Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2014 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Szkoła i rodzice wybrali patrona, ale PiS się nie podoba

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
122 42 A A

Czy Dzieci Zjednoczonej Europy to odpowiedni patron placówki dla niepełnosprawnych dzieci? Ostra dyskusja na ten temat zapowiada się w czwartek w Radzie Miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powodem jest złożony przez prezydenta miasta projekt uchwały nadającej takie imię Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2 działającemu przy ul. Głuskiej. Takiego patrona zażyczył sobie sam ośrodek. - Spośród wielu zgłoszonych propozycji, w czerwcu 2010 r., cała społeczność szkolna dokonała wyboru patrona - pisze Danuta Wach, dyrektor SOSW nr 2 w uzasadnieniu wniosku o nadanie takiego imienia. Stwierdza też, że "szkoła bez imienia to jak człowiek bez nazwiska”. - Patron naszego ośrodka nada kierunek pracy wychowawczej nad kształtowaniem więzi z ojczystym krajem, regionem i Europą - pisze Wach. - Patron zbiorowy pomoże nam przygotowywać uczniów do życia w społeczeństwie zjednoczonej Europy. Dyrektorka zapowiada też, że ośrodek będzie współpracować z czterema innymi szkołami w Polsce, które już noszą imię Dzieci Zjednoczonej Europy i planuje nawiązać kontakty ze szkołami specjalnymi innych krajów kontynentu. O takiego patrona prosiła nie tylko dyrektorka. Uchwałę w tej sprawie na początku marca podjęła też rada pedagogiczna oraz - jednogłośnie - rada rodziców. PiS: Taki patron to nie patron Ale opozycja nie chce słyszeć o takim patronie. - Takie imię nic za sobą nie niesie - pisze na swojej stronie Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS. - Jakie wartości prezentuje taki patron i czy w ogóle można mówić w tym przypadku o patronie? Jaki jest to wzór do naśladowania? Zdaniem Tułajewa placówka dla niepełnosprawnych uczniów powinna mieć patrona, który będzie wzorem do naśladowania przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli. - Patronem powinien być szlachetny człowiek, znany z pięknej pracy na rzecz niepełnosprawnych dzieci - stwierdza Tułajew. O wycofanie projektu uchwały z obrad wystąpiła już do prezydenta Komisja Oświaty i Wychowania działająca w Radzie Miasta. Kubusiowi się udało Dziewięć lat temu kontrowersje budziła prośba zgłoszona przez przedszkole nr 33, które za patrona chciało mieć Kubusia Puchatka. Ostatecznie na sesji nie było żadnej dyskusji w tej sprawie, nikt nie głosował przeciw misiowi, a tylko jeden radny się wstrzymał.
Czytaj więcej o:

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ses / 11 kwietnia 2014 o 14:14
0

Nie wiem jaki głos oddać w sondzie ponieważ ani to dobry patron dla szkoły, ani PIS racji nie ma :P

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 kwietnia 2014 o 16:45
0

PiSiory zamiast zająć się łapaniem tego swojego wyimaginowanego gendera zaczęły wizytować szkoły i zatruwać w nich atmosferę, brawo!

JUDE ???

Avatar
obiektywny / 10 kwietnia 2014 o 16:10
0

Patrzę w wyszukiwarce i jest już kilka szkół w Polsce o takim imieniu. Jak to jest? Tam sie podobalo, tu nie. Widocznie mają mniej pisiorów w radzie miasta. A swoją droga, czy dotacjami z Unii też się brzydzą?

Avatar
Karola / 10 kwietnia 2014 o 13:26
0
Żenada... PiS juz chyba nie ma w ogóle pomysłu na siebie, więc stosuje metodę: nieważne co i jak, ważne by się sprzeciwić, oburzyć, pokrzyczeć i krzyżem pomachać. Co im taki patron przeszkadza??? Polska należy do UE a na zachodzie tolerancja dla osób niepełnosprawnych jest znacznie większa, więc powinnyśmy się tej tolerancji od zachodu uczyć. Uważam że szkoła wybrała sobie dobre imię, tym bardziej, że rodzice dzieci tam uczęszczających głosowali jednogłośnie.
Avatar
ala / 10 kwietnia 2014 o 13:06
0

Zgroza taki patron!!!! Nazwać imieniem "tułajewa" (mała litera celowa). Żenada

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 kwietnia 2014 o 12:13
0

co komu przeszkadza nazwa szkoły taka jaka sobie wymyslili?

Jakby mieli nadac imie Potwora Spagetti to sie zgadzam

ale dzieci zjednoczonej europy???

PiSiory nie maja juz pomyslu na siebie

ciagla krytyka wszystkiego to nie jest dobra droga

Skandaluchy mam nadzieje ze bardzo malo ich wejdzie do Rady Miasta

mojego glosu i moich znajomych na pewno nie dostana a mam ich sporo!!!!!

JUDE ???

Avatar
Ania / 10 kwietnia 2014 o 12:04
0

Nie jestem zwolennikiem Pisaków. Jednak Żuk nie mógł wymyślić głupszej nazwy. Co mają dzieci, Europa, zjednoczenie? O co chodzi??? Mam nadzieję, że ta uchwała nie przejdzie.

Avatar
taka prawda / 10 kwietnia 2014 o 10:54
0

co komu przeszkadza nazwa szkoły taka jaka sobie wymyslili?

Jakby mieli nadac imie Potwora Spagetti to sie zgadzam

ale dzieci zjednoczonej europy???

PiSiory nie maja juz pomyslu na siebie

ciagla krytyka wszystkiego to nie jest dobra droga

Skandaluchy mam nadzieje ze bardzo malo ich wejdzie do Rady Miasta

mojego glosu i moich znajomych na pewno nie dostana a mam ich sporo!!!!!

Dla nich sypanie piachu w szprychy to jedyne zajęcie.Im gorzej to dla nich lepiej.

Dla nich sypanie piachu w szprychy to jedyne zajęcie.Im gorzej to dla nich lepiej.

rozwiń
Avatar
crx / 10 kwietnia 2014 o 10:38
0

Były zabory, było normalnie...Nawet socjaliści po wojnie jeszcze próbowali odbudować naród ,ale i ta próba się nie udała...Durnota zwyciężyła...:-(((

Avatar
Wtf / 10 kwietnia 2014 o 10:05
0
Tylko tym się potrafią zajmować, a tak swoją drogą panie radny Tulajew, to za ile był ten zegarek na ręce?
Avatar
ses / 11 kwietnia 2014 o 14:14
0

Nie wiem jaki głos oddać w sondzie ponieważ ani to dobry patron dla szkoły, ani PIS racji nie ma :P

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 kwietnia 2014 o 16:45
0

PiSiory zamiast zająć się łapaniem tego swojego wyimaginowanego gendera zaczęły wizytować szkoły i zatruwać w nich atmosferę, brawo!

JUDE ???

Avatar
obiektywny / 10 kwietnia 2014 o 16:10
0

Patrzę w wyszukiwarce i jest już kilka szkół w Polsce o takim imieniu. Jak to jest? Tam sie podobalo, tu nie. Widocznie mają mniej pisiorów w radzie miasta. A swoją droga, czy dotacjami z Unii też się brzydzą?

Avatar
Karola / 10 kwietnia 2014 o 13:26
0
Żenada... PiS juz chyba nie ma w ogóle pomysłu na siebie, więc stosuje metodę: nieważne co i jak, ważne by się sprzeciwić, oburzyć, pokrzyczeć i krzyżem pomachać. Co im taki patron przeszkadza??? Polska należy do UE a na zachodzie tolerancja dla osób niepełnosprawnych jest znacznie większa, więc powinnyśmy się tej tolerancji od zachodu uczyć. Uważam że szkoła wybrała sobie dobre imię, tym bardziej, że rodzice dzieci tam uczęszczających głosowali jednogłośnie.
Avatar
ala / 10 kwietnia 2014 o 13:06
0

Zgroza taki patron!!!! Nazwać imieniem "tułajewa" (mała litera celowa). Żenada

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 kwietnia 2014 o 12:13
0

co komu przeszkadza nazwa szkoły taka jaka sobie wymyslili?

Jakby mieli nadac imie Potwora Spagetti to sie zgadzam

ale dzieci zjednoczonej europy???

PiSiory nie maja juz pomyslu na siebie

ciagla krytyka wszystkiego to nie jest dobra droga

Skandaluchy mam nadzieje ze bardzo malo ich wejdzie do Rady Miasta

mojego glosu i moich znajomych na pewno nie dostana a mam ich sporo!!!!!

JUDE ???

Avatar
Ania / 10 kwietnia 2014 o 12:04
0

Nie jestem zwolennikiem Pisaków. Jednak Żuk nie mógł wymyślić głupszej nazwy. Co mają dzieci, Europa, zjednoczenie? O co chodzi??? Mam nadzieję, że ta uchwała nie przejdzie.

Avatar
taka prawda / 10 kwietnia 2014 o 10:54
0

co komu przeszkadza nazwa szkoły taka jaka sobie wymyslili?

Jakby mieli nadac imie Potwora Spagetti to sie zgadzam

ale dzieci zjednoczonej europy???

PiSiory nie maja juz pomyslu na siebie

ciagla krytyka wszystkiego to nie jest dobra droga

Skandaluchy mam nadzieje ze bardzo malo ich wejdzie do Rady Miasta

mojego glosu i moich znajomych na pewno nie dostana a mam ich sporo!!!!!

Dla nich sypanie piachu w szprychy to jedyne zajęcie.Im gorzej to dla nich lepiej.

Dla nich sypanie piachu w szprychy to jedyne zajęcie.Im gorzej to dla nich lepiej.

rozwiń
Avatar
crx / 10 kwietnia 2014 o 10:38
0

Były zabory, było normalnie...Nawet socjaliści po wojnie jeszcze próbowali odbudować naród ,ale i ta próba się nie udała...Durnota zwyciężyła...:-(((

Avatar
Wtf / 10 kwietnia 2014 o 10:05
0
Tylko tym się potrafią zajmować, a tak swoją drogą panie radny Tulajew, to za ile był ten zegarek na ręce?
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 12 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 60 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 227 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 19 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 4

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!