Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2009 r.
10:34
Edytuj ten wpis

Sympatycy narodowca śpiewali i modlili się w sądzie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 20 A A

Kilkadziesiąt osób odmawiało we wtorek przed salą sądową Różaniec i śpiewało religijną pieśń. Przyszli wspierać Grzegorza Wysoka, działacza narodowościowego, oskarżonego o znieważanie osób narodowości żydowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na proces Wysok zapraszał na stronie internetowej "Biuletynu Narodowego oraz rozwieszając plakaty w Lublinie ”.

"Zapraszamy wszystkich dla których wolność słowa, prasy i wyrażania poglądów są ważne na bezprecedensowy proces polityczny Grzegorza Wysoka, oskarżonego z donosu "Gazety Wyborczej" za informowanie o żydowskich roszczeniach majątkowych wobec Polski” – pisał.

Na apel Wysoka odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które o godzinie 8.30 zjawiły się w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Odmawiali Różaniec, śpiewali pieśń religijną.

- Zachowajcie powagę – zwracał im uwagę policjant z sądowej ochrony.

Sympatycy Wysoka zamilkli tuż przed rozprawą. Na małą salę sądową mogło wejść tylko kilka osób.

Wysok oskarżony jest o to, że na swoim blogu oraz w ulotkach, które dostali radni Miasta Lublina nawoływał do waśni z osobami narodowości żydowskiej i ich znieważał. Prokuratura nie wskazała w akcie oskarżenia, o które wpisy wchodzi.

- Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób miałem złamać prawo – stwierdził Wysok składając wniosek o zwrócenie sprawy prokuraturze.

Sąd zdecydował, że rozpatrzy wniosek 16 października. Na tym dzisiejsza rozprawa została zakończona.



Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 21:19
0
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął



To nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Avatar
Chłop Polski / 22 września 2009 o 20:29
0
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
dno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM. rozwiń
Avatar
chłop poski / 22 września 2009 o 20:18
0
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o ży... rozwiń
Avatar
OBYWATEL POLSKI / 22 września 2009 o 19:22
0
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest pre... rozwiń
Avatar
Józek / 22 września 2009 o 19:10
0
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Avatar
Eugeniusz Sendecki / 22 września 2009 o 16:53
0
nie jestem esbekiem ani hitlerowcem jak mi insunuuje Anonimowy Oficer Frontu Ideologicznego "Władca Wschodu". Ja jestem poprostu wybitnym działaczem szczebla podstawowego endecji. Mam duze poczucie humoru ale nie jestem kabaraciarzem. Wiele ten AOFI kalumni na mnie pisze na Forum fronda i bardzo mi przykro z tego powodu.
z tego co wiem ów Władca Wschodu jest narodowości żydowskiej i jest oficerem izraelskiej hasbary
/-/ Sendecki endecki@wp.pl
Avatar
Ruwny / 22 września 2009 o 16:23
0
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 16:12
0
I co? Modlitwy pomogły i bozia wysłuchała?
Avatar
ya / 22 września 2009 o 16:10
0
ale obciach
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 14:50
0
ich nie wolno sądzić, ich trzeba leczyć!
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 21:19
0
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął



To nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Avatar
Chłop Polski / 22 września 2009 o 20:29
0
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
dno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM. rozwiń
Avatar
chłop poski / 22 września 2009 o 20:18
0
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o ży... rozwiń
Avatar
OBYWATEL POLSKI / 22 września 2009 o 19:22
0
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest pre... rozwiń
Avatar
Józek / 22 września 2009 o 19:10
0
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Avatar
Eugeniusz Sendecki / 22 września 2009 o 16:53
0
nie jestem esbekiem ani hitlerowcem jak mi insunuuje Anonimowy Oficer Frontu Ideologicznego "Władca Wschodu". Ja jestem poprostu wybitnym działaczem szczebla podstawowego endecji. Mam duze poczucie humoru ale nie jestem kabaraciarzem. Wiele ten AOFI kalumni na mnie pisze na Forum fronda i bardzo mi przykro z tego powodu.
z tego co wiem ów Władca Wschodu jest narodowości żydowskiej i jest oficerem izraelskiej hasbary
/-/ Sendecki endecki@wp.pl
Avatar
Ruwny / 22 września 2009 o 16:23
0
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 16:12
0
I co? Modlitwy pomogły i bozia wysłuchała?
Avatar
ya / 22 września 2009 o 16:10
0
ale obciach
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 14:50
0
ich nie wolno sądzić, ich trzeba leczyć!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 7

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 25 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 36 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 115 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską