Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lutego 2020 r.
8:29

Szpitale z oddziałami zakaźnymi w Lubelskiem w gotowości. Aż do odwołania

Autor: Zdjęcie autora kp aa
27 54 A A
W piątek, około południa do lubelskiej kliniki został przewieziony kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch.
W piątek, około południa do lubelskiej kliniki został przewieziony kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch. (fot. Maciej Kaczanowski)

Szpitale w Lubelskiem z oddziałami zakaźnymi są w stanie podwyższonej gotowości. Ma to związek z możliwością wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie i potencjalną koniecznością leczenia pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych wirusem.

Aktualizacja artykułu: 29 lutego 2020 r. 11:29
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda lubelski Lech Sprawka nałożył na wybrane szpitale, w których funkcjonują oddziały zakaźne obowiązek "pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. do odwołania". Placówki te mają przyjmować osoby, które znajdują się "w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego".

"Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności." – czytamy na oficjalnym profilu wojewody lubelskiego.

Chodzi o szpitale – w Lublinie: SPSK1, przy ul. Staszica i szpital im. Jana Bożego, a także w Puławach, Tomaszowie Lubelskim, Chełmie, Łukowie, Biłgoraju i Białej Podlaskiej.

Wczoraj służby sanitarne informowały o dziewięciu osobach, które są izolowane w szpitalach z powodu podejrzenia koronawirusa. Przebywają w Lublinie, Puławach i Tomaszowie Lubelskim.

W przypadku pięciu osób, które są w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie dwie nie są zakażone tym wirusem. Lekarze czekają na pozostałe wyniki badań dotyczące jeszcze trzech pacjentów.

Na wyniki badań czeka też pacjentka szpitala w Chełmie.

W piątek, około południa do lubelskiej kliniki został przewieziony kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch. Karetka pogotowia zabrała go z ul. Moritza na lubelskim Felinie. Mężczyzna ze względu na złe samopoczucie i powrót z Włoch zawiadomił sanepid. Okazało się jednak, że nie ma objawów wskazujących na zakażenie.

Szpitale w Lubelskiem z oddziałami zakaźnymi

Tylko tutaj powinny zgłaszać się osoby, które podejrzewają, że mogą być zakażone (nie powinny jechać na SOR ani iść do lekarza rodzinnego).

    * Biłgoraj, Arion Szpitale Sp. Z o.o., ul. Pojaska 5

    * Lublin, Samodzielny Nr.1, ul. Staszica 16

    * Lublin, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego, ul. Mieczysława Biernackiego 9

    * Chełm, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Szpitalna 53b/Paw.B

    * Łuków, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Dr. Andrzeja Rogalińskiego 3

    * Puławy, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Józefa Bema 1

    * Tomaszów Lubelski, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Al. Grunwaldzkie 1

    * Biała Podlaska, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Terebelska 57-65

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 09:40
+11
Jestem więcej niż pewien że jesteśmy okłamywani. Ilość wyroków premiera za mijanie się z prawdą na publicznych wiecach jest tego najlepszym dowodem.
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 08:46
+9
A co z tymi wynikami badań, które miały być przedwczoraj po południu? Jeden podany - negatywny. A drugi? Przesunięte było info na wczoraj, do podania razem z trzecim badanym, ale nadal nic. Czy to nie wygląda jednoznacznie? Wszyscy są oszukiwani!!
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 09:25
+8
A służby takie jak policja, straż miejska którzy są w ogromnym stopniu, bo w pierwszej kolejności są wzywani i bardziej narażeni nawet maseczek nie mają. Nie mowiac już o srodkach odkażających. O czym my mówimy.
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 13:14
+7
Znając prawdomówność pisowców to dawno pod dywanem problemy siedzą.. W szpitalach brakuje maseczek, żadnych procedur, personel wogole nie przeszkolony a senator Karczewski (ten od drogiego loftu) urządza show z myciem rąk. Średnio mu to wyszło :) Ot banda nieuków..
Avatar
wypad / 29 lutego 2020 r. o 10:47
+7
Już tu jest, ale rząd nie może siać paniki.
Co to znaczy "nie moze siac paniki"??? Ja chce wiedziec czy cos zagraz mojemu i mojej rodzinie zyciu i poinformowanie mnie o tym powinno byc zas...ym obowiazkiem rzadu. Nie ma masek, prewencyjnych srodkow odkarzajacych i rzetelnej informacji o chorobie ze strony lekcewazacego problem rzadu.
Chociaż nie jestem członkiem rządu to informuję Ciebie, że zagrożenie że strony grypy sezonowej jest większe. O tym informuje się ludzi co roku i co z tego? Szczepiłaś się? Szczepiłaś rodzinę? Zdecydowana większość Polaków nie szczepi się bo są mądrzejsi od tych co ostrzegają :)
 Nie jestes czlonkiem rzadu ale jestes smierdzacym pisiorem, ktory poprze wszystko co ten zdradziecki rzad zrobi lub nie zronbi, jestescie jak sekta niebezpieczna dla innych normalnych ludzi. Rozumiem, ze caly swiat sie myli, ze wprowadza takie sroidki bezpieczenstwa tylko Pi?s jest spokojny, juz ktos wspomnial, ze jakos w sprawie ASF sa bardzo skrupulatni. Swinia wazniejsza od czlowieka?
 Nie jestes czlonkiem rzadu ale jestes smierdzacym pisiorem, ktory poprze wszystko co ten zdradziecki rzad zrobi lub nie zronbi, jestescie jak sekta niebezpieczna dla innych normalnych ludzi. Rozumiem, ze caly swiat sie myli, ze wprowadza takie sroidki bezpieczenstwa tylko Pi?s jest spokojny, juz ktos wspomnial, ze jakos w sprawie ASF sa bardzo skrupulatni. Swinia wazniejsza od czlowieka? rozwiń
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 09:10
+6
W Puławach 20 łóżek w tym 3 dla pacjentów izolowanych. Na cały powiat to nawet starosta ze świtą i prezydent się nie załapią.
Avatar
pamiętliwy / 29 lutego 2020 r. o 10:14
+5
Jak był wybuch w Czernobylu, też była cisza, tylko KW PZPR pierwszy wykupil płyn Lugola z POCH.Dobrze ,ze pracowała wtedy tam moja znajoma i kilka butelek odłozyła dla znajomych
Avatar
Gosc / 29 lutego 2020 r. o 09:18
+5
Drugi wynik pozytywny, tylko nie podają żeby nie siać paniki.
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 13:06
+4
Dziwne, kto ma w rodzinie kogoś ze znajomościami w lubelskim sanepidzie cy to wie ze w LBN są dwa przypadki potwierdzone, baaaa nawet znajoma dziennikarka z jednej z gazet lubelskim mówi, że mają informację potwierdzoną że są pozytywne wyniki i co? I cisza.....
Jaki masz interes w rozsiewaniu takich bzdur? Masz aptekę? Hurtownię farmaceutyczną czy coś w tym stylu? Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd i wywołujesz panikę? Dlaczego pomawiasz pracowników szpitala i sanepidu o ukrywanie prawdy? 
Avatar
wypad / 29 lutego 2020 r. o 10:24
+4
Już tu jest, ale rząd nie może siać paniki.
 Co to znaczy "nie moze siac paniki"??? Ja chce wiedziec czy cos zagraz mojemu i mojej rodzinie zyciu i poinformowanie mnie o tym powinno byc zas...ym obowiazkiem rzadu. Nie ma masek, prewencyjnych srodkow odkarzajacych i rzetelnej informacji o chorobie ze strony lekcewazacego problem rzadu.
Avatar
pizzz / 2 marca 2020 r. o 10:24
+2
Jak tam Biała Podlaska przygotowana dyrektorze....jakie wytyczne z nowogrodzkiej?
Avatar
Gość / 1 marca 2020 r. o 15:08
+3
Obecnie najłatwiej zarazić się grypą i pewnie koronnawirusem w przychodniach, wszyscy kaszlą, kichają nie zasłaniają ust i nosa, nikt się stosuje podstawowych zasad dezynfekcji i higieny. U lekarzy rodzinnych nie stosuje się takiej dezynfekcji jak w szpitalach poza tym BRAK tam środków dezynfekcyjnych, lekarze i pielęgniarki nie maja maseczek!! Jeśli ktoś podejrzewa grypę lub koronawirusa o cięższym przebiegu powinien zgłaszać się do oddziału z zakaźnego a nie obijać się to tu to tam i rozprzestrzeniać zarazki.
Avatar
Normalny / 1 marca 2020 r. o 08:59
0
Typowe polaczki. Ktoś coś pisze ze coś jest więc najlepiej krytykować, albo zejść na politykę . Kupcie więc mydło jest bardzo dobre, i załatwi temat. Jest daleko więc wszyscy dyskutujemy. We Włoszech też było daleko przyszło. Wystarczy impreza masowa jeden kichnie i wszyscy mądrzy się obsracie.
Avatar
Gość / 1 marca 2020 r. o 08:18
+1
W Polsce panuje jeden wirus bez korony i starczy
Avatar
Gość / 29 lutego 2020 r. o 22:24
0
Mamy pod nosem preparat z Lubelszczyzny dokładniej z Ryk służący do dezynfekcji  klimatyzacji domowej i samochodowej przy pomocy srebra. Badania potwierdziły że skutecznie radzi sobie z 99.99% wirusami występującymi na całym świecie  posiadajacy zezwolenie na obrót produktem biobojczym oraz PZH Zapoznajcie się, ***decont.pl preparat clima-te decont mamy coś skutecznego pod nosem tylko o tym nie wiemy.
Ha ha ha!!! trzeba było jeszcze postraszyć ile to przypadków rzekomo potwierdzono w Polsce i że niedługo wszyscy wyginiemy od koronawirusa :))) Może ktoś jeszcze ma coś do sprzedania? Jakieś maseczki? Kombinezony? Bunkry? Jakieś promocje na leki? 
Ha ha ha!!! trzeba było jeszcze postraszyć ile to przypadków rzekomo potwierdzono w Polsce i że niedługo wszyscy wyginiemy od koronawirusa :))) Może ktoś jeszcze ma coś do sprzedania? Jakieś maseczki? Kombinezony? Bunkry? Jakieś promocje na leki?  rozwiń
Avatar
Polecam coś do poczytania / 29 lutego 2020 r. o 21:00
-2
Mamy pod nosem preparat z Lubelszczyzny dokładniej z Ryk służący do dezynfekcji  klimatyzacji domowej i samochodowej przy pomocy srebra. Badania potwierdziły że skutecznie radzi sobie z 99.99% wirusami występującymi na całym świecie  posiadajacy zezwolenie na obrót produktem biobojczym oraz PZH Zapoznajcie się, ***decont.pl preparat clima-te decont mamy coś skutecznego pod nosem tylko o tym nie wiemy. 
Avatar
liczydełko / 29 lutego 2020 r. o 17:51
+1
Przed chwilą pasek na TVP INFO. Włochy  880 zakażonych, 21 zmarło, 46 w pełni udało się wyleczyć. Znaczy zakażonych  1/3 zgony. Pozostali wciąż walczą.  Danym chińskim bym nie ufal, a służba zdrowia we Włoszech stoi na dużo wyższym poziomie niż w Polsce. W Iranie zmarła reprezentantka tego kraju w futsalu, młoda wysportowana 23 letnia dziewczyna.
Że niby 21 z 880 to jedna trzecia??? O stary, SZACUN!!! Twój nauczyciel z matematyki pewnie teraz pęka z dumy :)
Wyleczonych 46, zmarło 21. Pozostali w trakcie leczenia, ale można założyć, że proporcje rozloza się podobnie.
Bzdura, napisałem już powyżej dlaczego, ale dodam, że w Niemczech np. z 79 przypadków wyzdrowiało 16 osób, 63 chorują i nikt nie umarł jak na razie. Czyli ekstrapolując analogicznie jak to robisz, można by twierdzić, że skoro w Niemczech śmiertelność jest na poziomie zero, to znaczy, że pozostałe 63 osoby też wyzdrowieją i nikt nie umrze, bo "proporcje rozłożą się podobnie". Najmniejszy margines błędu jest przy ekstrapolacji z dużych liczb, a te są jak na razie tylko chińskie i tu wychodzi ok 2%.
Bzdura, napisałem już powyżej dlaczego, ale dodam, że w Niemczech np. z 79 przypadków wyzdrowiało 16 osób, 63 chorują i nikt nie umarł jak na razie. Czyli ekstrapolując analogicznie jak to robisz, można by twierdzić, że skoro w Niemczech śmiertelność jest na poziomie zero, to znaczy, że pozostałe 63 osoby też wyzdrowieją i nikt nie umrze, bo "proporcje rozłożą się podobnie". Najmniejszy margines błędu jest przy ekstrapolacji z dużych liczb, a te są jak na razie tylko chińskie i tu wychodzi ok 2%. rozwiń
Avatar
liczydełko / 29 lutego 2020 r. o 17:46
0
Przed chwilą pasek na TVP INFO. Włochy  880 zakażonych, 21 zmarło, 46 w pełni udało się wyleczyć. Znaczy zakażonych  1/3 zgony. Pozostali wciąż walczą.  Danym chińskim bym nie ufal, a służba zdrowia we Włoszech stoi na dużo wyższym poziomie niż w Polsce. W Iranie zmarła reprezentantka tego kraju w futsalu, młoda wysportowana 23 letnia dziewczyna.
Że niby 21 z 880 to jedna trzecia??? O stary, SZACUN!!! Twój nauczyciel z matematyki pewnie teraz pęka z dumy :)
On chyba liczy tak, że skoro 21 zmarło a 46 definitywnie wyzdrowiało to znaczy, że 1 na 3 umarł, bo losu pozostałych ponad 800 jeszcze nie znamy. Tyle, że to księżycowe szacunki bo równie dobrze te już zmarłe 21 osób to mogły być te najbardziej zagrożone, a pośród pozostałych 800 np. 795 wyzdrowieje a 5 umrze. Albo wręcz nikt już nie umrze (oby!). W każdym razie sugestia śmiertelności na poziomie 1/3 czyli ok 33,3% jest oczywiście bzdurna i tu masz rację.
On chyba liczy tak, że skoro 21 zmarło a 46 definitywnie wyzdrowiało to znaczy, że 1 na 3 umarł, bo losu pozostałych ponad 800 jeszcze nie znamy. Tyle, że to księżycowe szacunki bo równie dobrze te już zmarłe 21 osób to mogły być te najbardziej zagrożone, a pośród pozostałych 800 np. 795 wyzdrowieje a 5 umrze. Albo wręcz nikt już nie umrze (oby!). W każdym razie sugestia śmiertelności na poziomie 1/3 czyli ok 33,3% jest oczywiście bzdurna i tu masz rację. rozwiń
Avatar
gość / 29 lutego 2020 r. o 17:43
0
A co z tymi wynikami badań, które miały być przedwczoraj po południu? Jeden podany - negatywny. A drugi? Przesunięte było info na wczoraj, do podania razem z trzecim badanym, ale nadal nic. Czy to nie wygląda jednoznacznie? Wszyscy są oszukiwani!!
 Wysłali umyślnego do Chin aby przywiózł wirusa i aby mogli wreszcie obwieścić że Polska nie jest gorsza niż inni i ma wreszcie swojego chorego na wirusa. :):):):)
Avatar
Paweł / 29 lutego 2020 r. o 17:39
0
Przed chwilą pasek na TVP INFO. Włochy  880 zakażonych, 21 zmarło, 46 w pełni udało się wyleczyć. Znaczy zakażonych  1/3 zgony. Pozostali wciąż walczą.  Danym chińskim bym nie ufal, a służba zdrowia we Włoszech stoi na dużo wyższym poziomie niż w Polsce. W Iranie zmarła reprezentantka tego kraju w futsalu, młoda wysportowana 23 letnia dziewczyna.
Że niby 21 z 880 to jedna trzecia??? O stary, SZACUN!!! Twój nauczyciel z matematyki pewnie teraz pęka z dumy :)
 Wyleczonych 46, zmarło 21. Pozostali w trakcie leczenia, ale można założyć, że proporcje rozloza się podobnie. 
 Wyleczonych 46, zmarło 21. Pozostali w trakcie leczenia, ale można założyć, że proporcje rozloza się podobnie.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczorajszej nocy w miejscowości Świnki (pow. janowski). Ogień doszczętnie strawił dom, zginął też 84-letni mężczyzna.

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Rozmowa z Pawłem Majką, prezesem Motoru Lublin

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu

W miejscowości Skrzynice Pierwsze (pow. lubelski) około godz. 5.15 doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

– 700 rodzin ze Świdnika, może skorzystać z przydomowych kompostowników i zapłacić mniej za śmieci. Taki mamy pomysł – zapowiedział na Facebooku burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Temat ma się znaleźć na posiedzeniu Rady Miasta pod koniec czerwca.

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Ładna pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy Opole Lubelskie i powiatu opolskiego. Aktualnie trwają prace drogowe na kilkunastu odcinkach. Blisko połowa jest już gotowa

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Policjanci z Włodawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Jeden z nich, 22-latek z gm. Stary Brus, spędzi w więzieniu aż 4 lata.

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

W poniedziałek rozpocznie się maraton maturalny. Egzaminy będą prowadzone aż do 24 czerwca. W tym roku wszystko jest inaczej

Wystawa "Niedokończone historie" w Kazimierzu Dolnym
8 czerwca 2020, 19:00

Wystawa "Niedokończone historie" w Kazimierzu Dolnym

W poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19 w siedzibie Fundacji KZMRZ w Kazimierzu Dolnym (ul. Tyszkiewicza 24) odbędzie się wernisaż wystawy "Niedokończone historie" Bartosza Kokosińskiego.

Prezydent Lublina zapowiada spotkanie z obrońcami drzew z ul. Lipowej
galeria
film

Prezydent Lublina zapowiada spotkanie z obrońcami drzew z ul. Lipowej

Na poniedziałek zapowiedziane zostało spotkanie władz miasta z protestującymi mieszkańcami ul. Lipowej, którzy nie zgadzają się na usuwanie drzew w związku z przebudową ich ulicy

Na żywo i przed komputerem. Gratka dla fanów szachów

Na żywo i przed komputerem. Gratka dla fanów szachów

Turnieje cykliczne: Szachowa Amatorska Liga Szachowa w Lublinie kategorii OPEN i Turniej Młodych Talentów do 14 lat już w weekend

Lubartów chce umieścić dłużników w kontenerach. Społecznicy: Nie budujcie getta wykluczonych

Lubartów chce umieścić dłużników w kontenerach. Społecznicy: Nie budujcie getta wykluczonych

Lubelska Akcja Lokatorska rusza z akcją „Stop kontenerom socjalnym”. Zdaniem aktywistów, umieszczanie ludzi w takich mieszkaniach jest równoznaczne z tworzeniem gett wykluczonych. Listy protestacyjne trafią wkrótce do władz Lubartowa.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 5 czerwca 2020 r.

Przebudowa parku w Lubartowie na półmetku

Przebudowa parku w Lubartowie na półmetku

Prace w parku miejskim znacznie przekroczyły półmetek. Efekty są już widoczne.

Emeryt z Lublina nie cieszył się długo 13 emeryturą. Zajęli mu na poczet zaległego abonamentu RTV

Emeryt z Lublina nie cieszył się długo 13 emeryturą. Zajęli mu na poczet zaległego abonamentu RTV

Blisko sześć tysięcy mieszkańców z naszego regionu ściga Poczta Polska. Na jej zlecenie skarbówka zajmuje konta, ściągając zaległy abonament RTV. Tytuły wykonawcze w dużej mierze dotyczą emerytów. Średnio poczta upomina się w tym roku o 1800 złotych od każdego z nich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!