Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2020 r.
21:22

Te ulice w Lublinie miały być remontowane w tym roku. W planie się jednak nie znalazły

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 92 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W zatwierdzonym przez radnych budżecie Lublina na rok 2020 zabezpieczona została specjalna rezerwa na „zadania drogowe w dzielnicach”. Wynosi ona 9,4 mln zł. Taka kwota miałaby wystarczyć – a Ratusz zapewniał, że wystarczy – na wszystkie ulice z listy pokazywanej w grudniu przez Ratusz.

Co deklarował prezydent

Lista ulic, które miałyby być opłacone ze wspomnianej rezerwy, była dość długa. Uwzględniała m.in. wyczekiwany przez wielu kierowców remont najbardziej wyboistego odcinka ul. Zana od Nadbystrzyckiej do Filaretów, w wykazie widniał też remont Nałęczowskiej od Zimnych Dołów do Gnieźnieńskiej i odnowienie ul. Herberta na całej długości. Zapowiadany był ponadto remont ul. Nałkowskich od Romera do Żeglarskiej, odnowienie Lotniczej, a także ul. Konstantynów i Młodej Polski. Zapowiedzi było znacznie więcej.

Tego się nie przepisuje

Wszystkie te ulice były wymienione w prezydenckiej poprawce do projektu budżetu, a konkretnie w jej uzasadnieniu. Budżet wraz z tą poprawką został zatwierdzony przez Radę Miasta 19 grudnia. Jednak w ogłoszonej, obowiązującej wersji uchwały budżetowej nie ma nawet wzmianki o tych ulicach, bo uzasadnienia nie przepisuje się do uchwały.

W posobny sposób „rozpłynął się” w zeszłym roku montaż stacji roweru miejskiego obok pętli trolejbusowej przy os. Poręba. Stacja była w uzasadnieniu, w budżecie się nie znalazła i ostatecznie nie powstała. Nie był to jedyny taki przypadek.

Ulic nie ma w planie

Ani remont ul. Zana, ani Herberta, czy Nałkowskich nie trafiły do planu tegorocznych przetargów Zarządu Dróg i Mostów. Zapowiada on zlecenia na remonty ul. Dziubińskiej, Wólczańskiej, Miętowej, Handlowej, Masarskiej, Dragonów i dwóch sięgaczy ul. Szmaragdowej. W planie są też przetargi na kilka budów: ul. Leszka, Ziemowita, Biskupińskiej, skweru przy Judyma, chodników na Szerokiem, ścieżki rowerowej przy Północnej, parkingów na Tatarach i parkingów przy Urbanowicza.

Plan przetargów uwzględnia ponadto przebudowę ul. Bocianiej, Szafirowej, Uśmiechu i Wiejskiej oraz budowę dwóch pętli komunikacji miejskiej (przy Osmolickiej oraz przy al. Kraśnickiej koło Wróblej) i rozbudowę pętli przy os. Poręba.

Większość z nich widnieje w budżecie jako samodzielne zadania z własną pulą pieniędzy, a nie korzystające z rezerwy na drogi w dzielnicach. W taki sposób do budżetu wpisana została też rozbudowa ul. Gęsiej i Jantarowej (wyjazdy z os. Węglinek) o dodatkowe pasy do skrętu w prawo w ul. Jana Pawła II, ale ta inwestycja nie pojawiła się w planie tegorocznych przetargów Zarządu Dróg i Mostów.

Nie doczekamy się?

– W planie zamówień znajdują się te zadania, które zostały wskazane jako najpilniejsze i będą realizowane w pierwszej kolejności – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu i zapewnia, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja dokumentu.

– Plan jest w ciągu roku aktualizowany o te projekty, które są przygotowywane do rozpoczęcia. Dla przykładu w ubiegłym roku był zmieniany ponad dwudziestokrotnie.

Ratusz nie odpowiada za pierwszym razem na postawione wprost pytanie o to, czy wspomniane prace, nieuwzględnione dotąd w planie przetargów, będą wykonane w tym roku. Pytamy o to ponownie. Odpowiedź jest wymijająca: – Obecnie przygotowujemy listę zadań, które zostaną zrealizowane w pierwszej kolejności w tym roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 92

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
urzędnik / 19 stycznia 2020 r. o 22:00
+27
w tym roku zrealizowane będą tylko dojazdy do uprzywilejowaych lokalizacji nowych budynków deweloperskich tj. Al. Racławickie
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 23:38
+22
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót drogowych to dałoby radę tą ulicę w 2020 roku zrobić - ale zasada prosta - bez jakiś cudactw i udziwnień - tylko wylanie nowego asfaltu i odnowienie chodników by stały się traktami pieszo-rowerowymi, jednakże bez wycinki drzew. Przebudowa tej ulicy w tzw. wersji ''light'' sądzę, że byłaby do zrobienia.
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót... rozwiń
Avatar
ale o co chodzi? / 20 stycznia 2020 r. o 06:50
+20
No szkoda z tą ul. Zana naprawdę, przecież to wygląda jak na jakiejś Rosji albo Ukrainie, droga wyboista, połatana, ścieżek rowerowych nawet nie ma. Powiem tak - jeżeli w przyszłości robić ul. Zana to po pierwsze bez buspasów - są tutaj absolutnie niepotrzebne na tym odcinku - czyli wymienić samą nawierzchnię asfaltową, po drugie ścieżki pieszo-rowerowe nowiutkie zrobić ale w taki sposób aby nie ucierpiały przez to żadne drzewa, nie kosztem drzew. I w sumie to wszystko. Szczerze powiedziawszy gdyby na tejże ulicy zrobić okrojony zakres robót drogowych to dałoby radę tą ulicę w 2020 roku zrobić - ale zasada prosta - bez jakiś cudactw i udziwnień - tylko wylanie nowego asfaltu i odnowienie chodników by stały się traktami pieszo-rowerowymi, jednakże bez wycinki drzew. Przebudowa tej ulicy w tzw. wersji ''light'' sądzę, że byłaby do zrobienia.
Remont ul. Zana powinien być przeprowadzony już minimum 5 lat temu na koszt inwestorów inwestycji niedrogowych, którzy z mocy ustawy o drogach publicznych mają obowiązek partycypacji lub pełnego pokrycia takich kosztów. Nawet temu nowemu, co mu w uzyskaniu pozwolenia na budowę pomagał były przewodniczący rady miasta nie przypisali partycypacji w remoncie, bo inaczej problemów ze sfinansowanie być by nie mogło.
Remont ul. Zana powinien być przeprowadzony już minimum 5 lat temu na koszt inwestorów inwestycji niedrogowych, którzy z mocy ustawy o drogach publicznych mają obowiązek partycypacji lub pełnego pokrycia takich kosztów. Nawet temu nowemu, co mu w uzyskaniu pozwolenia na budowę pomagał były przewodniczący rady miasta nie przypisali partycypacji w remoncie, bo inaczej problemów ze sfinansowanie być by nie mogło. rozwiń
Avatar
Marysia / 19 stycznia 2020 r. o 21:42
+20
Po co pokazujecie drzewa na Zana? Zaraz jakiś mądry z Ratusza wpadnie na pomysł, żeby je wyciąć. W tym mieście co zielone idzie pod topór.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 r. o 07:58
+19
To co było obiecane developerom zostało już zrealizowane , a dla zwykłych mieszkańców zabrakło kasy. Tak działała PO przez 8 lat i tak dziś działa w Lublinie. Nic się nie zmieniło. Kasa dla swoich a reszta to plebs
Avatar
Lublin first Panie Żuk. Nie TeBeWał!!! / 19 stycznia 2020 r. o 23:45
+18
Dla tego Panie Prezydencie Żuk za przywilej budowania na Górkach Czechowskich (skoro taki musiał być wydany) należało od developera TeBeWał czy jakiego kolwiek innego zedrzeć kasę dla miasta jak.... cokolwiek z burej suki, a nie mamić ludzi wielkim, parkowym dilem. Na tym dilu tylko TeBeWał zarobi krocie. Miasto Lublin?? Wygląda na to, że Ci co ten biznesik uzgodnili, mają w d-e.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 r. o 08:06
+17
Jak bez pokrycia ? Obiecane TBV górki zostały zrealizowane, Obiecany koledze wynajem biurowca Oriona zlecony, Obiecany wynajem biurowca od drugiego kolegi zrealizowany, Obiecana pomoc Kowalczykowi prawie zrealizowana ( przerwane okolicznościami niezależne od obietnic) . Obiecana przebudowa instalacji pod aparamenty na Racławickich w realizacji. Jak bez pokrycia?
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 22:57
+17
Dobrze. Remont Lipowej przewiduje wycięcie prawie wszystkich drzew. Lipowa bez lip. Takie remonty można robić mądrzej, ale nie za tych rządów. Lepiej poczekać.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 21:35
+17
bezwzględny WYROK NSA - kiedy honorowa dymisja tego urzędnika ?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 r. o 07:38
+15
W tym wszystkim dziwne jest to parcie na przebudowę Racławickich, komu na tym tak bardzo zależy?
Avatar
Ja JUS / 31 stycznia 2020 r. o 23:12
+2
Najlepszy obraz skuteczności Żuka znajduje się na wielkiej sztaludze pomiędzy ul. Lubartowską a Świętoduską ..... za takim metalowym płotem. No i Starówka gdzie wszystkie filmy z okresu okupacji szukają tam klimatu do scenografii.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 r. o 09:02
+1
Wyborcy Żuka to osoby o szczególnym stanie umysłu. POwinni pamiętać o sztandarowym haśle PO - nikt Ci nie może tyle dać ile JA w tym przypadku Pan ŻUK mogę ci obiecać !!!!!!!
Avatar
xxx_l / 25 stycznia 2020 r. o 13:32
+3
Jak nie widzi potrzeby remontu Romera i Nałkowskich to przewieź go z maks. dozwoloną prędkością (50km/h) w jedną i drugą stronę to poczuje potrzebę.  A co z dokończeniem Wapowskiego, w szczycie jest tu duży ruch, parę lat miasto organizuje przetargi i dalej nic.
Avatar
xxx_l / 25 stycznia 2020 r. o 13:27
+2
Było referendum, jest demokracja wg. PO, ludzie się wypowiedzieli i starczy. Osiedle ma być bo TBV nie za darmo pcha pieniądze w miasto.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 r. o 10:32
+4
PO=obietnice bez POkrycia. Przecież to norma!
Avatar
kazik / 21 stycznia 2020 r. o 20:32
+1
Są nowe czasy i wyzwania . Potrzebna obwodnica południowa ,remonty i przebudowy. Prezydent żuk skonfliktowany z władzami państwa i obciążony układami. Jest balastem a nie motorem zmian.
Avatar
do / 21 stycznia 2020 r. o 17:15
+5
Ja bym postulował remont skrzyżowania Głęboka - Sowińskiego i zdecydowanie remont i to pilny skrętu przy bierdonce z Zamojskiej w Unii Lubelskiej.  Na Głębokiej można jadąc samochodem po skrzyżowaniu zęby wybić bo taka powstała "tara" a na Zamojskiej jeszcze trochę a w koleinach samochody pogubią zderzaki i miski olejowe.
 O to, to. I w pakiecie z remontem zamojskiej od razu wyburzenia tego obleśnego prlowskiego pawilonu na zakręcie 
Avatar
69 / 21 stycznia 2020 r. o 15:33
+2
Ja bym postulował remont skrzyżowania Głęboka - Sowińskiego i zdecydowanie remont i to pilny skrętu przy bierdonce z Zamojskiej w Unii Lubelskiej. Na Głębokiej można jadąc samochodem po skrzyżowaniu zęby wybić bo taka powstała "tara" a na Zamojskiej jeszcze trochę a w koleinach samochody pogubią zderzaki i miski olejowe.
Avatar
Japolan / 21 stycznia 2020 r. o 09:14
+3
gdyby rzekomo Żuk tak źl e rzadził i obiecywał przysłowiowe gruski na wierzbie to nie miałby w każdych wyborach oparcia ponad 705 mieszkańców, widać ,ze porzadnie pracuje na rzecz całego miasta
Nie wiem, co ćpacie, ale przestańcie, zanim to świństwo "wypali" wasze mózgi do końca!
Avatar
nn / 21 stycznia 2020 r. o 09:11
-6
Jak myślicie skad ta ciągła nagonka na prezydenta Żuka, na którego głosują mieszkańcy bo widzą i czuja zmiany w mieście że ktoś ciężko pracuje na rozwój naszego miasta, pis tylko kłody pod nogi rzuca i szkaluje,aby umniejszyć dokonaniom naszego prezydenta, teraz dołączyła jeszcze gazeta Nie pozwólmy PISOwi zniszczyć Luublina!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 92

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie będzie zwierząt w Sitnie. Największa w regionie wystawa rolnicza odwołana

Nie będzie zwierząt w Sitnie. Największa w regionie wystawa rolnicza odwołana

Tegoroczna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie (powiat zamojski) została odwołana. Podobnie jak rok temu, powodem są obostrzenia, mające związek z koronawirusem.

Ukrywał się przed policjantami. 24-latek wpadł z narkotykami

Ukrywał się przed policjantami. 24-latek wpadł z narkotykami

Ukrywał się do miał trafić do więzienia. 24-letni mieszkaniec Puław wpadł w ręce policjantów. W miejscu jego zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli także narkotyki.

Wystawa Tomasza Górnickiego w Brain Damage Gallery
26 czerwca 2021, 19:00

Wystawa Tomasza Górnickiego w Brain Damage Gallery

W sobotę, 26 czerwca o godz. 19 w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1) nastąpi otwarcie wystawy prac Tomasza Górnickiego "Silent Shout".

Mężczyzna niewpuszczony do poczekalni w przychodni w Lublinie. Kolor skóry czy procedury?
Alarm24

Mężczyzna niewpuszczony do poczekalni w przychodni w Lublinie. Kolor skóry czy procedury?

Czytelnik skarży się, że jego syn nie został wpuszczony do poczekalni przychodni w Lublinie ze względu na swój kolor skóry. Zarząd placówki zapewnia jednak, że nie ma to żadnego związku ze sprawą – chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo pacjentów.

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

W sobotę w Lublinie odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego

Impreza jest znakomitą okazją do przypomnienia sobie najlepszych czasów lubelskiego pięściarstwa, którego symbolem jest właśnie Stanisław Zalewski

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Romuald Lipko będzie patronem muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

Imię Romualda Lipki otrzymała muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim. Tak zdecydowała Rada Miasta na wniosek prezydenta Lublina

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Brak absolutorium dla prezydenta Puław. Co dalej z Pawłem Majem?

Nieudzielenie prezydentowi Puław absolutorium to pierwszy krok w kierunku jego odwołania na drodze referendum. Wbrew pozorom, droga do tego nie jest łatwa. Wiedzą o tym radni opozycji, którzy do referendum się nie spieszą. Niewykluczone jednak, że zostanie ono zwołane, ale w kierunku odwołania rady miasta.

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

W szkole w Zamościu wszyscy uczniowie dostali świadectwa z paskiem

- Wszystkie dzieci są ważne i wszystkie mają talenty, które trzeba doceniać - podkreśla Dorota Pintal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Zamościu. Wszyscy uczniowie placówki dostali dziś świadectwa z paskiem.

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci
26 czerwca 2021, 10:00

Wraca Rezerwat Dzikich Dzieci

Już po raz piąty w Lublinie zostanie otwarty Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli miejsce, w którym panują zasady pajdokracji, a dzieci kształtują je zgodnie z zasadami swobodnej zabawy. Tegoroczna edycja wystartuje 26 czerwca o godz. 10 w lokalizacji przy Dolnej Panny Marii.

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Lublin: Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego

Ratusz "odkurza" zaległe projekty budżetu obywatelskiego, które w zeszłym roku odłożył na półkę z powodu cięć w miejskich wydatkach. – Krok po kroku dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty – zapewnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta.

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Biała Podlaska: Kto nakręci spot promujący muzeum?

Spot reklamowy ma wypromować bialskie muzeum. Magistrat poszukuje wykonawcy.

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
25 czerwca 2021, 20:00

Program TV 25-27 czerwca 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Minionki", "Walentynki" czy "Zabójcza broń IV" - to tylko niektóre z propozycji weekendowych seansów w naziemnej telewizji cyfrowej. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach
zdjęcia
galeria

Drzewa połamane jak zapałki. Zniszczenia na terenie szkoły w Karczmiskach

Wysokie drzewa połamane, a jedno z nich leży na boisku. Tak wygląda teraz teren SOSW w Karczmiskach.

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Znamy dokładną datę pierwszego meczu Górnika Łęczna po powrocie do PKO BP Ekstraklasy

Górnik Łęczna po wywalczeniu awansu poprzez baraże w Fortuna I Lidze najbliższy sezon rozgrywkowy spędzi w piłkarskiej ekstraklasie. Tuż po wywalczeniu awansu łęcznianie wiedzieli, że w pierwszej kolejce zmierzą się na swoim stadionie z Cracovią. Teraz znamy dokładną datę tego spotkania

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Kilkanaście linii zacznie kursować rzadziej, a dwie pojadą częściej. Otwarte zostaną dwie nowe pętle komunikacji miejskiej. To przyniesie nam nowy rozkład, który wejdzie w życie 26 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.