avatar
bez dostawcy / 22 lipca 2016 o 22:30
0
racja napisał:
Moi znajomi tez maja dary ducha i czuja dotyk boga ale ostatnio dealera zamkneli na osiedlu, to nie wiem jak jest teraz.
Teraz to chyba muszą jechać na butaprenie ,aby skleić się z jakimś duchem.
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 21:46
0
O Jezu!! co to, prawie sami niewierzący piszą te komentarze? I to raczej nie niewierzący tylko zapaleni ateiści... Jak się komuś nie podobają ŚDM to niech się zajmie czymś innym, ciekawszym
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 18:18
0
... Wiara, Bóg to tylko wiara. Czyli zakładamy, że coś istnieje choć nie ma na to żadnych dowodów. Bo mówienie, że ktoś doświadcza istnienia Boga nie jest żadnym dowodem. To jest po prostu jego wiara i jego interpretacja. Wierzący jeśli np wyzdrowieje uzna, że to działanie Boga. Niewierzący uzdrowienia nie przypisze żadnemu Bogu ani sile nadprzyrodzonej. Szanuje ludzi wierzących ale jeśli ktoś mówi, że doświadcza Boga każdego dnia to jest to po prostu jego osobista interpretacja rzeczywistości.
Avatar
racja / 22 lipca 2016 o 14:58
0
Moi znajomi tez maja dary ducha i czuja dotyk boga ale ostatnio dealera zamkneli na osiedlu, to nie wiem jak jest teraz.
Avatar
... / 22 lipca 2016 o 14:28
0
Nie myślałam, że w Polsce ludzie są tak negatywnie nastawieni na religie. Żaden odłam chrześcijański nie jest perfekcyjny, bo tworzą ją ludzie, a ludzie są grzesznikami. Czytając te wszystkie komentarze to chyba jestem jedyną osobą, która się cieszy z tego wydarzenia. Wiara, Bóg to nie mit. Doświadczam jego działania codziennie, on mi błogosławi codziennie i naprawił relacje mojej rodziców, którzy byli blisko rozwodu. W naszej wspólnocie są ludzie, którzy też tak doświadczają Boga. Ludzie są uzdrawiani, mają dary Ducha Świętego. Zanim zaczniesz mówić, że to wszystko to kłamstwo to najpierw sprawdź czy rzeczywiście tak jest. Polecam słuchania na YouTube Witka Wilka lub kanał Dotyk Boga. Niech Bóg wam skutecznie błogosławi.
Nie myślałam, że w Polsce ludzie są tak negatywnie nastawieni na religie. Żaden odłam chrześcijański nie jest perfekcyjny, bo tworzą ją ludzie, a ludzie są grzesznikami. Czytając te wszystkie komentarze to chyba jestem jedyną osobą, która się cieszy z tego wydarzenia. Wiara, Bóg to nie mit. Doświadczam jego działania codziennie, on mi błogosławi codziennie i naprawił relacje mojej rodziców, którzy byli blisko rozwodu. W naszej wspólnocie są ludzie, którzy też tak doświadczają Boga. Ludzie są uzdrawiani, mają dary Ducha Świętego. Zanim zaczni... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 09:27
-1
swiat poddaje sie okupacji watykanu i tych bogatych ociekajacych zlotem i tluszczem postaci w bialych czerwonych fioletowych szatach ludzie otworzcie oczy
Avatar
beka / 22 lipca 2016 o 00:29
-1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak się nic nie dzieje, źle, wiocha , marazm. No to się dzieje, też źle. Największy motłoch pokazał swoje oblicze w niżej zawartych komentarzach. Prymitywy z zakutymi łbami, aż zbiera się na wymioty. Co za barachło!!!!
Turlaj beret, barachło to cie zrobilo.
Avatar
Gość / 21 lipca 2016 o 23:09
+1
Jak się nic nie dzieje, źle, wiocha , marazm. No to się dzieje, też źle. Największy motłoch pokazał swoje oblicze w niżej zawartych komentarzach. Prymitywy z zakutymi łbami, aż zbiera się na wymioty. Co za barachło!!!!
Avatar
AllahAkbar / 21 lipca 2016 o 19:38
-1
Ogłaszam nagrodę za rozjechanie tego motłochu. Za rozjechanie ciężarówką nagroda podwójna!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!