Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2008 r.
21:02
Edytuj ten wpis

UE: Zróbcie pasy dla autobusów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Unijni eksperci: wydzielcie na jezdniach pasy ruchu tylko dla autobusów. Ratusz: na tych ulicach nie ma miejsca, szukajcie innych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Buspas to specjalny pas jezdni, po którym mogą jeździć wyłącznie wozy komunikacji miejskiej. Takie pasy pozwalają trolejbusom i autobusom omijać korki. Unijni eksperci z Inicjatywy JASPERS stwierdzili, że w Lublinie trzeba wyznaczyć trzy pary (po jednym pasie w jednym kierunku) równoległych buspasów.

• Pierwsza para: Od pętli trolejbusowej przy Drodze Męczenników Majdanka do ronda na Klinie i z powrotem.
• Druga para: Lwowska - al. Unii Lubelskiej - Trasa Zielona do Dworca Głównego PKP i z powrotem.
• Trzecia para: Od pętli trolejbusowej na Węglinie przez al. Kraśnicką i al. Sikorskiego do skrzyżowania z al. Solidarności. Drugi pas biegłby na Węglin.

- Świetny pomysł! - mówi Andrzej Wasyl, kierowca MPK. - Ale ktoś zapomniał o Nadbystrzyckiej, Głębokiej i Filaretów. I o skręcie z Bohaterów Monte Cassino w lewo w Kraśnicką, na którym straciłem kiedyś 17 minut - dodaje.

- Dla nas to by było duże ułatwienie, ale czy to wykonalne? - zastanawia się Jerzy Plewik, inny kierowca miejskiego autobusu. - Mamy tak wąskie drogi, że już brakuje miejsca dla samochodów. To mogłoby się udać, gdyby jezdnie miały po trzy pasy w jedną stronę.

- To tylko u nas możliwe, że zamiast poszerzać jezdnię, żeby była bardziej przepustowa tylko chce się ją zwęzić. Z jakiej racji autobus ma być traktowany lepiej? Przecież to nie karetka. Jak jest korek to się w nim stoi i nie ma mocnych - mówi Rafał Żydek, kierowca osobowego auta.

- A ci mądrale z Unii to choć raz byli w Lublinie? - irytuje się Jacek Cholewiński. - Albo z nudów można coś takiego wymyślić, albo trzeba być kompletnie tępym. Gorzej bym ich nazwał, ale pan tego nie wydrukuje. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.

Ratuszowi też nie podobają się unijne propozycje ekspertów JASPERS-a. - Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta. - Ulice, które wskazali są za wąskie, żeby wydzielać na nich takie pasy i na pewno nikt w Ratuszu takiej decyzji nie podejmie - dodaje Wojtaś. Wczoraj rozmawiał o tym z unijnymi ekspertami. - Mają rozważyć wydzielenie takich pasów na innych ulicach. Odpowiedzi spodziewam się po wakacjach.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 21:10
0
~KKK~ napisał:
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie

Półmózg to ty jesteś jełopie!! Jak taki mądry jesteś to zarzuć tutaj argumentami a nie obelgami.
Avatar
~KKK~ / 5 czerwca 2008 o 20:49
0
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie
Avatar
urzedas / 5 czerwca 2008 o 11:33
0
Kolejny kretynizm to robienie z 2 pasów ruchu jednego. Jako przykład podaję tylko kunickiego i aktualnie remontowaną gospodarczą, gdzie przy ośrodku egzaminacyjnym WORD robi się istny labirynt.
Avatar
Jarecki / 5 czerwca 2008 o 11:24
0
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie. Myślę, że sposobem na komunikację jest kolej miejska, szybki tramwaj, a więc środki nie korzystające z dróg publicznych. Lublinowi potrzebna jest obwodnica, aby ruch tranzytowy zniknął z takiej np. Kraśnickiej i mądrze rozwiązane skrzyżowania. Koszmarem jest skręt w lewo z Boh. M. Cassino w Kraśnicką (autobusy 10, 28). Zadziwiające, ze od lat nikt nic nie robi. A przecież można wprowadzić sygnalizację wielofazową, wydzielić dwa pasy skrętu w lewo, zrobić coś .... a nie robi się nic.
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie... rozwiń
Avatar
przystojny rob / 5 czerwca 2008 o 10:15
0
zeby byl pas ruchu dla komunikacji publicznej to trzeba tez zrobic kamery ktore przestrzegania i lamania jazdy tym pasem beda strzegly tak jak w uk ZA pare lat przy narasytajacej liczbie nowych aut komunikacja miejska stanie w korkach
Avatar
LolaMegafon / 5 czerwca 2008 o 09:47
0
Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta.

A czy Lublin to nie jest europejskie miasto? Ba, nawet metropolia? To co Pan Eugeniusz robi w UM, że Lublin nie jest europejskim miastem? Może trzeba się pożegnać z ciepłą posadką?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2008 o 21:10
0
~KKK~ napisał:
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie

Półmózg to ty jesteś jełopie!! Jak taki mądry jesteś to zarzuć tutaj argumentami a nie obelgami.
Avatar
~KKK~ / 5 czerwca 2008 o 20:49
0
Bardzo dobry pomysl!! powpieram , nawet nie bede tlumaczyl dlaczego bo i tak zaden polmozg na tym forum nie zrozumie
Avatar
urzedas / 5 czerwca 2008 o 11:33
0
Kolejny kretynizm to robienie z 2 pasów ruchu jednego. Jako przykład podaję tylko kunickiego i aktualnie remontowaną gospodarczą, gdzie przy ośrodku egzaminacyjnym WORD robi się istny labirynt.
Avatar
Jarecki / 5 czerwca 2008 o 11:24
0
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie. Myślę, że sposobem na komunikację jest kolej miejska, szybki tramwaj, a więc środki nie korzystające z dróg publicznych. Lublinowi potrzebna jest obwodnica, aby ruch tranzytowy zniknął z takiej np. Kraśnickiej i mądrze rozwiązane skrzyżowania. Koszmarem jest skręt w lewo z Boh. M. Cassino w Kraśnicką (autobusy 10, 28). Zadziwiające, ze od lat nikt nic nie robi. A przecież można wprowadzić sygnalizację wielofazową, wydzielić dwa pasy skrętu w lewo, zrobić coś .... a nie robi się nic.
Genialny pomysł specjalistów z UE. Czyli np. Kraśnicka zamienia się w ulice z jednym pasem ruchu w każdą stronę ... BRAWO!!! Nobel dla tych speców, to dopiero usprawni ruch. A tak z praktyki. Niestety jeżdżę rano 7.30- 7.50 Kraśnicką i w praktyce obserwuję, że trolejbusy jadą w tym samym tempie co reszta użytkowników jeśli nie szybciej. W zatokę zjeżdżają w prawo omijając kilka stojących w korku samochodów, potem są z reguły wpuszczane od razu z zatoki. Zauważyłem, że jadąc trolejbusem przez Kraśnicką jechałbym w tym samym czasie... rozwiń
Avatar
przystojny rob / 5 czerwca 2008 o 10:15
0
zeby byl pas ruchu dla komunikacji publicznej to trzeba tez zrobic kamery ktore przestrzegania i lamania jazdy tym pasem beda strzegly tak jak w uk ZA pare lat przy narasytajacej liczbie nowych aut komunikacja miejska stanie w korkach
Avatar
LolaMegafon / 5 czerwca 2008 o 09:47
0
Oni sugerują się miastami europejskimi, ale tam są zupełnie inne drogi - mówi Eugeniusz Wojtaś z Urzędu Miasta.

A czy Lublin to nie jest europejskie miasto? Ba, nawet metropolia? To co Pan Eugeniusz robi w UM, że Lublin nie jest europejskim miastem? Może trzeba się pożegnać z ciepłą posadką?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 4 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!