Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2018 r.
8:50

Lublin: Skarga na dyrektora szkoły. "Kiedy objąłem stanowisko wprowadziłem wiele zmian, które nie wszystkim się podobają"

Autor: Zdjęcie autora ask
7 45 A A

Dyrektor podstawówki zatrudnił pracowników niezgodnie z prawem – wynika z informacji, jaka trafiła do wydziału oświaty. – Jest mi po ludzku żal – komentuje dyrektor.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku października na biurko prezydenta Lublina trafiło pismo, którego nadawca zarzuca dyrektorowi miejskiej placówki nieprzestrzeganie ustawy o pracownikach samorządowych.

– Dokładnie chodzi o Szkołę Podstawową nr 27 im. Marii Montessori, w której dyrektor szkoły zatrudnił osoby na stanowiskach urzędniczych bez przeprowadzonego konkursu – czytamy w piśmie. – Dyrektor we wrześniu zatrudnił dwie osoby na stanowiskach referenta i specjalisty. Tym samym naruszył obowiązek przeprowadzenia naboru otwartego. Uniemożliwiło to złożenie dokumentów przez osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia oraz wybór najlepszego kandydata do pracy – uważa autor.

Pismo trafiło teraz do Wydział Oświaty i Wychowania UM Lublin, który zajmuje się sprawą. To jednak nie koniec zarzutów.

– Dziwnym zbiegiem okoliczności w szkole zatrudniono nauczyciela, który ma takie samo nazwisko jak inny pracownik. Być może to zbieg okoliczności, a być może kuzynka /córka /siostra pracownika została przyjęta w zamian za przymykanie oka na zatrudnianie znajomych bez przeprowadzonej procedury konkursowej wymaganej przepisami prawa – uważa Czytelniczka, która poinformowała także nas o sprawie i dodaje, że dyrektor SP 27 pełni swoją funkcję od lutego tego roku.

I być może ta ostatnia informacja jest tu kluczowa.

– Nie wiem, kto jest autorem pism, ale mogę to podejrzewać – przyznaje dyrektor Wojciech Josicz. – Kiedy objąłem stanowisko wprowadziłem wiele zmian, które nie wszystkim się podobają. Jestem jednak przekonany, że zmiany mające na celu stworzenie placówki pro-uczniowskiej i pro-rodzicielskiej to krok w dobrym kierunku. Podobnie jak większa indywidualizacja pracy z dzieckiem. To, że zmiany nie wszystkich satysfakcjonują sprawiło, że w szkole utworzyły się różne grupy. To wpływa bardzo źle na pracę. Między wszystkimi pracownikami powinna być jedność. Powinniśmy razem pracować dla dobra szkoły i do tego będę dążył.

Josicz nie ma sobie nic do zarzucenia. Tłumaczy, że nauczyciela spokrewnionego z innym pracownikiem nie zatrudniał. Zrobił to jego poprzednik. Co więcej jest to jedynie zatrudnienie na zastępstwo.

– Pierwszego dnia nauki dowiedziałem się, że osoba zajmująca się administracją sieci zrezygnowała z tego zajęcia. Bez niej praca stanęła. Nie funkcjonowałyby np. dzienniki elektroniczne i strona internetowa szkoły – Josicz tłumaczy się z drugiego zarzutu. – Ponieważ procedura konkursowa trwa ponad miesiąc, musiałem działać szybko. Zdecydowałem się o zatrudnieniu pracowników na czas tymczasowy, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który został już ogłoszony. To zatrudnienie tymczasowe, które było niezbędne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania szkoły.

Josicz przyznaje, że jest mu przykro, że osoby niezadowolone z jakichkolwiek jego decyzji nie przychodzą porozmawiać o tym i wyjaśnić sprawę tylko informują o tym media i urzędników.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 października 2018 o 23:28
+15
ZUCZKU - odnośnie Twojej wizyty w SP27 przed wyborami - Art. 108 § 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.
Avatar
Rodzic / 11 października 2018 o 22:15
+14
Zgadzam się widać, że dyrektor próbuje zmienić coś na lepsze, wychodzi naprzeciw rodzicom. Moze wreszcie ta placówka zacznie działać jak należy.
Avatar
komuchy psl-po won / 13 października 2018 o 11:53
+13
--??  CZYŻBY DONOS z UKŁADU BYŁEJ DYREKTORKI ??  - " troskliwa dyrektorka" odeszła perfidnie na emeryturę na 3 tygodnie przed nowym rokiem szkolnym  !!! opuściła uczniów i szkołę w najtrudniejszym momencie !! - PIERWSZYM ROKIEM REFORMY !!!! Terz, gdy dyrektor demontuje lewacki szkolny beton, to ci podnoszą lament ?? PRECZ Z UKŁADEM lewaków !!!
Avatar
JJJ / 11 października 2018 o 22:10
+12
Łatwo jest krytykować i obrażać  innych. Nagle wszyscy są ekspertami w każdej dziedzinie. Nowy Dyrektor to bardzo uczciwy człowiek, widać, że chce zrobić dużo dobrego dla szkoły. Jak jednak widać, we współczesnym świecie,  jeżeli ktoś kieruje się wartościami to wszyscy mu kłody pod nogi. Dyrektor walczy o słuszne idee, chce rozmawiać z ludźmi  i niestety jeżeli nie kradnie, nie robi innych przekrętów to jest do niczego. Zastanówcie się za nim ocenicie porządnego człowieka, najłatwiej napisać skargę, czy idiotyczny komentarz, może najpierw warto porozmawiać….
Łatwo jest krytykować i obrażać  innych. Nagle wszyscy są ekspertami w każdej dziedzinie. Nowy Dyrektor to bardzo uczciwy człowiek, widać, że chce zrobić dużo dobrego dla szkoły. Jak jednak widać, we współczesnym świecie,  jeżeli ktoś kieruje się wartościami to wszyscy mu kłody pod nogi. Dyrektor walczy o słuszne idee, chce rozmawiać z ludźmi  i niestety jeżeli nie kradnie, nie robi innych przekrętów to jest do niczego. Zastanówcie się za nim ocenicie porządnego człowieka, najłatwiej napisać skargę, czy idiotyczny komentarz, może najpierw w... rozwiń
Avatar
Miłego dnia / 12 października 2018 o 11:47
+8
Drodzy Panstwo, każdy nowy dyrektor szkoły czy tez innej placówki bedzie chciał wprowadzac zmiany dla niektórych lepsze bądź gorsze, lecz wydaje mi się, ze wydać opinie odnośnie jego pracy będzie można dopiero po jakimś czasie, a nie po kilku miesiącach. Pewne rzeczy nie są jego wymysłem, natomiast odgórnie narzucone przez ministerstwo oświaty. Czy będzie nam się to podobać czy tez nie, musimy jakkolwiek na to przystać ew zażalenia pisać tam skąd są one wydawane. Wielu nauczycieli nie zgadza się z tym i obarcza swoim rozczarowaniem dyrektora, który niczemu nie jest winny. Osoby krytykujące najczęściej nie maja pojęcia o sytuacji, która faktycznie ma miejsce, bo nie mogą spojrzeć na problem od kuchni. Powinnismy mieć dystans do wypowiedzi ludzi, a już tym bardziej rodzice, którzy piszą o konieczności zabrania dziecka z tej szkoły. Czy na prawdę Waszemu dziecku dzieje się taka krzywda? Mysle, ze większą krzywdą będzie dla dziecka zabranie go od kolegów i koleżanek oraz nauczycieli których już zna i narażenie na kolejne oswajanie z nowym środowiskiem. A co do czasu i rozmów poświęconych rodzicom przez dyrektora - Czy Wy Państwo myślicie, ze na setke uczniów, jeden dyrektor jest w stanie zawsze mieć czas i możliwość rozmowy z każdym rodzicem? Odnoszę wrażenie, ze niektórzy nie widza jakie inne czynności przypadaja dodatkowo dyrektorom szkoły i w moim odczuciu problemy uczniowskie powinno rozwiązywać się z wychowawca i to również wychowawców zadanie aby w należyty sposób pełnić swoje funkcje, a nie odsyłać z problemem dalej... pozdrawiam
Drodzy Panstwo, każdy nowy dyrektor szkoły czy tez innej placówki bedzie chciał wprowadzac zmiany dla niektórych lepsze bądź gorsze, lecz wydaje mi się, ze wydać opinie odnośnie jego pracy będzie można dopiero po jakimś czasie, a nie po kilku miesiącach. Pewne rzeczy nie są jego wymysłem, natomiast odgórnie narzucone przez ministerstwo oświaty. Czy będzie nam się to podobać czy tez nie, musimy jakkolwiek na to przystać ew zażalenia pisać tam skąd są one wydawane. Wielu nauczycieli nie zgadza się z tym i obarcza swoim rozczarowaniem dyrektora... rozwiń
Avatar
ala / 11 października 2018 o 11:39
+6
Nauczyciele nie są zatrudniania na podstawie konkursu. Chodzi o pracowników samorządowych.
Avatar
:)) / 11 października 2018 o 11:54
+5
jasne że kontrole to sprawdzają (przynajmniej jak byli u mnie) tyle, że kontrole są rzadko - raz na 10 lat
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 09:31
+5
W szkole w Radawcu Dużym też są zatrudniani nauczyciele bez konkursu i z powiązaniem z Dyrektorką szkoły, np. synowa (jeszcze żeby był to dobry nauczyciel.)
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 09:47
+4
W wielu szkołach tak jest....wystarczy tylko dobrze sprawdzić. Każdy z nauczycieli mógłby takie przypadki wskazać. Coś takiego powinno być napiętnowane przez kontrole wysyłane do szkół, bo jest niestety wolna amerykanka.....
Avatar
Usa truth / 12 października 2018 o 00:32
+3
Pisz na temat a nie bla bla bla 
Avatar
Rodzic / 16 listopada 2018 o 22:39
0
Jest na macierzyński oby nigdy nie wróciła . Pani nie nadaje do pracy w szkole,  przedszkolu. Zero podejścia do uczniow rodziców  , zero organizacji w klasie. Nic nie robić narzekać brać wypłatę . Pozdrawiam 
Avatar
Rodzic / 16 listopada 2018 o 22:28
0
*Nie miała 
Avatar
Rodzic / 16 listopada 2018 o 22:27
0
Przez 7 lat pani dyrektor niemiala czasu indywidualnie się spotkać. Pan Dyrektor od lutego byłam rozmawiałam, bez problemu mimo że życzliwi robią wszystko aby nie miał czasu. 
Avatar
Rodzic / 16 listopada 2018 o 22:25
0
To co czytam jest śmieszne. Znam doskonale szkołę, mam 2 synów w klasach tradycyjnych dzięki nowemu dyrektorowi widać zmiany na lepsze. Zdaje sobie sprawe , że grono pedagogiczne jest niezadowolone. Osoba z zewnątrz weszłam w" stado " bo to co działo się za panowania byłej pani dyrektor nadawało się to gazety tv. Najlepiej nie uczyć dzieci, nic nie robić i mieć szerokie plecy u pani dyrektor. P. Dyrektor  jest chętny do współpracy z rodzicami chętnie z nimi rozmawia i stara się sprostać naszym wyzwaniom w miarę możliwość. Nauczyciele którzy pracują w sp. 27 zatrudnieni za panowania pani dyrektor byli nietykalni, a problemy z nimi zwiazane były zamiatane pod Dywan. Od samego początku P. JOSISZ miał rzucane kłody pod nogi, komentarze wygłaszane do rodziców były niestosowne niesmaczne, mi jako rodzicowi było niekomfortowo w takiej sytuacji "nie oceniaj książki po okładce" tutaj pasuje idealnie. Pan dyrektor , wchodząc   do ww palcówki pokrzyzowal plany jednej z Pan uczącej w tej szkole. Chwała Mu za to, że jest z Nami a nie ktoś inny. Osoba która ma takie samo nazwisko została zatrudniona w 2015 czyli za panowania  Pani dyrektor. Młoda nauczycielka która jest wielkim nie porozumieniem, bez podejścia do dzieci rodziców. Szkoda słów ale jak można było coś zrobić jak już wyżej napislam "plecy były szerokie". Niedoruszenia nauczyciel, młoda pani bez szacunku kultury, kompetencji, przyjść wyjść  zarobić. Pozdrawiam 
To co czytam jest śmieszne. Znam doskonale szkołę, mam 2 synów w klasach tradycyjnych dzięki nowemu dyrektorowi widać zmiany na lepsze. Zdaje sobie sprawe , że grono pedagogiczne jest niezadowolone. Osoba z zewnątrz weszłam w" stado " bo to co działo się za panowania byłej pani dyrektor nadawało się to gazety tv. Najlepiej nie uczyć dzieci, nic nie robić i mieć szerokie plecy u pani dyrektor. P. Dyrektor  jest chętny do współpracy z rodzicami chętnie z nimi rozmawia i stara się sprostać naszym wyzwaniom w miarę możliwość. Nauczycie... rozwiń
Avatar
Rodzic / 16 listopada 2018 o 22:21
0
Nalepej oceniać nie mając pojęcia jak wyglda to  z drugiej  strony. 
Avatar
Gość / 26 października 2018 o 23:28
+15
ZUCZKU - odnośnie Twojej wizyty w SP27 przed wyborami - Art. 108 § 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.
Avatar
rrrrr / 14 października 2018 o 16:10
+2
A teraz niech redaktor zapozna się z zasadami interpunkcji i dokona korekty artykułu.
Avatar
Xyz / 13 października 2018 o 12:43
+1
Niezadowolenie koleżanek bylej dyr.ktore zostały pozbawione premii ,dodatków itp. Zamiast wziąć sie za robotę umilaja życie obecnej wladzy
Avatar
cały PSL tak funkcjonuje :) / 13 października 2018 o 12:02
+1
Zatrudnianie ludzi bez konkursu w dzisiejszych czasach to strzał w stopę. Jednak z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żeby była setka kandydatów na stanowiska administratora sieci w szkole podstawowej - to nie jest praca marzeń ani pod względem zarobków ani czynności. Jeżeli faktycznie poprzedni dał dyla na początku roku szkolnego, to wcale nie tak łatwo znaleźć kogoś na szybko, kto przyjdzie na zastępstwo, posprzątać po poprzedniku, nie mając przy tym pewności, że w pracy zostanie. Dlatego zastanawiam się, czy ten donos to bardziej walka o sprawiedliwość czy podkładanie świni.
 cały PSL tak funkcjonuje :)
 cały PSL tak funkcjonuje :) rozwiń
Avatar
komuchy psl-po won / 13 października 2018 o 11:53
+13
--??  CZYŻBY DONOS z UKŁADU BYŁEJ DYREKTORKI ??  - " troskliwa dyrektorka" odeszła perfidnie na emeryturę na 3 tygodnie przed nowym rokiem szkolnym  !!! opuściła uczniów i szkołę w najtrudniejszym momencie !! - PIERWSZYM ROKIEM REFORMY !!!! Terz, gdy dyrektor demontuje lewacki szkolny beton, to ci podnoszą lament ?? PRECZ Z UKŁADEM lewaków !!!
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Były komendant Straży Miejskiej ma nową pracę

Były komendant Straży Miejskiej ma nową pracę 1 3

Artur Kozioł, do niedawna komendant Straży Miejskiej, ma zostać zastępcą dyrektora pogotowia w Białej Podlaskiej.

Znamy już Młodzieżowe Słowo Roku 2018

Znamy już Młodzieżowe Słowo Roku 2018 20 2

Znamy wyniki plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2018, organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

"Nie lubię Łęcznej". Po tych słowach doszło do bójki. 6 osób zatrzymanych

"Nie lubię Łęcznej". Po tych słowach doszło do bójki. 6 osób zatrzymanych 29 5

Mundurowi zatrzymali sześciu uczestników bójki. Do wymiany ciosów doszło kiedy jeden z mężczyzn powiedział, że nie lubi Łęcznej.

67-latek potrącony na przejściu. Zmarł w szpitalu

67-latek potrącony na przejściu. Zmarł w szpitalu 0 7

67-latek został potrącony przez samochód. Skończyło się tragicznie.

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Nie chcemy zaprzepaścić szansy

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Nie chcemy zaprzepaścić szansy 0 0

ROZMOWA z Tomaszem Midzierskim, obrońcą Górnika Łęczna

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu
raport

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu 0 3

Na prezenty i żywność wydamy średnio ponad 1,1 tys. zł, czyli o 6 proc. więcej niż rok temu - wynika z badania firmy doradczej Deloitte

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień 0 0

Trener Kujawiaka Stanin Piotr Ciejak: sam miałem apetyt na miejsce w środku tabeli i więcej punktów. Liga jednak szybko zweryfikowała nasze plany na pierwszą rundę

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce. "Widzimy w tym działanie demoniczne"
aktualizacja

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce. "Widzimy w tym działanie demoniczne" 72 47

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w kościele na Poczekajce w Lublinie. Interweniowała policja

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 5

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 1 2

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 2 1

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 55 26

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 2 15

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.