Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2008 r.
21:02
Edytuj ten wpis

UE: Zróbcie pasy dla autobusów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Unijni eksperci: wydzielcie na jezdniach pasy ruchu tylko dla autobusów. Ratusz: na tych ulicach nie ma miejsca, szukajcie innych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Buspas to specjalny pas jezdni, po którym mogą jeździć wyłącznie wozy komunikacji miejskiej. Takie pasy pozwalają trolejbusom i autobusom omijać korki. Unijni eksperci z Inicjatywy JASPERS stwierdzili, że w Lublinie trzeba wyznaczyć trzy pary (po jednym pasie w jednym kierunku) równoległych buspasów.

• Pierwsza para: Od pętli trolejbusowej przy Drodze Męczenników Majdanka do ronda na Klinie i z powrotem.
• Druga para: Lwowska - al. Unii Lubelskiej - Trasa Zielona do Dworca Głównego PKP i z powrotem.
• Trzecia para: Od pętli trolejbusowej na Węglinie przez al. Kraśnicką i al. Sikorskiego do skrzyżowania z al. Solidarności. Drugi pas biegłby na Węglin.

- Świetny pomysł! - mówi Andrzej Wasyl, kierowca MPK. - Ale ktoś zapomniał o Nadbystrzyckiej, Głębokiej i Filaretów. I o skręcie z Bohaterów Monte Cassino w lewo w Kraśnicką, na którym straciłem kiedyś 17 minut - dodaje.

- Dla nas to by było duże ułatwienie, ale czy to wykonalne? - zastanawia się Jerzy Plewik, inny kierowca miejskiego autobusu. - Mamy tak wąskie drogi, że już brakuje miejsca dla samochodów. To mogłoby się udać, gdyby jezdnie miały po trzy pasy w jedną stronę.

- To tylko u nas możliwe, że zamiast poszerzać jezdnię, żeby była bardziej przepustowa tylko chce się ją zwęzić. Z jakiej racji autobus ma być traktowany lepiej? Przecież to nie karetka. Jak jest korek to się w nim stoi i nie ma mocnych - mówi Rafał Żydek, kierowca osobowego auta.

- A ci mądrale z Unii to choć raz byli w Lublinie? - irytuje się Jacek Cholewiński. - Albo z nudów można coś takiego wymyślić, albo trzeba być kompletnie tępym. Gorzej bym ich nazwał, ale pan tego nie wydrukuje. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.

Ratuszowi też nie podobają się unijne propozycje ekspertów JASPERS-a. - Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta. - Ulice, które wskazali są za wąskie, żeby wydzielać na nich takie pasy i na pewno nikt w Ratuszu takiej decyzji nie podejmie - dodaje Wojtaś. Wczoraj rozmawiał o tym z unijnymi ekspertami. - Mają rozważyć wydzielenie takich pasów na innych ulicach. Odpowiedzi spodziewam się po wakacjach.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 21:10
0
~KKK~ napisał:
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie

Półmózg to ty jesteś jełopie!! Jak taki mądry jesteś to zarzuć tutaj argumentami a nie obelgami.
Avatar
~KKK~ / 5 czerwca 2008 o 20:49
0
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie
Avatar
urzedas / 5 czerwca 2008 o 11:33
0
Kolejny kretynizm to robienie z 2 pasów ruchu jednego. Jako przykład podaję tylko kunickiego i aktualnie remontowaną gospodarczą, gdzie przy ośrodku egzaminacyjnym WORD robi się istny labirynt.
Avatar
Jarecki / 5 czerwca 2008 o 11:24
0
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie. Myślę, że sposobem na komunikację jest kolej miejska, szybki tramwaj, a więc środki nie korzystające z dróg publicznych. Lublinowi potrzebna jest obwodnica, aby ruch tranzytowy zniknął z takiej np. Kraśnickiej i mądrze rozwiązane skrzyżowania. Koszmarem jest skręt w lewo z Boh. M. Cassino w Kraśnicką (autobusy 10, 28). Zadziwiające, ze od lat nikt nic nie robi. A przecież można wprowadzić sygnalizację wielofazową, wydzielić dwa pasy skrętu w lewo, zrobić coś .... a nie robi się nic.
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie... rozwiń
Avatar
przystojny rob / 5 czerwca 2008 o 10:15
0
zeby byl pas ruchu dla komunikacji publicznej to trzeba tez zrobic kamery ktore przestrzegania i lamania jazdy tym pasem beda strzegly tak jak w uk ZA pare lat przy narasytajacej liczbie nowych aut komunikacja miejska stanie w korkach
Avatar
LolaMegafon / 5 czerwca 2008 o 09:47
0
Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta.

A czy Lublin to nie jest europejskie miasto? Ba, nawet metropolia? To co Pan Eugeniusz robi w UM, że Lublin nie jest europejskim miastem? Może trzeba się pożegnać z ciepłą posadką?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 21:10
0
~KKK~ napisał:
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie

Półmózg to ty jesteś jełopie!! Jak taki mądry jesteś to zarzuć tutaj argumentami a nie obelgami.
Avatar
~KKK~ / 5 czerwca 2008 o 20:49
0
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie
Avatar
urzedas / 5 czerwca 2008 o 11:33
0
Kolejny kretynizm to robienie z 2 pasów ruchu jednego. Jako przykład podaję tylko kunickiego i aktualnie remontowaną gospodarczą, gdzie przy ośrodku egzaminacyjnym WORD robi się istny labirynt.
Avatar
Jarecki / 5 czerwca 2008 o 11:24
0
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie. Myślę, że sposobem na komunikację jest kolej miejska, szybki tramwaj, a więc środki nie korzystające z dróg publicznych. Lublinowi potrzebna jest obwodnica, aby ruch tranzytowy zniknął z takiej np. Kraśnickiej i mądrze rozwiązane skrzyżowania. Koszmarem jest skręt w lewo z Boh. M. Cassino w Kraśnicką (autobusy 10, 28). Zadziwiające, ze od lat nikt nic nie robi. A przecież można wprowadzić sygnalizację wielofazową, wydzielić dwa pasy skrętu w lewo, zrobić coś .... a nie robi się nic.
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie... rozwiń
Avatar
przystojny rob / 5 czerwca 2008 o 10:15
0
zeby byl pas ruchu dla komunikacji publicznej to trzeba tez zrobic kamery ktore przestrzegania i lamania jazdy tym pasem beda strzegly tak jak w uk ZA pare lat przy narasytajacej liczbie nowych aut komunikacja miejska stanie w korkach
Avatar
LolaMegafon / 5 czerwca 2008 o 09:47
0
Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta.

A czy Lublin to nie jest europejskie miasto? Ba, nawet metropolia? To co Pan Eugeniusz robi w UM, że Lublin nie jest europejskim miastem? Może trzeba się pożegnać z ciepłą posadką?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 4

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!