Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2021 r.
19:29

To już nie są żarty. Komisja Europejska ostrzega lubelskiego marszałka

203 39 A A
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji (fot. Piotr Wójcik/UMWL)

O „równości płci i braku dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+” przypomina władzom urzędniczka Komisji Europejskiej. Tak rozpoczęły się konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o duże pieniądze, niemal 2,3 miliarda euro, bo tyle ma trafić do naszego regionu w ciągu siedmiu lat. Projekt podziału tych pieniędzy został zatwierdzony przez zarząd województwa już na początku lipca. I to nasze województwo jako pierwsze w Polsce zaczęło konsultacje w tej sprawie.

A zaczęło się od zgrzytu. Chodzi o wystąpienie Cinzi Masiny z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej. Masina przypomniała, że Bruksela rozmawia z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie unijnych miliardów dla naszego regionu.

– Obawiamy się jednocześnie, że na Lubelszczyźnie nie zostaną spełnione wszystkie cele wymienione w programie – podkreśliła urzędniczka Komisji Europejskiej. Zaznaczyła, że KE musi się zapoznać z tym, jak nasz region wyda unijne środki, ale zwróci też szczególną uwagę na prawa człowieka. I w delikatny sposób zasugerowała, że są tu pewne obawy.

– W tym kontekście martwią niektóre postanowienia władz lokalnych, w tym województwa lubelskiego – stwierdziła Masina. – Brak dyskryminacji i równość to nasze priorytety, związane z podstawowymi prawami człowieka. To prowadzi do lepszego społeczeństwa i lepszego życia obywateli. W Polsce widać dyskryminację wobec niektórych grup społecznych.

Wystąpienie Cinzi Masiny

Nietrudno było się domyślić, że jest to nawiązanie do przyjętego przez sejmik województwa w kwietniu 2019 r. sprzeciwu „wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT”.

– Zabrzmiało to jak sugestia z prośbą o uchylenie tej uchwały – komentuje wojewódzka radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Lisowska. – Nie byłoby to niepokojące, gdyby nie ostatnie wypowiedzi Marii Galewskiej, przedstawicielki Komisji Europejskiej w Polsce. Powiedziała ona wprost, że pięć województw, w tym lubelskie, jest zagrożonych obcięciem albo wstrzymaniem wypłaty środków unijnych, dopóki te uchwały będą utrzymane w mocy prawnej.

Takich obaw nie ma jednak marszałek Jarosław Stawiarski. – Słowa pani Masiny nijak mają się do prawdy, która jednoznacznie mówi, że lubelskie jest województwem, którego mieszkańcy są tolerancyjni wobec wszystkich – mówi marszałek. – Polska zawsze była ostoją tolerancji. To są bardzo niesprawiedliwe uwagi pod adresem województwa lubelskiego i zupełnie tego nie rozumiem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 20:21
+36
Jednym słowem: jeśli będziemy nazywać zboczeńców zboczeńcami a dewiantów dewiantami to nie dadzą nam naszych pieniędzy?
"Naszych pieniędzy"? Ty z PiSu jesteś i wszystko ci się należy, że przypomnę sławetne słowa Szydłowej?
Avatar
Kroll / 29 lipca 2021 r. o 20:37
+30
Marszałku. Tytuł masz zacny. Buzdyganu nie posiadasz a sprawa kręci się wokół rzyci. Ale tym razem twojej. Wiem że to twoja pomyłka - na rubieżach wschodnich można przesiąknąć ruskim ładem ale podobno jesteśmy na własne życzenie w Europie. Chociaż po wpisach na forum bardziej czuję tu Azję. I wytłumaczcie mi drodzy tolerancyjni forumowicze z prawicy socjalistycznej - żal wam nie waszych pieniędzy? Dziwne. Prawdziwy nacjonalista pracuje a nie wiecznie wyciąga łapę po nie swoją kasę. To się nazywa żebractwo. I jest to jaskrawy przykład braku konsekwencji. Żenujące.
Marszałku. Tytuł masz zacny. Buzdyganu nie posiadasz a sprawa kręci się wokół rzyci. Ale tym razem twojej. Wiem że to twoja pomyłka - na rubieżach wschodnich można przesiąknąć ruskim ładem ale podobno jesteśmy na własne życzenie w Europie. Chociaż po wpisach na forum bardziej czuję tu Azję. I wytłumaczcie mi drodzy tolerancyjni forumowicze z prawicy socjalistycznej - żal wam nie waszych pieniędzy? Dziwne. Prawdziwy nacjonalista pracuje a nie wiecznie wyciąga łapę po nie swoją kasę. To się nazywa żebractwo. I jest to jaskrawy przykład braku ... rozwiń
Avatar
Kroll / 29 lipca 2021 r. o 20:56
+28
Ciekawe pojęcie w ustach polexitowca dotyczące funduszy: Nasze pieniądze :-). No chyba jeszcze nie. A co do kołchozu obawiam się że wasze doznania są bardziej empiryczne w tej kwestii. Ubaw po pachy. Zero sensu, rozumu i zrozumienia tematu. Ta europejska piaskownica za duża na wasze wąziutkie horyzonty. chociaż jeden z was to pojął: Tadeusz Rycyk.
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:15
+22
A czyich pieniędzy? Czy UE ma swoje pieniądze czy te które wszystkie kraje członkowskie wpłacają do Unii? Jak rząd RP rozdziela pieniądze z budżetu to słyszymy że to nie są jego pieniądze. To chyba taki sam mechanizm nieprawdaż?
Naszych, czyli europejskich, a nie naszych polskich, co zdawałeś się sugerować. Polska, póki co, nie jest płatnikiem netto do budżetu europejskiego, więc to są także cudze pieniądze. A więc ci, którzy na nas płacą, mają prawo wymagać. Zrozumiałeś wreszcie?
Avatar
_XD_ / 29 lipca 2021 r. o 23:39
+19
niejaka komisarz ludowa Neelie Kroes kazała zamknąć polskie stocznie - poszła w piz... a stoczni nie ma
 No jak to? To Rydzyk ich nie uratował pieniędzmi z cegiełek? Szok i niedowierzanie. XD
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 20:20
+19
Następna biurokradka z eurokołchozu oderwana od rzeczywistości. W czym ta dyskryminacja się ma objawiać? Co nie mogą zdobywać wykształcenia,karier zawodowych robić, chodzićdo kin,teatrów, sklepów?
Nie mogą zawsierać związków partnerskich, nie mogą ustawowo po sobie dziedziczyć, nie mają ustawowego dostępu do informacjhi o zdrowiu partnera itp. Zanim zaczniesz się błaźnić kolejnymi wpisami - dowiedz się czegoś na temat, który próbujesz komentować.
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:14
+18
Następna biurokradka z eurokołchozu oderwana od rzeczywistości. W czym ta dyskryminacja się ma objawiać? Co nie mogą zdobywać wykształcenia,karier zawodowych robić, chodzićdo kin,teatrów, sklepów?
Nie mogą zawsierać związków partnerskich, nie mogą ustawowo po sobie dziedziczyć, nie mają ustawowego dostępu do informacjhi o zdrowiu partnera itp. Zanim zaczniesz się błaźnić kolejnymi wpisami - dowiedz się czegoś na temat, który próbujesz komentować.
Mogą z sobą mieszkać nikt im nie zebrania, dziedziczyć też mogą wystarczy napisać testament i u notariusza odpowiednie dokumenty i mogą się dowiedzieć o zdrowiu partnera ,partnerki. Tak że się już nie błaźnij dalszymi wpisami.
Matołku - zrozum najpier, co to znaczy ustawowo, a potem się wypowiadaj. Chodzi o t, że my, heterycy, nie musimy czynić żadnych zabiegów, by mieć te prawa. Oni - muszą. I kto się tu błaźni???
Matołku - zrozum najpier, co to znaczy ustawowo, a potem się wypowiadaj. Chodzi o t, że my, heterycy, nie musimy czynić żadnych zabiegów, by mieć te prawa. Oni - muszą. I kto się tu błaźni??? rozwiń
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:48
+13
niejaka komisarz ludowa Neelie Kroes kazała zamknąć polskie stocznie - poszła w piz... a stoczni nie ma
Stocznie, jak i cała masa innych zakładów, były nierentowne, źel zarządzane, a masa związkowców liczyła, że będą brać kasę za nicnierobienie. Ale zawsze to lepiej szukać wroga zewnętrznego, zamiast przyznać się do błędów i w dodatku wziąć się do roboty. Typowe wśród PiSowskiego elektoratu.
Avatar
Max... / 30 lipca 2021 r. o 12:07
+12
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne fundusze pomocowe! Chociażby Norwegia oraz Szwajcaria na bieżąco otrzymują raporty o takich haniebnych uchwałach!
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne f... rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 lipca 2021 r. o 23:44
+12
Ciekawe, czy Stawiarski junior już zdobył namiary na adresy obu pań, żeby na nie poszczuć w internetach?
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 22:36
+3
To są żarty. Niech mi pokażą chociaż jeden przykład nietolerancji władz naszego województwa wobec zboczeń. Nie ma takiego przykładu. Cały wywód tej neomarksistówki z UE jest oparty na donosach lewactwa opartych na fakenewsach. Zero prawdy.
 Wobec zboczeń? Faktycznie może być trudno. Pedofilia wśród osób świeckich wygląda na to, że jest dość rzadka, natomiast tą wśród kleru jest najwyraźniej jak najbardziej tolerowana. XD
Avatar
hist / 30 lipca 2021 r. o 17:59
+2
To są żarty. Niech mi pokażą chociaż jeden przykład nietolerancji władz naszego województwa wobec zboczeń. Nie ma takiego przykładu. Cały wywód tej neomarksistówki z UE jest oparty na donosach lewactwa opartych na fakenewsach. Zero prawdy.
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 16:41
+1
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz?  Adam_z_Lublina  napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm.
 A Watykan dalej stoi... XD
 A Watykan dalej stoi... XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 14:17
+2
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz?  Adam_z_Lublina  napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
  ... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm.
  ... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 13:36
-5
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... 
 No, no. Bo dzieci za Wojtyły były gwałcone po cichu na plebaniach i w domach dziecka prowadzonych przez kościół.
 No, no. Bo dzieci za Wojtyły były gwałcone po cichu na plebaniach i w domach dziecka prowadzonych przez kościół. rozwiń
Avatar
Max... / 30 lipca 2021 r. o 12:07
+12
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne fundusze pomocowe! Chociażby Norwegia oraz Szwajcaria na bieżąco otrzymują raporty o takich haniebnych uchwałach!
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne f... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:06
+7
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
  Pokaż, proPiSowski ściekmistrzuniu, choć jedno przedszkole, w którym szkoli się dzieci z onanizmu. To, że się o czymś informuje (w szkołach, jeśli już), to nie znaczy, że się z tego czegoś szkoli. Ale wy, PiSiaki, robicie wszystko, żeby naród był tępy, niewykształcony, bo takim łatwiej sterować, łatwiej w nim wzbudzać lęki, łatwiej mu wskazać wroga, de facto wyimaginowanego, ale wróg ten musi być, żeby zwalić na niego wszelkie winy za wasze, PiSowskie, nieudolności. Wy nie potraficie budować wspólnoty, zawsze musicie być wy i muszą być jacyś demoniczni oni. Wy musicie wszystko niszczyć, wszystko przeinaczać, olewać prawo i dzielić, dzielić, dzielić...
  Pokaż, proPiSowski ściekmistrzuniu, choć jedno przedszkole, w którym szkoli się dzieci z onanizmu. To, że się o czymś informuje (w szkołach, jeśli już), to nie znaczy, że się z tego czegoś szkoli. Ale wy, PiSiaki, robicie wszystko, żeby naród był tępy, niewykształcony, bo takim łatwiej sterować, łatwiej w nim wzbudzać lęki, łatwiej mu wskazać wroga, de facto wyimaginowanego, ale wróg ten musi być, żeby zwalić na niego wszelkie winy za wasze, PiSowskie, nieudolności. Wy nie potraficie budować wspólnoty, zawsze musicie być wy... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:04
-1
A czyich pieniędzy? Czy UE ma swoje pieniądze czy te które wszystkie kraje członkowskie wpłacają do Unii? Jak rząd RP rozdziela pieniądze z budżetu to słyszymy że to nie są jego pieniądze. To chyba taki sam mechanizm nieprawdaż?
Naszych, czyli europejskich, a nie naszych polskich, co zdawałeś się sugerować. Polska, póki co, nie jest płatnikiem netto do budżetu europejskiego, więc to są także cudze pieniądze. A więc ci, którzy na nas płacą, mają prawo wymagać. Zrozumiałeś wreszcie?
Czyli w praktyce znaczy narzucać swoją ideologię w zamian za kasę... Hmm pytanie czy warto ? Czy warto nawet za te parę milionów srebrników poddać swoje poglądy i dać sobie narzucać pewien ideologiczny dyktat w imię zasady że skoro "na nas płacą" to mamy być posluszni jak baranki... A każdy kto się ocknie i krzyknie np. "zaraz, zaraz, tak nie może być" zostanie natychmiast wyśmiany, oskarżony o ciemniactwo, bycie matołkiem, niedoukiem, od razu przypisuje mu się, że chce PolExit-u itd itd. Wyglada na to, że dochodzi do kolejnego rozbióru Polski tylko tym razem nie terytorialnego lecz ideologicznego oraz nie militarnegi lecz finansowego.
A jakie ty masz poglądy? Bo z tego, co wklepałeś, wynika, że jesteś homofobem i to bez podstaw. Z czego niby masz rezygnować? Co ci ubędzie, gdy dopuścimy osoby LGBT do paru praw ustawowych? Kompletnie nie rozumiesz, o co chodzi w temacie, a - co gorsza - zrozumieć nie chcesz. Typowo polaczkowe "nie, bo nie". "Dziadek się nie zgadzoł, łojciec się nia zgadzoł, to i jo nie bede się zgadzoł". Naprawdę nic ci nie ubędzie, jeśli pozwolimy osobom LGBT zawierać związki partnerskie, damy im ustawowe prawo do dziedziczenia, czy informacji o stanie zdrowia partnera. W czym masz problem?
A jakie ty masz poglądy? Bo z tego, co wklepałeś, wynika, że jesteś homofobem i to bez podstaw. Z czego niby masz rezygnować? Co ci ubędzie, gdy dopuścimy osoby LGBT do paru praw ustawowych? Kompletnie nie rozumiesz, o co chodzi w temacie, a - co gorsza - zrozumieć nie chcesz. Typowo polaczkowe "nie, bo nie". "Dziadek się nie zgadzoł, łojciec się nia zgadzoł, to i jo nie bede się zgadzoł". Naprawdę nic ci nie ubędzie, jeśli pozwolimy osobom LGBT zawierać związki partnerskie, damy im ustawowe prawo do dziedz... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:01
-2
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz? Adam_z_Lublina napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz? Adam_z_Lublina napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 11:18
+11
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
  K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
  K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie
galeria

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie

W poniedziałek w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie odbyło się spotkanie wprowadzające do pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Lublinie. Abraham Diomande opowiedział o idei wydarzenia, które zostanie zorganizowane już w tę sobotę o godz. 16 w Ogrodzie Saskim.