Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 października 2020 r.
20:34

Takich tłumów nikt się nie spodziewał. Protest kobiet w Lublinie przeciwko zakazowi aborcji

1180 118 A A

"Pogrzeb Praw Kobiet" w Lublinie. To miało być kameralne, spontanicznie zwołane spotkanie przed biurami poselskim PiS. Skończyło się na dużej manifestacji, która przeszła z ulicy Królewskiej aż na plac Teatralny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Kiedy państwo nas nie broni, mojej siostry będę bronić" – krzyczało kilkaset osób przed biurami poselskimi Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Królewskiej w Lublinie. Przed wejściem do budynku uczestnicy zapalili znicze. 

– To symbole kobiet, które giną, które będą cierpiały, bo nie będą mogły dokonać legalnej aborcji – mówiła jedna z organizatorek spotkania. – Państwo z kartonu, wszystko się sypie. Zamiast zajmować się pandemią, realnymi problemami, to odsuwamy wszystko.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z polską konstytucją. To oznacza, że ustawa zezwalająca na aborcję w takich przypadkach będzie musiała być zmieniona.

– Bronimy życia dopóki jest ciąża, po ciąży mamy to wszystko gdzieś, to mnie naprawdę dotknęło – mówił inny uczestnik protestu, który przypomniał, że nie tylko PiS przyczyniło się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, ale także Konfederacja i PSL.

Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których można było przeczytać: "Nasze ciała nie są własnością posłów", "Ilu żyjącym dzieciom pomogliście?", czy "Nie macie sumienia zmuszając nas do rodzenia".

Były też momenty, kiedy uczestnicy protestu nie przebierali w słowach. Kilkukrotnie można było usłyszeć "J...ć PiS", czy "J...ć Konfederację". Jak mówiły kobiety, to dlatego, że skończył się czas na bycie miłym. "To już jest wojna" – można było usłyszeć.

Uczestnicy protestu z ulicy Królewskiej przeszli deptakiem na plac Litewski, a następnie na plac Teatralny. Na Krakowskim Przedmieściu, kiedy tłum liczący już około tysiąca osób wyszedł na ulicę, próbowali interweniować policjanci. Zgromadzenie nie miało bowiem zgody na zajęcie pasa drogowego. Tłumu nie udało się jednak zatrzymać.

Początkowo protestujący mieli dojść pod KUL. Jak tłumaczyły prowadzące pochód dziewczyny, chciały tam wyrazić swoje niezadowolenie wobec ministra edukacji i nauki, profesora KUL Przemysława Czarnka. Padło nawet stwierdzenie, że gdyby minister mieszkał w Lublinie, to protest odbyłby się pod jego domem, podobnie jak to się dzieje w Warszawie, gdzie protesty kobiet odbywają się wokół domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Ostatecznie jednak manifestujący zatrzymali się przed Centrum Spotkania Kultur. Po kilku przemowach padły też deklaracje, że protesty będą kontynuowane: w sobotę o godz. 18 przed lubelskim biurem partii KORWiN przy ul. Jezuickiej 4, a w niedzielę o godzinie 16.30 przed głównym wejściem do Ogrodu Saskiego.

Protest zakończył się na placu Teatralnym, przed Centrum Spotkania Kultur (fot. Paweł Buczkowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec081984 / 24 października 2020 r. o 08:01
+41
Macie swój PIS zamydlili wszystkim oczy 500+, 1000+ albo niewiem czym jeszcze ciemnota poszla do urn glosować to teraz macie co chcieliscie, swojego wodza, jeszcze tylko brakuje żeby się królem kaczorek ogłosił, teraz niech każdy kto na PiS głosował zobaczy do czego doprowadził
Avatar
cień / 24 października 2020 r. o 07:07
+41
Pamiętaj polityku kiedy naród wku****** kończy się Twój czas na siedzenie przy suto nakrytym z naszych podatków stoliku. Pętla się zaciska wywieziemy was na taczkach ze stanowiska
Avatar
___K___ / 23 października 2020 r. o 20:42
+41
Trzeba jeszcze troszkę poczekać, aż większość Polaków zobaczy, co PiS zrobił z naszym krajem, a potem całe to załgane PiSowsko-klerykalne towarzystwo wywieźć na taczkach na śmietnik historii. Ale taki pilnowany przez strażników więziennych. A poczekać po to, żeby nawet ci, którzy na PiS głosowali, przejrzeli na oczy. A tym z Was, którzy chodzą do kościołów, proponuje przestać dawać na tacę. Koniec dotowania pasibrzuchów, bo to w dużej mierze oni inspirowali PiS do załatwienia tej sprawy. Której nie chcieli przepychać własnymi rękami, więc zrzucili to na upolityczniony i zależny od JarKacza TK.
Trzeba jeszcze troszkę poczekać, aż większość Polaków zobaczy, co PiS zrobił z naszym krajem, a potem całe to załgane PiSowsko-klerykalne towarzystwo wywieźć na taczkach na śmietnik historii. Ale taki pilnowany przez strażników więziennych. A poczekać po to, żeby nawet ci, którzy na PiS głosowali, przejrzeli na oczy. A tym z Was, którzy chodzą do kościołów, proponuje przestać dawać na tacę. Koniec dotowania pasibrzuchów, bo to w dużej mierze oni inspirowali PiS do załatwienia tej sprawy. Której nie chcieli przepychać własnymi rękami, więc zr... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 października 2020 r. o 21:45
+32
Zerwanie kompromisu aborcyjne w czasie pandemii to zwykłe łajdactwo ! Nie dziwię się że kobiety się wkurzyły ! Brawo dziewczyny !
Avatar
LBN / 24 października 2020 r. o 08:20
+31
Rolnicy , gornicy, kobiety - te grupy potrafia walczyc o swoje. A gdzie sa przedsiebiorcy czy ogólnie podatnicy ktorym kazdy rząd dokreca co roku śrube ? Poza biurokracją doszło do tego że 70% dochodów oddajemy państwu ( liczac zusy, vaty, akcyzy, oplaty w paliwie, i inne) Później te pieniądze są rozprowadzane do swoich kolesi a na sam dół do podatników juz niewiele dochodzi. Kiedy bunt podatników ?
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 października 2020 r. o 21:05
+28
Widzicie rolnicy, tak się manifestuje swoje zdanie. A nie, tylko blokujecie drogi ludziom których już za skrzywdziliście głosując na piSS za 500 za krówkę, 500 za bombelka, 300 za prosiaka !!!
Avatar
PISFAN / 23 października 2020 r. o 21:39
+26
A oddawać te noworodki posłom senatorom PIS sędziom tk i księżom niech wychowują
Avatar
zbyszko007 / 24 października 2020 r. o 09:44
+25
Zastanawiam się komu /rządzącym/ zależy na wywoływaniu takich tematów w tym kryzysie pandemicznym? Mało mają problemów by wywoływać kontrowersyjne tematy typu aborcja czy "piatka dla zwierząt"? Może to celowe działania by wywoływać tematy zastępcze?
Avatar
LAS / 23 października 2020 r. o 21:19
+20
"Art. 38. Zasada ochrony życia (Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. ) Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.” Teraz niech dobrze sprawdzą, kto wówczas był prezydentem, a kto stanowił większość parlamentarną.
Avatar
___K___ / 24 października 2020 r. o 01:32
+19
@ ___K___ : "Trywalizujesz zarówno kwestię ciąży, jak i zagrożenia życia kobiety (choćby orzez ten ból związany z porodem)." - Twoje zdanie, ty tak uważasz, chciałbym tylko konkretnej podstawy w tym miejscu, punktu oparcia, w celu mojego odniesienia się. "Widać, że nie towarzyszyłeś kobiecie w czasie ciąży, nie przeżywałeś tych dziewięciu miesięcy, ani porodu." - Zgadza się, ale co to ma do rzeczy, znaczy co? nie mam kompletniej wiedzy?, nie znam się? Jeśli tak to poinstruuj mnie w tych zagadnieniach, chętnie posłucham kogoś doświadczonego. "Dlatego mocno spłycasz temat. I to nie ze złej woli, a z braku doświadczenia." - Gdzie dokładnie spłycam? wskaż proszę. A co do doświadczenia, możesz się podzielić, bo z pewnością masz( ale lepiej tego nie rób, to nie miejsce na dzielenie się takimi intymnymi kwestiami). "To prawda - jest takich organizacji wiele. Co świadczy o tym, że państwo ma takie dzieci (i rodziny) w d*pie (nie tylko PiSowskie, choć to w szczególności), ale też o tym, że z tą pomocą rodziny nie jest  tak różowo." - no to w tej kwestii ja nie mogę robić za pośrednika czy mediatora, bo nie mam żadnych uprawnień, wnioski, zażalenia i inne to adresuj do ludzi władzy, ja z nią nie mam nic wspólnego, sporo jest prawdy w tym co piszesz, choć słownictwo trochę ostre, ale przyznać rację mogę - państwo często zawodzi jeśli chodzi o opiekę nad najbardziej poszkodowanymi przez los ludźmi czy też ich dziećmi. "Zresztą czy naprawdę obarczałbyś bliżsżą o dalszą rodzinę opieką i finansowaniem swojego inepełnosprawnego dziecka?" - Ja sam z siebie nie zepchnąłbym odpowiedzialności za dziecko niepełnosprawne na innych i żądał finansowania ale oczekiwałbym wsparcia czy jakiejś pomocy prosząc o nie - jak nie rodzina to jakieś fundacje, stowarzyszenia, organizacje itp. - no przecież w końcu gdzieś jakieś wsparcie by było, samych egoistów i samolubów ziemia nie nosi przecież, gdyby tak było to nikt za długo by nie pożył. "Być może masz kochającą i oddaną rodzinę, ale tak naprawdę nie wiesz, jak zachowałaby się w tak trudnej sytuacji. I życzę ci, byś nigdy nie musiał się o tym przekonać." - Wiem tylko jedno - w sytuacjach trudnych ludzie, którzy mają choć minimum wrażliwości, empatii, współczucia i dobrą wolę potrafią się jednoczyć i sobie nawzajem pomagać, rodzi się w nich poczucie misji, roztaczają wokół siebie ciepło i mogą na siebie liczyć, przyświeca im poczucie sprawiedliwości, moralnej przyzwoitości i obowiązku wobec bliskiej osoby. Nie szuka się wsparcia u ludzi złych, nikczemnych bo się go nie znajdzie, szuka się wsparcia tam, gdzie miłość i dobroć triumfują.
To nie jest sytuacja trudna. To jest konieczność podporządkowania życia całej rodziy (małżenstwa, ale też ewentualnie rodzeństwa) takiej osobie niepełnosprawnej. To trzeba widzieć na co dzień, żeby zrozumieć.
To nie jest sytuacja trudna. To jest konieczność podporządkowania życia całej rodziy (małżenstwa, ale też ewentualnie rodzeństwa) takiej osobie niepełnosprawnej. To trzeba widzieć na co dzień, żeby zrozumieć. rozwiń
Avatar
poker / 24 października 2020 r. o 22:50
-3
Wielkie brawa dla Was dziewuchy!!! Jest nadzieja że obalimy ten piSSowski katotalibski rząd. Dałny to nie ludzie równe nam normalnym i dzięki przyrodzie że szybko umierają choć i tak za długo żyją na nasz koszt. Uczny się od zachodu tam takie coś dawno by było zutulizowane.
  Redakcja puszcza takie wpisy? W jakim celu? Czy zdziczenie obyczajów jest na rękę polskojęzycznym mediom? Czy w redakcji Dziennika Wschodniego nie ma nikogo, kto by położył kres tej haniebnej praktyce podsycania nienawiści? A może to jest efekt zamierzony, przmyślany? Taka strategia wydawnictwa? Przecież ten prymityw jawnie dyskredytuje ludzi chorych. Redakcja puszcza takie wpisy? W jakim celu? Czy zdziczenie obyczajów jest na rękę polskojęzycznym mediom? Czy w redakcji Dziennika Wschodniego nie ma nikogo, kto by położył kres tej haniebnej praktyce podsycania nienawiści? A może to jest efekt zamierzony, przmyślany? Taka strategia wydawnictwa? Przecież ten prymityw jawnie dyskredytuje ludzi LGBT!
  Redakcja puszcza takie wpisy? W jakim celu? Czy zdziczenie obyczajów jest na rękę polskojęzycznym mediom? Czy w redakcji Dziennika Wschodniego nie ma nikogo, kto by położył kres tej haniebnej praktyce podsycania nienawiści? A może to jest efekt zamierzony, przmyślany? Taka strategia wydawnictwa? Przecież ten prymityw jawnie dyskredytuje ludzi chorych. Redakcja puszcza takie wpisy? W jakim celu? Czy zdziczenie obyczajów jest na rękę polskojęzycznym mediom? Czy w redakcji Dziennika Wschodniego nie ma nikogo, kto b... rozwiń
Avatar
LAS / 24 października 2020 r. o 21:42
-6
To jest paradygmat oparty o pamięć ultrakrótkotrwałą i krótkotrwałą, które dominują w najmłodszej grupie społecznej. Sięgając do zasobów pamięci długotrwałej, okaże się, że każde pokolenie przechodzi podobne fazy rozwoju i wstecznictwa. Paradoks polega a tym, że obecnie protestujący byli bierni, jak inna władza kazała chować babciom dowody, by tym samym uniemożliwić udział w wyborach tym, co pamiętali czasy, w których inaczej myślący byli wyrzucani z Polski, katowani, mordowani i grzebani gdzie popadło. Każda dekada miała swoje jasne i ciemne strony, co w przypadku PiS i tak jest jedną z najbardziej cywilizowanych form sprawowania władzy przez partie polityczne. Twoja pamięć krótkotrwała powinna była odnotować, jak lubelscy organizatorzy Marszu Niepodległości nie mogli wziąć w nim udziału, bo zostali o 6 rano nawiedzeni przez     "    smutnych panów    "     i zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień. Ty biorąc udział we wczorajszej manifestacji realnie lub online dzisiaj piszesz, że przed erą PiS-u możn    a było czuć się bezpieczniej?!
Naprawdę porównujesz żartobliwą akcję o dowodach seniorów z czasami UB-eków??? Gratuluję odklejenia od rzeczywistości. A co do "działań wyprzedzających", to chyba mistrzostwem popisali się agenci zatrzymujący Giertycha dzień przed rozprawą, na której mógł (miał?) ujawnić dokumenty, które godzić mogły w najważniejsze osoby w państwie. Czyże przy tym jest składanie wyjasnień przez ewentualnych uczestników marszu?
Nie porównuję żartobliwej akcji, a jedynie przypominam goteskową próbę odebrania czynnych praw wyborczych tym, którzy z autopsji znają (li) czasy UB. Nie porównuję żadnej akcji służb specjalnych, a jedynie przypominam, że miały one również miejsce wcześniej. Niczego nie porównuję, a jedynie przypominam, bo od porównań są historycy, a z perspektywy osobistych doświadczeń ze służbami specjalnymi takie porównanie byłoby druzgocące dla wszystkich formacji politycznych — najbardziej tych, które mienią się obywatelskimi.
Oj, chyba bardziej dla tych, które mienią się prawymi i sprawiedliwymi ;-)
  Masz prawo do własnych opinii. W kwestii obecnej władzy wielokrotnie wyrażałem publicznie swoją opinię i to zanim w przestrzeni publicznej zaczęto skandować fizjologiczne hasła i to ustami "płci pięknej". Twój problem polega na tym, że nigdy przez usta lub klawiaturę nie przejdzie hasło, że PiS i PO — to samo zło. Za jakiś czas role się odwrócą i dalej będzie tak  samo  tylko, że pod innymi skrótami. Powyższe nie oznacza, bym miał zaprzeć się doświadczeń z autopsji i uznać, iż PiS jest gorszy od PO. 
  Masz prawo do własnych opinii. W kwestii obecnej władzy wielokrotnie wyrażałem publicznie swoją opinię i to zanim w przestrzeni publicznej zaczęto skandować fizjologiczne hasła i to ustami "płci pięknej". Twój problem polega na tym, że nigdy przez usta lub klawiaturę nie przejdzie hasło, że PiS i PO — to samo zło. Za jakiś czas role się odwrócą i dalej będzie tak  samo  tylko, że pod innymi skrótami. Powyższe nie oznacza, bym miał zaprzeć się doświadczeń z autopsji i uznać, iż PiS jest gorszy od PO.  rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 24 października 2020 r. o 21:17
+3
@ ___K___ : "pokaż, w którym miejscu tak napisałem, albo choćby coś takiego zasugerowałem???" - Może wprost tak nie napisałeś ani nie sugerowałeś ale z kontekstu tamtej twojej wypowiedzi z dzisiaj 01:23 tak to wynikało, ja tak to przynajmniej odebrałem( możesz się nie zgadzać). "A znieczulicę pewną masz - generalnie zlewasz to, co czują kobiety stjące przed dylematem" - Wybacz, że jestem takim satrapą, normalnie tyranem, bzdury powiadasz, niczego nie zlewam, ale ty i tak swoje wiesz, więc dyskusja z tobą to rzucanie grochem o ścianę. "a większość z nich (już ci cytowałem twoją wypowiedź potwierdzającą tę "większość") sprowadzasz do tanich dziwek." - Nie sprowadzam większość dziewczyn/kobiet do tanich dziwek - jak śmiesz, przeginasz, to jest bezczelność zwykła. Chodzi mi o te nieodpowiedzialne, które pakują się do łóżka a to z jednym a to z drugim a potem się dziwią, że w ciążę zaszły. Raz jeszcze to powtórzę - nikt nie zmusza i nie każe kobiecie/dziewczynie dawać swojego ciała( za friko - gorsze niż prostytucja), a dużo z nich robi to dlatego, że naczyta się, że bycie dziewicą to obciach to raz a dwa( te, które pierwszy raz już za sobą miały), żeby przypodobać się facetowi i zatrzymać go przy sobie na dłużej( licząc nawet, że się oświadczy z tytułu dania czterech liter). Tak to teraz bywa - konkubinaty i związki nieformalne to istna plaga, co smuci, a najgorsze, że jest to za cichym przyzwoleniem rodziców, którzy machają na to ręką - na logikę jeśli para jest ze sobą przynajmniej 3 lata i nic nie zapowiada się, żeby to szło w kierunku małżeństwa to znaczy, że poznali się jedynie przez perspektywę cielesnych igraszek( w gruncie rzeczy nie wiedzą o sobie nic albo bardzo mało - 1 rok czasu to dość dużo by się poznać i podjąć decyzję albo formalizacja albo nie zawracamy sobie głowy - proste) i ta swoista korzyść utrzymuje ten nieformalny związek. Otóż to nie jest związek, a dziewczyna niech sobie nie myśli, ze taki chłopak jest jej na stałe( na stałe to by był, gdyby dał pierścionek zaręczynowy, oświadczył się - to byłby namacalny dowód, że sprawy się posuwają do przodu) - taka relacja, że dwie osoby żyją ze sobą bez ślubu, bez jakiejkolwiek formalizacji to relacja friends with benefits - przyjaciele z korzyściami, a tymi korzyściami są przyjemności cielesne. Związki oparte tylko o seks i dogadzanie sobie nie trwają długo - bo tu też pojawia się rutyna i znudzenie się sobą nawzajem. Związek, który cec***e się dojrzałością, to myślenie o domie, rodzinie, nie tylko przyjemnościach ale i obowiązkach, to bycie na dobre i złe. Dlaczego jest coraz więcej rozwodów a coraz mniej małżeństw? - bo wiele par nie potrafi się dogadać, nie ma zaufania, dialogu, bycia wobec siebie szczerymi, a przede wszystkim zapominają o tym co sobie ślubowali - o wierności, uczciwości i nie opuszczeniu aż do śmierci. Małżeństwo traktowane jest jak prestiż, jak zdobycie kolejnego papierka, potwierdzającego jakieś osiągnięcie. Tak być nie powinno - owszem cieszyć się z tego należy ale trzeba wiedzieć po co się to robiło, widzieć sens a przede wszystkim nie podejmować tej decyzji o małżeństwie w sposób nerwowy i pośpieszny - w tej poważnej decyzji życiowej pochopność nie jest sprzymierzeńcem. Panowie z racji tego, że wolniej dojrzewają umysłowo powinni się żenić najlepiej w przedziale 28-35 lat( albo nawet później, to też nie zaszkodzi), a Panie z racji szybkiego dojrzewania powinny wychodzić za mąż w wieku 20-25 lat. Czyli dla Pań im wcześniej tym lepiej( bo mogą wcześnie urodzić dziecko i móc się nim zająć, mieć siłę na to, jedno podrośnie to będzie można starać się o kolejne, 2 lub 3), a dla Panów im później tym lepiej( chodzi o dojrzałość do podjęcia trudnej decyzji życiowej, by mieć świadomość tego co się robi - trzeba wiedzieć, że to facet się oświadcza a nie kobieta, kobieta może się zgodzić( i najczęściej się zgadza pod wpływem nacisku środowiska czy rodziny albo instynktownie, bo chce mieć rodzinę) na oświadczyny lub nie( odmowa występuje bardzo rzadko). Paradoksalnie to w intencji dziewczyny powinno być to aby starać się o względy chłopaka i przekonać go, że to właśnie ona jest warta, by za nią( a nie za jakąś inną długonogą blondyną) się oglądał i o nią starał w kierunku formalizacji związku.
@ ___K___ : "pokaż, w którym miejscu tak napisałem, albo choćby coś takiego zasugerowałem???" - Może wprost tak nie napisałeś ani nie sugerowałeś ale z kontekstu tamtej twojej wypowiedzi z dzisiaj 01:23 tak to wynikało, ja tak to przynajmniej odebrałem( możesz się nie zgadzać). "A znieczulicę pewną masz - generalnie zlewasz to, co czują kobiety stjące przed dylematem" - Wybacz, że jestem takim satrapą, normalnie tyranem, bzdury powiadasz, niczego nie zlewam, ale ty i tak swoje wiesz, więc dyskusja z tobą to rzucanie groch... rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 października 2020 r. o 20:05
0
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się jednak urodzić." - człowiek, który razem z Janem Pawłem 2  rozmontował ZSRR
 Ale że będziesz Prezydenta Wałęsę cytował, to się nie spodziewałem. XD
Avatar
___K___ / 24 października 2020 r. o 17:52
+1
To jest paradygmat oparty o pamięć ultrakrótkotrwałą i krótkotrwałą, które dominują w najmłodszej grupie społecznej. Sięgając do zasobów pamięci długotrwałej, okaże się, że każde pokolenie przechodzi podobne fazy rozwoju i wstecznictwa. Paradoks polega a tym, że obecnie protestujący byli bierni, jak inna władza kazała chować babciom dowody, by tym samym uniemożliwić udział w wyborach tym, co pamiętali czasy, w których inaczej myślący byli wyrzucani z Polski, katowani, mordowani i grzebani gdzie popadło. Każda dekada miała swoje jasne i ciemne strony, co w przypadku PiS i tak jest jedną z najbardziej cywilizowanych form sprawowania władzy przez partie polityczne. Twoja pamięć krótkotrwała powinna była odnotować, jak lubelscy organizatorzy Marszu Niepodległości nie mogli wziąć w nim udziału, bo zostali o 6 rano nawiedzeni przez     "    smutnych panów    "     i zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień. Ty biorąc udział we wczorajszej manifestacji realnie lub online dzisiaj piszesz, że przed erą PiS-u możn    a było czuć się bezpieczniej?!
Naprawdę porównujesz żartobliwą akcję o dowodach seniorów z czasami UB-eków??? Gratuluję odklejenia od rzeczywistości. A co do "działań wyprzedzających", to chyba mistrzostwem popisali się agenci zatrzymujący Giertycha dzień przed rozprawą, na której mógł (miał?) ujawnić dokumenty, które godzić mogły w najważniejsze osoby w państwie. Czyże przy tym jest składanie wyjasnień przez ewentualnych uczestników marszu?
 Nie porównuję żartobliwej akcji, a jedynie przypominam goteskową próbę odebrania czynnych praw wyborczych tym, którzy z autopsji znają (li) czasy UB. Nie porównuję żadnej akcji służb specjalnych, a jedynie przypominam, że miały one również miejsce wcześniej. Niczego nie porównuję, a jedynie przypominam, bo od porównań są historycy, a z perspektywy osobistych doświadczeń ze służbami specjalnymi takie porównanie byłoby druzgocące dla wszystkich formacji politycznych — najbardziej tych, które mienią się obywatelskimi.
 Oj, chyba bardziej dla tych, które mienią się prawymi i sprawiedliwymi ;-)
 Oj, chyba bardziej dla tych, które mienią się prawymi i sprawiedliwymi ;-) rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 października 2020 r. o 17:43
-12
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się jednak urodzić." - człowiek, który razem z Janem Pawłem 2 rozmontował ZSRR
Avatar
LAS / 24 października 2020 r. o 17:31
-4
Pamiętaj polityku kiedy naród wku****** kończy się Twój czas na siedzenie przy suto nakrytym z naszych podatków stoliku. Pętla się zaciska wywieziemy was na taczkach ze stanowiska
Zamienicie obecnych na tych, którzy robili to samo: "   Ile kosztowały kolacje polityków PO na koszt podatnika? Znamy ceny dwóch najsłynniejszych spotkań:       1435 zł – kolacja Belki z Sienkiewiczem,       1352 zł - kolacja Sikorskiego z Rostowskim..."  
A ty myślisz, że dzisiejsza władza, to na zapiekanki do jakiejś budy chodzi? To porównaj sobie wydatki Kancelarii Premiera, albo Kancelarii Prezydenta z tym, co było 6-7 lat temu. Nawet uwzględniając inflację mamy znaczący wzrost.
 Ja tylko przypomniałem, co robili idole liderów obecnych protestów. 
 Ja tylko przypomniałem, co robili idole liderów obecnych protestów.  rozwiń
Avatar
LAS / 24 października 2020 r. o 17:28
0
To jest paradygmat oparty o pamięć ultrakrótkotrwałą i krótkotrwałą, które dominują w najmłodszej grupie społecznej. Sięgając do zasobów pamięci długotrwałej, okaże się, że każde pokolenie przechodzi podobne fazy rozwoju i wstecznictwa. Paradoks polega a tym, że obecnie protestujący byli bierni, jak inna władza kazała chować babciom dowody, by tym samym uniemożliwić udział w wyborach tym, co pamiętali czasy, w których inaczej myślący byli wyrzucani z Polski, katowani, mordowani i grzebani gdzie popadło. Każda dekada miała swoje jasne i ciemne strony, co w przypadku PiS i tak jest jedną z najbardziej cywilizowanych form sprawowania władzy przez partie polityczne. Twoja pamięć krótkotrwała powinna była odnotować, jak lubelscy organizatorzy Marszu Niepodległości nie mogli wziąć w nim udziału, bo zostali o 6 rano nawiedzeni przez     "    smutnych panów    "     i zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień. Ty biorąc udział we wczorajszej manifestacji realnie lub online dzisiaj piszesz, że przed erą PiS-u możn    a było czuć się bezpieczniej?!
Naprawdę porównujesz żartobliwą akcję o dowodach seniorów z czasami UB-eków??? Gratuluję odklejenia od rzeczywistości. A co do "działań wyprzedzających", to chyba mistrzostwem popisali się agenci zatrzymujący Giertycha dzień przed rozprawą, na której mógł (miał?) ujawnić dokumenty, które godzić mogły w najważniejsze osoby w państwie. Czyże przy tym jest składanie wyjasnień przez ewentualnych uczestników marszu?
Nie porównuję żartobliwej akcji, a jedynie przypominam goteskową próbę odebrania czynnych praw wyborczych tym, którzy z autopsji znają (li) czasy UB. Nie porównuję żadnej akcji służb specjalnych, a jedynie przypominam, że miały one również miejsce wcześniej. Niczego nie porównuję, a jedynie przypominam, bo od porównań są historycy, a z perspektywy osobistych doświadczeń ze służbami specjalnymi takie porównanie byłoby druzgocące dla wszystkich formacji politycznych — najbardziej tych, które mienią się obywatelskimi.
Nie porównuję żartobliwej akcji, a jedynie przypominam goteskową próbę odebrania czynnych praw wyborczych tym, którzy z autopsji znają (li) czasy UB. Nie porównuję żadnej akcji służb specjalnych, a jedynie przypominam, że miały one również miejsce wcześniej. Niczego nie porównuję, a jedynie przypominam, bo od porównań są historycy, a z perspektywy osobistych doświadczeń ze służbami specjalnymi takie porównanie byłoby druzgocące dla wszystkich formacji politycznych — najbardziej tych, które mienią się obywatelskimi. rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 października 2020 r. o 16:59
+1
Znowu po oczach bije wulgarność z plakatów  Agresja, przemoc, chamstwo, zapiekłość. Hasła tak samo brzydkie i podłe, jak sprawa której bronią. Najczarniejsze protesty z możliwych.
Jak sobie przypomnę wystawy dostępne w przestrzeni publicznej, nawet dla małych dzieci, zawierające zdjęcia z aborcji, to aż mi sie cipeło na duszy robi - ta nie było agresji, tylko pełna sielanka. Drastyczne zdjęcia cię nie ruszają, ale hasła ranią? Przedziwną masz konstrukcję psychiczną.
 O ile sobie przypominam jeden z protestów przed 2015 to jeden z fanów rodzenia martwych płodów szedł w manifestacji ze zdechłym lisem na kiju. Więc na temat agresji, przemocy, chamstwie i zapiekłości wiedzą oni wiele z własnego doświadczenia.
 O ile sobie przypominam jeden z protestów przed 2015 to jeden z fanów rodzenia martwych płodów szedł w manifestacji ze zdechłym lisem na kiju. Więc na temat agresji, przemocy, chamstwie i zapiekłości wiedzą oni wiele z własnego doświadczenia. rozwiń
Avatar
___K___ / 24 października 2020 r. o 16:53
-2
Skoro nie jest człowiekiem to kim? Dziecko zaraz po urodzeniu również nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, czy to oznacza, że nie jest człowiekiem?
Jest w stanie w tym sensie, że nie potrzebuje organizmu, z którym jest związany krwioobiegiem na przykład.
Zobacz wszystkie komentarze 118

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

71-latek z Puław zgubił się w lesie. Policjant pomógł mu bezpiecznie wrócić

71-latek z Puław zgubił się w lesie. Policjant pomógł mu bezpiecznie wrócić

Asp. szt. Dariusz Joński z puławskiej komendy przez niemal pół godziny instruował zagubionego mężczyznę. 71-latek z Puław zgubił się w lesie, ale dzięki pomocy funkcjonariusza dotarł bezpiecznie do swojego samochodu.

Lubelskie: Oblodzenie na chodnikach i drogach. IMGW ostrzega

Lubelskie: Oblodzenie na chodnikach i drogach. IMGW ostrzega

Lód na drogach i chodnikach, a do tego ujemna temperatura - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zimową aurą, która będzie nam dzisiaj towarzyszyła.

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (29 listopada) o 616 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Zmarło kolejnych 25 osób.

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

11 483 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 283 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

– Wycinka drzew pod kolejny parking to barbarzyństwo – alarmują nas mieszkanki osiedla Jagiellońskiego w Białej Podlaskiej. W piątek pod topór poszły trzy sztuki. Ale zniknąć ma jeszcze pięć. Spółdzielnia mieszkaniowa tłumaczy, że nie ma wyjścia, bo kolidują one z liniami energetycznymi.

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Po każdym deszczu w biurze trenera woda kapie z sufitu, podobne zjawisko można zaobserwować również w magazynku. Oba pomieszczenia znajdują się poniżej poziomu terenu, pod kostką brukową.

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat
Magazyn

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat

To były takie analogowe sposoby komunikacji. Zaczynaliśmy w erze bez internetu. Co teraz się wydaje dziwne, dawaliśmy sobie jakoś radę – rozmowa z Przemysławem Popiołkiem, twórcą zina o muzyce metalowej “Infernal Death”

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wciąż powielane są mity i nieporozumienia dotyczące pandemii - zauważa wirusolog molekularny z Gdańska dr Alicja Chmielewska. I zapewnia, że maseczki nas chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a COVID-19 nie jest tylko "nową grypą".

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Od wtorku inaczej jeździmy po mieście. 1 grudnia zaczyna się kolejny etap przebudowy placu Stefanidesa i kolejnego kawałka ul. Łukasińskiego. Teraz już cała ulica będzie zamknięta do końca maja. Patrzcie na znaki!

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"
Magazyn

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"

Setki wieszaków, sklepowe półki, piec do pizzy, przyczepa gastronomiczna, części samochodowe, olbrzymie puszki z pulpą pomidorową – te i setki innych podobnych przedmiotów kupić można po okazyjnych cenach w internecie. Zwiększająca się z każdym dniem liczba podobnych ofert to dowód na to, jak umiera biznes.

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Drużyna Marka Sadowskiego bez najmniejszych problemów zgarnęła w sobotę trzy punkty. Unia pokonała u siebie Ładę 1945 Biłgoraj 5:0. Spotkanie ustawiły dwie szybko zdobyte bramki, które gospodarze zdobyli w pierwszych 10 minutach.

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia po ośmiu meczach bez wygranej przełamała się w starciu z rezerwami Górnika Łęczna. Beniaminek pokonał u siebie zielono-czarnych 4:3, chociaż to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców.

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Jeśli zarząd osiedla był oszczędny i odłożył zakupy na grudzień, jest oszczędny jeszcze bardziej. Miasto zamroziło rachunki i w tym roku już osiedla nic nie wydadzą. Ale nie narzekają, bo żaden mikołaj nie spotka dzieci, by wręczyć im upominki.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyły udany powrót na ligowe parkiety po długiej przerwie. W sobotę pokonały na wyjeździe GTK Gdynia 85:76

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Na 1,8 mln zł opiewa podpisana przez miasto umowa na budowę nowej pętli komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu Osmolickiej z Prawiednicką, w miejscu obecnego przystanku końcowego linii 25.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.