Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2016 r.
6:51

Uczniowie nie mogą wyjść ze szkoły w czasie przerwy. "Chodzi o bezpieczeństwo"

Autor: Zdjęcie autora ask
427 43 A A
Informacja na ten temat jest przekazywana uczniom i ich rodzicom na początku każdego roku szkolnego
Informacja na ten temat jest przekazywana uczniom i ich rodzicom na początku każdego roku szkolnego

Uczniowie kolejnej szkoły skarżą się na to, że w czasie przerw nie mogą wyjść z budynku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po tym, jak opisaliśmy problemy uczniów Zespoły Szkół Elektronicznych w Lublinie zgłosili się do nas uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego. Oni także skarżą się na to, że w czasie przerw nie mogą opuszczać budynku. 

– Większość z nas jest pełnoletnia, a mimo to nie możemy wyjść ze szkoły na świeże powietrze czy udać się do pobliskiego sklepu – opowiada jeden z uczniów. – Zaraz po dzwonku woźna lub nauczyciel, który akurat ma dyżur, zamykają drzwi na klucz lub pilnują aby nikt z budynku nie wyszedł. W czasie przerwy nie można także wrócić do szkoły. Uczeń, jeśli wyjdzie, zostanie wpuszczony dopiero po dzwonku.
– Od tego roku parking pod szkołą jest płatny. Jeśli ktoś wykupi bilet postojowy na zbyt krótki czas to nie może wyjść żeby go przedłużyć. Od nauczyciela usłyszy: „stać Cię na samochód to stać Cię na mandat” – irytuje się inny uczeń.

Dyrekcja szkoły tłumaczy to potrzebą zapewnienia uczniom bezpieczeństwa „od pierwszej lekcji zajęć do ostatniej”. – Dlatego już od wielu lat obowiązuje jest zasada, że uczniowie nie opuszczają budynku do czasu zakończenia zajęć – mówi Ryszard Morawski, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego. – Nasza szkoła jest w bezpośredniej bliskości z ruchliwą ulicą, co w powiązaniu z nieostrożnością uczniów biegnących w pośpiechu do sklepu, stwarzałoby poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia – tłumaczy.

Informacja na ten temat jest przekazywana uczniom i ich rodzicom na początku każdego roku szkolnego. – Dotychczas spotykały się one ze zrozumieniem z każdej ze stron – podkreśla dyr. Morawski. Ale dodaje, jest temat wcale nie jest zamknięty. – Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian zarówno ze strony Rady Rodziców jak i Samorządu Uczniowskiego. Pod warunkiem, że będą one uwzględniały zachowanie pełnego bezpieczeństwa uczniów.

Tymczasem taki zakaz jest niezgodny z prawem. – Każda szkoła ma obowiązek umożliwić uczniom przebywanie podczas przerwy na świeżym powietrzu – mówi Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. – Nie można zamykać drzwi i utrudniać wyjścia. Wyjątek stanowi jedynie sytuacja, gdy w statucie szkoły napisane jest, że szkoła jest zamknięta przez cały czas trwania lekcji.

– W statucie naszej szkoły znajduje się informacja o tym, że szkoła jak i każdy z jej pracowników, a w szczególności nauczyciele mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom, a uczeń ma prawo do bezpiecznego pobytu w szkole – ripostuje dyrektor Morawski.

Czytaj więcej o:

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 10:06
0
W ZSEN Lublin ul.Długa 6 to samo nie można wychodzić w czasie przerw bo wozna zaraz po Pani Dyrektor pójdzie ???!!! I co co się stanie po policję zadzwoni albo naganę dostanę za wyjście z szkoły ??!! NIE MA W REGULAMINIE ZAKAZU WYCHODZENIA Z SZKOŁY PODCZAS PRZERWY a jedynie podczas zajęc !!!
Avatar
czar / 15 lutego 2017 o 12:01
0
Witam, czy ktoś miał w tej szkole problemy z Panią Młynarczyk od matematyki?
Avatar
Gość / 18 września 2016 o 00:07
0
zespól szkół chemicznych i przemysłu spożywczego ten sam problem brak możliwości wyjścia ze szkoły
Avatar
Michał / 17 września 2016 o 11:09
0
Skoro prawo zabrania na siłę trzymania uczniów w szkole, nawet pomimo ich dobra własnego sugerując się wypowiedzią dyrektora Morawskiego, to sytuację prawną należy uregulować prawnie a nie poprzez Dziennik Wschodni. Należy udać się z wnioskiem do Kuratorium Oświaty w celu orzecznictwa sytuacji, którą narzuca władza szkolna. W przypadku orzeczenia wydanego przez Kuratora Oświaty, któremu podlega wyżej wspomniana placówka na korzyść samorządu uczniowskiego należy sprawę zgłosić wniskiem do sądu rejonowego w celu sądowego orzeczenia samowoli, która "więzi uczniów w placówce". Konsekwencją podjęcia odpowiednich kroków zapobiegających łamaniu prawa ucznia w statusie samorządu uczniowskiego może być nawet wydalenie pana dyrektora ze szkoły o ile pan dyrektor nie zastosuje się do wyroku sądu lub postanowienia Kuratora. Ja bym się zastanowił zanim bym podejmował takie decyzje bo czasy są niepewne nawet dla dyrektorów oświaty pewnych placówek. Racjonalnie myśląc sam pan dyrektor mógłby zrobić szkolne referendum, w którym przedstawi istotę rzeczy podejmując anonimowe głosowanie wśród uczniów. 
Skoro prawo zabrania na siłę trzymania uczniów w szkole, nawet pomimo ich dobra własnego sugerując się wypowiedzią dyrektora Morawskiego, to sytuację prawną należy uregulować prawnie a nie poprzez Dziennik Wschodni. Należy udać się z wnioskiem do Kuratorium Oświaty w celu orzecznictwa sytuacji, którą narzuca władza szkolna. W przypadku orzeczenia wydanego przez Kuratora Oświaty, któremu podlega wyżej wspomniana placówka na korzyść samorządu uczniowskiego należy sprawę zgłosić wniskiem do sądu rejonowego w celu sądowego orzeczenia samowoli, k... rozwiń
Avatar
masterfly / 17 września 2016 o 10:39
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
NAUCZYCIELE ODPOWIADAJA ZA BEZPIECZENSTWO UCZNIA W CZASIE JEGO POBYTU  SZKOLE I TYLE W TEMACIE.
W czasie jego pobytu w szkole? Aha, tym komentarzem rozwiane są chyba wszystkie wątpliwości w artykule. Ehh.
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 19:59
0
NAUCZYCIELE ODPOWIADAJA ZA BEZPIECZENSTWO UCZNIA W CZASIE JEGO POBYTU SZKOLE I TYLE W TEMACIE.
Avatar
gość / 16 września 2016 o 12:42
0
to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia przepisów. radzę najpierw się dokształcić. jeszcze niedawno bylam w liceum i tez mielismy podobny problem. za bezpieczenstwo ucznia w trakcie lekcji i przerw odpowiada szkola!!! nawet za bezpieczenstwo pelnoletniego ucznia!! a tu link dla niedowiarkow ***s://***portaloswiatowy.pl/opieka-nad-uczniami-w-czasie-zajec-i-dyzurow/opuszczanie-terenu-szkoly-przez-uczniow-w-czasie-przerw-kto-odpowiada-za-ich-bezpieczenstwo-8828.html wynika z tego ze uczniowie moga przebywac na dworze ale na terenie szkoly i w obecnosci nauczyciela. moze trzeba porozmawiac z dyrektorem a nie narzekac? chyba jest jakis samorzad, przewodniczacy? powinni cos zrobic jesli uczniowie narzekaja
to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia przepisów. radzę najpierw się dokształcić. jeszcze niedawno bylam w liceum i tez mielismy podobny problem. za bezpieczenstwo ucznia w trakcie lekcji i przerw odpowiada szkola!!! nawet za bezpieczenstwo pelnoletniego ucznia!! a tu link dla niedowiarkow ***s://***portaloswiatowy.pl/opieka-nad-uczniami-w-czasie-zajec-i-dyzurow/opuszczanie-terenu-szkoly-przez-uczniow-w-czasie-przerw-kto-odpowiada-za-ich-bezpieczenstwo-8828.html wynika z tego ze uczniowie moga przebywac na dworze ale na terenie szkoly i ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 17:54
0
nie odpowiada ta szkola? wy***aj do innej tylko ktora inna matole cie przyjmie
Avatar
Spoon / 15 września 2016 o 17:13
0
Fruzia napisał:
Nie oszukujmy się, to "świeże powietrze" o którym mówią uczniowie, to zwykłe wyjście na papieroska w czasie przerwy. Kto w tych czasach wciska taki śmieszny kit o chęci przebywania na świeżym powietrzu? Serio, ktoś jeszcze w to wierzy? Dwadzieścia lat temu nikt się nie dawał nabrać na takie tłumaczenie.
Pójdź do szkoły w jakiś upał większy to zrozumiesz co to jest "świeże powietrze".
Avatar
Spoon / 15 września 2016 o 17:11
0
gosc napisał:
Najlepiej to narzekać, a prawda jest taka jak ktoś napisał. Wyjscie sluza glownie paleniu papierosow. A za dojazd do szkoly i powrot nie jest odpowiedziana szkola. za to co dzieje sie w trakcie pobytu ucznia w szkole juz tak. jakby taki uczen wyszedl i by mu sie cos stalo to dopiero rodzice narobiliby smrodu wokol szkoly!!!!!!!!!!
Uwierz mi, że jeżeli jesteś pełnoletni i wyjdziesz ze szkoły to odpowiadasz sam za siebie. Wyjścia nie służą głównie paleniu papierosów, nie wrzucaj wszsytkich do jednego wora.
Uwierz mi, że jeżeli jesteś pełnoletni i wyjdziesz ze szkoły to odpowiadasz sam za siebie. Wyjścia nie służą głównie paleniu papierosów, nie wrzucaj wszsytkich do jednego wora. rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 10:06
0
W ZSEN Lublin ul.Długa 6 to samo nie można wychodzić w czasie przerw bo wozna zaraz po Pani Dyrektor pójdzie ???!!! I co co się stanie po policję zadzwoni albo naganę dostanę za wyjście z szkoły ??!! NIE MA W REGULAMINIE ZAKAZU WYCHODZENIA Z SZKOŁY PODCZAS PRZERWY a jedynie podczas zajęc !!!
Avatar
czar / 15 lutego 2017 o 12:01
0
Witam, czy ktoś miał w tej szkole problemy z Panią Młynarczyk od matematyki?
Avatar
Gość / 18 września 2016 o 00:07
0
zespól szkół chemicznych i przemysłu spożywczego ten sam problem brak możliwości wyjścia ze szkoły
Avatar
Michał / 17 września 2016 o 11:09
0
Skoro prawo zabrania na siłę trzymania uczniów w szkole, nawet pomimo ich dobra własnego sugerując się wypowiedzią dyrektora Morawskiego, to sytuację prawną należy uregulować prawnie a nie poprzez Dziennik Wschodni. Należy udać się z wnioskiem do Kuratorium Oświaty w celu orzecznictwa sytuacji, którą narzuca władza szkolna. W przypadku orzeczenia wydanego przez Kuratora Oświaty, któremu podlega wyżej wspomniana placówka na korzyść samorządu uczniowskiego należy sprawę zgłosić wniskiem do sądu rejonowego w celu sądowego orzeczenia samowoli, która "więzi uczniów w placówce". Konsekwencją podjęcia odpowiednich kroków zapobiegających łamaniu prawa ucznia w statusie samorządu uczniowskiego może być nawet wydalenie pana dyrektora ze szkoły o ile pan dyrektor nie zastosuje się do wyroku sądu lub postanowienia Kuratora. Ja bym się zastanowił zanim bym podejmował takie decyzje bo czasy są niepewne nawet dla dyrektorów oświaty pewnych placówek. Racjonalnie myśląc sam pan dyrektor mógłby zrobić szkolne referendum, w którym przedstawi istotę rzeczy podejmując anonimowe głosowanie wśród uczniów. 
Skoro prawo zabrania na siłę trzymania uczniów w szkole, nawet pomimo ich dobra własnego sugerując się wypowiedzią dyrektora Morawskiego, to sytuację prawną należy uregulować prawnie a nie poprzez Dziennik Wschodni. Należy udać się z wnioskiem do Kuratorium Oświaty w celu orzecznictwa sytuacji, którą narzuca władza szkolna. W przypadku orzeczenia wydanego przez Kuratora Oświaty, któremu podlega wyżej wspomniana placówka na korzyść samorządu uczniowskiego należy sprawę zgłosić wniskiem do sądu rejonowego w celu sądowego orzeczenia samowoli, k... rozwiń
Avatar
masterfly / 17 września 2016 o 10:39
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
NAUCZYCIELE ODPOWIADAJA ZA BEZPIECZENSTWO UCZNIA W CZASIE JEGO POBYTU  SZKOLE I TYLE W TEMACIE.
W czasie jego pobytu w szkole? Aha, tym komentarzem rozwiane są chyba wszystkie wątpliwości w artykule. Ehh.
Avatar
Gość / 16 września 2016 o 19:59
0
NAUCZYCIELE ODPOWIADAJA ZA BEZPIECZENSTWO UCZNIA W CZASIE JEGO POBYTU SZKOLE I TYLE W TEMACIE.
Avatar
gość / 16 września 2016 o 12:42
0
to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia przepisów. radzę najpierw się dokształcić. jeszcze niedawno bylam w liceum i tez mielismy podobny problem. za bezpieczenstwo ucznia w trakcie lekcji i przerw odpowiada szkola!!! nawet za bezpieczenstwo pelnoletniego ucznia!! a tu link dla niedowiarkow ***s://***portaloswiatowy.pl/opieka-nad-uczniami-w-czasie-zajec-i-dyzurow/opuszczanie-terenu-szkoly-przez-uczniow-w-czasie-przerw-kto-odpowiada-za-ich-bezpieczenstwo-8828.html wynika z tego ze uczniowie moga przebywac na dworze ale na terenie szkoly i w obecnosci nauczyciela. moze trzeba porozmawiac z dyrektorem a nie narzekac? chyba jest jakis samorzad, przewodniczacy? powinni cos zrobic jesli uczniowie narzekaja
to nie jest kwestia wiary, tylko kwestia przepisów. radzę najpierw się dokształcić. jeszcze niedawno bylam w liceum i tez mielismy podobny problem. za bezpieczenstwo ucznia w trakcie lekcji i przerw odpowiada szkola!!! nawet za bezpieczenstwo pelnoletniego ucznia!! a tu link dla niedowiarkow ***s://***portaloswiatowy.pl/opieka-nad-uczniami-w-czasie-zajec-i-dyzurow/opuszczanie-terenu-szkoly-przez-uczniow-w-czasie-przerw-kto-odpowiada-za-ich-bezpieczenstwo-8828.html wynika z tego ze uczniowie moga przebywac na dworze ale na terenie szkoly i ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2016 o 17:54
0
nie odpowiada ta szkola? wy***aj do innej tylko ktora inna matole cie przyjmie
Avatar
Spoon / 15 września 2016 o 17:13
0
Fruzia napisał:
Nie oszukujmy się, to "świeże powietrze" o którym mówią uczniowie, to zwykłe wyjście na papieroska w czasie przerwy. Kto w tych czasach wciska taki śmieszny kit o chęci przebywania na świeżym powietrzu? Serio, ktoś jeszcze w to wierzy? Dwadzieścia lat temu nikt się nie dawał nabrać na takie tłumaczenie.
Pójdź do szkoły w jakiś upał większy to zrozumiesz co to jest "świeże powietrze".
Avatar
Spoon / 15 września 2016 o 17:11
0
gosc napisał:
Najlepiej to narzekać, a prawda jest taka jak ktoś napisał. Wyjscie sluza glownie paleniu papierosow. A za dojazd do szkoly i powrot nie jest odpowiedziana szkola. za to co dzieje sie w trakcie pobytu ucznia w szkole juz tak. jakby taki uczen wyszedl i by mu sie cos stalo to dopiero rodzice narobiliby smrodu wokol szkoly!!!!!!!!!!
Uwierz mi, że jeżeli jesteś pełnoletni i wyjdziesz ze szkoły to odpowiadasz sam za siebie. Wyjścia nie służą głównie paleniu papierosów, nie wrzucaj wszsytkich do jednego wora.
Uwierz mi, że jeżeli jesteś pełnoletni i wyjdziesz ze szkoły to odpowiadasz sam za siebie. Wyjścia nie służą głównie paleniu papierosów, nie wrzucaj wszsytkich do jednego wora. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 73 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 27 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 61 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.