Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2015 r.
10:08

Test Trzecioklasisty 2015 OBUT. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Autor: Zdjęcie autora dw
0 15 A A
Test Trzecioklasisty trwa 45 minut
Test Trzecioklasisty trwa 45 minut

Test Trzecioklasisty 2015 OBUT piszą we wtorek uczniowie. Badanie składa się z dwóch części: j. polskiego i matematyki. Gdzie będą pytania i odpowiedzi?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

OBUT to Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasisty, które co roku odbywa się w szkołach. Jednak nie we wszystkich. Szkoły nie muszą brać w nim udziału. Do OBUT zgłosiło się ponad 6 tys. szkół.

Co czeka uczniów? Trzecioklasiści będa musieli m.in. wykazać się umiejętnościami dodawani i dzielenia do 100. Czas na wypełnienie zadań będą mieli 45 minut.

Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że wyniku testu nie będą decydować o tym, czy zdał on do następnej klasy. Ma to być forma klasówki, dającej odpowiedź rodzicom i nauczycielom, jaką dziecko ma wiedzę i czy wie, jak ją wykorzystywać. Dlatego organizatorzy zaznaczają, by nie nazywać testu OBUT "egzaminem".

O tym co było, wyniki, arkusze z pytaniami i odpowiedzi z testu 2015 dostępne będą na stronie internetowej www.obut.edu.pl

Sonda: Czy test trzecioklasisty powinien być obowiązkowy dla szkół?

Liczba głosów: 652
82.21%
Nie
15.18%
Tak
2.61%
Wszystko mi jedno

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 19:04
0
Ja z trzecioteścika dostałem szóche już nie długo do 4 klasy
Avatar
mąż / 12 czerwca 2015 o 02:34
0

Polak zawsze marzy, aby monitorować i naprawiać innych, zamiast zacząć od siebie. Dla kogo są dzisiaj autorytetem polscy naukowcy? Zwłaszcza ci od nauk humanistycznych...

Avatar
basia / 12 czerwca 2015 o 02:26
0

Generalnie , chodzi o kasę. Firmuje to IBE, Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności itp. - wiadomo, kasa z Unii. Trzeba udowodnić za pomocą głupich testów, że dzieciaki polskie są niedouczone, tworzyć kolejne programy naprawcze i zarabiać ciężką kasę. Koło się kręci, koryto zawsze pełne. Ciekawe, czy np. w Finlandii tworzy się takie narzędzia badawcze i gnębi małych uczniów i ich nauczycieli. Powinna Kopacz zainteresować się towarzystwem mającym wpływy i układy w MEN. Ludzie, nie wierzcie pseudonaukowcom, chcącym dorobić na boku. Wasze dzieci są mądre. Wzywa się sześciolatki do szkoły, a potem bada testem o wpływie antybiotyków na ludzkość! To jawny szwindel! Kolejna PO - pieprzona afera.

Generalnie , chodzi o kasę. Firmuje to IBE, Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności itp. - wiadomo, kasa z Unii. Trzeba udowodnić za pomocą głupich testów, że dzieciaki polskie są niedouczone, tworzyć kolejne programy naprawcze i zarabiać ciężką kasę. Koło się kręci, koryto zawsze pełne. Ciekawe, czy np. w Finlandii tworzy się takie narzędzia badawcze i gnębi małych uczniów i ich nauczycieli. Powinna Kopacz zainteresować się towarzystwem mającym wpływy i układy w MEN. Ludzie, nie wierzcie pseudonaukowcom, chcącym dorobić na boku. Wa... rozwiń

Avatar
Aaa / 25 maja 2015 o 19:33
0

Po zapoznaniu się z testami, jako wychowawca klasy III,  przeżyłam wielki stres, rozczarowanie oraz bunt przeciwko twórcom "wielkiego sprawdzianu". Testy nijak się mają w odniesieniu do podstawy programowej, do założonego programu oraz do realizacji zadań z ćwiczeń przygotowanych przez wydawnictwa. Układający nie mają zielonego pojęcia o nauczaniu w klasach młodszych. Zadania na sprawdzianie z matematyki żywcem są przeniesione z "Kangura" czyli konkursu matematycznego dla dzieci najzdolniejszych. Natomiast test z edukacji polonistycznej powinni pisać przynajmniej piątoklasiści, a nie dzieci 9-letnie. Oczekujemy zmian w oświacie i w kierownictwie obutem.

Popieram ja i moje koleżanki , wychowawczynie klas III. Zadania typowo kangurowe!

Popieram ja i moje koleżanki , wychowawczynie klas III. Zadania typowo kangurowe!

rozwiń
Avatar
956 / 20 maja 2015 o 00:42
0
Testy
Avatar
Ola / 19 maja 2015 o 23:05
0

a moje dziecko napisało testy dobrze. Dzisiaj była wywiadówka, na której można było zajzeć do testów. Dziecko po testach stwierdziło, że były banalne ale nie dla mnie, Zdolniejsze od mamy ha ha.

Ala, bredzisz. Nawet jeśli nauczyciel zdążył sprawdzić testy (według klucza), to wyniki otrzyma nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Pomyślałabym, że jesteś jednym z twórców tego testu, gdyby nie "byk" w wyrazie "zajrzeć". Chociaż? Taką mamy obecnie "śmietankę" w górnych szeregach naszej OŚWIATY!

Ala, bredzisz. Nawet jeśli nauczyciel zdążył sprawdzić testy (według klucza), to wyniki otrzyma nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Pomyślałabym, że jesteś jednym z twórców tego testu, gdyby nie "byk" w wyrazie "zajrzeć". Chociaż? Taką mamy obecnie "śmietankę" w górnych szeregach naszej OŚWIATY!

rozwiń
Avatar
waldemarus / 19 maja 2015 o 21:47
0

Witam w pełni się zgadzam z wcześniejszymi wypowiedziami.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 21:01
0
CZY WSPANIAŁA INSTYTUCJA "OBUT" ALBO INNY SANDAŁ MOGŁABY W SWEJ ŁASKAWOŚCI ZAMIEŚCIĆ PLIK Z TESTAMI A NIE JAKIEŚ G...NIANE ZDJĘCIA Z URYWKAMI STRON?
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 20:42
0
Test masakra!!! Dla przeciętnego ucznia klasy 3 praktycznie nie do wykonania. To przykre, że i w takim wypadku nie ma się na względzie dobra dziecka. KTO UKŁADA TE BZDURY??? Czy oby na pewno TE OSOBY znają program i pracę z dzieckiem klasy 3??? Dlaczego nie ma zwykłych zadań, które uczeń mógłby rozwiązać i mieć satysfakcję, że nauczył się dużo na pierwszym etapie nauki??? Może skończmy już z tym bezsensem!!!
Avatar
Ala / 19 maja 2015 o 20:34
0

porażka totalna,jako mama 10 latki jestem zawiedziona tymi testami kto je układa? i po co to komu,moje dziecko przeszło taki stres przed testami

a moje dziecko napisało testy dobrze. Dzisiaj była wywiadówka, na której można było zajzeć do testów. Dziecko po testach stwierdziło, że były banalne ale nie dla mnie, Zdolniejsze od mamy ha ha.

Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 19:04
0
Ja z trzecioteścika dostałem szóche już nie długo do 4 klasy
Avatar
mąż / 12 czerwca 2015 o 02:34
0

Polak zawsze marzy, aby monitorować i naprawiać innych, zamiast zacząć od siebie. Dla kogo są dzisiaj autorytetem polscy naukowcy? Zwłaszcza ci od nauk humanistycznych...

Avatar
basia / 12 czerwca 2015 o 02:26
0

Generalnie , chodzi o kasę. Firmuje to IBE, Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności itp. - wiadomo, kasa z Unii. Trzeba udowodnić za pomocą głupich testów, że dzieciaki polskie są niedouczone, tworzyć kolejne programy naprawcze i zarabiać ciężką kasę. Koło się kręci, koryto zawsze pełne. Ciekawe, czy np. w Finlandii tworzy się takie narzędzia badawcze i gnębi małych uczniów i ich nauczycieli. Powinna Kopacz zainteresować się towarzystwem mającym wpływy i układy w MEN. Ludzie, nie wierzcie pseudonaukowcom, chcącym dorobić na boku. Wasze dzieci są mądre. Wzywa się sześciolatki do szkoły, a potem bada testem o wpływie antybiotyków na ludzkość! To jawny szwindel! Kolejna PO - pieprzona afera.

Generalnie , chodzi o kasę. Firmuje to IBE, Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności itp. - wiadomo, kasa z Unii. Trzeba udowodnić za pomocą głupich testów, że dzieciaki polskie są niedouczone, tworzyć kolejne programy naprawcze i zarabiać ciężką kasę. Koło się kręci, koryto zawsze pełne. Ciekawe, czy np. w Finlandii tworzy się takie narzędzia badawcze i gnębi małych uczniów i ich nauczycieli. Powinna Kopacz zainteresować się towarzystwem mającym wpływy i układy w MEN. Ludzie, nie wierzcie pseudonaukowcom, chcącym dorobić na boku. Wa... rozwiń

Avatar
Aaa / 25 maja 2015 o 19:33
0

Po zapoznaniu się z testami, jako wychowawca klasy III,  przeżyłam wielki stres, rozczarowanie oraz bunt przeciwko twórcom "wielkiego sprawdzianu". Testy nijak się mają w odniesieniu do podstawy programowej, do założonego programu oraz do realizacji zadań z ćwiczeń przygotowanych przez wydawnictwa. Układający nie mają zielonego pojęcia o nauczaniu w klasach młodszych. Zadania na sprawdzianie z matematyki żywcem są przeniesione z "Kangura" czyli konkursu matematycznego dla dzieci najzdolniejszych. Natomiast test z edukacji polonistycznej powinni pisać przynajmniej piątoklasiści, a nie dzieci 9-letnie. Oczekujemy zmian w oświacie i w kierownictwie obutem.

Popieram ja i moje koleżanki , wychowawczynie klas III. Zadania typowo kangurowe!

Popieram ja i moje koleżanki , wychowawczynie klas III. Zadania typowo kangurowe!

rozwiń
Avatar
956 / 20 maja 2015 o 00:42
0
Testy
Avatar
Ola / 19 maja 2015 o 23:05
0

a moje dziecko napisało testy dobrze. Dzisiaj była wywiadówka, na której można było zajzeć do testów. Dziecko po testach stwierdziło, że były banalne ale nie dla mnie, Zdolniejsze od mamy ha ha.

Ala, bredzisz. Nawet jeśli nauczyciel zdążył sprawdzić testy (według klucza), to wyniki otrzyma nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Pomyślałabym, że jesteś jednym z twórców tego testu, gdyby nie "byk" w wyrazie "zajrzeć". Chociaż? Taką mamy obecnie "śmietankę" w górnych szeregach naszej OŚWIATY!

Ala, bredzisz. Nawet jeśli nauczyciel zdążył sprawdzić testy (według klucza), to wyniki otrzyma nie wcześniej niż za 2 tygodnie. Pomyślałabym, że jesteś jednym z twórców tego testu, gdyby nie "byk" w wyrazie "zajrzeć". Chociaż? Taką mamy obecnie "śmietankę" w górnych szeregach naszej OŚWIATY!

rozwiń
Avatar
waldemarus / 19 maja 2015 o 21:47
0

Witam w pełni się zgadzam z wcześniejszymi wypowiedziami.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 21:01
0
CZY WSPANIAŁA INSTYTUCJA "OBUT" ALBO INNY SANDAŁ MOGŁABY W SWEJ ŁASKAWOŚCI ZAMIEŚCIĆ PLIK Z TESTAMI A NIE JAKIEŚ G...NIANE ZDJĘCIA Z URYWKAMI STRON?
Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 20:42
0
Test masakra!!! Dla przeciętnego ucznia klasy 3 praktycznie nie do wykonania. To przykre, że i w takim wypadku nie ma się na względzie dobra dziecka. KTO UKŁADA TE BZDURY??? Czy oby na pewno TE OSOBY znają program i pracę z dzieckiem klasy 3??? Dlaczego nie ma zwykłych zadań, które uczeń mógłby rozwiązać i mieć satysfakcję, że nauczył się dużo na pierwszym etapie nauki??? Może skończmy już z tym bezsensem!!!
Avatar
Ala / 19 maja 2015 o 20:34
0

porażka totalna,jako mama 10 latki jestem zawiedziona tymi testami kto je układa? i po co to komu,moje dziecko przeszło taki stres przed testami

a moje dziecko napisało testy dobrze. Dzisiaj była wywiadówka, na której można było zajzeć do testów. Dziecko po testach stwierdziło, że były banalne ale nie dla mnie, Zdolniejsze od mamy ha ha.

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 7

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 116 49

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 55 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!