Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2008 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Ulica oskarża prezydenta Fica

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Na ulicach wiodących do domu wiceprezydenta Lublina stanęły zakazy wjazdu aut cięższych niż 2 tony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prosili o to mieszkańcy - twierdzi Ratusz. Zakazu strzeże radiowóz. - Na prośbę mieszkańców - mówi policja. - Czyją prośbę? Na pewno nie naszą - grzmią sąsiedzi prezydenta.

Hiacyntowa to niewielka uliczka w lubelskiej dzielnicy Bazylianówka. Przy wjeździe na osiedle stoi zakaz wjazdu aut powyżej 3,5 t. Nie dotyczy on służb komunalnych i zaopatrzenia do 8 ton. Ale dalej jest pięć innych znaków z ograniczeniem do 2 ton. Wyjątek czynią tylko dla służb komunalnych. Zaopatrzeniowcy jadący do sklepu muszą łamać zakaz. Mieszkańcy też. - Bo jak mamy dojechać z węglem? Samochodem osobowym? Żuk jest już za ciężki, lublin też - mówi Sebastian Osuch, mieszkaniec dzielnicy. - Mebli też nikt mi nie dowiezie - wtóruje mu Halina Gustaw.

Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza. Więcej szczegółów nie podaje.

- Jaką prośbę? Jakich mieszkańców? - obrusza się Sławomir Dąbrowski. - Przecież wszystkie znaki stoją przy drogach prowadzących do domu zastępcy prezydenta miasta Stanisława Fica. I to on za tym stoi - dodaje.

Mieszkańcy zażądali wyjaśnień od magistratu. - Powiedzieli nam, że cięższe samochody niszczą podziemne instalacje - mówi Waldemar Szałkiewicz, który przy Hiacyntowej prowadzi warsztat.

- Ale to my w czynie społecznym kładliśmy rury i budowaliśmy ulicę. Fic przyszedł na gotowe. Jak się budował, to materiały woził. I co? Wtedy się instalacje nie niszczyły? - dopytuje Antoni Mazur, jeden z najstarszych mieszkańców dzielnicy.

- Nie mam z tym nic wspólnego - zaprzecza Stanisław Fic. - Na mocy prezydenckiego zarządzenia jestem odsunięty od wszelkich spraw dotyczących mojej dzielnicy. Prywatnie też niczego nie pisałem w tej sprawie. To kolejna prowokacja skierowana w moją stronę. Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji.
Wczoraj przy znakach zakazu stał radiowóz drogówki.

- Rozmawialiśmy z policjantami. Mówili, że takie dostali polecenie, żeby tu stać - mówi Sebastian Osuch.

- Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu - informuje Magdalena Jędrejek z Komendy Miejskiej Policji. Wczoraj nikt nie wpadł na łamaniu przepisu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurx / 12 stycznia 2008 o 12:12
0
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to nie do pomslenia taki jolopa na stanowisku vice.
pozdrawiam i ciesze sie ze nie mieszka obok mnie jakis fic.
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to n... rozwiń
Avatar
dexster / 10 stycznia 2008 o 14:44
0
Właśnie,właśnie ,, ktoś tu sie powinien przyznac do robienia specjalnie szumu ,a chodzi tylko i wyłącznie o te nieszczęsne wózki widłowe.
Konflikt narasta,ludzie cierpia,służby maja co innego do roboty niz pilnowac znaków. Ach ten zastępca......
Avatar
mieszakniec / 10 stycznia 2008 o 10:29
0
vice napisał:
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony rozwiń
Avatar
nik / 10 stycznia 2008 o 10:15
0
No cóż, lepsze NIC niż FIC
Avatar
chart / 10 stycznia 2008 o 09:26
0
"Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji." - pan Fic łagodnie mówiąc mija się z prawdą. Latarnie zostały zainstalowane na podpisany przez niego osobiście pisemny wniosek. Dokument ten jest dostępny w Urzędzie Miasta i znany dziennikarzom.
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 09:18
0
TO JEST WŁAŚNIE POLSKA JAK DORWIE SIĘ DO WŁADZY TO W GŁOWCE SIĘ PRZEWRACA.JEST TYLKO PRYWATA, ŁAPÓWKARSTWO I CWANIACTWO A RESZTA CHOŁOTY DO ROBOTY.WSTYD PANIE FICC.
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2008 o 08:31
0
taki polski Fic na wodę fotomontaż
Avatar
vice / 10 stycznia 2008 o 07:59
0
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu
Avatar
wiceprezydĘt / 10 stycznia 2008 o 07:52
0
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawać powodów do kółótni,do plotek,do afer......Do trawników,sprzeczek z sąsiadami.......
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawa... rozwiń
Avatar
sąsiad / 10 stycznia 2008 o 07:01
0
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i sprawa się nakręca i robienie sobie na złość tylko się nasilia. Dopuki któraś ze stron nie odpusci ( na zasadzie ustap głupiemu) to bedziemy mieli ten konflikt jeszcze bardzo długo. Co do znaków drogowych ( zakaz wjazdu pojazdów o dmc powyzej 2 ton) to jest on postawiny deczko na wyrost bo sąsiad ma samochód terenowy Nissan Pajero i jego masa dmc przekraca 2 tony więc jak on ma dojechac do domu nie łamiac zakazu ?? Pozdrawiam sąsiad z Bazylianówki i przestańcie się kłócić.
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i s... rozwiń
Avatar
jurx / 12 stycznia 2008 o 12:12
0
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to nie do pomslenia taki jolopa na stanowisku vice.
pozdrawiam i ciesze sie ze nie mieszka obok mnie jakis fic.
Witam, ten Fic to jakis oszolom!!! Nawet jak jezdzą tymi wozkami to co maja robic przenosic je w rekach, helkoperem wywozic z warsztu???
Jak ktos jest urzedasem i zamiast wspierac tych ludzi bo pewnie zatrudniaja iles tam osob, placa podatki etc a im tylko przeszkadza to powinien sie pier...... pozadnie w leb i na tym zakonczyc.
Dziwie sie ze prawo w polsce pozwala na taka prywate urzednikow ktorzy pracuja dla nas a nie my dla nich.
Jak Wasilewski cos z tym pajacem nie zrobi to zakonczy na jeden kadencji, to n... rozwiń
Avatar
dexster / 10 stycznia 2008 o 14:44
0
Właśnie,właśnie ,, ktoś tu sie powinien przyznac do robienia specjalnie szumu ,a chodzi tylko i wyłącznie o te nieszczęsne wózki widłowe.
Konflikt narasta,ludzie cierpia,służby maja co innego do roboty niz pilnowac znaków. Ach ten zastępca......
Avatar
mieszakniec / 10 stycznia 2008 o 10:29
0
vice napisał:
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony


Podpisy mieszkańców pod petycją zostały zbierane po postawieniu znaków - były one skierowane przeciwko durnej decyzji urzędasów, każdy samochód klasy wyżsej waży ponad 2 tony rozwiń
Avatar
nik / 10 stycznia 2008 o 10:15
0
No cóż, lepsze NIC niż FIC
Avatar
chart / 10 stycznia 2008 o 09:26
0
"Już kiedyś powiesili mi przed domem latarnie i też wszyscy mówili, że to prywata. A okazało się, że to na wniosek policji." - pan Fic łagodnie mówiąc mija się z prawdą. Latarnie zostały zainstalowane na podpisany przez niego osobiście pisemny wniosek. Dokument ten jest dostępny w Urzędzie Miasta i znany dziennikarzom.
Avatar
markus-46 / 10 stycznia 2008 o 09:18
0
TO JEST WŁAŚNIE POLSKA JAK DORWIE SIĘ DO WŁADZY TO W GŁOWCE SIĘ PRZEWRACA.JEST TYLKO PRYWATA, ŁAPÓWKARSTWO I CWANIACTWO A RESZTA CHOŁOTY DO ROBOTY.WSTYD PANIE FICC.
Avatar
100 g. / 10 stycznia 2008 o 08:31
0
taki polski Fic na wodę fotomontaż
Avatar
vice / 10 stycznia 2008 o 07:59
0
....Bo otrzymaliśmy pismo od mieszkańców, którzy się skarżyli, że kierowcy nie przestrzegają tego zakazu ........
....Zakaz kazał postawić Urząd Miasta. - Na wniosek mieszkańców tej dzielnicy - stwierdza krótko Barbara Kostecka z biura prasowego Ratusza...

CZy jest taka możliwość,aby ktoś z Dziennika Wschodniego w trybie pilnym sprawdził tą "petycję" mieszkańców?Ile tam jest podpisów no i czy wogóle takie wystąpienie miszkańców wpłynęło do magistratu
Avatar
wiceprezydĘt / 10 stycznia 2008 o 07:52
0
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawać powodów do kółótni,do plotek,do afer......Do trawników,sprzeczek z sąsiadami.......
Poprzedni prezydent załatwił sobie nową drogę do domu,sygnalizację świetlną aby bez przeszkód mógł dojechać do swej posiadłości do której wcześniej dowoził materiały budowlane
służbowym samochodem osobowym.
Teraz znalazł się następca.Najpierw latarnie,teraz znaki ograniczenia w ruchu (zakazu).
Nic,tylko być wiceprezydentem (zastępcą prezydenta) aby szybko się zeszmacić.Czy na tego Fica nie ma silnych?Co na to prezydent?Nie chce o niczym wiedzieć?Jeśłi się już pełni służbę publiczną,to powinno się robić WSZYSTKO aby nie dawa... rozwiń
Avatar
sąsiad / 10 stycznia 2008 o 07:01
0
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i sprawa się nakręca i robienie sobie na złość tylko się nasilia. Dopuki któraś ze stron nie odpusci ( na zasadzie ustap głupiemu) to bedziemy mieli ten konflikt jeszcze bardzo długo. Co do znaków drogowych ( zakaz wjazdu pojazdów o dmc powyzej 2 ton) to jest on postawiny deczko na wyrost bo sąsiad ma samochód terenowy Nissan Pajero i jego masa dmc przekraca 2 tony więc jak on ma dojechac do domu nie łamiac zakazu ?? Pozdrawiam sąsiad z Bazylianówki i przestańcie się kłócić.
Każdy w dzielnicy wie ,że państwo F. jest skłócone z rodziną O. majacą warsztat przy Hiacyntowej. Żadna ze stron nie chce ustąpic drugiej. Państwo O. wożą ciężki sprzęt ( wózki widłowe) do naprawy bo tym się zajmują i przejeżdząja pod oknami państwa F. Wszystko to było by OK gdyby nie to , że pracownicy państwa O. jeżdżą czasami tymi wózkami po ulicy ( wózkami spalinowymi) co im tak dokońca nie wolno robić. Państwo F. denerwuje to więc dzwonia do Policji i SM ,żeby się tej sprawie przyjrzeli. Interwencja służb tylko rozdrażnia państwo O. i s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 1 0

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 0 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 2 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 110 14

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 18 15

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 11

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 10 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!