Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2020 r.
17:38

Trzech kandydatów na stanowisko rektora Uniwersytetu Medycznego. Uczelniane wybory ze znakiem zapytania

4 64 A A
prof. Ryszard Maciejewski, prof. Dariusz Matosiuk oraz prof. Wojciech Załuska kandydują na stanowisko rektora Uniwersytetu Medycznego
prof. Ryszard Maciejewski, prof. Dariusz Matosiuk oraz prof. Wojciech Załuska kandydują na stanowisko rektora Uniwersytetu Medycznego

Trzech kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Do wyborów nowych władz szykują się wszystkie lubelskie uczelnie. Niektóre z nich zmieniają jednak wyborcze plany w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenie epidemicznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku wybory odbędą się na pięciu lubelskich uczelniach. Na każdej z nich dojdzie do zmiany władzy. Obecni rektorzy UMCS, KUL, Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Lubelskiej kończą swoje drugie kadencje i nie mogą ubiegać się o reelekcję na kolejną. Z kolei kierujący od 2016 roku Uniwersytetem Przyrodniczym prof. Zygmunt Litwińczuk przekracza określony na 67 lat limit w wieku określony w nowym Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce.

W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatów na rektora Uniwersytetu Medycznego. Chętnych jest trzech. Są nimi: dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Ryszard Maciejewski, prorektor ds. nauki prof. Dariusz Matosiuk oraz dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Wojciech Załuska. Jak informuje rzecznik uczelni Włodzimierz Matysiak, w chwili obecnej nie jest rozważana zmiana terminu zaplanowanych na 21 kwietnia wyborów.

Taki scenariusz jest natomiast prawdopodobny na Politechnice Lubelskiej. Tu wybór nowego rektora ma się odbyć najwcześniej, 7 kwietnia. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zgłoszenia kandydatów miały być przyjmowane 23 marca.

– Uczelniana Komisja Wyborcza zaproponowała przesunięcie wszystkich czynności wyborczych o około miesiąc. Wybory rektora miałyby się odbyć w pierwszej połowie maja. Zmieniony harmonogram wyborczy zostanie przyjęty w tym tygodniu – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Na dwóch lubelskich uczelniach nie wyłoniono jeszcze wszystkich elektorów, którzy będą wybierać nowe władze. Na przełomie tego i następnego tygodnia takie wybory miały się odbyć na Uniwersytecie Przyrodniczym, jednak w związku z aktualną sytuacją zostały przełożone. – O nowym terminie i ich formie poinformujemy w najbliższym czasie – mówi Iwona Pachcińska, rzeczniczka uniwersytetu.

Wybory elektorskie odbywają się natomiast na UMCS. W środę swoich przedstawicieli mają wskazywać pracownicy Wydziału Artystycznego. – Działamy dalej, z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. Staramy się rozkładać głosowanie w czasie, żeby w jednym miejscu w tej samej chwili nie przebywała duża liczba osób. Ale wybory elektorów muszą się odbywać, nie mamy podstaw prawnych, żeby w jakikolwiek sposób je przesunąć czy zawiesić – tłumaczy dr Wojciech Mojski, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej na UMCS.

Same wybory rektora planowane są na 22 kwietnia. Jednak rzeczniczka największej lubelskiej uczelni, Aneta Adamska przyznaje: – Rozważamy przeniesienie wyborów na maj. Na szczegółowe ustalenia jest jeszcze za wcześnie. Ewentualną decyzję w tej sprawie podejmie Senat uniwersytetu – mówi Adamska.

W maju mają się odbyć wybory na KUL. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. - Władze uczelni nie podjęły dotychczas decyzji, które dotyczyłby ewentualnej zmiany terminów czy przebiegu wyborów. Wszystkie decyzje i działania w tym zakresie będą uwzględniały szczególne warunki w jakich będą podejmowane oraz będą zgodne z wymogami prawa w tym zakresie – mówi rzeczniczka uniwersytetu Lidia Jaskuła.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 16 marca 2020 r. o 21:18
+15
jeżeli elektorzy UM wezmą pod uwagę pracowitość, uczciwość, rozsądek i predyspozycje to kandydat jest jeden a kolejność zdjęć jest nieprzypadkowa
Avatar
Zmiany! / 17 marca 2020 r. o 19:57
+10
Prof. Maciejewski wygra!
Avatar
A.S. / 17 marca 2020 r. o 18:40
+10
Bez żadnych emocji, bez żadnych kalkulacji, każdy przyzna, że najlepszy na to stanowisko jest prof. Maciejewski. Takie są fakty. Elektorzy wybiorą mądrze. Elektorzy wybiorą nowe i lepsze.
Avatar
Studenci / 17 marca 2020 r. o 20:27
+9
Tylko prof. Maciejewski!
Avatar
FE / 17 marca 2020 r. o 16:58
+9
Wygra prof. Maciejewski. Ludzie chca zmiany. Na nic zda sie robienie sztucznego tloku na forum. Glosowanie jest tajne i ludzie zaglosuja za nowym i lepszym. Czas na przewietrzenie UM. 
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 10:31
+9
Kto z kandydatów jest powiązany z tą opcją rodzinną, co wstyd przynosi Uczelni ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/profesor-zawieszony-w-obowiazkach-na-uczelni-grozi-mu-do-10-lat-wiezienia,n,1000253363.html
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 08:44
+9
I to jest rzetelny artykuł, bez sugerujących podtekstów, jak np. szyty grubymi nićmi, bez żadnych dowodów, artykuł w Gazecie Wybiórczej na prof. Maciejewskiego. Chciano go zawczasu zniechęcić do startu w wyborach... gdyby to była prawda, to w obecnej dobie, podczas wykładu ktoś bez problemu wyciągnąłby telefon i nagrał rzekome słowa... ale nawet gdyby, to czy wykładowca nie ma prawa do własnych poglądów, przekonań... co innego jednak sugerowanie słów, które nigdy nie padły, a poza tym zastanawia - kto miał interes w tym, żeby prof. Maciejewski nie startował ? Kto się obawiał i obawia mocnego kandydata ? Natomiast w Kurierze Lubelskim był z góry sugerujący artykuł informujący nie tyle o potencjalnych kandydatach, co zawczasu, bez uzasadnienia, a więc nie wiadomo na jakiej podstawie, zasugerowano "Jednak faworytem do fotela rektora jest prof. Wojciech Załuska z Katedry i Kliniki Nefrologii". Brawo, brawo - postarał się Pan kandydat, dotarł z przekonaniem do mediów... warto byłoby prześledzić powiązania, które prowadzą do takich artykułów...
I to jest rzetelny artykuł, bez sugerujących podtekstów, jak np. szyty grubymi nićmi, bez żadnych dowodów, artykuł w Gazecie Wybiórczej na prof. Maciejewskiego. Chciano go zawczasu zniechęcić do startu w wyborach... gdyby to była prawda, to w obecnej dobie, podczas wykładu ktoś bez problemu wyciągnąłby telefon i nagrał rzekome słowa... ale nawet gdyby, to czy wykładowca nie ma prawa do własnych poglądów, przekonań... co innego jednak sugerowanie słów, które nigdy nie padły, a poza tym zastanawia - kto miał interes w tym, żeby prof. Macieje... rozwiń
Avatar
student / 17 marca 2020 r. o 20:01
+8
Jeżeli tak jest, proszę udowodnić, napisać tu linka do takich zarejestrowanych wypowiedzi, bo z pewnością dowodem nie będą takie wpisy, jak powyżej ... bo jeżeli nie udowodnisz, to znaczy, że kłamiesz... bo kłamiesz !!!
Avatar
tt / 17 marca 2020 r. o 18:47
+8
Tylko prof. Maciejewski. Trzymamy kciuki za Elektorów. Możecie wybrać nowe, możecie wybrań lepszą przyszłość!
Avatar
Gość / 16 marca 2020 r. o 18:49
+8
Trzymam kciuki za prof. Maciejewskiego. Mom zdaniem najlepsza z kandydatur!
Avatar
Doc / 21 marca 2020 r. o 08:32
+6
Prof. Maciejewski ma mój głos. To najlepszy kandydat na rektora.
Avatar
Student1234 / 20 marca 2020 r. o 18:08
-5
Prof. Załuska jest człowiekiem godnym zaufania, osobą o wysokiej kulturze osobistej i bezsprzecznie powinien być wyróżniony spośród kandydatów, gdyż z pewnością będzie godnie reprezentował uczelnię i podejmował słuszne decyzje jako Rektor. W 100% popieram i oddaje swój głos na Prof. Wojciecha Załuska!!
Avatar
lekmed1 / 20 marca 2020 r. o 13:13
+4
Żałosne oczernianie prof Maciejewskiego, które zaczęło się już w tamtym roku. Kurczowe trzymanie się władzy, aby stare układy dalej funkcjonowały, dlatego tak bardzo boją się Maciejewskiego.  Uczelnia potrzebuje zmian i to już teraz! Pracownicy i studenci potrzebują zmian! Przez ostatnie lata niewiele się wydarzyło. Dzięki Solidarności i Maciejewskiemu pracownicy otrzymali podwyżki, wszyscy pracownicy! Solidarność nie jest dobrze postrzegana przez Władze UM, bo walczą o nas, pracowników. Uczelnia musi oderwać się od starych układów, musi w końcu zadbać o pracowników i studentów oraz o swój rozwój, a to zapewni jedynie prof Maciejewski.
Żałosne oczernianie prof Maciejewskiego, które zaczęło się już w tamtym roku. Kurczowe trzymanie się władzy, aby stare układy dalej funkcjonowały, dlatego tak bardzo boją się Maciejewskiego.  Uczelnia potrzebuje zmian i to już teraz! Pracownicy i studenci potrzebują zmian! Przez ostatnie lata niewiele się wydarzyło. Dzięki Solidarności i Maciejewskiemu pracownicy otrzymali podwyżki, wszyscy pracownicy! Solidarność nie jest dobrze postrzegana przez Władze UM, bo walczą o nas, pracowników. Uczelnia musi oderwać się od starych układów, musi w k... rozwiń
Avatar
Med / 19 marca 2020 r. o 10:26
+5
Wiem ,ze i tak komentarz nic nie da bo nie zliczamy ich .... dlatego napisze - martwy się o sytuacje w kraju ,o walkę z wirusem ,a swoje skupienie poświęćmy potrzebującym Miłego dnia !
Avatar
Rafał / 19 marca 2020 r. o 09:32
-3
Jestem za prof. Załuska
Avatar
Lekarz / 19 marca 2020 r. o 00:04
0
Oczywiście chodziło o wygraną Maciejewskiego .  Komenatrz daje z szacunku do prof. Załuska - jednak już niedługo i tak zobaczymy wyniki wiec wyciąganie bzdetów ,obrażanie -lepiej powoedziec  BAJ .. Baj ! I chyba osoba związana bardzo z tym ze pożegnaniem i jego brzmieniem powinna wiedzieć o co chodzi i zajac się kotem np
Avatar
Lekarz / 18 marca 2020 r. o 23:59
+1
Nigdy w życiu 
Avatar
Grzegorz / 18 marca 2020 r. o 23:54
-2
Podpisuje się pod wieloma wypowiedziamy ... nagrania są na grupie zamkniętej dla studentów ... linki nie musza być potwierdzeniem ... my studenci -Oczy i uszy uczelni ... my jesteśmy dowodem.
Avatar
Student / 18 marca 2020 r. o 23:47
-7
niestety byłem ba wykładzie gdzie zostały poruszane kwestie lbgt ... dużo z nas należy do tej grupy i się tego nie wstydzimy ... sam fakt ze na wycieczkę do radia z Prof Maciejewskin nikt nie chciał się zapisać na listę ... utwierdza to ,ze większość jest urażona .poszly osoby na ostatnia chwile bo musiały ... 
Avatar
z UM / 18 marca 2020 r. o 23:05
+1
Tylko prof Zauska, homofobom i zbokom jak ten pierwszy pan ze zdjecia mowimy nie!!!!
 Załuska -?  patrz koment powyżej
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie przed zapaścią. Czy czeka nas problem odbioru śmieci?

Ostrzeżenie przed zapaścią. Czy czeka nas problem odbioru śmieci?

O rezygnację z remontów i wyrzucanie jak najmniejszej ilości śmieci apelują do mieszkańców władze Lublina. – Szykujemy się na gorszy scenariusz – tłumaczą urzędnicy, mówiąc o „istotnym zagrożeniu” i „ewentualnych ograniczeniach” w wywozie mebli oraz… odpadów bio. Czy czeka nas cuchnący problem?

Weekend pod okiem mundurowych. 400 zł mandatu za bieganie po parku

Weekend pod okiem mundurowych. 400 zł mandatu za bieganie po parku

Na ulicach i placach, w parku i lesie - przez cały weekend można było spotkać wspólne patrole policji i żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. Sypały się mandaty.

Pociąg do cebulowej. Warto się wzmacniać odpowiednią dietą

Pociąg do cebulowej. Warto się wzmacniać odpowiednią dietą

Boczniak, cebula, czosnek i shitake. Warto postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, składającą się z warzyw i owoców, które wspierają naturalną odporność.

Jeszcze nigdy nie udało mi się zapłacić rachunku

Jeszcze nigdy nie udało mi się zapłacić rachunku

Pochodząca ze Świdnika Marcelina Szumer-Brysz dzięki swojej najnowszej książce „Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji” uczestniczyła w marcu warsztatach literackich w Arktyce. Jej zbiór reportaży był również nominowany do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu. Miłośniczka kraju na styku Europy i Azji, opowiada o jego specyfice i o tym, jak Turcy radzą sobie z epidemią koronawirusa

Koronawirus w powiecie łęczyńskim. „Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej”

Koronawirus w powiecie łęczyńskim. „Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej”

- Wiedzieliśmy, że prędzej czy później to nastąpi, gdyż odległość od miejsc, w których potwierdzono już zakażenia jest stosunkowo niewielka – mówi starostwa powiatu łęczyńskiego Krzysztof Niewiadomski po informacji na temat pierwszych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie.

Wideoblog zamiast dni interesantów. A Dni Włodawy 2020 nie będzie

Wideoblog zamiast dni interesantów. A Dni Włodawy 2020 nie będzie

W tym roku Dni Włodawy nie będzie. Burmistrz Wiesław Muszyński poinformował o tym mieszkańców w piątek. Jednocześnie zainaugurował prowadzenie wideobloga. Zamiast wtorkowych dni interesantów w każdy piątek będzie odpowiadał na pytania i informował co się dzieje w mieście

Prezydent Duda dwa lata dłużej, albo głosowanie korespondencyjne. Lubelscy politycy o pomysłach na wybory

Prezydent Duda dwa lata dłużej, albo głosowanie korespondencyjne. Lubelscy politycy o pomysłach na wybory

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, albo przedłużenie kadencji urzędującego prezydenta o dwa lata. To w tej chwili możliwe scenariusze związane z planowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. Opozycja oba pomysły krytykuje i proponuje jeszcze inne rozwiązanie

CBA przyszło do kolejarzy. Chodzi o linię do Warszawy na odcinku między Lublinem a Dęblinem

CBA przyszło do kolejarzy. Chodzi o linię do Warszawy na odcinku między Lublinem a Dęblinem

Kontrola CBA przygląda się działaniom spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Agentów interesuje zwłaszcza kontrakt z firmą Astaldi, która miała przebudować tory pomiędzy Lublinem a Dęblinem.

Były napastnik Legii poszedł do kawiarni i trafił do aresztu

Były napastnik Legii poszedł do kawiarni i trafił do aresztu

Gazeta „Telegraf” donosi, że Aleksandar Prijović wraz z grupą znajomych udali się wieczorem do kawiarni. Wszyscy zostali aresztowani i złożyli wyjaśnienia na policji. Za złamanie godziny policyjnej grozi nawet więzienie.

Łuna nad Chełmem. Ktoś podpalił jeden z najcenniejszych rezerwatów

Łuna nad Chełmem. Ktoś podpalił jeden z najcenniejszych rezerwatów

Przez pięć godzin strażacy walczyli z bardzo dużym pożarem suchych trwa w rezerwacie Sobowice pod Chełmem. - To była bardzo trudna akcja ze względu na dostępność i rozległość terenu – przyznaje Wojciech Chudoba, rzecznik chełmskich strażaków.

Na zakupy także w nocy. Godziny pracy wydłużają nie tylko dyskonty

Na zakupy także w nocy. Godziny pracy wydłużają nie tylko dyskonty

W odpowiedzi na liczbę osób mogących robić jednocześnie zakupy coraz więcej sieci handlowych decyduje się na wydłużenie godzin pracy lub wprowadza nowe rozwiązania. Sprawdziliśmy, co się zmienia.

Wielkanoc 2020: Takich świąt jeszcze nigdy nie było
galeria

Wielkanoc 2020: Takich świąt jeszcze nigdy nie było

Niedziela Palmowa bez procesji, a Wielka Sobota bez święcenia pokarmów w kościołach i kaplicach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w mszach świętych i nabożeństwach może uczestniczyć jedynie 5 osób, nie wliczając posługujących. Tak będzie też w czasie Wielkiego Tygodnia.

Osiem nowych przypadków zakażonych koronawirusem w Lubelskiem. W Polsce zmarło dziś dziesięć osób

Osiem nowych przypadków zakażonych koronawirusem w Lubelskiem. W Polsce zmarło dziś dziesięć osób

Osiem nowych przypadków zakażenia w województwie lubelskim. W kraju zmarło dziś dziesięć osób.

Lubelska kultura w czasie epidemii. Spektakle online i plany na przyszłość
Magazyn

Lubelska kultura w czasie epidemii. Spektakle online i plany na przyszłość

Z powodu epidemii koronawirusa instytucje kulturalne w całej Polsce zamknięte są do odwołania. To trudna sytuacja także dla lubelskich teatrów, które z dnia na dzień musiały zatrzymać prace nad projektami. Mimo to nie rezygnują z kontaktu z widzami, odkrywając nowe sposoby docierania do odbiorców.

Pielęgniarka z SOR: "Najgorsze dopiero przed nami"

Pielęgniarka z SOR: "Najgorsze dopiero przed nami"

Rozmowa z pielęgniarką, która pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala wojewódzkiego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.