Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2016 r.
19:14

Tornistry pełne uśmiechów. Najmłodsi dostali wyprawkę od piłkarek i piłkarzy (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma aa
0 5 A A

Piłkarze Górnika Łęczna i piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin byli wśród darczyńców, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Podczas finału na pl. Teatralnym w Lublinie przekazali najmłodszym szkolne wyprawki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na podobny gest zdecydowało się więcej znanych osób. Prezenty dla potrzebujących przygotowała m.in. para prezydencka oraz aktorzy Wojciech Malajkat i Katarzyna Żak, czy dziennikarze Rafał Patyra, Przemysław Babiarz i Krzysztof Ziemiec.

– Cały czas zachęcamy chętnych darczyńców, którzy dopiero usłyszeli o akcji, żeby się do niej włączyli. Można to zrobić przekazując darowiznę, albo przynosząc przygotowany plecak do naszego magazynu, bądź do swojej parafii – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Podobne przedsięwzięcie po raz pierwszy organizuje archidiecezjalne Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W piątek w jednym z supermarketów w Lublinie dary zbierały piłkarki Górnika Łęczna.

– Tornistry z przyborami szkolnymi dla dzieci z naszej świetlicy będziemy zbierać jeszcze do połowy września. Będzie można je przynieść do naszego biura przy ul. Filaretów 7. Nasze stowarzyszenie działa również na płaszczyźnie parafii, w około 50 parafiach są oddziały, gdzie nasi członkowie też tę akcję przeprowadzają – mówi Paweł Lipka, koordynator akcjo „Zapakuj plecak”. Zebrane wyprawki mają trafić do 30 podopiecznych świetlicy prowadzonej przez KSM. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 r. o 12:38
0
i co jeszcze?!! 500 plus mało?! tu im daj , tam im daj.. z tych zasiłków wychodzi więcej niż 80% w woj.lubeslkim ma z pensji i uczciwej pracy od rana do nocy! tez juz nie angazuje sie w akcje charytatywne rzeczowe- wspieram tylko akcje ratujące życie i zdrowie...spotkalam niedawno babkę która nie chciała iść na szkolenie aktywizujące bo jak pojdzie i dostanie stypendium stażowe a potem robote to jej 500 plus zabiorą.
Avatar
emeryt - młodszy emeryt / 29 sierpnia 2016 r. o 07:02
0
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn. tatuś pracuje, ale na czarno!! Ciekawe co będzie jak dzieci dorosną, skończą się zapomogi. Pewnie będą pobierać zapomogi dla siebie, niepracujących, nie mających z czego żyć starych ludzi. Natomiast emeryci otrzymają darmowe leki, tylko dlaczego dopiero od 75 roku życia, czy do tego wieku nie chorują, mają jakieś inne świadczenia? Chyba dlatego, że do 75 lat dużo z nich nie dożyje, bo nie stać ich na leki. Prezesie jak żyć, chce się powiedzieć, tylko po co?
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn.... rozwiń
Avatar
ewa / 28 sierpnia 2016 r. o 21:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać.
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 r. o 20:58
0
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 r. o 19:54
0
A co, 500+ poszło na lepsze cele i nadal trzeba wspierać przed 1 września? Jeszcze chwila, a niektore rodziny każą sobie zakupy przynosić do domu (oczywiście za darmo), ale pracą się nie zhańbią.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2016 r. o 12:38
0
i co jeszcze?!! 500 plus mało?! tu im daj , tam im daj.. z tych zasiłków wychodzi więcej niż 80% w woj.lubeslkim ma z pensji i uczciwej pracy od rana do nocy! tez juz nie angazuje sie w akcje charytatywne rzeczowe- wspieram tylko akcje ratujące życie i zdrowie...spotkalam niedawno babkę która nie chciała iść na szkolenie aktywizujące bo jak pojdzie i dostanie stypendium stażowe a potem robote to jej 500 plus zabiorą.
Avatar
emeryt - młodszy emeryt / 29 sierpnia 2016 r. o 07:02
0
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn. tatuś pracuje, ale na czarno!! Ciekawe co będzie jak dzieci dorosną, skończą się zapomogi. Pewnie będą pobierać zapomogi dla siebie, niepracujących, nie mających z czego żyć starych ludzi. Natomiast emeryci otrzymają darmowe leki, tylko dlaczego dopiero od 75 roku życia, czy do tego wieku nie chorują, mają jakieś inne świadczenia? Chyba dlatego, że do 75 lat dużo z nich nie dożyje, bo nie stać ich na leki. Prezesie jak żyć, chce się powiedzieć, tylko po co?
Nie dam ani grosza. Dla patologii (bez urazy dla rodziców pracujących) z moich  podatków idą pieniądze. Wychowałem swoje dzieci pracując, czasami dorabiając po godzinach, aby zapewnić im np. możliwość nauki poza miejscem zamieszkania. Teraz tym leniom nie opłaca się pracować, bo po co jak mają więcej z zasiłków! Ale cóż partia kupiła sobie zwycięstwo w wyborach rozdając nasze pieniądze, takie czasy. Dalej patologia będzie na nich głosować - kobieta mająca troje dzieci każde od innego tatusia, młode małżeństwo - żadne z nich nie pracuje, tzn.... rozwiń
Avatar
ewa / 28 sierpnia 2016 r. o 21:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać.
żeby tylko na wyposażenie domu, a piwo, papierosy i wóda też kosztują, a do pracy to tylko głupcy chodzą tak mi powiedział  jeden   rodziców z wielodzietnej rodziny. No i faktycznie jak patrze na to ile zarabiam 1400 zł po 36 latach pracy, to faktycznie, że jestem z jednym z tych pracujących głupców, bo zamiast narodzić dzieci i chodzić i płakać jaka to ja biedna a jeszcze narodzić z pijakiem to ja głupia za jałmużnę zapieprzam na siebie nie mając dzieci, bo mnie nie stać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 r. o 20:58
0
A coś Ty 500 plus teraz idzie na wyposażenie domu trzeba wymienić pralkę lodówka remont a po co wydawać na przybory do szkoły jak można dalej płakać ze to tyle kosztuje że kasy nie mają i po co iść do pracy lepiej żebrać dalej...
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 r. o 19:54
0
A co, 500+ poszło na lepsze cele i nadal trzeba wspierać przed 1 września? Jeszcze chwila, a niektore rodziny każą sobie zakupy przynosić do domu (oczywiście za darmo), ale pracą się nie zhańbią.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!