Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2008 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Ulica oskarża prezydenta Fica

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Na ulicach wiodących do domu wiceprezydenta Lublina stanęły zakazy wjazdu aut cięższych niż 2 tony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prosili o to mieszkańcy - twierdzi Ratusz. Zakazu strzeże radiowóz. - Na prośbę mieszkańców - mówi policja. - Czyją prośbę? Na pewno nie naszą - grzmią sąsiedzi prezydenta.

Hiacyntowa to niewielka uliczka w lubelskiej dzielnicy Bazylianówka. Przy wjeździe na osiedle stoi zakaz wjazdu aut powyżej 3,5 t. Nie dotyczy on służb komunalnych i zaopatrzenia do 8 ton. Ale dalej jest pięć innych znaków z ograniczeniem do 2 ton. Wyjątek czynią tylko dla służb komunalnych. Zaopatrzeniowcy jadący do sklepu muszą łamać zakaz. Mieszkańcy też. - Bo jak mamy dojechać z węglem? Samochodem osobowym? Żuk jest już za ciężki, lublin też - mówi Sebastian Osuch, mieszkaniec dzielnicy. - Mebli też nikt mi nie dowiezie - wtóruje mu Halina Gustaw.

Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza. Więcej szczegółów nie podaje.

- Jaką prośbę? Jakich mieszkańców? - obrusza się Sławomir Dąbrowski. - Przecież wszystkie znaki stoją przy drogach prowadzących do domu zastępcy prezydenta miasta Stanisława Fica. I to on za tym stoi - dodaje.

Mieszkańcy zażądali wyjaśnień od magistratu. - Powiedzieli nam, że cięższe samochody niszczą podziemne instalacje - mówi Waldemar Szałkiewicz, który przy Hiacyntowej prowadzi warsztat.

- Ale to my w czynie społecznym kładliśmy rury i budowaliśmy ulicę. Fic przyszedł na gotowe. Jak się budował, to materiały woził. I co? Wtedy się instalacje nie niszczyły? - dopytuje Antoni Mazur, jeden z najstarszych mieszkańców dzielnicy.

- Nie mam z tym nic wspólnego - zaprzecza Stanisław Fic. - Na mocy prezydenckiego zarządzenia jestem odsunięty od wszelkich spraw dotyczących mojej dzielnicy. Prywatnie też niczego nie pisałem w tej sprawie. To kolejna prowokacja skierowana w moją stronę. Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji.
Wczoraj przy znakach zakazu stał radiowóz drogówki.

- Rozmawialiśmy z policjantami. Mówili, że takie dostali polecenie, żeby tu stać - mówi Sebastian Osuch.

- Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu - informuje Magdalena Jędrejek z Komendy Miejskiej Policji. Wczoraj nikt nie wpadł na łamaniu przepisu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurx / 12 stycznia 2008 o 12:12
0
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to nie do pomslenia taki jolopa na stanowisku vice.
pozdrawiam i ciesze sie ze nie mieszka obok mnie jakis fic.
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to n... rozwiń
Avatar
dexster / 10 stycznia 2008 o 14:44
0
Właśnie,właśnie ,, ktoś tu sie powinien przyznac do robienia specjalnie szumu ,a chodzi tylko i wyłącznie o te nieszczęsne wózki widłowe.
Konflikt narasta,ludzie cierpia,służby maja co innego do roboty niz pilnowac znaków. Ach ten zastępca......
Avatar
mieszakniec / 10 stycznia 2008 o 10:29
0
vice napisał:
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony rozwiń
Avatar
nik / 10 stycznia 2008 o 10:15
0
No cóż, lepsze NIC niż FIC
Avatar
chart / 10 stycznia 2008 o 09:26
0
"Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji." - pan Fic łagodnie mówiąc mija się z prawdą. Latarnie zostały zainstalowane na podpisany przez niego osobiście pisemny wniosek. Dokument ten jest dostępny w Urzędzie Miasta i znany dziennikarzom.
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 09:18
0
TO JEST WŁAŚNIE POLSKA JAK DORWIE SIĘ DO WŁADZY TO W GŁOWCE SIĘ PRZEWRACA.JEST TYLKO PRYWATA, ŁAPÓWKARSTWO I CWANIACTWO A RESZTA CHOŁOTY DO ROBOTY.WSTYD PANIE FICC.
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2008 o 08:31
0
taki polski Fic na wodę fotomontaż
Avatar
vice / 10 stycznia 2008 o 07:59
0
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu
Avatar
wiceprezydĘt / 10 stycznia 2008 o 07:52
0
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawać powodów do kółótni,do plotek,do afer......Do trawników,sprzeczek z sąsiadami.......
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawa... rozwiń
Avatar
sąsiad / 10 stycznia 2008 o 07:01
0
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i sprawa się nakręca i robienie sobie na złość tylko się nasilia. Dopuki któraś ze stron nie odpusci ( na zasadzie ustap głupiemu) to bedziemy mieli ten konflikt jeszcze bardzo długo. Co do znaków drogowych ( zakaz wjazdu pojazdów o dmc powyzej 2 ton) to jest on postawiny deczko na wyrost bo sąsiad ma samochód terenowy Nissan Pajero i jego masa dmc przekraca 2 tony więc jak on ma dojechac do domu nie łamiac zakazu ?? Pozdrawiam sąsiad z Bazylianówki i przestańcie się kłócić.
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i s... rozwiń
Avatar
jurx / 12 stycznia 2008 o 12:12
0
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to nie do pomslenia taki jolopa na stanowisku vice.
pozdrawiam i ciesze sie ze nie mieszka obok mnie jakis fic.
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to n... rozwiń
Avatar
dexster / 10 stycznia 2008 o 14:44
0
Właśnie,właśnie ,, ktoś tu sie powinien przyznac do robienia specjalnie szumu ,a chodzi tylko i wyłącznie o te nieszczęsne wózki widłowe.
Konflikt narasta,ludzie cierpia,służby maja co innego do roboty niz pilnowac znaków. Ach ten zastępca......
Avatar
mieszakniec / 10 stycznia 2008 o 10:29
0
vice napisał:
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony rozwiń
Avatar
nik / 10 stycznia 2008 o 10:15
0
No cóż, lepsze NIC niż FIC
Avatar
chart / 10 stycznia 2008 o 09:26
0
"Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji." - pan Fic łagodnie mówiąc mija się z prawdą. Latarnie zostały zainstalowane na podpisany przez niego osobiście pisemny wniosek. Dokument ten jest dostępny w Urzędzie Miasta i znany dziennikarzom.
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 09:18
0
TO JEST WŁAŚNIE POLSKA JAK DORWIE SIĘ DO WŁADZY TO W GŁOWCE SIĘ PRZEWRACA.JEST TYLKO PRYWATA, ŁAPÓWKARSTWO I CWANIACTWO A RESZTA CHOŁOTY DO ROBOTY.WSTYD PANIE FICC.
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2008 o 08:31
0
taki polski Fic na wodę fotomontaż
Avatar
vice / 10 stycznia 2008 o 07:59
0
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu
Avatar
wiceprezydĘt / 10 stycznia 2008 o 07:52
0
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawać powodów do kółótni,do plotek,do afer......Do trawników,sprzeczek z sąsiadami.......
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawa... rozwiń
Avatar
sąsiad / 10 stycznia 2008 o 07:01
0
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i sprawa się nakręca i robienie sobie na złość tylko się nasilia. Dopuki któraś ze stron nie odpusci ( na zasadzie ustap głupiemu) to bedziemy mieli ten konflikt jeszcze bardzo długo. Co do znaków drogowych ( zakaz wjazdu pojazdów o dmc powyzej 2 ton) to jest on postawiny deczko na wyrost bo sąsiad ma samochód terenowy Nissan Pajero i jego masa dmc przekraca 2 tony więc jak on ma dojechac do domu nie łamiac zakazu ?? Pozdrawiam sąsiad z Bazylianówki i przestańcie się kłócić.
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 0 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 1 0

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 0 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 3 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 1 0

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 78 5

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.