Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2018 r.
8:01

Teraz wycinka, później budowa. Co powstanie przy ul. Głębokiej w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 58 A A
Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa
Po zebraniu opinii miasto określi, czy budowa osiedla będzie możliwa

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw ul. Wileńskiej. Ich budowę planuje firma, która kupiła teren od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia sprzedawała ziemię pod budowę akademika, inwestor planuje tu całe osiedle

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przyszłym placu budowy trwa już wycinka setek drzew. W ich miejscu wyrosnąć ma sześć bloków mieszkalnych. Trzy z nich miałyby po osiem pięter, pozostałe po sześć. Łącznie znalazłoby się tutaj około 400 mieszkań. Na parterze jednego z budynków planowany jest także sklep o powierzchni użytkowej około 160 mkw.

– W przedstawionym przez inwestora projekcie uwzględniono pod budynkami dwa parkingi podziemne zlokalizowane na dwóch poziomach. Przewidziano także miejsca parkingowe na powierzchni terenu – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Wskazana powierzchnia kondygnacji podziemnych z parkingami to 1 ha.

Taką inwestycję planuje lubelska spółka Square Investment, która kupiła od UMCS 1,5 ha ziemi u zbiegu ul. Głębokiej i Pagi. Przetarg na sprzedaż tej ziemi został ogłoszony przez uczelnię jesienią 2015 r. Cena wywoławcza wynosiła 10,2 mln zł, a wabikiem na inwestorów była uzyskana przez UMCS decyzja dopuszczająca tu budowę dziesięciopiętrowego akademika. Uniwersytet nie narzucał jednak nabywcom sposobu zagospodarowania tej działki.

Na działkę skusiły się dwie firmy, wyższą cenę (12,6 mln zł netto) zaproponowała właśnie spółka Square Investment, więc to ona wygrała przetarg. Zaraz po transakcji ogłosiła, że chce tutaj budować trzy akademiki ze sklepem spożywczym, stołówką studencką, samoobsługową pralnią na żetony oraz siłownią, pubem, apteką i drogerią. Rozpoczęcie budowy zapowiadała na wiosnę zeszłego roku. Później poinformowała, że nieco zmieni swoje plany.

Zmiany są znaczne. Do Urzędu Miasta właśnie trafił nowy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To w nim mowa jest o sześciu blokach mających tworzyć Uniwersyteckie Osiedle Mieszkaniowe, bo właśnie tak spółka nazwała swoją inwestycję.

Decyzji jeszcze nie ma. – Trwa początkowy etap postępowania – zastrzega Mazurek-Podleśna. Zgodnie z procedurą Ratusz poprosił już o opinie sanepid, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i działającą od 1 stycznia nową organizację Wody Polskie. Po zebraniu ich opinii miasto określi, czy taka budowa będzie możliwa.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 17:34
+2
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 15:41
+2
Studenci, rynek wynajmu, migracje do miasta, młodzi wyprowadzający się od rodziców, ludzie chcący poprawić sobie warunki i zamieszkać w większym, nowszym mieszkaniu albo w innej okolicy. To jak by pytać dlaczego ludzie wciąż kupują samochody, jeżeli tyle ich już jeździ po ulicach.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 15:12
+2
Dla mnie żadna różnica czy akademiki czy osiedle z mieszkaniami. Grunt, że wytną te wstrętne samosiejki pośród których w lecie trwają niezliczone libacje i teren zostanie ucywilizowany. Ponadto zwiększą się wpływy do budżetu miasta z tytułu odprowadzanych podatków, także to będzie podwójna korzyść.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 14:25
+2
To weź kredyt, kup grunt i buduj. Zarobisz kokosy jeżeli to rzeczywiście takie marże. W czym problem? Chcesz to nawet znajdę ci grunt pod budowę. Każdy mądry na odległość do anonimowego pyskowania i do zaglądania do cudzej kieszeni ale jak ma sam podjąć ryzyko to okazuje się że z niego peezda.
Avatar
Bob / 6 lutego 2018 r. o 13:59
+2
tadeusz napisał:
Koczek napisał:
Inwestor uzyskuje WZ pozwalające budować obiekty o określonej kubaturze i parametrach. To już tylko jego sprawa czy postanowi wybudować blok mieszkalny, akademik czy np. Hotel. Warunki zabudowy określają tylko ramowo dopuszczalne funkcje.
Właściciel działki po jej zakupie ma dowolną rekę czy wybuduje na niej wieżowce na działalność komercyjną (akademiki, hotele) czy wieżowce mieszkalne ? Bu ha ha.
 Ostro bijesz pianę więc może wytłumacz czym się różnić będzie "wieżowiec mieszkalny" od wieżowca z funkcją akademika poza tym, że w akademikach będą całodobowe impezki a w mieszkaniach prywatnych ludzie będą spokojnie mieszkać a w nocy spać?
 Ostro bijesz pianę więc może wytłumacz czym się różnić będzie "wieżowiec mieszkalny" od wieżowca z funkcją akademika poza tym, że w akademikach będą całodobowe impezki a w mieszkaniach prywatnych ludzie będą spokojnie mieszkać a w nocy spać? rozwiń
Avatar
lubelak / 6 lutego 2018 r. o 13:33
+2
Niech ktoś wytłumaczy temu baranowi ze mówienie o nowotworach przy okazji każdej inwestycji budowlanej to przejaw skrajnego zidiocenia. Niech stanie przed komisem samochodowym i zniechęca ludzi do kupowania gratów emitujacych spaliny. Niech chodzi po domkach i edukuje ludzi czym nie wolno palić. Niech namawia do używania komunikacji miejskiej. Ale tam się nie da pozbijac kapitału na krytyce Żuka i gledzeniu o złych deweloperach.
Avatar
Koczek / 6 lutego 2018 r. o 13:29
+2
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by zbyt dużo czasu i srodków. Jest już na tyle silny, że jest w stanie kreować w pewnym zakresie lokalny rynek nieruchomości. Wg. moich pobieżnych wyliczeń zamiana akademika na osiedle mieszkaniowe może przynieść czysty dochód z inwestycji w wysokości ok. 30 - 35 mln. złotych Zmiana czego w co? Kolejny idiota... Inwestor uzyskuje WZ pozwalające budować obiekty o określonej kubaturze i parametrach. To już tylko jego sprawa czy postanowi wybudować blok mieszkalny, akademik czy np. Hotel. Warunki zabudowy określają tylko ramowo dopuszczalne funkcje.
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by z... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 12:48
+2
I bardzo dobrze. Budować, budować i jeszcze raz budować. LSM i Śródmieście się starzeją, coraz mniej młodych. Budownictwo to nowe miejsca pracy, później robota przy wykańczaniu mieszkań, większe obroty pobliskich sklepów, zakładu fryzjerskiego, więcej dzieci w pobliskich przedszkolach i szkołach, mniejsze korki w centrum Lublina (ludzie pracujący w centrum nie będą musieli na co dzień korzystać z samochodu by dojechać do pracy). Dzięki polityce Prezydenta Żuka Lublin znów się rozwija, przybywa mieszkańców i dzieci w szkołach. Czego trzeba chcieć więcej.
Avatar
kwr / 6 lutego 2018 r. o 12:35
+2
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by zbyt dużo czasu i srodków. Jest już na tyle silny, że jest w stanie kreować w pewnym zakresie lokalny rynek nieruchomości. Wg. moich pobieżnych wyliczeń zamiana akademika na osiedle mieszkaniowe może przynieść czysty dochód z inwestycji w wysokości ok. 30 - 35 mln. złotych
Ciekawe, że jak dotąd ten bardzo atrakcyjny teren, nie ma planu zagospodarowania, a pozwolenia na budowę dostaje się w oparciu o warunki zabudowy. Tak czy owak wg wydanych warunków zabudowy może tam powstać akademik. Obecny właściciel nie jest chyba w Lublinie znany jako duży deweloper, który jest w stanie sprawnie i szybko wybudować spore osiedle mieszkaniowe. Chyba bardziej znany jest jako firma zajmująca się obrotem nieruchomościami oraz przygotowaniem inwestycji pod potrzeby inwestorów, którym pokonanie miejscowej biurokracji zajęło by z... rozwiń
Avatar
ann / 6 lutego 2018 r. o 12:22
+2
Bardzo dobrze, że zostanie uporzątkowane to wysypisko śmieci. Obrońcy wycinanych drzew, który z was widział te chaszcze i sterty śmieci tak leżących?
Avatar
aaa / 5 marca 2018 r. o 17:06
+1
A wiesz jak śmierdzi na węglinku od domków jednorodzinnych na świcie?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 r. o 13:04
+1
Ojojoj zźli deweloperzy "bronią się" przed programem Mieszkanie+. Tylko dlaczego mieliby? Program mieszkanie plus adresowany jest wyłącznie do osób o dochodach tak niskich, że nie stać ich na wzięcie normalnego komercyjnego kredytu i nigdy nie mieli własnego lokalu mieszkalnego. Czyli i tak nie mogą być klientami deweloperów. Tekst o wysokiej jakości mieszkań budowanych w Warszawie, na przykładzie Budimeksu, rozbawił mnie do łez. Może jeszcze JW albo Robryg jako przykład tej wysokiej jakości? Wystarczy poczytać na forach co piszą mieszkańcy tych osiedli, jak się sypią te budynki, jak wszystko słychać co się dzieje u sąsiadów i jak echo odbija się na pustych jak patelnia wewnętrznych dziedzińcach przypominających więziennie spacerniaki.
Ojojoj zźli deweloperzy "bronią się" przed programem Mieszkanie+. Tylko dlaczego mieliby? Program mieszkanie plus adresowany jest wyłącznie do osób o dochodach tak niskich, że nie stać ich na wzięcie normalnego komercyjnego kredytu i nigdy nie mieli własnego lokalu mieszkalnego. Czyli i tak nie mogą być klientami deweloperów. Tekst o wysokiej jakości mieszkań budowanych w Warszawie, na przykładzie Budimeksu, rozbawił mnie do łez. Może jeszcze JW albo Robryg jako przykład tej wysokiej jakości? Wystarczy poczytać na forach co piszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 r. o 07:25
0
Deweloperzy z Lublina bronią się przed "Programem Mieszkanie Plus", gdyż po jego wprowadzeniu ceny mieszkań w Lublinie stałyby się realne. Obecnie nowe mieszkania w Lublinie są sprzedawane często ze 100% zyskiem. Mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie kupiłam po 7100zł (Budimeks) za mkw. W Lublinie moja koleżanka kupiła mieszkanie po 6300zł. Między jakością mieszkania w Warszawie a w Lublinie jest ogromna przepaść. W Warszawie mieszkania o tak słabej jakości jak są obecnie budowane w Lublinie nikt by nie kupił. Zarobki w Warszawie są zdecydowanie większe niż w Lublinie.
Deweloperzy z Lublina bronią się przed "Programem Mieszkanie Plus", gdyż po jego wprowadzeniu ceny mieszkań w Lublinie stałyby się realne. Obecnie nowe mieszkania w Lublinie są sprzedawane często ze 100% zyskiem. Mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie na Mokotowie kupiłam po 7100zł (Budimeks) za mkw. W Lublinie moja koleżanka kupiła mieszkanie po 6300zł. Między jakością mieszkania w Warszawie a w Lublinie jest ogromna przepaść. W Warszawie mieszkania o tak słabej jakości jak są obecnie budowane w Lublinie nikt by nie ku... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 r. o 00:20
+1
Coraz mniej zieleni w mieście, to przykre!
Avatar
JakiJak / 6 lutego 2018 r. o 22:41
0
undefined napisał:
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
 Kolejny praktykant gwałcenia wszelki zasad i norm zachowań tak w sieci jak i życiu realnym? Trywializować możesz swój związek - zakładając, że pozwoli ci na to kobieta lub mężczyzna, która lub który musiał być ślepy i głuchy akceptując w swoim towarzystwie takiego ignoranta jak ty. Twój problem polega na tym, że by wyciągnąć właściwe wnioski wobec twojej osoby nie ma jakiejkolwiek potrzeby pytać o opinię WHO. 
 Kolejny praktykant gwałcenia wszelki zasad i norm zachowań tak w sieci jak i życiu realnym? Trywializować możesz swój związek - zakładając, że pozwoli ci na to kobieta lub mężczyzna, która lub który musiał być ślepy i głuchy akceptując w swoim towarzystwie takiego ignoranta jak ty. Twój problem polega na tym, że by wyciągnąć właściwe wnioski wobec twojej osoby nie ma jakiejkolwiek potrzeby pytać o opinię WHO.  rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 6 lutego 2018 r. o 22:36
+1
undefined napisał:
pisowski troll Filipowicz znowu ujada?
 Mało, że okazujesz kompletny brak szacunku do netykiety, czyli sieciowych zasad, to ma dodatek zachowujsz się gorzej niż byli funkcjonariusze UB i SB, którzy zwracając się ad personam podawali co najmniej swoje stopnie lub numery ewidencyjne. Jak świat światem lepsze ujadanie niż miałczenie - mam na myśli oczywiście nie zwierzęta, któe są ludzkimi przyjaciółmi, a ludzi, którzy potrafią zachowywać się gorzej niż zwierzęta.
 Mało, że okazujesz kompletny brak szacunku do netykiety, czyli sieciowych zasad, to ma dodatek zachowujsz się gorzej niż byli funkcjonariusze UB i SB, którzy zwracając się ad personam podawali co najmniej swoje stopnie lub numery ewidencyjne. Jak świat światem lepsze ujadanie niż miałczenie - mam na myśli oczywiście nie zwierzęta, któe są ludzkimi przyjaciółmi, a ludzi, którzy potrafią zachowywać się gorzej niż zwierzęta. rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 17:34
+2
A jak... Jak zwykle. Niech ktoś go wyśle do WHO z pytaniem czy bardziej zanieczyszcza powietrze blok mieszkalny, czy pięć domków opalanych płytą paździerzową z formaldehydem.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 r. o 17:06
+1
pisowski troll Filipowicz znowu ujada?
Avatar
BaCa / 6 lutego 2018 r. o 16:40
+1
ziggy napisał:
lubelak napisał:
Niech ktoś wytłumaczy temu baranowi ze mówienie o nowotworach przy okazji każdej inwestycji budowlanej to przejaw skrajnego zidiocenia. Niech stanie przed komisem samochodowym i zniechęca ludzi do kupowania gratów emitujacych spaliny. Niech chodzi po domkach i edukuje ludzi czym nie wolno palić. Niech namawia do używania komunikacji miejskiej. Ale tam się nie da pozbijac kapitału na krytyce Żuka i gledzeniu o złych deweloperach.
+1
 Ty nie tłumacz temu "baranowi", a Światowej Organizacji Zdrowia, że zabudowa chroni lepiej od zanieczyszczenia powietrza niż tereny zielone. Co do całej reszty, to nie "barany" biorą za to pieniądze, a takie "wilki" jak ty.
 Ty nie tłumacz temu "baranowi", a Światowej Organizacji Zdrowia, że zabudowa chroni lepiej od zanieczyszczenia powietrza niż tereny zielone. Co do całej reszty, to nie "barany" biorą za to pieniądze, a takie "wilki" jak ty. rozwiń
Avatar
o / 6 lutego 2018 r. o 16:12
+1
undefined napisał:
Wytłumaczcie mi jak to jest liczba mieszkańców w Lublinie niby spada, studentów też coraz mniej, a mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki.
W każdym, nawet (czy może szczególnie) najbiedniejszym regionie, znajdzie się grupka cierpiąca na nadmiar pieniądzorów. Banki teraz słabo płacą za trzymanie keszu na lokacie, no to towarzystwo rzuciło się na mieszkania pod wynajem, na czym można wyciągnąć przy dobrych wiatrach 4-5% zwrotu. Kiedy to wskutek nadpodaży dorówna w dół do oprocentowania lokat, kupowanie dobiegnie końca, po czym cenki zanurkują ostro w dół.
W każdym, nawet (czy może szczególnie) najbiedniejszym regionie, znajdzie się grupka cierpiąca na nadmiar pieniądzorów. Banki teraz słabo płacą za trzymanie keszu na lokacie, no to towarzystwo rzuciło się na mieszkania pod wynajem, na czym można wyciągnąć przy dobrych wiatrach 4-5% zwrotu. Kiedy to wskutek nadpodaży dorówna w dół do oprocentowania lokat, kupowanie dobiegnie końca, po czym cenki zanurkują ostro w dół. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak trenują zawodnicy programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie?

Jak trenują zawodnicy programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie?

Minęły ponad dwa tygodnie od kiedy ogłoszono epidemię koronawirusa w Polsce. Jak w tym trudnym okresie trenują i spędzają czas zawodnicy należący do programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie?

W Lubartowie dwóch mężczyzn piło na ławce. Każdy ma teraz do zapłacenia po 5500 zł

W Lubartowie dwóch mężczyzn piło na ławce. Każdy ma teraz do zapłacenia po 5500 zł

Trzy decyzje administracyjne wydał sanepid na wniosek lubartowskiej policji za rażące łamanie przepisów dotyczących koronawirusa.

Opole Lubelskie: Beztroskie spacery ulicami miasta teraz drogo kosztują

Opole Lubelskie: Beztroskie spacery ulicami miasta teraz drogo kosztują

Aż siedem przypadków lekceważenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas epidemii odnotowali wczoraj opolscy policjanci.

Męskie kurtki przejściowe – aktualne trendy

Męskie kurtki przejściowe – aktualne trendy

Wiosna w pełni, lecz wciąż zdarzają się dni, gdy jest chłodniej. Brak ustabilizowanych temperatur to zwykle powód, który skłania większość z Panów do zakupu przynajmniej jednej wersji kurtki przejściowej. Jednak możliwości rynku są bardzo bogate. Jakie są główne rodzaje kurtek męskich, jakie możemy znaleźć w sklepach tej wiosny?

Pozycjonowanie stron - co to jest i jakie daje efekty?

Pozycjonowanie stron - co to jest i jakie daje efekty?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych to działania zwiększające widoczność strony w wynikach wyszukiwania. W chwili obecnej pozycjonowanie jest niezbędne, jeśli strona ma być widoczna w sieci i możliwa do odnalezienia. Pozycjonowanie wykonywane jest często z działaniami SEO.

Biała Podlaska: Handel na miejskim targowisku odblokowany. Ale tylko niektóre produkty

Biała Podlaska: Handel na miejskim targowisku odblokowany. Ale tylko niektóre produkty

Targowisko przy Al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej wznowi działalność, ale tylko dla sprzedających produkty rolno-spożywcze. Apelowali o to m.in. radni Zjednoczonej Prawicy.

Puławy: Ratusz chce kupić 40 tysięcy maseczek. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach na listy

Puławy: Ratusz chce kupić 40 tysięcy maseczek. Mieszkańcy znajdą je w skrzynkach na listy

Nawet 200 tysięcy złotych może kosztować dostawa 40 tysięcy maseczek ochronnych, których zamówienie na potrzeby mieszkańców miasta Puławy, zapowiedział prezydent Paweł Maj. Ich pierwsza partia powinna zostać dostarczona w przyszłym tygodniu. Maski mają być wielokrotnego użytku.

Dęblin kupił 5 tysięcy maseczek dla swoich mieszkańców. Rozdają je na miejskim targowisku

Dęblin kupił 5 tysięcy maseczek dla swoich mieszkańców. Rozdają je na miejskim targowisku

Pierwsza partia maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dotarła już do Urzędu Miasta w Dęblinie. Udostępniono je pracownikom medycznym, strażakom oraz osobom pracującym w Ośrodku Pomocy Społecznej. Kolejne od dzisiaj rozdawane są na miejskim targowisku. Od poniedziałku będzie można je dostać w Ratuszu.

Bilet miesięczny za złotówkę. Gest kolejarzy dla medyków

Bilet miesięczny za złotówkę. Gest kolejarzy dla medyków

Nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki, położne, diagności laboratoryjni, farmaceuci, kierowcy pogotowia ratunkowego, a nawet osoby sprzątające w placówkach służby zdrowia będą mieć prawo do zakupu kolejowego biletu miesięcznego za symboliczną złotówkę. Taką ofertę wprowadza dla nich od jutra spółka Polregio obsługująca połączenia lokalne.

Odszkodowania co musisz wiedzieć

Odszkodowania co musisz wiedzieć

Osoba, która doznała szkody, może ubiegać się o odszkodowanie. Sposoby postępowania w takich przypadkach regulują odpowiednie przepisy prawne. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest odszkodowanie, kiedy możesz się o nie ubiegać i kto jest zobowiązany do jego wypłaty. Wyjaśnimy też, jakie są główne rodzaje i przykłady odszkodowań, w jaki sposób określa się ich wysokość oraz w których przypadkach o ich wypłacie powinien decydować sąd.

Holowanie samochodu – jak sobie poradzić? Doradza firma z Krakowa

Holowanie samochodu – jak sobie poradzić? Doradza firma z Krakowa

Możemy zrobić wszystko, żeby zapobiec awarii naszego auta na drodze, nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji. Każdy kierowca powinien być przygotowany do holowania pojazdu. Nawet jeżeli to nie nasz samochód się zepsuje, zawsze możemy zostać poproszeni o pomoc w holowaniu innego auta. Z tego względu zanim wyjedziemy na drogę, dowiedzmy się jak najwięcej o holowaniu.

Amatorska Liga Szachowa zaprasza na kolejne turnieju ONLINE

Amatorska Liga Szachowa zaprasza na kolejne turnieju ONLINE

To możliwość spędzenia mile czasu w tym trudnym okresie

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły dwie pacjentki

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły dwie pacjentki

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek przed południem, że liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 3 149 po tym, jak potwierdzono 203 kolejne przypadki zakażenia. Potwierdzono też śmierć dwóch pacjentek.

Najwięcej chorych przybywa w Lublinie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

Najwięcej chorych przybywa w Lublinie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

Mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Puławy: Radny namawia do pozostania w domach, wywiesił transparent

Puławy: Radny namawia do pozostania w domach, wywiesił transparent

Andrzej Mitruczuk, radny powiatu puławskiego umieścił na swoim balkonie transparent z napisem "#zostań w domu". Jego celem jest promowanie odpowiedzialnego zachowania w trakcie epidemii. Do włączenia się w akcję samorządowiec przekonuje również innych mieszkańców regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.