Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2020 r.
19:23

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
438 73 A A
(fot. drs)

– Przyszliśmy pokazać naszą solidarność, nasz bunt wobec tego, co robi policja i rząd – mówiła Alicja Sienkiewicz, organizatorka sobotniej manifestacji zwołanej przed Ratuszem naprędce, bo zaledwie z dziewięciogodzinnym wyprzedzeniem. Akcję zwołano pod hasłem „Lublin solidarnie z Margot”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaczęło się od Warszawy

Margot to żeńskie imię używane przez Michała Sz., transseksualistę, który zaatakował w Warszawie furgonetkę Fundacji Pro-Prawo do Życia. Było na niej m.in. hasło „Stop pedofilii” i tęczowe barwy – symbol mniejszości seksualnych. Michał Sz. pobił kierowcę i pociął nożem opony. Sąd aresztował go na dwa miesiące.

Decyzja sądu, według części działaczy LGBT zbyt represyjna, stała się powodem protestu. Jego uczestnicy zablokowali auto, którym policja miała przewozić Margot. Funkcjonariusze zatrzymali 48 osób.

Część ujętych, jak twierdzą przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, to osoby, nie uczestniczyła czynnie w akcji. – Były także osoby przypadkowe, które akurat w danym momencie wyszły np. do sklepu i wracały z zakupami – czytamy we „wstępnym raporcie” RPO. – Raport został przygotowany na podstawie rozmów z 33 osobami zatrzymanymi – informuje Adam Bodnar.

Ze sprawozdania wynika, że policja nie podawała powodów zatrzymania, robiła trudności z powiadomieniem bliskich. – Niektórzy mówili o pobiciu w policyjnych samochodach, część osób posiadała widoczne obrażenia – czytamy w raporcie. – Większość osób została poddana kontroli osobistej, która polegała na rozebraniu się do naga i wykonaniu przysiadu.

Piątkowa akcja policji wywołała kolejne protesty.

Tęczowy marsz w Lublinie

Uczestnicy sobotniej demonstracji przyszli przed Ratusz z tęczowymi flagami, przynieśli nagłośnienie i tańczyli. Na transparentach mieli takie hasła jak „Wszystkich nas nie zamkniecie”, czy „Miłuj bliźniego swojego”.

Wśród uczestników była radna sejmiku województwa Bożena Lisowska (PO). – Solidaryzuję się z mniejszościami, nie chcę żyć w kraju, w którym nienawiść, brak szacunku to codzienność. To, co zrobiła polska policja, zasługuje na najgorsze komentarze – mówiła radna do zebranych. – Czuję się zagrożona, ponieważ w moim państwie łamane są elementarne prawa człowieka.

– To, co się dzieje, jest smutne. Od jakiegoś czasu mamy w Polsce coraz więcej nienawiści – mówił senator Jacek Bury (PO), który też wziął udział w akcji.

– Policja to nie partyjna bojówka – mówił do stojących w oddaleniu policjantów jeden z aktywistów. – Służycie społeczeństwu. Nas macie chronić, a nie pacyfikować.

Manifestanci przeszli z deptaka przed prokuraturę przy Okopowej. Policja nie interweniowała.

– Takie demonstracje jak dzisiaj będą się powtarzać – zapowiada aktywista Jakub Karpiński. – Ja mam nadzieję, że następnym razem będzie nas dwa razy więcej. I nigdy nie damy przyzwolenia na to, co działo się w Warszawie, bo tam gdzie nierówność jest prawem, opór jest obowiązkiem.

Wszyscy z zarzutami

Każdy z 48 zatrzymanych w Warszawie ma postawiony zarzut czynnego udziału w zbiegowisku, 5 z nich także inne zarzuty, m.in. uszkodzenia radiowozu i naruszenia nietykalności policjanta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-felipe_96. / 8 sierpnia 2020 r. o 22:55
+46
Koalicja Obywatelska popierając tego typu happeningowe hucpy pokazuje, że nie różni się niczym od Lewicy a wręcz przeciwnie - dziwnym zbiegiem okoliczności idzie z nią ręka w rękę. Odnoszę nawet dziwne przeczucie, że Lewica jest już mniej radykalna od Koalicji Obywatelskiej. Efekt działań jednych i drugich będzie taki, że tylko PIS się umocni, Konfederacja bardziej zyska i nie straci nic PSL. Koalicja Obywatelska i Lewica zajmują się bzdetami, żeby nie powiedzieć pierdołami a ludzie mają tego dość, są znudzeni a niekiedy czasem poirytowani tym, takimi działaniami jak te w artykule nie zaskarbią sobie ani przychylności ani popularności a wzbudzą tylko politowanie i żałość, ta ich rzekoma rewolucja się może obrócić tylko przeciwko nim samym, a to może poskutkować nawet eksmisją z sejmu w najbliższych wyborach w przyszłości, bo jeszcze nikt daleko nie zajechał prowadząc politykę kompletnego oduraczania społeczeństwa, indoktrynowania, ideologizowania i seksualizowania. PIS, Konfederacja i PSL nic nie stracą a nawet mogą zyskiwać, bo nie zajmują się rzeczami, co do których mają pewność, że ludzie będą przeciwko temu protestować - a prawda jest taka, że wciskanie LGBTQ+, feminizmu, gender, promowanie aborcji, eutanazji, antykoncepcji, walka z wiarą i kościołem - dawniej tego nie było( a przynajmniej nie w aż tak bardzo nasilonym stężeniu). Od kilku lat co najmniej scenę polityczną zaśmiecają te bzdurne i nic nie wnoszące do życia ludzi tematy - w niczym one nie pomagają, niczego nie usprawniają a jedyne co robią to tylko dzielą, zatruwają i szkodzą umysłom. Tyle jest różnych problemów, kryzys podobno nadciąga, co z gospodarką?, przemysłem?, rosnącą inflacją?, podatkami? To są tematy, którymi trzeba się zajmować, ludziom pomóc, życie uprościć, podatki zmniejszyć, procedury i procesy legislacyjne upraszczać, biurokratyzację ukrócić, tracenie czasu i zaangażowania na realizowanie jałowych sporów światopoglądowych to żadne pozytywne przedsięwzięcie a irytowanie i wnerwianie ludzi, którzy są zapracowani, strudzeni trudnościami życia i walczeniem o przetrwanie. Polityka to nie miejsce by robić z siebie celebrytów i celebrytki a służenie ludziom i swojej ojczyźnie, nie dbanie o swoje interesy a o interesy ogółu by pracować dla dobra wspólnego nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, a ideami, siłą prostoty, racjonalizmem ale także nie zapominając przy tym o etyce i wartościach cywilizacji łacińskiej i chrześcijańskiej wierze. Nie ma nic bardziej ohydnego w tym, jeśli ktoś wykorzystuje swoją wiedzę i inteligencję po to by szkodzić, zatruwać i wyniszczać od wewnątrz swój własny kraj tylko po to by zyskiwać pozorny prestiż i pieniądze, bogacąc się na krzywdzie i podziałach.
Koalicja Obywatelska popierając tego typu happeningowe hucpy pokazuje, że nie różni się niczym od Lewicy a wręcz przeciwnie - dziwnym zbiegiem okoliczności idzie z nią ręka w rękę. Odnoszę nawet dziwne przeczucie, że Lewica jest już mniej radykalna od Koalicji Obywatelskiej. Efekt działań jednych i drugich będzie taki, że tylko PIS się umocni, Konfederacja bardziej zyska i nie straci nic PSL. Koalicja Obywatelska i Lewica zajmują się bzdetami, żeby nie powiedzieć pierdołami a ludzie mają tego dość, są znudzeni a niekiedy czasem poirytowani t... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 sierpnia 2020 r. o 22:46
+45
Z muzułmanami sobie pofikajcie lewaccy towarzysze.... wtedy zobaczymy, jacy jesteście odważni :)
Avatar
nudzi_mi_sie / 8 sierpnia 2020 r. o 19:55
+41
Czyli mogę łamać prawo tak długo jak identyfikuję się jako osoba LGBT?
Avatar
aka12 / 8 sierpnia 2020 r. o 22:22
+39
Ta/Ten czy Ono, Małgorzata/Michał czy jak się tam identyfikuje - gdzieś pracuje, uczy się, płaci podatki, że chce decydować co jest zgodne z prawem czy nie? Czy 1% społeczeństwa ma decydować o kształcie państwa? Czy będąc mniejszością mogą być ponad prawem i ządać specjalnych przywilejów?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 sierpnia 2020 r. o 22:49
+38
Kpiny z aborcji Jezusa Chrystusa w wykonaniu lewackich wyrostków ???? ---- przykład ideologii LGBT w Argentynie. Chcemy, aby polskie miasta były wolne od takich scen.
Avatar
aka12 / 8 sierpnia 2020 r. o 21:49
+38
A łysy bogacz wsuwa lodzika i się ze wszystkich śmieje:) Ważna tylko własna kariera i interesy :)
Avatar
Mlotszy / 8 sierpnia 2020 r. o 20:05
+38
Właśnie na tym polega ta wywrotowa logika. Wmówić społeczeństwu że homo są rzekomo nękani podczas gdy to oni swoją agresywną skoordynowaną działalnością terroryzują społeczeństwo. 
Avatar
Mlotszy / 8 sierpnia 2020 r. o 19:56
+38
Buhehe. Ja na miejscu policji wybatożyłbym publicznie całe to towarzystwo z Warszawy. Takie patologie trzeba dusić w zarodku. Należy ich przykładnie ukarać albo w kamasze na 3 lata.
Avatar
_andy_ / 8 sierpnia 2020 r. o 22:42
+35
bronicie nożowników ??? do pierdla na 5 lat
Avatar
TomaszBunc / 8 sierpnia 2020 r. o 19:48
+35
Widzę, że PO i KO chcą zorganizować takie polskie "black live matter".
Avatar
___K___ / 15 sierpnia 2020 r. o 09:00
-1
W necie jest inny film z ataku lewackiej bandyterki LGBT na spokojnego chłopaka. I oczywiście lewackie media 3RP kolejną dobę udają, że nie mają tego filmu, a bandyta trafił do aresztu za to,że jest niedoszłym lewackim mesjaszem - "aktywistą LGBT". Do wyborczej sciemy dołączyli oczywiście lewaccy celebryci.Poziom lewackiego zakłamania i głupoty w Polsce właśnie osiągnął szczyt.
 W necie jest masa filmów z atakow prawicowych, nacjonalistycznych bojówek na zwyczajnych ludzi, ale też na pokojowo manifestjące osoby LGBT. I jakoś w Polsce się tym prawicowym, bezmózgim bojówkarzom żadna krzywda nie dzieje. Oragany ścigania udają, że takich filmów nie ma, albo nie potrafią znaleźć bojówkarzy. Szczyt prawicowego i kościółkowego zakłamania oraz głupoty!!!
 W necie jest masa filmów z atakow prawicowych, nacjonalistycznych bojówek na zwyczajnych ludzi, ale też na pokojowo manifestjące osoby LGBT. I jakoś w Polsce się tym prawicowym, bezmózgim bojówkarzom żadna krzywda nie dzieje. Oragany ścigania udają, że takich filmów nie ma, albo nie potrafią znaleźć bojówkarzy. Szczyt prawicowego i kościółkowego zakłamania oraz głupoty!!! rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 sierpnia 2020 r. o 09:31
+7
W necie jest inny film z ataku lewackiej bandyterki LGBT  na spokojnego chłopaka. I oczywiście lewackie media 3RP kolejną dobę udają, że nie mają tego filmu, a bandyta trafił do aresztu za to,że jest niedoszłym lewackim mesjaszem - "aktywistą LGBT". Do wyborczej sciemy dołączyli oczywiście lewaccy celebryci.Poziom lewackiego zakłamania i głupoty w Polsce właśnie osiągnął szczyt.
Avatar
OPUSDEI / 12 sierpnia 2020 r. o 08:18
-5
Ktoś tu nie spocznie w staraniach dopóki ostatnia Furgonetka Kłamstw Pro Life będzie jeszcze na chodzie. To chyba pierwsza jawna zmiana kursu ze strony LGBT. Czy Margot stanie się nową Dziewicą Orleańską? KATALIZATOREM ODWETU? Czy po latach znoszenia upokorzeń i bycia szkalowanym, LGBT strikes back? Chyba tak. Rząd, nie może Ruchowi LGBT nic zrobić, kurs polityczny rządu względem gejów i lesbijek zawsze polegał na tłamszeniu, rząd nie ma żadnego straszaka na LGBT, bo co, zakaże związków partnerskich? zabierze LGBT świadczenia społeczne? zasiłki? NO NIE ZABIERZE, BO NIGDY NIC NIE DAŁ, jako ruch społeczny LGBT są tak samo legalni jak "Solidarność" czy "Konfederacja", tylko jest na świecie LGBT znacznie, znacznie więcej...
Ktoś tu nie spocznie w staraniach dopóki ostatnia Furgonetka Kłamstw Pro Life będzie jeszcze na chodzie. To chyba pierwsza jawna zmiana kursu ze strony LGBT. Czy Margot stanie się nową Dziewicą Orleańską? KATALIZATOREM ODWETU? Czy po latach znoszenia upokorzeń i bycia szkalowanym, LGBT strikes back? Chyba tak. Rząd, nie może Ruchowi LGBT nic zrobić, kurs polityczny rządu względem gejów i lesbijek zawsze polegał na tłamszeniu, rząd nie ma żadnego straszaka na LGBT, bo co, zakaże związków partnerskich? zabierze LGBT świadczenia społeczne? zas... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 19:12
-2
W Argentynie w marszu lewackiej otumanionej ciemnoty "parodiowano" aborcję dzieciątka Jezus. Jeśli ktoś mnie jeszcze raz zapyta co mi przeszkadza tęczowa szmata na pomniku Chrystusa albo manifest sejmowych bojówkarzy siedzących w kolorowych maseczkach to uznam go za lewackiego prowokatora i skorzystam z praw konstytucyjnych....
  Pytaliśmy parę razy - jakie prawa masz na myśli?
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 19:12
-3
  Właśnie na tym polega ta wywrotowa logika. Wmówić społeczeństwu że homo są rzekomo nękani, podczas gdy to oni swoją agresywną skoordynowaną działalnością terroryzują społeczeństwo. J     est groźna neomarksistowska ideologia LGBT, ideologia, ta szerzy zło, chce zniszczyć rodzinę, tradycję i europejską cywilizację łacińską, atakuje również wierzących i chrześcijan w tym katolików. Analogicznie komuniści robili - ludzie - tworzyli ideologię komunistyczną - marksistowską.  
Napisz wreszcie, proszę, w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. Bo ja widzę, choćby po wpisach w tym wątku, że faktycznie osoby LGBT są nękane (nie rzekomo), wyszydzane, atakowane. I nie czuję się w żaden sposób sterroryzowany przez te środowiska, za to mam poczucie pewnego ubezwłasnowolnienia dzięki forowaniu Kościoła Katolickiego w prawodawstwie. Jestem atakowany umieszczanymi w przestrzeni publicznej drastycznymi zdjęciami z aborcji stawianymi przez środowiska pro-life. Dotkną mnie sankcje unijne w postaci zmniejszonych środków na rozwój społeczności, bo jakieś oszołomstwo podejmuje debilne, nie mające wpływu na rzeczywistość, za to psujące wizerunek uchwały o jakichś strefach wolnych od LGBT. Czekam, kiedy PiS i tzw. Polacy-katolicy wprowadzą strefy wolne od myślenia. Czyli rozszerzą swoje środowiska na większą część gmin. Ale wracając do meritum: jeszcze raz proszę: wskaż w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. 
Napisz wreszcie, proszę, w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. Bo ja widzę, choćby po wpisach w tym wątku, że faktycznie osoby LGBT są nękane (nie rzekomo), wyszydzane, atakowane. I nie czuję się w żaden sposób sterroryzowany przez te środowiska, za to mam poczucie pewnego ubezwłasnowolnienia dzięki forowaniu Kościoła Katolickiego w prawodawstwie. Jestem atakowany umieszczanymi w przestrzeni publicznej drastycznymi zdjęciami z aborcji stawianymi przez środowiska pro-life. Dotkną mni... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 sierpnia 2020 r. o 16:01
+11
W Argentynie w marszu lewackiej otumanionej ciemnoty  "parodiowano" aborcję dzieciątka Jezus. Jeśli ktoś mnie jeszcze raz zapyta co mi przeszkadza tęczowa szmata na pomniku Chrystusa albo manifest sejmowych bojówkarzy siedzących w kolorowych maseczkach to uznam go za lewackiego prowokatora i skorzystam z praw konstytucyjnych....
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 17:58
-10
  Właśnie na tym polega ta wywrotowa logika. Wmówić społeczeństwu że homo są rzekomo nękani, podczas gdy to oni swoją agresywną skoordynowaną działalnością terroryzują społeczeństwo. J         est groźna neomarksistowska ideologia LGBT, ideologia, ta szerzy zło, chce zniszczyć rodzinę, tradycję i europejską cywilizację łacińską, atakuje również chrześcijan w tym katolików. Analogicznie komuniści - ludzie - tworzyli ideologię komunistyczną - marksistowską.  
Jesteś takim samym (a może nawet tym samym) matołem, co TECZOWY_ZSL - potrafisz tylko rzucać jakimiś ogólnikami, których nie potrafisz obronić, a gdy ktoś cię prosi o argumenty, to usuwasz swój wpis tylko po to, by wkleić go na końcu. Debilne PiSowskie bezmyślne zachowania niszczące jedność polskiego narodu. Idioci psują Polskę od środka udając patriotów. Brzydzę się wami!
Jesteś takim samym (a może nawet tym samym) matołem, co TECZOWY_ZSL - potrafisz tylko rzucać jakimiś ogólnikami, których nie potrafisz obronić, a gdy ktoś cię prosi o argumenty, to usuwasz swój wpis tylko po to, by wkleić go na końcu. Debilne PiSowskie bezmyślne zachowania niszczące jedność polskiego narodu. Idioci psują Polskę od środka udając patriotów. Brzydzę się wami! rozwiń
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 17:57
-9
  Właśnie na tym polega ta wywrotowa logika. Wmówić społeczeństwu że homo są rzekomo nękani, podczas gdy to oni swoją agresywną skoordynowaną działalnością terroryzują społeczeństwo. J         est groźna neomarksistowska ideologia LGBT, ideologia, ta szerzy zło, chce zniszczyć rodzinę, tradycję i europejską cywilizację łacińską, atakuje również chrześcijan w tym katolików. Analogicznie komuniści - ludzie - tworzyli ideologię komunistyczną - marksistowską.  
Napisz wreszcie, proszę, w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. Bo ja widzę, choćby po wpisach w tym wątku, że faktycznie osoby LGBT są nękane (nie rzekomo), wyszydzane, atakowane. I nie czuję się w żaden sposób sterroryzowany przez te środowiska, za to mam poczucie pewnego ubezwłasnowolnienia dzięki forowaniu Kościoła Katolickiego w prawodawstwie. Jestem atakowany umieszczanymi w przestrzeni publicznej drastycznymi zdjęciami z aborcji stawianymi przez środowiska pro-life. Dotkną mnie sankcje unijne w postaci zmniejszonych środków na rozwój społeczności, bo jakieś oszołomstwo podejmuje debilne, nie mające wpływu na rzeczywistość, za to psujące wizerunek uchwały o jakichś strefach wolnych od LGBT. Czekam, kiedy PiS i tzw. Polacy-katolicy wprowadzą strefy wolne od myślenia. Czyli rozszerzą swoje środowiska na większą część gmin. Ale wracając do meritum: jeszcze raz proszę: wskaż w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. 
Napisz wreszcie, proszę, w jaki sposób ieologia LGBT jest groźna, jakie zło szerzy, jak niszczy rodzinę. Bo ja widzę, choćby po wpisach w tym wątku, że faktycznie osoby LGBT są nękane (nie rzekomo), wyszydzane, atakowane. I nie czuję się w żaden sposób sterroryzowany przez te środowiska, za to mam poczucie pewnego ubezwłasnowolnienia dzięki forowaniu Kościoła Katolickiego w prawodawstwie. Jestem atakowany umieszczanymi w przestrzeni publicznej drastycznymi zdjęciami z aborcji stawianymi przez środowiska pro-life. Dotkną mni... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 sierpnia 2020 r. o 17:09
-2
A obaj coś jeszcze poza tym kopiuj wklej potraficie? Bo jak na razie widzimy, że Wasz rozwój zatrzymał się na poziomie pięciolatków....
Avatar