Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2018 r.
9:17

Tak czy nie? Oceń swojego marszałka, starostę, wójta, burmistrza i prezydenta

116 120 A A

Oceniamy samorządowców województwa lubelskiego. Głosy naszych Czytelników zdecydują o tym, kto z rządzących w regionie marszałków, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zdobędzie największe uznanie, a kto nie zasłużył na ponowny wybór.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Ich dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale w grę wchodzą trzy daty: 21 albo 28 października lub 4 listopada. Dopiero po ogłoszeniu decyzji w tej sprawie rozpocznie się kampania wyborcza, ale my już teraz zapraszamy Państwa do udziału w akcji, w której chcemy dokonać oceny działań naszych samorządowców w trakcie dobiegającej końca kadencji.

– Władze samorządowe oceniamy raz na cztery lata podczas wyborów, wskazując kandydatów, których widzimy w roli naszych reprezentantów. Powierzamy im nie tylko władzę, ale również nasze, pochodzące z podatków, olbrzymie pieniądze. Dlatego teraz, razem z naszymi Czytelnikami, na kilka miesięcy przed jesienną elekcją, chcemy ocenić działalność władz samorządowych w naszym województwie, od szczebla gminnego po władze województwa – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Czekamy na Państwa opinie, i te pozytywne, i te negatywne o tych, którzy sprawują władze wykonawczą, a więc wójtach, burmistrzach, prezydentach miast, starostach powiatów, marszałku i zarządzie województwa lubelskiego. Liczymy na merytoryczną dyskusję na temat tego, co przez 4 lata zostało zrealizowane z wyborczych obietnic. Czy jesteśmy zadowoleni z poziomu i jakości życia w naszych małych ojczyznach? Czy doczekaliśmy się zapowiadanych inwestycji? I wreszcie – czy ponownie powierzylibyśmy naszym samorządowcom władzę przez kolejną, tym razem już pięcioletnią kadencję?

Nominowanych tak naprawdę wskazali Państwo, oddając głosy na swoich wybrańców w wyborach w 2014 roku. My prezentujemy listę wszystkich sprawujących władzę, których uszeregowaliśmy w pięciu kategoriach. Pierwsza z nich to zarząd województwa, w której uwzględniliśmy pięć osób: marszałka, dwóch wicemarszałków oraz dwóch członków zarządu. Pięcioosobowe jest także grono kandydatów wśród prezydentów miast, gdzie walczyć będą rządzący Lublinem, Białą Podlaską, Chełmem, Zamościem i Puławami.

Wskazujemy także 20 starostów powiatowych (w jednym przypadku kandydatem jest pełniąca faktyczną władzę w powiecie pani wicestarosta) oraz 43 burmistrzów mniejszych miast z regionu. Najliczniejsze jest z kolei grono wójtów, z którego Czytelnicy wskażą najlepszego i najgorszego szefa jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym.

Głosowanie rozpocznie się w piątek 27 lipca i potrwa do 17 września do godz. 12 w południe. Głosować można na dwa sposoby. Aby oddać głos na kandydata, którego działalność oceniamy pozytywnie, należy wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.TAK (np. KANDYDAT.500.TAK) na numer 7148. Jeśli nasza ocena jest negatywna, pod ten sam numer można wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.NIE (np. KANDYDAT.500.NIE). Koszt jednej wiadomości wynosi 1,23 zł z VAT.

Napisz do nas

Na listy, opinie, komentarze czekamy pod adresem: redakcja@dziennikwschodni.pl lub Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin.

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie w plebiscycie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów wysyłanych z numerów GSM na terenie RP
(1 sms – 1 głos) i potrwa od 27 lipca do 17 września 2018 roku do godz. 12.00. SMS-y należy przesłać na nr 7148 w treści wpisując
kandydat. i przypisany do niego numer (z tabeli) oraz kropkę, a po kropce w zależności od Twojej oceny:

• jeśli pozytywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz TAK (przykład kandydat.500.tak)
• jeśli negatywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz NIE (przykład kandydat.500.nie)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Głosy sms można oddawać tylko z terenu Rzeczpospolitej Polskiej korzystając z sieci polskich operatorów telefonii komórkowych mających siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:10
+160
Pieniądze i Stołki? Im już dziękujemy!
Avatar
teraz jest ok / 27 lipca 2018 o 11:44
+121
PRECZ  POSTKOMUNISTAMI ZSL - SLD - P0  !!!  PRECZ ZE ZDRADZIECKĄ TARGOWICĄ, LOKALNYMI SITWAMI  I ZAPRZAŃSTWEM !!!
 Kolega jest na mocnych lekach i sie mu czasem literki mylą - oczywiscie chodziło o to   PRECZ  Z POSTKOMUNISTAMI Z PIS !!! PRECZ Z KOSCIELNA TARGOWICĄ, OGÓLNOPOLSKIMI SITWAMI MISIEWICZÓW I OJCEM DYREKTOREM
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:37
+121
pis nie nadaje się zupełnie do samorządów, nie radzą sobie bo mają beznadziejne kadry...
Avatar
nie ciemny lud / 27 lipca 2018 o 11:30
+121
Raz się dałem nabrać na te obietnice PiS. Drugi raz się już nie nabiorę.
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:00
+121
tępy trollu, wolę spłacać jak to nazwałeś "pseudo inwestycje" niż Rydzyka
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2018 o 02:26
+120
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za wprowadzanie ponownie czasów PRL, choć uważa Pan, że tak nie jest. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Czemu chce Pan na siłę opuścić UE, chociaż ciągnie Pan od nich pieniądze? Panie Najjaśniejszy Jarosławie, czy Pan nie widzi, że pogrąża Pan nasz kraj?
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najj... rozwiń
Avatar
dość tego / 27 lipca 2018 o 11:24
+120
dobra zmiana tak naprawdę okazała się dojną zmianą
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:05
+120
precz z PiS!!! pręcz z Misiewiczami dojącymi spółki skarbu państwa!!!
Avatar
PiS off / 27 lipca 2018 o 10:30
+120
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
 Pewnie już niedługo usłyszy mszę świętą sfinansowano ze środków komitetu wyborczego PiS. Co za czasy:(
Avatar
Polak / 27 lipca 2018 o 10:23
+120
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
Avatar
Gość / 2 dni temu o 13:42
0
LUDZIE blagam nie wybierajcie pisiorstwa! Broncie Polske przed chamstwem, nieudacznictwem, kolesiostwem i zwyczajnym zlodziejstwem! BLAGAM DLA DOBRA PRZYSZLYCH POKOLEN!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:18
0
Każdy wie że głupich jest więcej niż normalnych.
Avatar
ZSL=PZPR / 5 dni temu o 09:56
0
"Należy ustosunkować się do rozszerzania wpływów organizacyjnych ZSL w terenach nie chłopskich /nauczyciele szkolni, kadra agronomiczna, aparat państwowy/. "
Avatar
ZSL i PZPR / 5 dni temu o 09:54
0
"Wydaje się konieczne szersze wyjaśnienie naszemu aktywowi i sprecyzowanie miejsca i roli ZSL w Polsce Ludowej jako specyficznej transmisji partii do pracującego chłopstwa - co ułatwi instancjom i organizacjom partyjnym nakreślenie właściwych form współpracy z ZSL. "
Avatar
PRECZ Z KOMUNA ZSL-PO-KOD-SLD / 6 dni temu o 21:57
0
lewackie trolle dzisiaj o 6ej rano hejtowali pŁatnymi programami wasze komentarze i podbijali swoje !!!! precz z komunistycznĄ propagandĄ !!! ***dziennikwschodni.pl/chelm/agata-fisz-po-raz-czwarty-chce-byc-prezydentem-chelma-w-planach-miejski-skuter-elektryczny,n,1000224667.html
Avatar
zet / 6 dni temu o 21:06
0
Wójt gminy Konopnica 5 głosów - żenada panie wójcie, już dziękujemy, nawet ten niby chodnik w Konopnicy nie pomoże!!
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 19:08
0
Tyle etatów w miejskich spółkach do objęcia.... aż się o mało co nie posra.... z wrażenia świnki piSSowskiej dojnej zmiany. Tylko kandydat jakiś lewy, bo w CV w rubryce doświadczenie zawodowe wpisać jedynie może - ministant i wyprowadzacz kota prezesa.
Avatar
PŁATNY TROLL ZUKA NA SOŚNIE HEJTUJE !! / 14 sierpnia 2018 o 08:35
+2
U W A G A !! PŁATNY TROLL ZUKA NA SOŚNIE HEJTUJE !! ZASPAMOWAŁ CAŁE FORUM LEWACKĄ PROPAGANDĄ !!!
Avatar
wertyu / 13 sierpnia 2018 o 19:23
+3
500+ to podatek na który ty i ja musimy pracować. 500+ to datek dla wybranych. 500+ TAK ale dla tych którzy pracują!!! Rząd nie ma własnych pieniędzy tylko bezmyślnie rozdaje TWOJE PIENIĄDZE. Np. za te pieniądze można by znieść akcyzę na paliwo i litr 95 nie kosztowałby 4,90 a 3,40 można zmniejszyć PIT, CIT i VAT. Te pieniądze zostałyby w kieszeni podatników. Ja jestem ZA a Wy?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2018 o 19:48
+3
LUBELSKIE - NAJBIEDNIEJSZY REGION W POLSCE I CALEJ UNII ! zukowcom z P0 i gumofilcom ZSLu gratulujemy !
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Uzależniony od gier komputerowych zaatakował nożem ojca

Lublin: Uzależniony od gier komputerowych zaatakował nożem ojca 3 3

Student z Lublina rzucił się z nożem na własnego ojca. Uzależniony od gier komputerowych Łukasz C. zaatakował, bo ojciec zwrócił mu uwagę, że spóźni się na uczelnię

Zamknęli dwulatka w pralce. Zarzuty dla trzech mężczyzn
film

Zamknęli dwulatka w pralce. Zarzuty dla trzech mężczyzn 0 1

Radom (woj. mazowieckie). Prokuratura postawiła zarzuty trzem mężczyznom, których podejrzewa o zamknięcie niespełna dwuletniego chłopca w pralce. Jeden z nich to konkubent matki dziecka, którym miał się opiekować razem z dwoma innymi mężczyznami. 

10-lecie zespołu Sekta Denta w Centrum Kultury
24 sierpnia 2018, 20:00

10-lecie zespołu Sekta Denta w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert na 10-lecie formacji Sekta Denta.

Oskar Bober przeprasza na Instagramie. "Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie"

Oskar Bober przeprasza na Instagramie. "Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie" 9 2

Po raz pierwszy od czasu niedzielnego meczu Speed Car Motoru Lublin z Car Gwarant Startem Gniezno młodzieżowiec „Koziołków” wypowiedział się publicznie. Na swoim profilu na Instagramie przeprosił kibiców za swoje zachowanie

LKS Stróża sensacyjnym liderem lubelskiej okręgówki

LKS Stróża sensacyjnym liderem lubelskiej okręgówki 0 1

LKS Stróża sensacyjnym liderem lubelskie klasy okręgowej. Podopieczni Anatolija Ławryszyna wrócili do ligi po 11 latach przerwy i od razu w niej solidnie namieszali

Doprowadził do kolizji i uciekł. Wjechał do rowu i poszedł spać na polu

Doprowadził do kolizji i uciekł. Wjechał do rowu i poszedł spać na polu 2 0

48-latek spowodował kolizję i uciekł, potem wjechał do rowu i położył się spać na polu. Był kompletnie pijany.

Zasnął, wypadł z drogi i rozbił się na drzewie. 30-latek w szpitalu

Zasnął, wypadł z drogi i rozbił się na drzewie. 30-latek w szpitalu 2 1

Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 30-latek trafił do szpitala.

600 milionów na dotacje unijne dla firm w Lubelskiem

600 milionów na dotacje unijne dla firm w Lubelskiem 0 0

Fundusze na infrastrukturę, rozwój przedsiębiorczości, zakup nowoczesnych technologii. Mogą starać się o nie przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Pieniądze są dostępne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020. O tym, jak uzyskać dofinansowanie mówi Marceli Niezgoda, Dyrektor LAWP w Lublinie.

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard"

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard" 17 8

- Idąc do kręgielni czy na bilard nikt nie liczy na finansowe nagrody. W naszym klubie też niczego nie będzie można wygrać a jedynie pokonać przeciwnika – mówi dyrektor nowego miejsca, które przygotowuje się do otwarcia. 170 osób jednocześnie będzie się tu mogło oddawać niehazardowi.

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing 3 0

Padwa Zamość rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Beniaminek I ligi pokonał rezerwy Azotów Puławy 26:23

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ]
cz. II

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ] 1 1

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja?
alarm24

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja? 12 10

Centrum krwiodawstwa stale apeluje o oddawanie krwi. Ale kiedy chętnych przybywa, nie umie stworzyć warunków, żeby bez problemu mogli ją oddać – denerwuje się nasz Czytelnik, który kilka dni temu oddawał krew przy al. Kraśnickiej

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło"
film

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło" 0 6

Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie.

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką
24 sierpnia 2018, 18:00

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 sierpnia o godz. 18 w Pożegnaniu z Afryką (Złota 3) odbędzie się pokaz wakacyjnej improwizacji - Pączkowa sprawa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!