Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2011 r.
12:58
Edytuj ten wpis

Szefowie portu lotniczego: Nie będzie opóźnień na lotnisku

Autor: Zdjęcie autora (DRS MAG)
0 17 A A
Lotnisko w Świdniku ma być gotowe w 2012 roku (Bartłomiej Żurawski)
Lotnisko w Świdniku ma być gotowe w 2012 roku (Bartłomiej Żurawski)

Bardzo zdawkowo główni udziałowcy Portu Lotniczego Lublin, czyli prezydent miasta i marszałek województwa komentują dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie zostało zwołane po wtorkowych publikacjach "Dziennika Wschodniego", w których pisaliśmy, że powierzchnia terminala lotniska zostanie zmniejszona o połowę. Tak prezydent, jak Urząd Marszałkowski twierdzili wczoraj zgodnie, że o takiej zmianie dowiedzieli się z mediów. Zapowiedzieli, że zażądają wyjaśnień od spółki.

Po dzisiejszym spotkaniu nie chcą oceniać wyjaśnień, które usłyszeli. – Zapoznaliśmy się z nimi – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Najważniejsze, że termin realizacji inwestycji się nie zmieni.

– Władze spółki przedstawiły plan działań i zapewniły, że obecna sytuacja związana ze zmianą projektu nie powinna mieć wpływu na termin zakończenia inwestycji – dodaje Monika Płońska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 17:10
0
[quote name='Wiesiek' timestamp='1310564788' post='501125']
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
[/quote]

Dlaczego miałaby być nieprawda, świadczy o tym przebieg postępowań administracyjnych, gdzie Wojewoda Gienia wydaje pozwolenie na budowę bez prawomocnej decyzji środowiskowej.
[quote name='Wiesiek' timestamp='1310564788' post='501125']
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
[/quote]

Dlaczego miał... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 16:50
0
[quote name='Markonet' timestamp='1310559019' post='501087']
- Skoro akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie projektu w grudniu i został niby zatwierdzony, to dlaczego teraz robią takie głupie miny ?
- Dlaczego został ogłoszony jakiś miesiąc temu przetarg na realizację terminala, skoro wiedzieli, że i tak będzie on inaczej wyglądał niż w specyfikacjach.
- Dlaczego dopiero teraz unieważnili ten przetarg i po co angażowali w opracowywanie ofert firmy czegoś co i tak miało być zmienione.
- Czy nie wydaje się państwu że ktoś sobie tutaj robi jaja ? Nie tylko z mieszkańców Lubelszczyzny, ale też z potencjalnych wykonawców, którzy w przygotowanie projektów ofert już włożyli sporą kasę.
- Czy tak podchodzi do sprawy poważny inwestor ?
- I niech nikt nie mówi że decyzja zapadła w grudniu skoro nie zapadła, a antydatowanie dokumentów jest przestępstwem i powinny się tym zająć odpowiednie służby.

[/quote]

Te trzeźwe pytania pozostaną raczej bez odpowiedzi.
[quote name='Markonet' timestamp='1310559019' post='501087']
- Skoro akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie projektu w grudniu i został niby zatwierdzony, to dlaczego teraz robią takie głupie miny ?
- Dlaczego został ogłoszony jakiś miesiąc temu przetarg na realizację terminala, skoro wiedzieli, że i tak będzie on inaczej wyglądał niż w specyfikacjach.
- Dlaczego dopiero teraz unieważnili ten przetarg i po co angażowali w opracowywanie ofert firmy czegoś co i tak miało być zmienione.
... rozwiń
Avatar
J-23 NADAJE / 13 lipca 2011 o 15:56
0
[code][/code]http://youtu.be/EWpf5o7Zwhg
Avatar
Wiesiek / 13 lipca 2011 o 15:46
0
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 15:04
0
Skoro o zmianach projektów wiadomo było już w grudniu, to po jaka chole..rę budowano ogrodzenie, które od poniedziałku w niektórych miejscach jest demontowane?
Avatar
bolo2 / 13 lipca 2011 o 14:49
0
Dajcie spokój teraz panowie mają mandaty poselskie na głowie i już patrzą z perspektywy ulicy Wiejskiej i
Avatar
lolo / 13 lipca 2011 o 14:43
0
Ludzie, o czym tu mowa. Przeciez to lotnisko na dzien dzisiejszy nie ma najmniejszych szans na zakonczenie budowy do konca 2012r !!!! Niech pokaza jakikolwiek harmonogram! Na budowie jest totalny chaos, dzialki niewywlaszczone, opoznienia juz sa kosmiczne, a im dalej tym sie powiekszaja. Z tego co wiem to kilka firm juz szykuje sie do zejscia z placu budowy z winy zamawiajacego = odszkodowania, kary, nowe przetargi (o ile ktos bedzie chcial startowac) = 2014r.
Avatar
Radek / 13 lipca 2011 o 14:29
0
Za takie wpadki to powinni lecieć ze stołków z wilczymi biletami na takie funkcje!
Avatar
Iz ydor / 13 lipca 2011 o 14:28
0
Mieszkańców Lubelszczyzny ubywa tak więc decyzja o budowie mniejszego lotniska jak najbardziej słuszna.
Avatar
OO / 13 lipca 2011 o 14:27
0
[size="7"]Ale Przekręt!!!!!![/size]
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 17:10
0
[quote name='Wiesiek' timestamp='1310564788' post='501125']
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
[/quote]

Dlaczego miałaby być nieprawda, świadczy o tym przebieg postępowań administracyjnych, gdzie Wojewoda Gienia wydaje pozwolenie na budowę bez prawomocnej decyzji środowiskowej.
[quote name='Wiesiek' timestamp='1310564788' post='501125']
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
[/quote]

Dlaczego miał... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2011 o 16:50
0
[quote name='Markonet' timestamp='1310559019' post='501087']
- Skoro akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie projektu w grudniu i został niby zatwierdzony, to dlaczego teraz robią takie głupie miny ?
- Dlaczego został ogłoszony jakiś miesiąc temu przetarg na realizację terminala, skoro wiedzieli, że i tak będzie on inaczej wyglądał niż w specyfikacjach.
- Dlaczego dopiero teraz unieważnili ten przetarg i po co angażowali w opracowywanie ofert firmy czegoś co i tak miało być zmienione.
- Czy nie wydaje się państwu że ktoś sobie tutaj robi jaja ? Nie tylko z mieszkańców Lubelszczyzny, ale też z potencjalnych wykonawców, którzy w przygotowanie projektów ofert już włożyli sporą kasę.
- Czy tak podchodzi do sprawy poważny inwestor ?
- I niech nikt nie mówi że decyzja zapadła w grudniu skoro nie zapadła, a antydatowanie dokumentów jest przestępstwem i powinny się tym zająć odpowiednie służby.

[/quote]

Te trzeźwe pytania pozostaną raczej bez odpowiedzi.
[quote name='Markonet' timestamp='1310559019' post='501087']
- Skoro akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie projektu w grudniu i został niby zatwierdzony, to dlaczego teraz robią takie głupie miny ?
- Dlaczego został ogłoszony jakiś miesiąc temu przetarg na realizację terminala, skoro wiedzieli, że i tak będzie on inaczej wyglądał niż w specyfikacjach.
- Dlaczego dopiero teraz unieważnili ten przetarg i po co angażowali w opracowywanie ofert firmy czegoś co i tak miało być zmienione.
... rozwiń
Avatar
J-23 NADAJE / 13 lipca 2011 o 15:56
0
[code][/code]http://youtu.be/EWpf5o7Zwhg
Avatar
Wiesiek / 13 lipca 2011 o 15:46
0
To jest mega przekręt. Jeśli to prawda, co szepcze się po kątach, ze zarząd spółki i jej RN z przewodniczącym Sobczakiem są ponad prawem, to rodzi się podejrzenie, że cała inwestycje to pic na wodę. Nasza lubelska wersja Laboratorium Frakcjonowania Osocza, czyli słup , na który krewni i znajomi królika ze służb Bondaryka , doili kasę, aby bezpiecznie zaparkować ją pod palmami. Lotniska nie będzie! Nigdy!
Avatar
ktosik / 13 lipca 2011 o 15:04
0
Skoro o zmianach projektów wiadomo było już w grudniu, to po jaka chole..rę budowano ogrodzenie, które od poniedziałku w niektórych miejscach jest demontowane?
Avatar
bolo2 / 13 lipca 2011 o 14:49
0
Dajcie spokój teraz panowie mają mandaty poselskie na głowie i już patrzą z perspektywy ulicy Wiejskiej i
Avatar
lolo / 13 lipca 2011 o 14:43
0
Ludzie, o czym tu mowa. Przeciez to lotnisko na dzien dzisiejszy nie ma najmniejszych szans na zakonczenie budowy do konca 2012r !!!! Niech pokaza jakikolwiek harmonogram! Na budowie jest totalny chaos, dzialki niewywlaszczone, opoznienia juz sa kosmiczne, a im dalej tym sie powiekszaja. Z tego co wiem to kilka firm juz szykuje sie do zejscia z placu budowy z winy zamawiajacego = odszkodowania, kary, nowe przetargi (o ile ktos bedzie chcial startowac) = 2014r.
Avatar
Radek / 13 lipca 2011 o 14:29
0
Za takie wpadki to powinni lecieć ze stołków z wilczymi biletami na takie funkcje!
Avatar
Iz ydor / 13 lipca 2011 o 14:28
0
Mieszkańców Lubelszczyzny ubywa tak więc decyzja o budowie mniejszego lotniska jak najbardziej słuszna.
Avatar
OO / 13 lipca 2011 o 14:27
0
[size="7"]Ale Przekręt!!!!!![/size]
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!