Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 października 2018 r.
10:01

Radni zajmą się skargą na dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach

21 96 A A
Nie widać końca zamieszania w liceum. Szkoła czeka na ruch radnych
Nie widać końca zamieszania w liceum. Szkoła czeka na ruch radnych (fot. Radosław Szczęch)

Krytycy działań dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego napisali kolejny list, który zaadresowali do Starostwa Powiatowego w Puławach. Pismo, pod którym tym razem podpisało się 20 pracowników szkoły, zostało zakwalifikowane jako skarga. Rozpatrzy ją rada powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konflikt w popularnym puławskim „Czartorychu” przybiera na sile. Przypominamy, że zaczął się od anonimowego listu, który trafił do naszej redakcji. Z jego treści wynikało, że dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk, w oczach części nauczycieli, zarządza placówką w sposób nieprawidłowy. Autorzy anonimu zarzucili jej m.in. faworyzowanie jednych nauczycieli kosztem innych. Przykładowo: skierowanie do prac inwentaryzacyjnych w trakcie ferii odebrane miało zostać jako rodzaj kary za negatywne zaopiniowanie pracy pani dyrektor.

W odpowiedzi 62 pracowników I LO podpisało się pod oświadczeniem, z którego wynika, że nie utożsamiają się z autorami anonimowego listu. Wysłanie do nas pisma atakującego dyrektor nazwali „nieuczciwą grą” mającą związek ze zbliżającym się konkursem na dyrektora szkoły. Beata Trzcińska-Staszczyk wszystkie zarzuty nazwała natomiast kłamstwem, tłumacząc m.in., że lista pracowników skierowanych do inwentaryzacji powstała jeszcze przed głosowaniem nad opinią dotyczącą jej pracy.

To jednak nie koniec zamieszania w liceum. Krytyczni wobec dyrektor nauczyciele, tym razem występując z imienia i nazwiska, napisali kolejny list, adresując go do Starostwa Powiatowego w Puławach. Jak informują władze powiatu, dotyczy ono przebiegu rady pedagogicznej z 28 września, podczas której dyrektor poinformowała zebranych o wizycie w szkole dziennikarza. Autorzy listu przytaczają w nim także emocjonalne, krytyczne wypowiedzi swoich kolegów związane z wysłaniem do naszej redakcji anonimowego listu.

Powiat udostępnił nam krótki cytat z tego pisma: „Dalsza część posiedzenia rady, podczas której wypowiadali się przedstawiciele grona pedagogicznego, odbieramy jako bezpodstawny atak wymierzony w nauczycieli wyznaczonych do inwentaryzacji w trakcie ferii”. Jego autorzy odbierają słowa, jakie usłyszeli od innych pracowników I LO podczas zebrania, jako „przejaw agresji, przemocy werbalnej, zastraszenie, wywieranie presji i niedopuszczalne groźby”.

– Pismo, jakie otrzymaliśmy zostało zakwalifikowane jako skarga na działalność kierownika jednostki organizacyjnej powiatu i będzie rozpatrywane przez radę powiatu puławskiego we właściwym trybie – informuje Michał Godliński, wicestarosta puławski.

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PUŁAWIANIE / 10 października 2018 o 13:57
+39
Wszyscy Puławianie wiedzą co dzieje się w tej szkole. Czara goryczy się przelała.... brawo Nauczyciele! Dajecie przykład właściwej postawy moralno etycznej... walczcie.... jesteśmy z Wami!!
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 12:36
+37
Konflikt zaczął się dużo dużo wcześniej. Teraz po prostu ludziom puściły nerwy, bo zaczęło dochodzic do groźb karalnych... A mobbing przybral na sile...
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 10:23
+35
Fajne liceum, jednak poziom coraz słabszy, układy coraz silniejsze a towarzystwo wzajemnej adoracji to samo.
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 12:23
+32
BRAWO ODWAŻNI NAUCZYCIELE !!!
Avatar
DariuszS. / 10 października 2018 o 14:26
+22
Wszyscy znają Szanowną Panią Dyrektor i wiedzą jak jest...
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 10:47
+21
I pani dyrektor pewnie też nie wie o korkach Pana matematyka
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 13:23
+19
Nareszcie.Skonczylam to liceum 2 lata temu i naprawdę odetchnęłam.Atmosfera okropna!Poziom nauczania fatalny.Nie ma nic wspolnego z tym ,co bylo kilka czy kilkanascie lat wczesnie,kiedy moje rodzeństwo konczylo tę szkołę.Co tu chwalic sie 100% zdawalnościa matur,jak polowy uczniow nie dopuszcza sie do matury- tak bylo z moim rocznikiem.Niech dalej przyjmuje p.dyrektor bez progow punktowych do liceum,czyli wszystkich chętnych,to za chwile liceum stanie sie branżówką pod wzgledem poziomu nauczania.Już wtedy konflikt trwał i my uczniowie bardzo to odczuwaliśmy.
Avatar
M / 10 października 2018 o 10:47
+19
A co z wyjazdami zagranicznymi i krajowymi na niby szkolenia za pieniądze szkolne?
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 21:17
+18
Panie Mariuszu, a czy Pani Ania woźna nie chodzi w godzinach pracy sprzątać prywatnego domu pani Staszczyk? Czy zatrudnieni w I LO konserwatorzy nie wykonują w godzinach pracy robót remontowych i naprawczych w domu pani Staszczyk?
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 14:13
+16
Tylko oby Radni nie byli w tej sprawie bezradni....
Avatar
Matka Polka / 19 października 2018 o 17:22
-2
Wielce Wielka Szanowna Pani to nie Wielce Szanowna Pani Dyrektor. To ja zwykła prosta mataka polka, której dzieci parę lat temu skończyły tę szkołę i wyszły na ludzi. Dobrze, że Wielce Wielka Szanowna pani z pierwszego piętra ich nie uczyła. Za to matmy uczyła pani dyrektor i świetnie zdały maturę. Córka AGH skończyła z wyróżnieniem. 
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 15:54
+2
Wielce Szanowna Pani Dyrektor, "niejeden" pisze się łącznie. Pozdrawiam, podwładna z pierwszego piętra.
Avatar
Emerytka / 19 października 2018 o 11:41
+1
Brawo emerytko. Kombinatorów,  którym nie chce się pracować trzeba opisać.  Przepracowałam 30 lat, wychowałam trójkę dzieci i mam mniej zwolnień niż nie jeden nauczuciel. 
Avatar
Małżonek / 19 października 2018 o 11:10
+1
Tu śmierdzi nie jednym pozwem!!! 
Avatar
Prawnik / 19 października 2018 o 10:31
0
Mobbing to chyba w drugą stronę  człowieku.  Szanowne panie kłamią na każdym kroku. Pani S. ciągle chodzi na zwolnienia lekarskie. Niech się  ZUS za nią weźmie. Sprawdzi ile i komu szanowny małzonek wystawia zwolnień. Na to chyba jest paragraf. Panie redaktorze zrób pan o tym artykół. Urwało się, niektórym paniom od kiedy nie ma księgowej. Chyba niektóre z nich  miały i mają z nią jakiś bliski kontakt. Prawda pani T.? Wstyd tak kłamać i zmyślać. Wyzywać na korytarzu koleżankę od braku człowieczeństwa.! WSTYD a podobno pani po doktoracie. Kim wy jesteście...
 Pachnie mi tu pozwem.
 Pachnie mi tu pozwem. rozwiń
Avatar
Radny bezradny / 19 października 2018 o 10:29
0
To dalej nie wiesz o kogo chodzi. Wystarczy zerknąć w listy wyborcze kandydatów do rady powiatu. Co nie ktorzy nie mają szans na kolejną kadencję dlatego szukają sobie ciepłej posadki.
Avatar
123 / 19 października 2018 o 09:31
0
Słabo strzelasz. Który radny powiatowy ma takie ambicje. Może  ktoś z komisji.
 jeśli chodzi o tego "bezradnego" to On z rady miasta a nie z powiatu :-)
Avatar
Koleżenka emerytka / 18 października 2018 o 22:02
+1
Mobbing to chyba w drugą stronę  człowieku.  Szanowne panie kłamią na każdym kroku. Pani S. ciągle chodzi na zwolnienia lekarskie. Niech się  ZUS za nią weźmie. Sprawdzi ile i komu szanowny małzonek wystawia zwolnień. Na to chyba jest paragraf. Panie redaktorze zrób pan o tym artykół. Urwało się, niektórym paniom od kiedy nie ma księgowej. Chyba niektóre z nich  miały i mają z nią jakiś bliski kontakt. Prawda pani T.? Wstyd tak kłamać i zmyślać. Wyzywać na korytarzu koleżankę od braku człowieczeństwa.! WSTYD a podobno pani po doktoracie. Kim wy jesteście...
Mobbing to chyba w drugą stronę  człowieku.  Szanowne panie kłamią na każdym kroku. Pani S. ciągle chodzi na zwolnienia lekarskie. Niech się  ZUS za nią weźmie. Sprawdzi ile i komu szanowny małzonek wystawia zwolnień. Na to chyba jest paragraf. Panie redaktorze zrób pan o tym artykół. Urwało się, niektórym paniom od kiedy nie ma księgowej. Chyba niektóre z nich  miały i mają z nią jakiś bliski kontakt. Prawda pani T.? Wstyd tak kłamać i zmyślać. Wyzywać na korytarzu koleżankę od braku człowieczeństwa.! WSTYD a podobno pani po doktoracie. Kim... rozwiń
Avatar
Radny bezradny / 18 października 2018 o 21:47
+2
A może PiS przymusił do zatrudnienia swojego kolegi. Panowie radni co wy na to? Jeden w czartorychu pracuje to moze kolej na dyrektora z PiS-u. Ale jaja! Po wyborach koń się uśmieje.
Avatar
.... / 18 października 2018 o 18:26
+4
No tak . Jak nie ma ktoś  się  czym bronić to zasłania się polityką. Tylko że ktoś zapomniał że ta pani zatrudniła w szkole właśnie polityka z PiS. Mieszanie tych nauczycieli w politykę jest próbą odwrócenia uwagi od istoty sporu.A zarzuty są poważne bo dotyczą m.in mobbingu.Komuś się coś pomieszało.
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 1 3

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 3 7

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 10 0

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 17 6

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 0

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 0 6

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 3

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej?

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej? 0 4

Rozmowa z Mariuszem Banachem, zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności”

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności” 0 8

Monument stanie u zbiegu al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ulicy prowadzącej w stronę biurowca Zakładów Azotowych. Będzie upamiętniał walkę pracowników puławskiego przedsiębiorstwa o demokrację. Zostanie odsłonięty 16 grudnia, w rocznicę wydarzeń z 1970 roku

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw 1 1

Rezerwy TBV Startu Lublin rozegrały dwa spotkania. W piątek przegrały z ŁKS AZS UŁ SG Łódź, a w sobotę w zupełnie innym składzie pokonały KS Rosa-Sport Radom

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem 0 0

Rozmowa z Grzegorzem Zengotą, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Licealiści z Lublina chcą przekazać eksponaty do muzeum w Kazimierzu Dolnym

Licealiści z Lublina chcą przekazać eksponaty do muzeum w Kazimierzu Dolnym 0 0

Blisko 30 cennych muzealiów (w tym m.in. rękopis Marii Kuncewiczowej) chce ofiarować Muzeum Nadwiślańskiemu w Kazimierzu Dolnym społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 5 w Lublinie.

Lublin: Wynajęli lokal po znanej restauracji. Od trzech lat nic tam się nie dzieje

Lublin: Wynajęli lokal po znanej restauracji. Od trzech lat nic tam się nie dzieje 86 28

Minęły trzy lata, odkąd Miejska Biblioteka Publiczna wynajęła lokal po Karczmie Słupskiej na rogu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego, gdzie miała otworzyć wypożyczalnie. Nie otworzyła ich do dziś, na razie tylko płaci czynsz. Dlaczego? Bo nie ma pieniędzy na remont. Nie dostanie ich również w przyszłym roku.

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – urzadzenie 4 w 1

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – urzadzenie 4 w 1 0 0

W zależności od stylu i wielkości kuchni, masz możliwość wybrać kuchenkę mikrofalową stawianą na blat kuchenny lub wbudowaną bezpośrednio w meble kuchenne. Niezależnie od tego, ile miejsca możesz wygospodarować na nowy sprzęt AGD, na rynku znajdziesz wiele propozycji, które z pewnością przyciągną Twoją uwagę.

Świdnik: Pracują nad aplikacją, która pomoże gospodarować odpadami

Świdnik: Pracują nad aplikacją, która pomoże gospodarować odpadami 0 0

Zgłoszenia zostały przyjęte. Teraz uczestnicy świdnickiej części projektu GovTech będą pracować nad aplikacją, która pomoże wykryć nieprawidłowości w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi w tym mieście. Na koncepcje rozwiązań urzędnicy czekają do 17 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.