Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2009 r.
10:34
Edytuj ten wpis

Sympatycy narodowca śpiewali i modlili się w sądzie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 20 A A

Kilkadziesiąt osób odmawiało we wtorek przed salą sądową Różaniec i śpiewało religijną pieśń. Przyszli wspierać Grzegorza Wysoka, działacza narodowościowego, oskarżonego o znieważanie osób narodowości żydowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na proces Wysok zapraszał na stronie internetowej "Biuletynu Narodowego oraz rozwieszając plakaty w Lublinie ”.

"Zapraszamy wszystkich dla których wolność słowa, prasy i wyrażania poglądów są ważne na bezprecedensowy proces polityczny Grzegorza Wysoka, oskarżonego z donosu "Gazety Wyborczej" za informowanie o żydowskich roszczeniach majątkowych wobec Polski” – pisał.

Na apel Wysoka odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które o godzinie 8.30 zjawiły się w Sądzie Rejonowym w Lublinie. Odmawiali Różaniec, śpiewali pieśń religijną.

- Zachowajcie powagę – zwracał im uwagę policjant z sądowej ochrony.

Sympatycy Wysoka zamilkli tuż przed rozprawą. Na małą salę sądową mogło wejść tylko kilka osób.

Wysok oskarżony jest o to, że na swoim blogu oraz w ulotkach, które dostali radni Miasta Lublina nawoływał do waśni z osobami narodowości żydowskiej i ich znieważał. Prokuratura nie wskazała w akcie oskarżenia, o które wpisy wchodzi.

- Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób miałem złamać prawo – stwierdził Wysok składając wniosek o zwrócenie sprawy prokuraturze.

Sąd zdecydował, że rozpatrzy wniosek 16 października. Na tym dzisiejsza rozprawa została zakończona.



Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 21:19
0
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął



To nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Avatar
Chłop Polski / 22 września 2009 o 20:29
0
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
dno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM. rozwiń
Avatar
chłop poski / 22 września 2009 o 20:18
0
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o ży... rozwiń
Avatar
OBYWATEL POLSKI / 22 września 2009 o 19:22
0
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest pre... rozwiń
Avatar
Józek / 22 września 2009 o 19:10
0
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Avatar
Eugeniusz Sendecki / 22 września 2009 o 16:53
0
nie jestem esbekiem ani hitlerowcem jak mi insunuuje Anonimowy Oficer Frontu Ideologicznego "Władca Wschodu". Ja jestem poprostu wybitnym działaczem szczebla podstawowego endecji. Mam duze poczucie humoru ale nie jestem kabaraciarzem. Wiele ten AOFI kalumni na mnie pisze na Forum fronda i bardzo mi przykro z tego powodu.
z tego co wiem ów Władca Wschodu jest narodowości żydowskiej i jest oficerem izraelskiej hasbary
/-/ Sendecki endecki@wp.pl
Avatar
Ruwny / 22 września 2009 o 16:23
0
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 16:12
0
I co? Modlitwy pomogły i bozia wysłuchała?
Avatar
ya / 22 września 2009 o 16:10
0
ale obciach
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 14:50
0
ich nie wolno sądzić, ich trzeba leczyć!
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 21:19
0
Józek napisał:
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął



To nie bozia tylko sędzia nie znalazł podstaw do zastosowania aresztu.
Avatar
Chłop Polski / 22 września 2009 o 20:29
0
Ruwny napisał:
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)

I NA TYM NAJPRAWDOPODOBNIEJ KOŃCZY SIĘ LISTA ŻYDÓW KTÓRZY ROZUMIEJĄ O CO CHODZI BOGU OJCU ???
w tym co napisałeś jedno ale....zabierasz głos w srawie, mylisz fakty-zapytaj na lekcji religii kim jest Ojciec Crystusa?,jedno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM.
dno jes tpewne,NIE BYŁ I NIE JEST ŻYDEM. rozwiń
Avatar
chłop poski / 22 września 2009 o 20:18
0
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o żydowskiej hucpie i perfidnych mordach na polskich patriotach.Przeżywaliśmy już strach przed pięcioramienną gwiazdą i jak widzę nic się nie zmieniło tylko tyle że gwieździe przybyło jedno ramię i ma nieco inny kolor.
Polacy muszą się łączyć w słusznej sprawie,dlatego też następnym razem w podobnej sprawie będę kilkadziesiąt pierwszym.Rozpasłość tej diaspory
w oskarżaniu Polaków o różnego rodzaju niecności przekracza wszelakie granice.Jednocześnie wybiórcza amnezja zatarła w żydowskiej pamięci takie nazwiska jak :Stefan Szechter,Salomon Morel,Fajga Mindlak(nie wiem dlaczego Wolińska)....i długo by jeszcze wymieniać.
Nie rozumię dlaczego swobodnie można oczerniać mieszkańców np.Jedwabnego a przed sądy stawia się ludzi,którzy otwarcie mówią o ży... rozwiń
Avatar
OBYWATEL POLSKI / 22 września 2009 o 19:22
0
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest preludium do większego zamordyzmu, choćby nie wiem w jakie kwiatki media go stroiły.
Krótko mówiąc: Zbytek wyżycia się dziś na kimś kogo poglądy nam się nie podobają (albo i są obojętne), jutro oznacza dla nas wszystkich penalizację tego co się w naszych poglądach może nie podobać akurat innej silniejszej grupie.
Myślisz, że Tobie to nie zagrozi?
A może nie masz już niczego w co na serio wierzysz, czego gotów jesteś bronić, co Cię pięknie różni od innych?

Nawiasem mówiąc p. Wysok nie jest groźny dla swoich potężnych oponentów, a im raczej nie chodzi o to by go personalnie pognębić. Chodzi o precedens, na którym uda sie rozbudować działania ograniczania wolności tym co aktywnieszym i z lewa, i z prawa, i ze środka.

Dziekuje za uwagę tym, którym chce się jescze o tym pomyśleć.
Proszę Państwa,

nie trzeba być sympatykiem p. Wysoka aby wspierać ZASADĘ wolności słowa. To m. in. Woltaire głosił hasło: Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale będę bronił Twego prawa do ich głoszenia; czy inaczej mówiąc: Jeśli dziś nie upomnę się o Twoje prawa, kto jutro obroni moje. Wprowadzanie do normalnego dyskursu społecznego sankcji karnych (trzeba odróżnić tu prawo karne od cywilnego, w ramach którego każdy przed niezawisłym sądem ma prawo dochodzić swoich racji, np. czując się obrażonym personalnie itp.) zawsze jest pre... rozwiń
Avatar
Józek / 22 września 2009 o 19:10
0
Widać Bozia wysłuchała bo sąd do więzienia go nie zamknął
Avatar
Eugeniusz Sendecki / 22 września 2009 o 16:53
0
nie jestem esbekiem ani hitlerowcem jak mi insunuuje Anonimowy Oficer Frontu Ideologicznego "Władca Wschodu". Ja jestem poprostu wybitnym działaczem szczebla podstawowego endecji. Mam duze poczucie humoru ale nie jestem kabaraciarzem. Wiele ten AOFI kalumni na mnie pisze na Forum fronda i bardzo mi przykro z tego powodu.
z tego co wiem ów Władca Wschodu jest narodowości żydowskiej i jest oficerem izraelskiej hasbary
/-/ Sendecki endecki@wp.pl
Avatar
Ruwny / 22 września 2009 o 16:23
0
najbardziej bawi to że Jezus też był żydem jego matka i ojciec również :)
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 16:12
0
I co? Modlitwy pomogły i bozia wysłuchała?
Avatar
ya / 22 września 2009 o 16:10
0
ale obciach
Avatar
Gość / 22 września 2009 o 14:50
0
ich nie wolno sądzić, ich trzeba leczyć!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 0 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 5 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 23 8

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!