Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2009 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Ulicą Prusa pojedziemy na wprost

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Coraz bliżej do budowy świateł na skrzyżowaniu ul. Dolnej 3 Maja, Prusa, al. Solidarności. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na niezbędne projekty. Budowa może zacząć się jesienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To jedna z najszybciej projektowanych sygnalizacji świetlnych. Na początku roku prezydent polecił urzędnikom, by znaleźli na to pieniądze, a już gotowa jest koncepcja i miasto szuka projektantów, którzy przygotują komplet dokumentów.

Co tu się zmieni?

• Z ul. Dolnej 3 Maja w Prusa i na odwrót będzie można jeździć na przestrzał • Nie trzeba już będzie zawracać na al. Solidarności • Pojawić się mają również dodatkowe pasy do skrętu w lewo z al. Solidarności w Dolną 3 Maja i w Prusa • Zmieniony zostanie także przebieg części chodników.

• Sygnalizacja ma sama dopasowywać długość zielonego światła do sytuacji na drodze. Natężenie ruchu będą mierzyć zatopione w asfalcie czujniki i kamery zawieszone nad każdym pasem jezdni. Cykl świateł ma być zsynchronizowany z pracą sygnalizacji na skrzyżowaniach na całym ciągu od al. Unii Lubelskiej do al. Kompozytorów Polskich. Największy wpływ na pracę świateł będzie miało to, co dziać się będzie na rondzie koło Zamku.

• W planie jest też nowa zatoka przystankowa dla autobusów komunikacji miejskiej. Przystanek znajdzie się na ul. Dolnej 3 Maja zaraz za skrzyżowaniem z al. Solidarności. Nie ma jeszcze decyzji, które autobusy będą zatrzymywać się na tym przystanku. Prawdopodobnie nie będą to wszystkie linie, które przejeżdżają przez ul. 3 Maja, bo jest zbyt wiele, a zatoka przy skrzyżowaniu nie będzie zbyt duża.

Na opracowanie projektów wykonawcy będą mieli cztery miesiące. Budowa może się zacząć już jesienią. Wbrew pozorom, to będzie spore przedsięwzięcie, bo konieczne będzie też przełożenie biegnących pod ziemią kabli, przyłącza sanitarnego do jednego z budynków i przesunięcie studzienek burzowych, trzeba będzie również przełożyć gazociąg biegnący w miejscu, w którym znaleźć się ma nowa zatoka przystankowa.

Koszt przebudowy szacowany jest na 2 miliony złotych.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
we23ee / 17 kwietnia 2009 o 12:57
0
ZŁOTY MEDAL W KATEGORI: SZKODNICTWO MIEJSKIE, DLA NASZYCH NIEDOUCZONYCH URZĘDNIKÓW!!AL. 1000- SOLIDARNOŚCI, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH W MIEŚCIE, KTÓRA WOBEC BRAKU OBWODNICY(NOTABENE O JEJ BUDOWIE MÓWI SIE JUŻ 15 LAT!!) PRZYJMUJE 50 % TRANZYTU ,NIE DOŚĆ,ŻE POPRZECINANA LASEM SKRZYŻOWAŃ ,ŚWIATEŁ, DZIURAWA Z KOLEINAMI,ZE MAŁE AUTO TĄŃCZY JAK NA LODOWISKU, TO TERAZ NASI MILI DECYDENCI DOWALĄ KOLEJNE ŚWIATŁA I SKRZYŻOWANKO!!LUBLIN MIASTO KULTURY,CHA,CHA!!DOBRZE,ŻE CHOCIAŻ PO 20 LATACH ODDALI WIADUKT PONIATOWSKIEGO,TU MEDAL ZA" NAJDŁUŻEJ BUDOWANĄ KŁADKĘ" W POLSCE,CHA,CHA!!NIEZŁYM KWIATKIEM JEST KUNICKIEGO A BĘDZIE NOWA KRAŃCOWA!!LUBLIN=JEDEN KOREK!!
ZŁOTY MEDAL W KATEGORI: SZKODNICTWO MIEJSKIE, DLA NASZYCH NIEDOUCZONYCH URZĘDNIKÓW!!AL. 1000- SOLIDARNOŚCI, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH W MIEŚCIE, KTÓRA WOBEC BRAKU OBWODNICY(NOTABENE O JEJ BUDOWIE MÓWI SIE JUŻ 15 LAT!!) PRZYJMUJE 50 % TRANZYTU ,NIE DOŚĆ,ŻE POPRZECINANA LASEM SKRZYŻOWAŃ ,ŚWIATEŁ, DZIURAWA Z KOLEINAMI,ZE MAŁE AUTO TĄŃCZY JAK NA LODOWISKU, TO TERAZ NASI MILI DECYDENCI DOWALĄ KOLEJNE ŚWIATŁA I SKRZYŻOWANKO!!LUBLIN MIASTO KULTURY,CHA,CHA!!DOBRZE,ŻE CHOCIAŻ PO 20 LATACH ODDALI WIADUKT PONIATOWSKIEGO,TU... rozwiń
Avatar
Łukasz / 17 kwietnia 2009 o 12:30
0
widać że kolega jest światowy i wie co za oceanem się dzieje. powiem ci tak. w każdym nieście w Polsce jest tyle świateł. takie mamy przepisy a nie widzimisie jakiegoś urzędnika. korki??? korki były i będą bo rośnie liczba samochodów a nie liczba dróg tu światła nie mają nic do gadania. przynajmniej na 3 maja będzie luźniej. ale korki nie skończą sie dopóki nie zrobią obwodnicy lublina. jak dla mnie jest to dobry pomysł w końcu można będzie w 3 maja pojechać normalnie a nie czekać aż ktoś cie łaskawie wpuści. i zgadam się z kolegą NAUKA JAZDY A NIE ZDAWANIA EGZAMINU!!!!


p.s. jak komuś nie chce się stać w korku na 3 maja polecam objazd do zamku: radziwiłowska-świętoduska-lubartowska-kowalska-pl.zamkowy-al.tysiaclecia w porywach niecałe 10 minut. korek mniejszy a i ile mniej siwych włosów.
widać że kolega jest światowy i wie co za oceanem się dzieje. powiem ci tak. w każdym nieście w Polsce jest tyle świateł. takie mamy przepisy a nie widzimisie jakiegoś urzędnika. korki??? korki były i będą bo rośnie liczba samochodów a nie liczba dróg tu światła nie mają nic do gadania. przynajmniej na 3 maja będzie luźniej. ale korki nie skończą sie dopóki nie zrobią obwodnicy lublina. jak dla mnie jest to dobry pomysł w końcu można będzie w 3 maja pojechać normalnie a nie czekać aż ktoś cie łaskawie wpuści. i zgadam się z kolegą NAUKA JAZD... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 10:57
0
Marcel napisał:
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw kieszeni) i blokuje wjazd w nie innym kierowcom to jak ma nie byc korków??? Moze najpierw zacząć od porządnej nauki jazdy (a nie nauki zdania egzaminu).


jak do tej pory w strone swidnika zwykle jezdzilem tysiaclatka, teraz chyba bede wolal przez miasto bo praktycznie na jedno wyjdzie, swiatlo na swietle, korki beda, a przekonaja sie o tym dosc szybko, bo termin rozpoczecia we wrzesniu to blad, dlaczego? bo wtedy zaczynaja studenci zjezdzac, poza tym ZIMA - jak zwykle robia cos w ZIME!!

co do nawrotow to prawda!! kierowca nie potrafi sie wlaczyc do ruchu z pasa do tego przeznaczonego tylko proboje wyjechach od razu na wlasciwy!!
miasto bo praktycznie na jedno wyjdzie, swiatlo na swietle, korki beda, a przekonaja sie o tym dosc szybko, bo termin rozpoczecia we wrzesniu to blad, dlaczego? bo wtedy zaczynaja studenci zjezdzac, poza tym ZIMA - jak zwykle robia cos w ZIME!!

co do nawrotow to prawda!! kierowca nie potrafi sie wlaczyc do ruchu z pasa do tego przeznaczonego tylko proboje wyjechach od razu na wlasciwy!! rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 10:53
0
zdziwiony napisał:
Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek.

a mnie denerwuja ludzie ktorzy porownuja zachod do wschodu, tak naprawde widzac drogi tylko na filmach ;D poza tym zle Ci tu? to wypiep*** tam, moze bedzie CI lepiej ;] to wlasnie typowa polska mentalnosc, nic nie robic po swojemu (oryginalnie) tylko na wzor "zachodu" ;D
w USA pewnie nawet nie wiedza co to jest Polska, albo mysla ze to w afryce ..

a mnie denerwuja ludzie ktorzy porownuja zachod do wschodu, tak naprawde widzac drogi tylko na filmach ;D poza tym zle Ci tu? to wypiep*** tam, moze bedzie CI lepiej ;] to wlasnie typowa polska mentalnosc, nic nie robic po swojemu (oryginalnie) tylko na wzor "zachodu" ;D
w USA pewnie nawet nie wiedza co to jest Polska, albo mysla ze to w afryce .. rozwiń
Avatar
Marcel / 17 kwietnia 2009 o 09:50
0
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw kieszeni) i blokuje wjazd w nie innym kierowcom to jak ma nie byc korków??? Moze najpierw zacząć od porządnej nauki jazdy (a nie nauki zdania egzaminu).
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw ki... rozwiń
Avatar
Chory / 17 kwietnia 2009 o 08:52
0
U nas w Zdńskiej Woli takie numery by nie przeszły.
U nas są mądrzy ludzie.
Ambitne plany ma wasz prezydencio,a jakie ambitne.
Tyle sygnalizatorów.
My w Zduńskiej Woli takie problemy już dawno rozwiązaliśmy.
Zapraszam do nas.
Zduńska Wola pozdrawia zapyziały Lublin.
Avatar
zdziwiony / 17 kwietnia 2009 o 08:18
0
Pięknie wygląda na rysunku skrzyżowanie i jak ładnie "udekorowane" sygnalizatorami świetlnymi. Naliczyłem ich siedem. Na jednym skrzyżowaniu. Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek. Byłem w kilku dużych miastach i to widać na każdym kroku a ruch tam jest nieporównywalny do naszego Lublinka. Bezpieczeństwo? Zapewniam, że 1000 procent lepsze. Czy jest kryzys czy nie tam na każdym kroku widać oszczędności a u nas na bogato. Wiadomo o co chodzi...o pieniądze. Im więcej sygnalizatorów to i większa kasa dla poszczególnych firm i urzędów...do podziału. Lublin powinien zostać ogłoszony miastem sygnalizacji świetlnych bo w większości skrzyżowania tu przypominają dekoracje świąteczne. Dodatkowo kamery, czujniki i... co jeszcze można by tam zainstalować??? Tylko nie rzeźby bo to rozprasza kierowców. Śmiechu warte.
Pięknie wygląda na rysunku skrzyżowanie i jak ładnie "udekorowane" sygnalizatorami świetlnymi. Naliczyłem ich siedem. Na jednym skrzyżowaniu. Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek. Byłem w kilku dużych miastach i to widać na każdym kroku a ruch tam jest nieporównywalny do naszego Lublinka. Bezpieczeństwo? Zapewniam, że 1000 procent lepsze. Czy jest kryzys czy nie tam na każdym kroku widać oszczędności a u nas na boga... rozwiń
Avatar
Iza / 17 kwietnia 2009 o 07:42
0
Ambitny plan. Jak wykonawca uzyska prawomocne Pozwolenie na Budowę na jesieni to będzie bardzo dobry wynik.
Avatar
gggg / 17 kwietnia 2009 o 03:12
0
w końcu. Bardzo się cieszę że tak się stanie. Oby.
Avatar
we23ee / 17 kwietnia 2009 o 12:57
0
ZŁOTY MEDAL W KATEGORI: SZKODNICTWO MIEJSKIE, DLA NASZYCH NIEDOUCZONYCH URZĘDNIKÓW!!AL. 1000- SOLIDARNOŚCI, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH W MIEŚCIE, KTÓRA WOBEC BRAKU OBWODNICY(NOTABENE O JEJ BUDOWIE MÓWI SIE JUŻ 15 LAT!!) PRZYJMUJE 50 % TRANZYTU ,NIE DOŚĆ,ŻE POPRZECINANA LASEM SKRZYŻOWAŃ ,ŚWIATEŁ, DZIURAWA Z KOLEINAMI,ZE MAŁE AUTO TĄŃCZY JAK NA LODOWISKU, TO TERAZ NASI MILI DECYDENCI DOWALĄ KOLEJNE ŚWIATŁA I SKRZYŻOWANKO!!LUBLIN MIASTO KULTURY,CHA,CHA!!DOBRZE,ŻE CHOCIAŻ PO 20 LATACH ODDALI WIADUKT PONIATOWSKIEGO,TU MEDAL ZA" NAJDŁUŻEJ BUDOWANĄ KŁADKĘ" W POLSCE,CHA,CHA!!NIEZŁYM KWIATKIEM JEST KUNICKIEGO A BĘDZIE NOWA KRAŃCOWA!!LUBLIN=JEDEN KOREK!!
ZŁOTY MEDAL W KATEGORI: SZKODNICTWO MIEJSKIE, DLA NASZYCH NIEDOUCZONYCH URZĘDNIKÓW!!AL. 1000- SOLIDARNOŚCI, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH W MIEŚCIE, KTÓRA WOBEC BRAKU OBWODNICY(NOTABENE O JEJ BUDOWIE MÓWI SIE JUŻ 15 LAT!!) PRZYJMUJE 50 % TRANZYTU ,NIE DOŚĆ,ŻE POPRZECINANA LASEM SKRZYŻOWAŃ ,ŚWIATEŁ, DZIURAWA Z KOLEINAMI,ZE MAŁE AUTO TĄŃCZY JAK NA LODOWISKU, TO TERAZ NASI MILI DECYDENCI DOWALĄ KOLEJNE ŚWIATŁA I SKRZYŻOWANKO!!LUBLIN MIASTO KULTURY,CHA,CHA!!DOBRZE,ŻE CHOCIAŻ PO 20 LATACH ODDALI WIADUKT PONIATOWSKIEGO,TU... rozwiń
Avatar
Łukasz / 17 kwietnia 2009 o 12:30
0
widać że kolega jest światowy i wie co za oceanem się dzieje. powiem ci tak. w każdym nieście w Polsce jest tyle świateł. takie mamy przepisy a nie widzimisie jakiegoś urzędnika. korki??? korki były i będą bo rośnie liczba samochodów a nie liczba dróg tu światła nie mają nic do gadania. przynajmniej na 3 maja będzie luźniej. ale korki nie skończą sie dopóki nie zrobią obwodnicy lublina. jak dla mnie jest to dobry pomysł w końcu można będzie w 3 maja pojechać normalnie a nie czekać aż ktoś cie łaskawie wpuści. i zgadam się z kolegą NAUKA JAZDY A NIE ZDAWANIA EGZAMINU!!!!


p.s. jak komuś nie chce się stać w korku na 3 maja polecam objazd do zamku: radziwiłowska-świętoduska-lubartowska-kowalska-pl.zamkowy-al.tysiaclecia w porywach niecałe 10 minut. korek mniejszy a i ile mniej siwych włosów.
widać że kolega jest światowy i wie co za oceanem się dzieje. powiem ci tak. w każdym nieście w Polsce jest tyle świateł. takie mamy przepisy a nie widzimisie jakiegoś urzędnika. korki??? korki były i będą bo rośnie liczba samochodów a nie liczba dróg tu światła nie mają nic do gadania. przynajmniej na 3 maja będzie luźniej. ale korki nie skończą sie dopóki nie zrobią obwodnicy lublina. jak dla mnie jest to dobry pomysł w końcu można będzie w 3 maja pojechać normalnie a nie czekać aż ktoś cie łaskawie wpuści. i zgadam się z kolegą NAUKA JAZD... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 10:57
0
Marcel napisał:
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw kieszeni) i blokuje wjazd w nie innym kierowcom to jak ma nie byc korków??? Moze najpierw zacząć od porządnej nauki jazdy (a nie nauki zdania egzaminu).


jak do tej pory w strone swidnika zwykle jezdzilem tysiaclatka, teraz chyba bede wolal przez miasto bo praktycznie na jedno wyjdzie, swiatlo na swietle, korki beda, a przekonaja sie o tym dosc szybko, bo termin rozpoczecia we wrzesniu to blad, dlaczego? bo wtedy zaczynaja studenci zjezdzac, poza tym ZIMA - jak zwykle robia cos w ZIME!!

co do nawrotow to prawda!! kierowca nie potrafi sie wlaczyc do ruchu z pasa do tego przeznaczonego tylko proboje wyjechach od razu na wlasciwy!!
miasto bo praktycznie na jedno wyjdzie, swiatlo na swietle, korki beda, a przekonaja sie o tym dosc szybko, bo termin rozpoczecia we wrzesniu to blad, dlaczego? bo wtedy zaczynaja studenci zjezdzac, poza tym ZIMA - jak zwykle robia cos w ZIME!!

co do nawrotow to prawda!! kierowca nie potrafi sie wlaczyc do ruchu z pasa do tego przeznaczonego tylko proboje wyjechach od razu na wlasciwy!! rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2009 o 10:53
0
zdziwiony napisał:
Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek.

a mnie denerwuja ludzie ktorzy porownuja zachod do wschodu, tak naprawde widzac drogi tylko na filmach ;D poza tym zle Ci tu? to wypiep*** tam, moze bedzie CI lepiej ;] to wlasnie typowa polska mentalnosc, nic nie robic po swojemu (oryginalnie) tylko na wzor "zachodu" ;D
w USA pewnie nawet nie wiedza co to jest Polska, albo mysla ze to w afryce ..

a mnie denerwuja ludzie ktorzy porownuja zachod do wschodu, tak naprawde widzac drogi tylko na filmach ;D poza tym zle Ci tu? to wypiep*** tam, moze bedzie CI lepiej ;] to wlasnie typowa polska mentalnosc, nic nie robic po swojemu (oryginalnie) tylko na wzor "zachodu" ;D
w USA pewnie nawet nie wiedza co to jest Polska, albo mysla ze to w afryce .. rozwiń
Avatar
Marcel / 17 kwietnia 2009 o 09:50
0
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw kieszeni) i blokuje wjazd w nie innym kierowcom to jak ma nie byc korków??? Moze najpierw zacząć od porządnej nauki jazdy (a nie nauki zdania egzaminu).
Gratuluję urzędnikom kolejnego pomysłu madrego inaczej Kolejne światła = jeszcze większe korki !! Wspomnicie panowie moje słowa ze po zbudoiwaniu tej sygnalizacji świetlnej korki w tym rejonie bęą JEZCZE WIĘKSZE niż teraz. Dlaczego?? A no dlatego że sygnalizacja świetlna to rowiązanie najgorsz ez mozliwych!! Ona tamuje i utrudnia ruch generując korki. W tym miejscu, aż prosi się o estakadę i bzekolizyjne rozjazdy. A co do nawrotów na Al. Solidarności - skoro połowa kierowców nie potrafi korzystać z pasów rozbiegówych (tzw ki... rozwiń
Avatar
Chory / 17 kwietnia 2009 o 08:52
0
U nas w Zdńskiej Woli takie numery by nie przeszły.
U nas są mądrzy ludzie.
Ambitne plany ma wasz prezydencio,a jakie ambitne.
Tyle sygnalizatorów.
My w Zduńskiej Woli takie problemy już dawno rozwiązaliśmy.
Zapraszam do nas.
Zduńska Wola pozdrawia zapyziały Lublin.
Avatar
zdziwiony / 17 kwietnia 2009 o 08:18
0
Pięknie wygląda na rysunku skrzyżowanie i jak ładnie "udekorowane" sygnalizatorami świetlnymi. Naliczyłem ich siedem. Na jednym skrzyżowaniu. Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek. Byłem w kilku dużych miastach i to widać na każdym kroku a ruch tam jest nieporównywalny do naszego Lublinka. Bezpieczeństwo? Zapewniam, że 1000 procent lepsze. Czy jest kryzys czy nie tam na każdym kroku widać oszczędności a u nas na bogato. Wiadomo o co chodzi...o pieniądze. Im więcej sygnalizatorów to i większa kasa dla poszczególnych firm i urzędów...do podziału. Lublin powinien zostać ogłoszony miastem sygnalizacji świetlnych bo w większości skrzyżowania tu przypominają dekoracje świąteczne. Dodatkowo kamery, czujniki i... co jeszcze można by tam zainstalować??? Tylko nie rzeźby bo to rozprasza kierowców. Śmiechu warte.
Pięknie wygląda na rysunku skrzyżowanie i jak ładnie "udekorowane" sygnalizatorami świetlnymi. Naliczyłem ich siedem. Na jednym skrzyżowaniu. Śmiać mi się chce gdy pomyślę o tych którzy to projektują. W USA czy w Kanadzie taki numer by nie przeszedł ale tam rządzą inne prawa i... zdrowy rozsądek. Byłem w kilku dużych miastach i to widać na każdym kroku a ruch tam jest nieporównywalny do naszego Lublinka. Bezpieczeństwo? Zapewniam, że 1000 procent lepsze. Czy jest kryzys czy nie tam na każdym kroku widać oszczędności a u nas na boga... rozwiń
Avatar
Iza / 17 kwietnia 2009 o 07:42
0
Ambitny plan. Jak wykonawca uzyska prawomocne Pozwolenie na Budowę na jesieni to będzie bardzo dobry wynik.
Avatar
gggg / 17 kwietnia 2009 o 03:12
0
w końcu. Bardzo się cieszę że tak się stanie. Oby.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 3

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 92 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 15 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 18 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!