Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2016 r.
10:27

Szkolne wyprawki od aktorów, sportowców i pary prezydenckiej. W niedzielę finał akcji Caritas

Autor: Zdjęcie autora aa
6 12 A A
(fot. Agnieszka Antoń-Jucha)
(fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Wiktoria i Filip z Lublina, którymi opiekują się dziadkowie są w gronie dzieci, którym szkolne wyprawki przygotowała para prezydencka. W niedzielę finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cieszę się, że jest wiele osób, które mógłbym zaliczyć do drużyny Caritas, które pomagają nam pomagać innym – przyznaje ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej (na zdjęciu w środku).

Chodzi o osoby, które włączyły się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, która polega na skompletowaniu wyprawki szkolnej dzieciom z potrzebujących rodzin. – Przez cały sierpień zbieraliśmy i cały czas zbieramy przybory, z którym przygotujemy szkolne wyprawki – dodaje ks. Kosicki.

Od niedzieli trwają też zbiórki do puszek na ten cel w poszczególnych parafiach.

Darczyńców jest sporo. Wśród nich są zarówno osoby z pierwszych strona gazet, aktorzy – Wojciech Malajkat i Katarzyna Żak i sportowcy – piłkarki MKS Selgros i piłkarze Górnika Łęczna jak też firmy i osoby prywatne. – Sześć pięknych plecaków przygotowała para prezydencka – mówi ks. Kosicki.

Swój udział w akcji ma również Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. – Przygotowaliśmy trzy plecaki. Jeden z nich skompletowałem sam prywatnie – mówi Piotr Franaszek, dyrektor CSK w Lublinie. To właśnie na pl. Teatralnym przy CSK w najbliższą niedzielę zaplanowano finał akcji. Atrakcji będzie wiele. – Będą m.in. animacje, Szafa Show w wykonaniu sztukmistrzów – zachęca do udziału w finale akcji ks. Kosicki.

Do Lublina przyjedzie też rapujący ksiądz Jakub Bartczak. Poza duchownym na scenie wystąpi również chór Deus Meus. – Wieczorem elewacja budynku rozbłyśnie bajkowymi elementami – zapowiada dyrektor Franaszek.

Całe wydarzenie poprowadzi Rafał Patyra.

Finał akcji Caritas Polska rozpocznie się o godz. 11.30.

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” jest organizowany po raz 8. W ubiegłym roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej dzięki pomocy darczyńców przygotowała ok. 2 tysięcy tornistrów. W samym Lublinie pomoc w postaci wyprawki szkolnej otrzymało 500 dzieci. W tym roku szykowana jest podobna ilość tornistrów. 

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zosia / 25 sierpnia 2016 o 17:41
0
moje jedno nie dostaje 500+, bo dochód wynosi 1700 zł, z tego wynajęcie mieszkania 1200 zł i zostaje nam na dwoje 500 zł na życie, chodzi do trzeciej klasy, nigdzie nie był na wakacjach przez swoje 10 lat bo mnie nie stać i nie mam 500+, brawo pisowcy, dajecie milionerom a biedakom z jednym już nie, i to według was jest po Bożemu.
Avatar
Karolina / 25 sierpnia 2016 o 14:45
0
Witam jestem rodzicem dwójki dzieci, jedno właśnie skończyło 18 lat więc według prawa PIS mam tylko jedno dziecko na które nie dostaję 500+ bo oboje z mężem pracujemy więc przekraczamy minimalnie próg dochodowy. Kiedy takie rodziny jak moja coś dostaną. Czy za to że oboje pracujemy, mamy być karani. Dlaczego moje dzieci są gorzej traktowane, ja aby wymienić sobie meble, pojechać na urlop, zrobić dziecku wyprawkę muszę oszczędzać i szukać dodatkowej pracy. Może takie dzieci powinny dostać wyprawke a nie takie co dostają 500+ bo rodzicom nie chce sie iśc do pracy. Rozgoryczony rodzic.
Witam jestem rodzicem dwójki dzieci, jedno właśnie skończyło 18 lat więc według prawa PIS mam tylko jedno dziecko na które nie dostaję 500+ bo oboje z mężem pracujemy więc przekraczamy minimalnie próg dochodowy. Kiedy takie rodziny jak moja coś dostaną. Czy za to że oboje pracujemy, mamy być karani. Dlaczego moje dzieci są gorzej traktowane, ja aby wymienić sobie meble, pojechać na urlop, zrobić dziecku wyprawkę muszę oszczędzać i szukać dodatkowej pracy. Może takie dzieci powinny dostać wyprawke a nie takie co dostają 500+ bo rodzicom nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:48
0
Dokladnie, ludzie pracujący utrzymują takich darmozjadów którzy nigdy nie pracowali bo i po co skoro opieka i tak da co trzeba a nawet dużo więcej.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:38
0
To już te 500 na dziecko za mało? Ludzie opamiętajcie się. Niech ci rodzice wezmą odpowiedzialność za własne dzieci, bo spłodzić to nie wszystko. Nie dam ani jednego grosza. Znam rodzinę, gdzie jest 3 dzieci i żadne z rodziców nie pracuje, a dlaczego, ano dlatego bo z opieki dostają więcej forsy. Gmina kupuje opał, gmina remontuje dom, urządza łazienkę, bo dla dzieci. Dzieci dorosną skończą się pieniążki to rodzice będą żyć z zapomóg! Czy nie uważacie, że to wszystko chore. Mnie nikt nie pomagał w wychowaniu dzieci, pracowałem na dwóch etatach, aby swoim dzieciom zapewnić godne warunki. Dzisiejsza patologia (bez obrazy dla pracujących rodziców) nic dobrego nie wniesie rodząc dzieci. Tam powiela się styl życia - bo ich rodzice jakoś przeżyli to dlaczego ona ma iść do pracy za 1500 zł - szkoda butów jak to określiła, z opieki dostanie więcej. Dostanie dostęp do internetu, dostanie komputer, obiady w szkole itp. TO WSZYSTKO Z NASZYCH PODATKÓW, MOICH, TWOICH...
To już te 500 na dziecko za mało? Ludzie opamiętajcie się. Niech ci rodzice wezmą odpowiedzialność za własne dzieci, bo spłodzić to nie wszystko. Nie dam ani jednego grosza. Znam rodzinę, gdzie jest 3 dzieci i żadne z rodziców nie pracuje, a dlaczego, ano dlatego bo z opieki dostają więcej forsy. Gmina kupuje opał, gmina remontuje dom, urządza łazienkę, bo dla dzieci. Dzieci dorosną skończą się pieniążki to rodzice będą żyć z zapomóg! Czy nie uważacie, że to wszystko chore. Mnie nikt nie pomagał w wychowaniu dzieci, pracowałem na dwóch eta... rozwiń
Avatar
abc / 25 sierpnia 2016 o 11:05
0
Jak Kościół macza w czymś swoje brudne łapska, to dla mnie to jest od samego początku podejrzane.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:04
0
a ile trzeba najpierw tym artystom zapłacic ?
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:58
0
A później taki jeden z drugim śmieje się z takiego frajera co całe życie ciężko pracuje aby rodzinę utrzymać.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:50
0
daja tym co maja wszystko z pomocy spolecznej, a pozostali patrza i pytaja, to po co ja pracuje i dbam zeby na dzieci zarobic
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:48
0
i co jeszcze im dac...i??i tak tego nie poszanuja...500+, rodzinne stypendium szkolne, dodatek mieszkaniowy, energertczny...komputer z internetem...to mozna pozyc nic nie robiac...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:47
0
swiete slowa...niektorzy dostaja wszystko ile wejdzie,a inni nic bo wlasnie akurat sie nie zalapali bo uczciwie pracuja...
Avatar
zosia / 25 sierpnia 2016 o 17:41
0
moje jedno nie dostaje 500+, bo dochód wynosi 1700 zł, z tego wynajęcie mieszkania 1200 zł i zostaje nam na dwoje 500 zł na życie, chodzi do trzeciej klasy, nigdzie nie był na wakacjach przez swoje 10 lat bo mnie nie stać i nie mam 500+, brawo pisowcy, dajecie milionerom a biedakom z jednym już nie, i to według was jest po Bożemu.
Avatar
Karolina / 25 sierpnia 2016 o 14:45
0
Witam jestem rodzicem dwójki dzieci, jedno właśnie skończyło 18 lat więc według prawa PIS mam tylko jedno dziecko na które nie dostaję 500+ bo oboje z mężem pracujemy więc przekraczamy minimalnie próg dochodowy. Kiedy takie rodziny jak moja coś dostaną. Czy za to że oboje pracujemy, mamy być karani. Dlaczego moje dzieci są gorzej traktowane, ja aby wymienić sobie meble, pojechać na urlop, zrobić dziecku wyprawkę muszę oszczędzać i szukać dodatkowej pracy. Może takie dzieci powinny dostać wyprawke a nie takie co dostają 500+ bo rodzicom nie chce sie iśc do pracy. Rozgoryczony rodzic.
Witam jestem rodzicem dwójki dzieci, jedno właśnie skończyło 18 lat więc według prawa PIS mam tylko jedno dziecko na które nie dostaję 500+ bo oboje z mężem pracujemy więc przekraczamy minimalnie próg dochodowy. Kiedy takie rodziny jak moja coś dostaną. Czy za to że oboje pracujemy, mamy być karani. Dlaczego moje dzieci są gorzej traktowane, ja aby wymienić sobie meble, pojechać na urlop, zrobić dziecku wyprawkę muszę oszczędzać i szukać dodatkowej pracy. Może takie dzieci powinny dostać wyprawke a nie takie co dostają 500+ bo rodzicom nie c... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:48
0
Dokladnie, ludzie pracujący utrzymują takich darmozjadów którzy nigdy nie pracowali bo i po co skoro opieka i tak da co trzeba a nawet dużo więcej.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:38
0
To już te 500 na dziecko za mało? Ludzie opamiętajcie się. Niech ci rodzice wezmą odpowiedzialność za własne dzieci, bo spłodzić to nie wszystko. Nie dam ani jednego grosza. Znam rodzinę, gdzie jest 3 dzieci i żadne z rodziców nie pracuje, a dlaczego, ano dlatego bo z opieki dostają więcej forsy. Gmina kupuje opał, gmina remontuje dom, urządza łazienkę, bo dla dzieci. Dzieci dorosną skończą się pieniążki to rodzice będą żyć z zapomóg! Czy nie uważacie, że to wszystko chore. Mnie nikt nie pomagał w wychowaniu dzieci, pracowałem na dwóch etatach, aby swoim dzieciom zapewnić godne warunki. Dzisiejsza patologia (bez obrazy dla pracujących rodziców) nic dobrego nie wniesie rodząc dzieci. Tam powiela się styl życia - bo ich rodzice jakoś przeżyli to dlaczego ona ma iść do pracy za 1500 zł - szkoda butów jak to określiła, z opieki dostanie więcej. Dostanie dostęp do internetu, dostanie komputer, obiady w szkole itp. TO WSZYSTKO Z NASZYCH PODATKÓW, MOICH, TWOICH...
To już te 500 na dziecko za mało? Ludzie opamiętajcie się. Niech ci rodzice wezmą odpowiedzialność za własne dzieci, bo spłodzić to nie wszystko. Nie dam ani jednego grosza. Znam rodzinę, gdzie jest 3 dzieci i żadne z rodziców nie pracuje, a dlaczego, ano dlatego bo z opieki dostają więcej forsy. Gmina kupuje opał, gmina remontuje dom, urządza łazienkę, bo dla dzieci. Dzieci dorosną skończą się pieniążki to rodzice będą żyć z zapomóg! Czy nie uważacie, że to wszystko chore. Mnie nikt nie pomagał w wychowaniu dzieci, pracowałem na dwóch eta... rozwiń
Avatar
abc / 25 sierpnia 2016 o 11:05
0
Jak Kościół macza w czymś swoje brudne łapska, to dla mnie to jest od samego początku podejrzane.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 11:04
0
a ile trzeba najpierw tym artystom zapłacic ?
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:58
0
A później taki jeden z drugim śmieje się z takiego frajera co całe życie ciężko pracuje aby rodzinę utrzymać.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:50
0
daja tym co maja wszystko z pomocy spolecznej, a pozostali patrza i pytaja, to po co ja pracuje i dbam zeby na dzieci zarobic
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:48
0
i co jeszcze im dac...i??i tak tego nie poszanuja...500+, rodzinne stypendium szkolne, dodatek mieszkaniowy, energertczny...komputer z internetem...to mozna pozyc nic nie robiac...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2016 o 10:47
0
swiete slowa...niektorzy dostaja wszystko ile wejdzie,a inni nic bo wlasnie akurat sie nie zalapali bo uczciwie pracuja...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 4 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 20 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!