Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2021 r.
12:27

Ukłon dla dewelopera. Nawet radni z klubu prezydenta Lublina mają wątpliwości

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
34 43 A A
Na zabudowę tego terenu pozwala obowiązujący od 19 lat plan zagospodarowania.
Na zabudowę tego terenu pozwala obowiązujący od 19 lat plan zagospodarowania. (fot. Maciej Kaczanowski)

Prezydent chce przeforsować w Radzie Miasta zmianę planu zagospodarowania terenu obok ZUS. Zamierza umożliwić tu budowę mieszkań, choć obowiązujące studium, z którym plan nie może być sprzeczny, przewiduje tu wyłącznie usługi. Nawet w gronie radnych wspierających prezydenta pojawiają się wątpliwości co do tej propozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o przyszłość terenu pomiędzy siedzibą lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, biurowcem Gray Office i siedzibą sądu. Dzisiaj działa tu prowizoryczny parking. Na zabudowę tego terenu pozwala obowiązujący od 19 lat plan zagospodarowania. Wyznacza tu teren „koncentracji funkcji usługowych z wykluczeniem obiektów supermarketów” i zakazuje budowy mieszkań.

O usunięcie tego zakazu zabiegał u władz Lublina właściciel terenu, Jerzy Marek Sagan, który już w grudniu 2016 r. złożył do Urzędu Miasta oficjalny wniosek o zmianę planu. Miejscy urbaniści uznali, że wniosek jest zasadny, bo „należy mieć na uwadze racjonalność wprowadzenia wnioskowanej funkcji mieszkaniowej”. Ostatecznie, na prośbę prezydenta, Rada Miasta zgodziła się w czerwcu 2018 r. na rozpoczęcie prac nad zmianą planu zagospodarowania.

Przyszłości tego terenu dotyczyła również inna uchwała, przyjęta przez radnych w lipcu 2019 r. Chodzi o tzw. studium przestrzenne, które z grubsza określa przeznaczenie każdej części miasta, w tym obszaru obok ZUS. Muszą być z nim zgodne wszystkie zatwierdzane później plany zagospodarowania. Nie można np. przyjąć planu pozwalającego budować fabrykę w miejscu, w którym studium przewiduje zieleń. Byłoby to niezgodne z prawem.

Obowiązujące wciąż studium jednoznacznie określa przeznaczenie nieruchomości przy ul. Zana jako „tereny usługowe”. Nie przewiduje łączenia tej funkcji z budownictwem mieszkaniowym. Takie mieszanki dozwolone są w różnych miejscach, oznaczonych na mapie jako „tereny zabudowy wielorodzinnej/usługowej” lub „tereny zabudowy jednorodzinnej/usługowej”. Na działce obok ZUS nie ma żadnych takich połączeń, są po prostu „tereny usługowe”.

Mimo to miejscy urbaniści przygotowali projekt zmian w planie zagospodarowania terenu, który oficjalnie wskazuje tu „tereny zabudowy usługowej”, ale dopuszcza przeznaczenie nawet 70 proc. powierzchni użytkowej budynków na funkcję mieszkaniową. W projekcie planu czytamy, że „nie narusza ustaleń studium”. Zabudowa od strony ul. Zana mogłaby mieć nawet 55 wysokości, w głębi terenu 25 m.

Projekt nowego planu ma być przekazany przez prezydenta do zatwierdzenia przez Radę Miasta. – Przebieg konsultacji planu dla obszaru ulic Zana i Wallenroda nie wywołuje potrzeby dodatkowego wyłożenia – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Zgodnie z procedurą planistyczną kolejny etap zakłada skierowanie planu pod obrady Rady Miasta.

Okazuje się, że zgoda na zabudowę mieszkaniową budzi wątpliwości nawet wśród radnych będących prezydenckim zapleczem w Radzie Miasta. – Moim zdaniem nie ma tam miejsca na mieszkania – mówi wprost Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka), wiceprzewodniczący rady. Jego zdaniem ten teren w ogóle nie powinien być zabudowany. – Tutaj i tak jest deficyt miejsc parkingowych.

Ratusz nie przesądza tego, kiedy projekt zostanie poddany pod głosowanie radnych. – Nie zapadły jeszcze decyzje co do terminu przekazania planu pod obrady Rady Miasta – przyznaje Góźdź. – Projekt na drugim wyłożeniu zawierał zapis o maksymalnej 70 proc. funkcji mieszkalnej i zostaje on utrzymany.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sir_Fred / 17 września 2021 r. o 13:01
+60
Jakie wątpliwości? Przecież to od lat zaniedbany gliniasty teren. Budować !
Avatar
6yhn / 17 września 2021 r. o 13:10
+54
Co za różnica czy blok mieszkalny czy lokale usługowe? To obskurne klepisko i tak będzie musiało zniknąć i tak.
Avatar
ploter / 17 września 2021 r. o 13:18
+52
Pocieszny redaktor Smaga ma poważne problemy z rzetelnym przedstawianiem faktów. Gdy jeden radny wyraża opinię na jakiś temat, ten wspomina o "radnych" w liczbie mnogiej. Podobnie sprawa ma się z listami od czytelników. Mimo iż do redakcji pisze pan Tomasz i wypowiada się wyłącznie w swoim imieniu, a w artykule pociesznego redaktora Smagi już jest mowa o "mieszkańcach dzielnicy" albo "mieszkańcach Lublina", jakby ich było nie wiadomo ilu.
Avatar
anne / 17 września 2021 r. o 13:54
+47
Ten dziki parking pasuje do okolicy jak pięść do nosa.
Avatar
Kosmitulo / 17 września 2021 r. o 15:10
+44
Kronikidewelorozwoju twoją sprawą powinni zainteresować się obrońcy praw zwierząt. Nie powinno być tak, że właściciel przywiązuje swojego kundla do laptopa na cały rok i w dodatku każe mu szczekać całymi dniami. To podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami,
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 15:17
+41
To kolejne potwierdzenie tego, że w Dewelogrodzie stawianie biurowców przestało mieć ekonomiczny sens (już od kilku lat, za wyjątkiem przypadków, kiedy cfaniak jeszcze przed wbiciem łopaty ma pewnego najemcę w P0staci UM). Ale ten sam los czeka wkrótce "inwestowanie" w "akademiki" i "apartamĘtowce", ale póki co napalone cfaniactwo wierzy, że jelonkowy popyt na ten badziew jest nieograniczony. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.Czy miasto-wydmuszkę stać na K0lejny program ratunkowy dla pazernego cfaniactwa?
Matołku. Nie pomyślałeś, bo nie potrafisz, ale niby co by się miało mieścić w tych biurowcach? To ine Warszawa. Tu tyle biurowców nie potrzebujemy. Jesteś tępą szczekaczką wynajętą przez PiS, który nie może się pogodzić z tym, że od dawna przegrywa wybory w Lublinie.
Matołku. Nie pomyślałeś, bo nie potrafisz, ale niby co by się miało mieścić w tych biurowcach? To ine Warszawa. Tu tyle biurowców nie potrzebujemy. Jesteś tępą szczekaczką wynajętą przez PiS, który nie może się pogodzić z tym, że od dawna przegrywa wybory w Lublinie. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 16:19
+36
srome_K_, vel K0smiżulo vel 200 innych fejk0wych loginów - nie sil się na wyP0wiedzi, a P0 prostu skup się na klepaniu łapek - mi czerwonych, a psycho-jasiniaK0wi zielonych. Sułtan będzie zadowolony.
 Trollu-psycholu - nie będziesz mi mówił, co mam robić.
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 16:23
+35
To kolejne potwierdzenie tego, że w Dewelogrodzie stawianie biurowców przestało mieć ekonomiczny sens (już od kilku lat, za wyjątkiem przypadków, kiedy cfaniak jeszcze przed wbiciem łopaty ma pewnego najemcę w P0staci UM). Ale ten sam los czeka wkrótce "inwestowanie" w "akademiki" i "apartamĘtowce", ale póki co napalone cfaniactwo wierzy, że jelonkowy popyt na ten badziew jest nieograniczony. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.Czy miasto-wydmuszkę stać na K0lejny program ratunkowy dla pazernego cfaniactwa?
Jesteś wzorcem bełkotu.
Jesteś wzorcem bełkotu. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 16:22
+34
Wiedziały, co brały cfaniackie gały? Była moda na biurwowce, to się cfaniaczek napalił. Jak teraz jest padaczka na biurwowcach, to w płacz do wujka dewel0-dobro. A jak za rok pęknie balon na apartamĘtach, to co wyK0mbinujecie? Wykup P0 cenach z K0smosu przez miasto-wydmuszkę na lokale komunalne?
Gówno się znasz. Od paru lat już zapowiadasz to pęknięcie balonu, a tymczasem pękają tylko kolejne granice kwot za metr kwadratowy.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:16
+34
Różnica pomiędzy lokalami usługowymi i mieszkalnymi jest podstawowa, bo lokale usługowe nie wymagają między innymi placu zabaw, większej ilości miejsc parkingowych, czy też powierzchni biologicznie czynnej. To obskurne klepisko funkcjonuje za pozwoleniem wydanym z upoważnienia obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta.
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy Cię dość i nie boimy się .
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, mąciwodo, niedouku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie figle, małpi show dla ubogich (na umyśle) i straszysz ludzi. Tu już nie musisz... rozwiń
Avatar
___K___ / 19 września 2021 r. o 16:55
+1
To kolejne potwierdzenie tego, że w Dewelogrodzie stawianie biurowców przestało mieć ekonomiczny sens (już od kilku lat, za wyjątkiem przypadków, kiedy cfaniak jeszcze przed wbiciem łopaty ma pewnego najemcę w P0staci UM). Ale ten sam los czeka wkrótce "inwestowanie" w "akademiki" i "apartamĘtowce", ale póki co napalone cfaniactwo wierzy, że jelonkowy popyt na ten badziew jest nieograniczony. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.Czy miasto-wydmuszkę stać na K0lejny program ratunkowy dla pazernego cfaniactwa?
  Jesteś wzorcem bełkotu.
  Jesteś wzorcem bełkotu. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 września 2021 r. o 16:45
+1
To kolejne potwierdzenie tego, że w Dewelogrodzie stawianie biurowców przestało mieć ekonomiczny sens (już od kilku lat, za wyjątkiem przypadków, kiedy cfaniak jeszcze przed wbiciem łopaty ma pewnego najemcę w P0staci UM). Ale ten sam los czeka wkrótce "inwestowanie" w "akademiki" i "apartamĘtowce", ale póki co napalone cfaniactwo wierzy, że jelonkowy popyt na ten badziew jest nieograniczony. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.Czy miasto-wydmuszkę stać na K0lejny program ratunkowy dla pazernego cfaniactwa?
Gówno się znasz. Od paru lat już zapowiadasz to pęknięcie balonu, a tymczasem pękają tylko kolejne granice kwot za metr kwadratowy.
Gówno się znasz. Od paru lat już zapowiadasz to pęknięcie balonu, a tymczasem pękają tylko kolejne granice kwot za metr kwadratowy. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 września 2021 r. o 16:44
+1
srome_K_, sorki, ale dziś nici z zalewania trolerskiej pały - musisz warować i klepać do PÓźnej nocy, żeby zarobić na swoje dewelosrebrniki. A jutro od rana to samo. P0 słoiki od mamuski na gosP0darstwo też nie bedzie kiedy wysK0czyć. Znowu będzie kebab, a te P0noć P0drożały i znowu zbieranie na wkład własny się oPÓźni.
Jak widać - to ty siedziałeś do późnej nocy i wklejałeś te swoje debilizmy :-)
Avatar
Jasin / 18 września 2021 r. o 07:48
+3
Napisano 3 minuty temu Wiedziały, co brały cfaniackie gały? Była moda na biurwowce, to się cfaniaczek P0dpalił. Jak teraz jest padaczka na biurwowcach, to w płacz do wujka dewel0-dobro. A jak za rok P0wietrze z balona na apartamĘtach całkiem zejdzie, to co wyK0mbinujecie? Wykup P0 cenach z K0smosu przez miasto-wydmuszkę na lokale komunalne?
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd?
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Nie szkoda Ci czasu i kasy za prąd? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 18 września 2021 r. o 07:41
-8
Wiedziały, co brały cfaniackie gały? Była moda na biurwowce, to się cfaniaczek P0dpalił. Jak teraz jest padaczka na biurwowcach, to w płacz do wujka dewel0-dobro. A jak za rok P0wietrze z balona na apartamĘtach całkiem zejdzie, to co wyK0mbinujecie? Wykup P0 cenach z K0smosu przez miasto-wydmuszkę na lokale komunalne?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 18 września 2021 r. o 07:40
-6
Co za różnica czy blok mieszkalny czy lokale usługowe? To obskurne klepisko i tak będzie musiało zniknąć i tak.
 Różnica pomiędzy lokalami usługowymi i mieszkalnymi jest podstawowa, bo lokale usługowe nie wymagają między innymi placu zabaw, większej ilości miejsc parkingowych, czy też powierzchni biologicznie czynnej. To obskurne klepisko funkcjonuje za pozwoleniem wydanym z upoważnienia obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta.
 Plus -  z lokali użytkowych stawka podatku od nieruchomości wynosi ok. 10x tyle, co z bloczydła vel "akademik". Ale sK0ro finans miasta-wydmuszki i tak zmierza ku pewnemu zatopieniu, może to i lepiej z punktu "rozwoju", żeby K0mornik wszedł na majątek dochodowych spółek miejskich jak najprędzej?
 Plus -  z lokali użytkowych stawka podatku od nieruchomości wynosi ok. 10x tyle, co z bloczydła vel "akademik". Ale sK0ro finans miasta-wydmuszki i tak zmierza ku pewnemu zatopieniu, może to i lepiej z punktu "rozwoju", żeby K0mornik wszedł na majątek dochodowych spółek miejskich jak najprędzej? rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 18 września 2021 r. o 07:40
-8
To kolejne potwierdzenie tego, że w Dewelogrodzie stawianie biurowców przestało mieć ekonomiczny sens (już od kilku lat, za wyjątkiem przypadków, kiedy cfaniak jeszcze przed wbiciem łopaty ma pewnego najemcę w P0staci UM). Ale ten sam los czeka wkrótce "inwestowanie" w "akademiki" i "apartamĘtowce", ale póki co napalone cfaniactwo wierzy, że jelonkowy popyt na ten badziew jest nieograniczony. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.Czy miasto-wydmuszkę stać na K0lejny program ratunkowy dla pazernego cfaniactwa?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 18 września 2021 r. o 07:39
-6
Loża Deweloperska ma coraz więcej członków, przed którymi musi się zginać w PÓł dewelo-kamerdyner. Jakie są motywy tego zgninania się, można się tylK0 domyślać. Fakt, że już prawie każdy geszefciarz z co bardziej wypchanym portfelem bierze się za deweloperkę, oznacza niechybnie P0wtórkę z 2008 roku do kwadratu.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 18 września 2021 r. o 07:37
-8
Co za różnica czy blok mieszkalny czy lokale usługowe? To obskurne klepisko i tak będzie musiało zniknąć i tak.
 A skąd ta pewność, cfelku z obskurnej opłacanej przez cfaniaków agencji pr? Dewelo-kamerdyner udający Sułtana już P0djął decyzję, a kukiełki z jego fan-klubu P0dskakują tylK0 dla P0zoru?
Avatar
Jasin / 18 września 2021 r. o 03:34
+6
Napisano  wczoraj o 21:42    Tak ci się marzy, jak kupno "apartamĘtu" pod wynajem, dewelo-trolu, ale PÓki co muszisz warować, żeby naklepać mi czerwonych łapek.
Choćbyś się i milion razy zesr... - nie wygrasz. Moje zawsze będzie na wierzchu. Porzuć wszelkie złudzenia. Z równowagi też mnie nie wyprowadzisz. Ja mam dużo czasu i cierpliwości. Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. 
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Segregacja czy względy bezpieczeństwa? Poseł stawia zarzuty Bogdance

Segregacja czy względy bezpieczeństwa? Poseł stawia zarzuty Bogdance

Zarząd lubelskiej kopalni Bogdanka pozbawia niezaszczepionych pracowników prawa do rozwoju zawodowego – uważa poseł Jakub Kulesza (Konfederacja) i pyta dlaczego w szkoleniach mogą brać udział tylko pracownicy posiadający certyfikaty covidowe. Kopalnia nie zgadza się z oskarżeniami.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2021 r.

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wygrały mecze o Superpuchar Polski w Lublinie
galeria

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wygrały mecze o Superpuchar Polski w Lublinie

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wywalczyły w lubelskiej hali Globus Superpuchar kobiet i mężczyzn. Rzeszowianki w pięciu setach ograły mistrza Polski Grupę Azoty Chemika Police, zaś męscy mistrzowie kraju uporali ze zdobywcą Pucharu Polski i klubowym mistrzem Europy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Ostrygojad Kazik znów nadaje z Maroka

Ostrygojad Kazik znów nadaje z Maroka

Ostrygojad Kazik spod Kazimierza Dolnego w tym roku też wybrał Maroko i tam spędza zimę. Ornitolodzy śledzą losy 12 ostrygojadów, które mają urządzenia informujące o miejscu ich pobytu. Dzięki temu wiemy, że Kazik i jego dziewczyna Kazia spędzają czas poza Polską oddzielnie. Ona wyprawiła się dalej niż on.

Młoda kobieta zmarła w szpitalu w Lublinie. Co się działo na oddziale?
Relacje pacjentów

Młoda kobieta zmarła w szpitalu w Lublinie. Co się działo na oddziale?

Po naszym artykule, kolejna osoba opowiada o tragicznej nocy na jednym z oddziałów Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Pacjent, który był hospitalizowany w miniony weekend, gdy zmarła tam 21-letnia dziewczyna ma wątpliwości co do sposobu sprawowania nad nią opieki. Szpital już nie chce komentować sprawy i czeka na wyniki śledztwa prokuratury.

Lubelskie. Wnuczek nie miał litości dla własnej babci. Dusił, kopał, bił drewnem na opał

Lubelskie. Wnuczek nie miał litości dla własnej babci. Dusił, kopał, bił drewnem na opał

Już wkrótce ruszy proces Pawła P. W maju tego roku mężczyzna zabił swoją 90-letnią babcię.

"To już Świętokrzyska". Rysunkowe Puławy znów w metrze

"To już Świętokrzyska". Rysunkowe Puławy znów w metrze

Ponad 22 tys. zł z miejskiej kasy przeznaczono na kampanię reklamową promującą nowe obiekty zbudowane w mieście. Ich rysunki wyświetlane są na ekranach warszawskiej stacji metra „Świętokrzyska”.

,,do kwadratu”. Wernisaż prac Agnieszki Wójtowicz
21 października 2021, 18:00

,,do kwadratu”. Wernisaż prac Agnieszki Wójtowicz

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Agnieszka Wójtowicz zaprezentuje kilka cyklów prac. Inspiracje czerpała z najbliższego otoczenia i nawiązuje do lokalnego Street artu pochodzącego z zaułków lubelskich dzielnic, przystanków, Starego Miasta

Tym misiem na Czubach otwierają oczy niedowiarkom

Tym misiem na Czubach otwierają oczy niedowiarkom

Filmowej urody Miś pozdrawia łapą przechodniów na Czubach Południowych.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrywa w drugim meczu w EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrywa w drugim meczu w EuroCup

Niespodzianki nie było – osłabione koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w środę na wyjeździe w swoim drugim meczu w EuroCup z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld 75:98

Komunikację miejską w Lublinie trzeba ułożyć na nowo. Można zgłosić pomysł
galeria

Komunikację miejską w Lublinie trzeba ułożyć na nowo. Można zgłosić pomysł

Ruszają prace nad nową siatką linii komunikacji miejskiej, która będzie uwzględniać przeniesienie dworca autobusowego z al. Tysiąclecia na ul. Młyńską. Na ułożenie nowej mapy połączeń władze miasta dają sobie nieco ponad rok.

Biała Podlaska: Zamknięty będzie przejazd na ulicy Lubelskiej

Biała Podlaska: Zamknięty będzie przejazd na ulicy Lubelskiej

Spore utrudnienia czekają kierowców w Białej Podlaskiej. Od czwartku do 26 października zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Lubelskiej. Mieszkańcy już przewidują drogowy paraliż.

W Lublinie są jedyne takie studia w Polsce, a może i na świecie
zdjęcia
galeria

W Lublinie są jedyne takie studia w Polsce, a może i na świecie

Nowy rok akademicki zainaugurowano w Areszcie Śledczym w Lublinie. To jedyna placówka penitencjarna w Polsce i prawdopodobnie na świecie, w której więźniowie mają możliwość studiowania. Wszystko dzięki współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim

Koronawirus szaleje w Lubelskiem. „Ostatni raz taką sytuację mieliśmy w maju-czerwcu”

Koronawirus szaleje w Lubelskiem. „Ostatni raz taką sytuację mieliśmy w maju-czerwcu”

W środę w szpitalach woj. lubelskiego zajętych było 768 z 1029 łóżek zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2, co stanowi ponad 74 proc. W środę w regionie stwierdzono 1249 zakażeń, o 251 więcej niż dzień wcześniej.

W czwartek wielka akcja policji na drogach

W czwartek wielka akcja policji na drogach

Mundurowi ruszają na drogi i zapowiadają wzmożone działania w całym kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Zatrudnię

Praca Holandia/ Różne sektory

Kielce

46,00 zł

Praca -> Zatrudnię

Praca Holandia/Różne oferty

Rzeszów

46,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

tirfor

Zamość

399,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

sciaga

Zamość

49,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

270,00 zł

Komunikaty