Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2015 r.
9:46

Nowy most w Lublinie będzie zbyt jaskrawy? "Może razić jak centrum onkologii"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 35 A A

Nie wszystkim podoba się zamawiany przez miasto kolor nowego mostu w ciągu ul. Muzycznej. W projekcie mowa jest o tym, że konstrukcja ma być cytrynowożółta. – Może razić w oczy tak samo, jak centrum onkologii – uważa część mieszkańców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z zatwierdzonym przez miasto projektem na żółto pomalowany ma być najbardziej widoczny element mostu, czyli łukowa kratownica. Taki wymóg znalazł się w dokumentacji przetargu na wykonanie nowego odcinka ul. Muzycznej wraz z przeprawą przez rzekę. Przetarg jest już rozstrzygnięty, a wykonawca dostał plac budowy. – Jeszcze nie jest za późno – podkreślają ci, którzy nie zgadzają się na taki kolor mostu.

– Kolor żółty jest bardzo intensywny i jaskrawy. Zupełnie nie wpisuje się w krajobraz rzeki Bystrzycy, środowiska przyrodniczego, czy funkcjonującego obok stadionu Arena Lublin – twierdzi pan Marek, nasz Czytelnik, który podkreśla, że łukowata konstrukcja będzie wizualnie dominować w okolicy i dlatego nie powinna zbytnio rzucać się w oczy. – Wszyscy wiemy, jaką dyskusję wywołały kolory Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która toczy się do dzisiaj.

– Brzmi groźnie i boję się, że będzie powtórka z centrum onkologii – tak o planowanym kolorze mostu mówi Jan Kamiński, przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni działającej przy prezydencie Lublina. Ale jednoznacznej oceny nie chce formułować. – Tak ważne inwestycje powinny być wizualizowane i pokazywane mieszkańcom, by mogli ocenić czy kolorystyka jest dobra, czy zła. Podtrzymujemy to samo stanowisko co zawsze: nie chcemy być zaskakiwani jako mieszkańcy miasta i dowiadywać się ostatni.

Wizualizacji mostu nie ma, jest tylko rysunek techniczny w dokumentacji (na zdjęciu). – Nie zamawialiśmy wizualizacji, ponieważ jest ona pewnego rodzaju uproszczeniem, które bardzo często właśnie w detalach różni się od ostatecznego wyglądu obiektu – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale nie tylko tym urzędnicy tłumaczą brak ilustracji pokazujących jak nowy obiekt będzie współgrać z otoczeniem, bo np. w przypadku nowej hali sportowej, która powstać ma obok szkoły przy Wajdeloty brak wizualizacji tłumaczono oszczędnościami.

Co będzie z kolorami mostu? – Sprawa jest otwarta – zapewnia Kieliszek. – Nie jesteśmy związani barwami przyjętymi w dokumentacji, bo odstępstwo od zaproponowanych przez projektanta barw nie wpłynie ani na bezpieczeństwo ani na sposób użytkowania obiektu. Jest to nawet bardzo dobry moment, by na ten temat podyskutować.

Ratusz deklaruje, że dyskusja na temat koloru mostu „może być początkiem systemowego podejścia do określania barw podobnych obiektów”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 16:44
Jestem za jaskrawym, wyróżniającym sie kolorem: np. żółto-zielony
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 r. o 01:57
łukowa kratownica? no no pełen podziw dla wiedzy inżynierskiej.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 21:57
Most powinien mieć kolory jak flaga Lublina - czyli: Biało-Zielono-Czerwony. AMEN :-)
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 08:42
Najlepiej jak na wschodzie wszystko będzie szare i smutne, żeby ludzie pie..olca dostawali. Po co ma coś być kolorowe i radosne, przecież lepiej żyć w smutku i się ciągle dołować.
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 21:10
gdzie tu kratownice widzisz pismaku
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 20:56
To dobrze,że most będzie miał optymistyczny, słoneczny kolor! Dość już szaro- burych ulic i pesymistycznych barw! Myślę,że miasto zyska, a ludziom te przyjazne barwy poprawią nastrój. Jestem za pięknym, kolorowym Lublinem!
Avatar
zdzicho / 17 listopada 2015 r. o 18:33

Przecież  mamy eksperta, w przypadku Centrum Onkologii napisał

"jest trudny do zaakceptowania do czasu aż nastąpi ukształtowanie transferu nawykowego"

Tu się też ten tekscik nada:)
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 16:25
Jak zwykle w sztandarze ludu opisuje się skutek - nie mówi się o przyczynie - panie Smaga albo jest pan rzetelnym dziennikarzem albo jest pan troczki od kaleson - jako dziennikarz rzetelny podaje pan z imienia i nazwiska autorów określających warunki przetargu - nie znajdę jutro tej informacji, to wyrażę swoje zdanie i przekażę pewne informacje o pseudodziennikarzynie.
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 16:09
Dominik Smaga przez ostatni rok pisał o Centrum Onkologii z dużej litery teraz z małej. Jakoś mnie nie przekonuje że zdał mature i jest dziennikarzem???
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 15:42
Chcesz coś zbudować wspólnie z synem? Zbuduj sobie drona ! Polecam blog o modelach , poslkich komputerach do dronów itp. www.fpvdrones.pl
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 16:44
Jestem za jaskrawym, wyróżniającym sie kolorem: np. żółto-zielony
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 r. o 01:57
łukowa kratownica? no no pełen podziw dla wiedzy inżynierskiej.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 21:57
Most powinien mieć kolory jak flaga Lublina - czyli: Biało-Zielono-Czerwony. AMEN :-)
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 r. o 08:42
Najlepiej jak na wschodzie wszystko będzie szare i smutne, żeby ludzie pie..olca dostawali. Po co ma coś być kolorowe i radosne, przecież lepiej żyć w smutku i się ciągle dołować.
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 21:10
gdzie tu kratownice widzisz pismaku
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 20:56
To dobrze,że most będzie miał optymistyczny, słoneczny kolor! Dość już szaro- burych ulic i pesymistycznych barw! Myślę,że miasto zyska, a ludziom te przyjazne barwy poprawią nastrój. Jestem za pięknym, kolorowym Lublinem!
Avatar
zdzicho / 17 listopada 2015 r. o 18:33

Przecież  mamy eksperta, w przypadku Centrum Onkologii napisał

"jest trudny do zaakceptowania do czasu aż nastąpi ukształtowanie transferu nawykowego"

Tu się też ten tekscik nada:)
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 16:25
Jak zwykle w sztandarze ludu opisuje się skutek - nie mówi się o przyczynie - panie Smaga albo jest pan rzetelnym dziennikarzem albo jest pan troczki od kaleson - jako dziennikarz rzetelny podaje pan z imienia i nazwiska autorów określających warunki przetargu - nie znajdę jutro tej informacji, to wyrażę swoje zdanie i przekażę pewne informacje o pseudodziennikarzynie.
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 16:09
Dominik Smaga przez ostatni rok pisał o Centrum Onkologii z dużej litery teraz z małej. Jakoś mnie nie przekonuje że zdał mature i jest dziennikarzem???
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 r. o 15:42
Chcesz coś zbudować wspólnie z synem? Zbuduj sobie drona ! Polecam blog o modelach , poslkich komputerach do dronów itp. www.fpvdrones.pl
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!