Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2021 r.
19:29

To już nie są żarty. Komisja Europejska ostrzega lubelskiego marszałka

203 39 A A
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji
Marszałek Jarosław Stawiarski podczas konferencji (fot. Piotr Wójcik/UMWL)

O „równości płci i braku dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+” przypomina władzom urzędniczka Komisji Europejskiej. Tak rozpoczęły się konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o duże pieniądze, niemal 2,3 miliarda euro, bo tyle ma trafić do naszego regionu w ciągu siedmiu lat. Projekt podziału tych pieniędzy został zatwierdzony przez zarząd województwa już na początku lipca. I to nasze województwo jako pierwsze w Polsce zaczęło konsultacje w tej sprawie.

A zaczęło się od zgrzytu. Chodzi o wystąpienie Cinzi Masiny z Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej. Masina przypomniała, że Bruksela rozmawia z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie unijnych miliardów dla naszego regionu.

– Obawiamy się jednocześnie, że na Lubelszczyźnie nie zostaną spełnione wszystkie cele wymienione w programie – podkreśliła urzędniczka Komisji Europejskiej. Zaznaczyła, że KE musi się zapoznać z tym, jak nasz region wyda unijne środki, ale zwróci też szczególną uwagę na prawa człowieka. I w delikatny sposób zasugerowała, że są tu pewne obawy.

– W tym kontekście martwią niektóre postanowienia władz lokalnych, w tym województwa lubelskiego – stwierdziła Masina. – Brak dyskryminacji i równość to nasze priorytety, związane z podstawowymi prawami człowieka. To prowadzi do lepszego społeczeństwa i lepszego życia obywateli. W Polsce widać dyskryminację wobec niektórych grup społecznych.

Wystąpienie Cinzi Masiny

Nietrudno było się domyślić, że jest to nawiązanie do przyjętego przez sejmik województwa w kwietniu 2019 r. sprzeciwu „wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT”.

– Zabrzmiało to jak sugestia z prośbą o uchylenie tej uchwały – komentuje wojewódzka radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Lisowska. – Nie byłoby to niepokojące, gdyby nie ostatnie wypowiedzi Marii Galewskiej, przedstawicielki Komisji Europejskiej w Polsce. Powiedziała ona wprost, że pięć województw, w tym lubelskie, jest zagrożonych obcięciem albo wstrzymaniem wypłaty środków unijnych, dopóki te uchwały będą utrzymane w mocy prawnej.

Takich obaw nie ma jednak marszałek Jarosław Stawiarski. – Słowa pani Masiny nijak mają się do prawdy, która jednoznacznie mówi, że lubelskie jest województwem, którego mieszkańcy są tolerancyjni wobec wszystkich – mówi marszałek. – Polska zawsze była ostoją tolerancji. To są bardzo niesprawiedliwe uwagi pod adresem województwa lubelskiego i zupełnie tego nie rozumiem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 20:21
+36
Jednym słowem: jeśli będziemy nazywać zboczeńców zboczeńcami a dewiantów dewiantami to nie dadzą nam naszych pieniędzy?
"Naszych pieniędzy"? Ty z PiSu jesteś i wszystko ci się należy, że przypomnę sławetne słowa Szydłowej?
Avatar
Kroll / 29 lipca 2021 r. o 20:37
+30
Marszałku. Tytuł masz zacny. Buzdyganu nie posiadasz a sprawa kręci się wokół rzyci. Ale tym razem twojej. Wiem że to twoja pomyłka - na rubieżach wschodnich można przesiąknąć ruskim ładem ale podobno jesteśmy na własne życzenie w Europie. Chociaż po wpisach na forum bardziej czuję tu Azję. I wytłumaczcie mi drodzy tolerancyjni forumowicze z prawicy socjalistycznej - żal wam nie waszych pieniędzy? Dziwne. Prawdziwy nacjonalista pracuje a nie wiecznie wyciąga łapę po nie swoją kasę. To się nazywa żebractwo. I jest to jaskrawy przykład braku konsekwencji. Żenujące.
Marszałku. Tytuł masz zacny. Buzdyganu nie posiadasz a sprawa kręci się wokół rzyci. Ale tym razem twojej. Wiem że to twoja pomyłka - na rubieżach wschodnich można przesiąknąć ruskim ładem ale podobno jesteśmy na własne życzenie w Europie. Chociaż po wpisach na forum bardziej czuję tu Azję. I wytłumaczcie mi drodzy tolerancyjni forumowicze z prawicy socjalistycznej - żal wam nie waszych pieniędzy? Dziwne. Prawdziwy nacjonalista pracuje a nie wiecznie wyciąga łapę po nie swoją kasę. To się nazywa żebractwo. I jest to jaskrawy przykład braku ... rozwiń
Avatar
Kroll / 29 lipca 2021 r. o 20:56
+28
Ciekawe pojęcie w ustach polexitowca dotyczące funduszy: Nasze pieniądze :-). No chyba jeszcze nie. A co do kołchozu obawiam się że wasze doznania są bardziej empiryczne w tej kwestii. Ubaw po pachy. Zero sensu, rozumu i zrozumienia tematu. Ta europejska piaskownica za duża na wasze wąziutkie horyzonty. chociaż jeden z was to pojął: Tadeusz Rycyk.
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:15
+22
A czyich pieniędzy? Czy UE ma swoje pieniądze czy te które wszystkie kraje członkowskie wpłacają do Unii? Jak rząd RP rozdziela pieniądze z budżetu to słyszymy że to nie są jego pieniądze. To chyba taki sam mechanizm nieprawdaż?
Naszych, czyli europejskich, a nie naszych polskich, co zdawałeś się sugerować. Polska, póki co, nie jest płatnikiem netto do budżetu europejskiego, więc to są także cudze pieniądze. A więc ci, którzy na nas płacą, mają prawo wymagać. Zrozumiałeś wreszcie?
Avatar
_XD_ / 29 lipca 2021 r. o 23:39
+19
niejaka komisarz ludowa Neelie Kroes kazała zamknąć polskie stocznie - poszła w piz... a stoczni nie ma
 No jak to? To Rydzyk ich nie uratował pieniędzmi z cegiełek? Szok i niedowierzanie. XD
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 20:20
+19
Następna biurokradka z eurokołchozu oderwana od rzeczywistości. W czym ta dyskryminacja się ma objawiać? Co nie mogą zdobywać wykształcenia,karier zawodowych robić, chodzićdo kin,teatrów, sklepów?
Nie mogą zawsierać związków partnerskich, nie mogą ustawowo po sobie dziedziczyć, nie mają ustawowego dostępu do informacjhi o zdrowiu partnera itp. Zanim zaczniesz się błaźnić kolejnymi wpisami - dowiedz się czegoś na temat, który próbujesz komentować.
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:14
+18
Następna biurokradka z eurokołchozu oderwana od rzeczywistości. W czym ta dyskryminacja się ma objawiać? Co nie mogą zdobywać wykształcenia,karier zawodowych robić, chodzićdo kin,teatrów, sklepów?
Nie mogą zawsierać związków partnerskich, nie mogą ustawowo po sobie dziedziczyć, nie mają ustawowego dostępu do informacjhi o zdrowiu partnera itp. Zanim zaczniesz się błaźnić kolejnymi wpisami - dowiedz się czegoś na temat, który próbujesz komentować.
Mogą z sobą mieszkać nikt im nie zebrania, dziedziczyć też mogą wystarczy napisać testament i u notariusza odpowiednie dokumenty i mogą się dowiedzieć o zdrowiu partnera ,partnerki. Tak że się już nie błaźnij dalszymi wpisami.
Matołku - zrozum najpier, co to znaczy ustawowo, a potem się wypowiadaj. Chodzi o t, że my, heterycy, nie musimy czynić żadnych zabiegów, by mieć te prawa. Oni - muszą. I kto się tu błaźni???
Matołku - zrozum najpier, co to znaczy ustawowo, a potem się wypowiadaj. Chodzi o t, że my, heterycy, nie musimy czynić żadnych zabiegów, by mieć te prawa. Oni - muszą. I kto się tu błaźni??? rozwiń
Avatar
___K___ / 29 lipca 2021 r. o 21:48
+13
niejaka komisarz ludowa Neelie Kroes kazała zamknąć polskie stocznie - poszła w piz... a stoczni nie ma
Stocznie, jak i cała masa innych zakładów, były nierentowne, źel zarządzane, a masa związkowców liczyła, że będą brać kasę za nicnierobienie. Ale zawsze to lepiej szukać wroga zewnętrznego, zamiast przyznać się do błędów i w dodatku wziąć się do roboty. Typowe wśród PiSowskiego elektoratu.
Avatar
Max... / 30 lipca 2021 r. o 12:07
+12
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne fundusze pomocowe! Chociażby Norwegia oraz Szwajcaria na bieżąco otrzymują raporty o takich haniebnych uchwałach!
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne f... rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 lipca 2021 r. o 23:44
+12
Ciekawe, czy Stawiarski junior już zdobył namiary na adresy obu pań, żeby na nie poszczuć w internetach?
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 22:36
+3
To są żarty. Niech mi pokażą chociaż jeden przykład nietolerancji władz naszego województwa wobec zboczeń. Nie ma takiego przykładu. Cały wywód tej neomarksistówki z UE jest oparty na donosach lewactwa opartych na fakenewsach. Zero prawdy.
 Wobec zboczeń? Faktycznie może być trudno. Pedofilia wśród osób świeckich wygląda na to, że jest dość rzadka, natomiast tą wśród kleru jest najwyraźniej jak najbardziej tolerowana. XD
Avatar
hist / 30 lipca 2021 r. o 17:59
+2
To są żarty. Niech mi pokażą chociaż jeden przykład nietolerancji władz naszego województwa wobec zboczeń. Nie ma takiego przykładu. Cały wywód tej neomarksistówki z UE jest oparty na donosach lewactwa opartych na fakenewsach. Zero prawdy.
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 16:41
+1
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz?  Adam_z_Lublina  napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm.
 A Watykan dalej stoi... XD
 A Watykan dalej stoi... XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 14:17
+2
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz?  Adam_z_Lublina  napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
  ... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm.
  ... historia już pokazała wielokrotnie jak kończą "awangardowe" społeczeństwa, gdzie królowały na dworach rozwiązłość i  homoseksualizm. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 13:36
-5
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... 
 No, no. Bo dzieci za Wojtyły były gwałcone po cichu na plebaniach i w domach dziecka prowadzonych przez kościół.
 No, no. Bo dzieci za Wojtyły były gwałcone po cichu na plebaniach i w domach dziecka prowadzonych przez kościół. rozwiń
Avatar
Max... / 30 lipca 2021 r. o 12:07
+12
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne fundusze pomocowe! Chociażby Norwegia oraz Szwajcaria na bieżąco otrzymują raporty o takich haniebnych uchwałach!
Zgłaszając akces do EU zdecydowaliśmy się grać w wyższej lidze cywilizowanych krajów! To, co da się sprzedać PiS-owskiej hołocie jest towarem absolutnie niesprzedawalnym na arenie europejskiej! Czy martwię się możliwością wstrzymania środków ze wspólnej kasy płatników netto? Absolutnie nie, ponieważ prymitywa należy uczyć rozumu poprzez portfel! Listy samorządów wykluczających współmieszkańców ze względu na ich wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną są znane nie tylko w Brukseli, ale i w krajach stowarzyszonych tworzących własne f... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:06
+7
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
  Pokaż, proPiSowski ściekmistrzuniu, choć jedno przedszkole, w którym szkoli się dzieci z onanizmu. To, że się o czymś informuje (w szkołach, jeśli już), to nie znaczy, że się z tego czegoś szkoli. Ale wy, PiSiaki, robicie wszystko, żeby naród był tępy, niewykształcony, bo takim łatwiej sterować, łatwiej w nim wzbudzać lęki, łatwiej mu wskazać wroga, de facto wyimaginowanego, ale wróg ten musi być, żeby zwalić na niego wszelkie winy za wasze, PiSowskie, nieudolności. Wy nie potraficie budować wspólnoty, zawsze musicie być wy i muszą być jacyś demoniczni oni. Wy musicie wszystko niszczyć, wszystko przeinaczać, olewać prawo i dzielić, dzielić, dzielić...
  Pokaż, proPiSowski ściekmistrzuniu, choć jedno przedszkole, w którym szkoli się dzieci z onanizmu. To, że się o czymś informuje (w szkołach, jeśli już), to nie znaczy, że się z tego czegoś szkoli. Ale wy, PiSiaki, robicie wszystko, żeby naród był tępy, niewykształcony, bo takim łatwiej sterować, łatwiej w nim wzbudzać lęki, łatwiej mu wskazać wroga, de facto wyimaginowanego, ale wróg ten musi być, żeby zwalić na niego wszelkie winy za wasze, PiSowskie, nieudolności. Wy nie potraficie budować wspólnoty, zawsze musicie być wy... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:04
-1
A czyich pieniędzy? Czy UE ma swoje pieniądze czy te które wszystkie kraje członkowskie wpłacają do Unii? Jak rząd RP rozdziela pieniądze z budżetu to słyszymy że to nie są jego pieniądze. To chyba taki sam mechanizm nieprawdaż?
Naszych, czyli europejskich, a nie naszych polskich, co zdawałeś się sugerować. Polska, póki co, nie jest płatnikiem netto do budżetu europejskiego, więc to są także cudze pieniądze. A więc ci, którzy na nas płacą, mają prawo wymagać. Zrozumiałeś wreszcie?
Czyli w praktyce znaczy narzucać swoją ideologię w zamian za kasę... Hmm pytanie czy warto ? Czy warto nawet za te parę milionów srebrników poddać swoje poglądy i dać sobie narzucać pewien ideologiczny dyktat w imię zasady że skoro "na nas płacą" to mamy być posluszni jak baranki... A każdy kto się ocknie i krzyknie np. "zaraz, zaraz, tak nie może być" zostanie natychmiast wyśmiany, oskarżony o ciemniactwo, bycie matołkiem, niedoukiem, od razu przypisuje mu się, że chce PolExit-u itd itd. Wyglada na to, że dochodzi do kolejnego rozbióru Polski tylko tym razem nie terytorialnego lecz ideologicznego oraz nie militarnegi lecz finansowego.
A jakie ty masz poglądy? Bo z tego, co wklepałeś, wynika, że jesteś homofobem i to bez podstaw. Z czego niby masz rezygnować? Co ci ubędzie, gdy dopuścimy osoby LGBT do paru praw ustawowych? Kompletnie nie rozumiesz, o co chodzi w temacie, a - co gorsza - zrozumieć nie chcesz. Typowo polaczkowe "nie, bo nie". "Dziadek się nie zgadzoł, łojciec się nia zgadzoł, to i jo nie bede się zgadzoł". Naprawdę nic ci nie ubędzie, jeśli pozwolimy osobom LGBT zawierać związki partnerskie, damy im ustawowe prawo do dziedziczenia, czy informacji o stanie zdrowia partnera. W czym masz problem?
A jakie ty masz poglądy? Bo z tego, co wklepałeś, wynika, że jesteś homofobem i to bez podstaw. Z czego niby masz rezygnować? Co ci ubędzie, gdy dopuścimy osoby LGBT do paru praw ustawowych? Kompletnie nie rozumiesz, o co chodzi w temacie, a - co gorsza - zrozumieć nie chcesz. Typowo polaczkowe "nie, bo nie". "Dziadek się nie zgadzoł, łojciec się nia zgadzoł, to i jo nie bede się zgadzoł". Naprawdę nic ci nie ubędzie, jeśli pozwolimy osobom LGBT zawierać związki partnerskie, damy im ustawowe prawo do dziedz... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 lipca 2021 r. o 12:01
-2
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz? Adam_z_Lublina napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu.
Ty w ogóle rozumiesz, co czytasz? Adam_z_Lublina napisał, że ZA CZASÓW wymienionych ludzi uznawani byliśmy za awangardę zmian, za tolerancyjny naród itp. Gdzie tam masz o lataniu z gołą dupą? Patrzysz na problem tak płytko, że płyciej się już nie da - jesteś prymitywem wszystko sprowadzającym do obcowania płciowego. Brak ci wiedzy, tolerancji, ampatii, a tak naprawdę rozumu. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 11:18
+11
Rządy wyznawców PiS-u ośmieszają nasz region i całą Polskę! Szkoda, że kiedyś kojarzeni byliśmy z Janem Pawłem II, Lechem Wałęsą, Solidarnością i obaleniem komunizmu, a teraz jesteśmy kojarzeni ze strefami wykluczającymi ludzi o innej orientacji seksualnej. Mam nadzieję, że historia a wcześniej sądy rozliczą tych neobolszewików z PiS-u za wszystkie szkody jakie robię Polsce.
  K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze
  K0Do-lewak i znowu same kłamstwa... za czasów JP2 nikt z gołą d... po mieście przed dziećmi nie paradował, ... w przedszkolach w Wa-wie nie szkolono z onanizmu, .... TW BOLEK nie obalił komunizmu, tylko się dogadał z komunistami, .... w Polsce NIE MA STREF WYKLUCZAJĄCYCH LGBTqchwcojeshcze rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie
galeria

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie

W poniedziałek w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie odbyło się spotkanie wprowadzające do pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Lublinie. Abraham Diomande opowiedział o idei wydarzenia, które zostanie zorganizowane już w tę sobotę o godz. 16 w Ogrodzie Saskim.

Lubelska Fundacja Rozwoju świętuje 30-lecie pracy
zdjęcia
galeria

Lubelska Fundacja Rozwoju świętuje 30-lecie pracy

Ponad 2,2 mld złotych pomocy dla przedsiębiorców i samorządów, 303 zrealizowane projekty, 75 tysięcy przeszkolonych osób, ponad 13 tysięcy usług doradczych, tak prezentuje się wynik 30 lat działalności Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Czym są pasty remineralizujące?

Czym są pasty remineralizujące?

Szkliwo ludzkie każdego dnia wystawione jest na wiele prób. Regularne, intensywne szczotkowanie zębów, spożywanie kwaśnych i słodkich produktów oraz procesy chemiczne, które zachodzą w jamie ustnej, przyczyniają się do powstawania w szkliwie mikroskopijnych ubytków oraz uszkodzeń.

5 mitów na temat wynajmu długoterminowego aut

5 mitów na temat wynajmu długoterminowego aut

Oto pierwszy, który wielu klientom nasuwa się na myśl. Mianowicie, jeśli wynajęte auto ulegnie rozbiciu, trzeba będzie ponieść koszty naprawy, z ubezpieczenia AC oczywiście. Czy to rzeczywiście jest słuszny argument przeciw wynajmowi długoterminowemu aut? Idąc dalej tym tropem, można by dojść do wniosku, że zdemolowanie własnego, prywatnego pojazdu jest w naszym kraju przesłanką upoważniającą do darmowej naprawy, myjni i może kolejnych gratisów. Czy absurd tkwiący w tym toku myślenia jest widoczny? Jeśli tak, sprawdźmy kolejne, z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.