Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 maja 2012 r.
20:29
Edytuj ten wpis

UMCS: Kolacja zatwierdzona, trzeba ją zjeść

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 21 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

29,5 tys. zł może kosztować spotkanie wyjazdowe z wykwintnym menu dla uczestników unijnego projektu UMCS. Czy uczelnia wycofa się z kontrowersyjnego zamówienia?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zjeździe organizowanym w Kazimierzu Dolnym dla uczestników projektu "Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej” napisaliśmy w piątek rano. Zainteresował nas przetarg na organizację wyjazdu.

Zaplanowana na czerwiec konferencja ma trwać zaledwie cztery godziny, bo na tyle ma być wynajęta sala konferencyjna. Uczelnia zapewnia też autokar. Mimo to 53 uczestników projektu nie wróci tego dnia do domu.

Przenocują w hotelu i posilą się podczas wykwintnej kolacji. Uczelnia określiła precyzyjne menu. Na stole ma się pojawić np. mus z wędzonego pstrąga z rakami polskimi z sosem koktajlowym. Wszystko ma być opłacone z publicznych pieniędzy. Jak dowiedzieliśmy się, jedyna oferta, która wpłynęła na ogłoszony przez UMCS przetarg, opiewa na 29,5 tys. zł brutto.

Wartość całego projektu to 2,084 mln zł. – Zorganizowanie spotkania wyjazdowego przewidziane jest w budżecie projektu. Został on zatwierdzony przez Instytucję Pośredniczącą i stanowi załącznik do umowy na finansowanie projektu – mówi Anna Guzowska, rzecznik prasowa UMCS. I dodaje:

– Niezrealizowanie spotkania wyjazdowego podsumowującego jeden z etapów projektu powoduje brak jego realizacji w pełnym, wymaganym zapisami umowy z IP zakresie. Mogłoby to skutkować problemami z końcowym rozliczeniem projektu.
Zamówienie dokładnie precyzuje dania, które mają pojawić się na stole przed uczestnikami obiadokolacji. Dlaczego zlecenie jest tak dokładne?

– Opis przedmiotu zamówienia musi być szczegółowy, a podane w nim menu można znaleźć w Internecie razem z przepisami – zapewnia UMCS. Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją hotel Król Kazimierz.

Po co jechać do Kazimierza Dolnego, żeby zakończyć rok studiów i rozdać dyplomy? Uczelnia odpowiada, że miasteczko jest jednym z najciekawszych miejsc w województwie, położonym blisko Lublina. – Jest to spotkanie wyjazdowe, nie możemy go zorganizować w Lublinie. Chcemy też promować nasz region, a nie inne – usłyszeliśmy.

Czy po prasowej krytyce UMCS zrezygnuje z zamówienia? Odpowiedź mamy dostać po tym, jak komisja przetargowa przeanalizuje ofertę.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dr No / 26 maja 2012 o 13:01
0
Całe te (prawie) nikomu niepotrzebne tzw. szkolenia, konferencje itp. zbiegowiska - to pic na wodę dla niewtajemniczonych. Jest to wyciąganie z reguły publicznych pieniędzy na "imprezki" dla różnych zamkniętych środowisk. Po pierwsze efekty takich wyjazdówek zwykle niczego nowego do badań naukowych nie wnoszą. Po drugie uczelnie mają infrastrukturę we własnych budynkach na przeprowadzanie konferencji, seminariów, spotkań, zjazdów.
Po trzecie - jeśli mają być wyjazdowe - koszty zakwaterowania, wyżywienia niech uczestnicy pokrywają z własnych kieszeni.

A tak na marginesie 3/4 tego typu imprez jest bez sensu - tak jak i istnienie 3/4 uczelni (prywatnych, a zwłaszcza publicznych) nie ma żadnego uzasadnienia - to polipy wysysające publiczne pieniądze produkujące corocznie setki tysięcy bezrobotnych.
Całe te (prawie) nikomu niepotrzebne tzw. szkolenia, konferencje itp. zbiegowiska - to pic na wodę dla niewtajemniczonych. Jest to wyciąganie z reguły publicznych pieniędzy na "imprezki" dla różnych zamkniętych środowisk. Po pierwsze efekty takich wyjazdówek zwykle niczego nowego do badań naukowych nie wnoszą. Po drugie uczelnie mają infrastrukturę we własnych budynkach na przeprowadzanie konferencji, seminariów, spotkań, zjazdów.
Po trzecie - jeśli mają być wyjazdowe - koszty zakwaterowania, wyżywienia niech uczestnicy pokry... rozwiń
Avatar
Luk / 26 maja 2012 o 12:25
0
a co mają jeść w trakcie kolacji? pyzy czy leniwe....Boże ale tutaj pachnie typowym wschodnio europejskim prymitywizmem......do
Europy nam daleko...niech sobie redaktor z informatorem zamówią domino pizza i będzie ok........redaktor pewnie na studiach balował......skończył nauki polityczne lub coś podobnego to teraz zazdrości....wszystko jest zgodne z procedurą.....tylko ich to przewyższa...oni pasują do wiejskiej chaty i bigosu z kapustą a nie do Europy:)......Pan panie redaktorze coś w życiu zrobił dla innych ludzi czy tylko pisze Pan takie paszkwiliki?????nie chciało się?...na studiach orłem Pan nie był...raczej wróblem........wykładowcy pamiętają......teraz taka drobna zemsta:)???
a co mają jeść w trakcie kolacji? pyzy czy leniwe....Boże ale tutaj pachnie typowym wschodnio europejskim prymitywizmem......do
Europy nam daleko...niech sobie redaktor z informatorem zamówią domino pizza i będzie ok........redaktor pewnie na studiach balował......skończył nauki polityczne lub coś podobnego to teraz zazdrości....wszystko jest zgodne z procedurą.....tylko ich to przewyższa...oni pasują do wiejskiej chaty i bigosu z kapustą a nie do Europy:)......Pan panie redaktorze coś w życiu zrobił dla innych ludzi czy tylko pisze Pa... rozwiń
Avatar
Zenon / 26 maja 2012 o 10:35
0
To pożegnalna kolacja pana jego rektorowości? będzie opijał przegraną z pieniążkiem?
Avatar
Kazik / 26 maja 2012 o 09:17
0
500 zł za osobę, za dwa dni w Kazimierzu. Pogratulować badania rynku jakie musi być przeprowadzone przy
wydatkowaniu pieniędzy publicznych.
Przetarg na organizację to fikcja. Akurat w menu mają być raki w jakimś tam sosie?
Inaczej całe to szkolenie o de.. potłuc.
Niestety większość szkoleń z funduszy UE do przejadanie pieniędzy co powyższy przykład dobitnie potwierdza.
Avatar
Gość / 26 maja 2012 o 08:13
0
[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

samo wykształcenie nie upoważnia do rozpieprzania kraju, to tm bardziej od osób wykształconych wymaga sie rozsądnego podejścia do sprawy, osoby wykształcone nie mogą sie tłumaczyć nieznajomością wiedzy
[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

samo wykształcenie nie upoważnia do rozpieprzania kraju, to tm bardziej od osób wykształconych wymaga sie rozsądnego podejścia do sprawy, osoby wykształcone ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2012 o 08:11
0
Wyjazd i biba normalne,ale poziom kilku wpisów jak widać!
Avatar
Wojtek / 25 maja 2012 o 23:48
0
Organizacja wyjazdu przewidziana jest w projekcie - brak realizacji wyjazdu może spowodować problemy z rozliczeniem dofinansowania ....... JASNE! Nawet jeśli w projekcie przewidziano, że organizacja wyjazdu wyniesie 30 tyś., - to nie jest to ostatecznie wiążące, co więcej podpisanie umowy nie oznacza braku możliwości wprowadzenia zmian w projekcie (oczywiście za zgodą instytucji pośredniczącej).
Pani Anno Guzowska, proszę nie robić z ludzi deb***i! Każdy projekt opiera się o kosztorys. Kwoty przyjęte w kosztorysie są cenami uśrednionymi. W wyniku przetargu kwota kosztorysowa może ulec zwiększeniu – częściej ulega jednak zmniejszeniu! Rozliczenie projektu zrealizowanego za mniejsze pieniądze niż zakładano – nie jest trudne/ kłopotliwe do rozliczenia. Do umowy zawartej przed realizacją projektu sporządza się aneks – i po sprawie. Zresztą z niektórych zadań zaplanowanych do realizacji w ramach projektu można całkowicie zrezygnować – zmiana miejsca organizacji spotkania była najprawdopodobniej możliwa, ale uczelni nie chodziło o podsumowanie jakiegoś zakresu badań a jedynie o organizację wyjazdu integracyjnego połączonego z bibą na wysokim poziomie.
Organizacja wyjazdu przewidziana jest w projekcie - brak realizacji wyjazdu może spowodować problemy z rozliczeniem dofinansowania ....... JASNE! Nawet jeśli w projekcie przewidziano, że organizacja wyjazdu wyniesie 30 tyś., - to nie jest to ostatecznie wiążące, co więcej podpisanie umowy nie oznacza braku możliwości wprowadzenia zmian w projekcie (oczywiście za zgodą instytucji pośredniczącej).
Pani Anno Guzowska, proszę nie robić z ludzi deb***i! Każdy projekt opiera się o kosztorys. Kwoty przyjęte w kosztorysie są ... rozwiń
Avatar
aj waj / 25 maja 2012 o 23:34
0
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Sam sobie wystawiasz świadectwo.
Rozgoryczony idiota jedzący raki i łososie za kasę nie swoją.
Trzęsi-dupek budżetowy, nie potrafiący w żaden inny sposób zarabiać na chleb niż być na garnuszku podatników.
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Sam sobie wystawiasz świadectwo.
R... rozwiń
Avatar
xxx / 25 maja 2012 o 23:27
0
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Po co bełkoczesz, maluszku ?

Przecież to przekręt do kwadratu.
Chcesz powiedzieć, że im wyższy tytuł naukowo tym większe prawo do dojenia budżetu UE czy budżetu województwa ?
Bu ha ha.
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Po co bełkoczesz, maluszku ?

rozwiń
Avatar
Runs / 25 maja 2012 o 23:27
0
Rafał szkoda Ci czy jak??
Avatar
Dr No / 26 maja 2012 o 13:01
0
Całe te (prawie) nikomu niepotrzebne tzw. szkolenia, konferencje itp. zbiegowiska - to pic na wodę dla niewtajemniczonych. Jest to wyciąganie z reguły publicznych pieniędzy na "imprezki" dla różnych zamkniętych środowisk. Po pierwsze efekty takich wyjazdówek zwykle niczego nowego do badań naukowych nie wnoszą. Po drugie uczelnie mają infrastrukturę we własnych budynkach na przeprowadzanie konferencji, seminariów, spotkań, zjazdów.
Po trzecie - jeśli mają być wyjazdowe - koszty zakwaterowania, wyżywienia niech uczestnicy pokrywają z własnych kieszeni.

A tak na marginesie 3/4 tego typu imprez jest bez sensu - tak jak i istnienie 3/4 uczelni (prywatnych, a zwłaszcza publicznych) nie ma żadnego uzasadnienia - to polipy wysysające publiczne pieniądze produkujące corocznie setki tysięcy bezrobotnych.
Całe te (prawie) nikomu niepotrzebne tzw. szkolenia, konferencje itp. zbiegowiska - to pic na wodę dla niewtajemniczonych. Jest to wyciąganie z reguły publicznych pieniędzy na "imprezki" dla różnych zamkniętych środowisk. Po pierwsze efekty takich wyjazdówek zwykle niczego nowego do badań naukowych nie wnoszą. Po drugie uczelnie mają infrastrukturę we własnych budynkach na przeprowadzanie konferencji, seminariów, spotkań, zjazdów.
Po trzecie - jeśli mają być wyjazdowe - koszty zakwaterowania, wyżywienia niech uczestnicy pokry... rozwiń
Avatar
Luk / 26 maja 2012 o 12:25
0
a co mają jeść w trakcie kolacji? pyzy czy leniwe....Boże ale tutaj pachnie typowym wschodnio europejskim prymitywizmem......do
Europy nam daleko...niech sobie redaktor z informatorem zamówią domino pizza i będzie ok........redaktor pewnie na studiach balował......skończył nauki polityczne lub coś podobnego to teraz zazdrości....wszystko jest zgodne z procedurą.....tylko ich to przewyższa...oni pasują do wiejskiej chaty i bigosu z kapustą a nie do Europy:)......Pan panie redaktorze coś w życiu zrobił dla innych ludzi czy tylko pisze Pan takie paszkwiliki?????nie chciało się?...na studiach orłem Pan nie był...raczej wróblem........wykładowcy pamiętają......teraz taka drobna zemsta:)???
a co mają jeść w trakcie kolacji? pyzy czy leniwe....Boże ale tutaj pachnie typowym wschodnio europejskim prymitywizmem......do
Europy nam daleko...niech sobie redaktor z informatorem zamówią domino pizza i będzie ok........redaktor pewnie na studiach balował......skończył nauki polityczne lub coś podobnego to teraz zazdrości....wszystko jest zgodne z procedurą.....tylko ich to przewyższa...oni pasują do wiejskiej chaty i bigosu z kapustą a nie do Europy:)......Pan panie redaktorze coś w życiu zrobił dla innych ludzi czy tylko pisze Pa... rozwiń
Avatar
Zenon / 26 maja 2012 o 10:35
0
To pożegnalna kolacja pana jego rektorowości? będzie opijał przegraną z pieniążkiem?
Avatar
Kazik / 26 maja 2012 o 09:17
0
500 zł za osobę, za dwa dni w Kazimierzu. Pogratulować badania rynku jakie musi być przeprowadzone przy
wydatkowaniu pieniędzy publicznych.
Przetarg na organizację to fikcja. Akurat w menu mają być raki w jakimś tam sosie?
Inaczej całe to szkolenie o de.. potłuc.
Niestety większość szkoleń z funduszy UE do przejadanie pieniędzy co powyższy przykład dobitnie potwierdza.
Avatar
Gość / 26 maja 2012 o 08:13
0
[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

samo wykształcenie nie upoważnia do rozpieprzania kraju, to tm bardziej od osób wykształconych wymaga sie rozsądnego podejścia do sprawy, osoby wykształcone nie mogą sie tłumaczyć nieznajomością wiedzy
[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

[quote name='gość' timestamp='1337978417' post='633722']
Żal ci? Trzeba się było uczyć i zostać takim belwederskim "kmiotem".
[/quote]

samo wykształcenie nie upoważnia do rozpieprzania kraju, to tm bardziej od osób wykształconych wymaga sie rozsądnego podejścia do sprawy, osoby wykształcone ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2012 o 08:11
0
Wyjazd i biba normalne,ale poziom kilku wpisów jak widać!
Avatar
Wojtek / 25 maja 2012 o 23:48
0
Organizacja wyjazdu przewidziana jest w projekcie - brak realizacji wyjazdu może spowodować problemy z rozliczeniem dofinansowania ....... JASNE! Nawet jeśli w projekcie przewidziano, że organizacja wyjazdu wyniesie 30 tyś., - to nie jest to ostatecznie wiążące, co więcej podpisanie umowy nie oznacza braku możliwości wprowadzenia zmian w projekcie (oczywiście za zgodą instytucji pośredniczącej).
Pani Anno Guzowska, proszę nie robić z ludzi deb***i! Każdy projekt opiera się o kosztorys. Kwoty przyjęte w kosztorysie są cenami uśrednionymi. W wyniku przetargu kwota kosztorysowa może ulec zwiększeniu – częściej ulega jednak zmniejszeniu! Rozliczenie projektu zrealizowanego za mniejsze pieniądze niż zakładano – nie jest trudne/ kłopotliwe do rozliczenia. Do umowy zawartej przed realizacją projektu sporządza się aneks – i po sprawie. Zresztą z niektórych zadań zaplanowanych do realizacji w ramach projektu można całkowicie zrezygnować – zmiana miejsca organizacji spotkania była najprawdopodobniej możliwa, ale uczelni nie chodziło o podsumowanie jakiegoś zakresu badań a jedynie o organizację wyjazdu integracyjnego połączonego z bibą na wysokim poziomie.
Organizacja wyjazdu przewidziana jest w projekcie - brak realizacji wyjazdu może spowodować problemy z rozliczeniem dofinansowania ....... JASNE! Nawet jeśli w projekcie przewidziano, że organizacja wyjazdu wyniesie 30 tyś., - to nie jest to ostatecznie wiążące, co więcej podpisanie umowy nie oznacza braku możliwości wprowadzenia zmian w projekcie (oczywiście za zgodą instytucji pośredniczącej).
Pani Anno Guzowska, proszę nie robić z ludzi deb***i! Każdy projekt opiera się o kosztorys. Kwoty przyjęte w kosztorysie są ... rozwiń
Avatar
aj waj / 25 maja 2012 o 23:34
0
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Sam sobie wystawiasz świadectwo.
Rozgoryczony idiota jedzący raki i łososie za kasę nie swoją.
Trzęsi-dupek budżetowy, nie potrafiący w żaden inny sposób zarabiać na chleb niż być na garnuszku podatników.
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Sam sobie wystawiasz świadectwo.
R... rozwiń
Avatar
xxx / 25 maja 2012 o 23:27
0
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Po co bełkoczesz, maluszku ?

Przecież to przekręt do kwadratu.
Chcesz powiedzieć, że im wyższy tytuł naukowo tym większe prawo do dojenia budżetu UE czy budżetu województwa ?
Bu ha ha.
[quote name='gość' timestamp='1337979172' post='633724']
Myślisz, że twoja ignorancja daje ci prawo do pretensji do całego świata? Tym własnie skutkuje nieuctwo. Najlepiej nic nie robić, a już na pewno nie uczyć się i mieć innych za "gównojadów".
Napinaj się i pluj do woli - nic ci to nie da, pozostaniesz tylko rozgoryczonym idiotą.
Sam sobie ustaliłeś swoją rolę w świecie. Oni jedzą łososia z rakami, a ty rzucasz cegłami,
[/quote]

Po co bełkoczesz, maluszku ?

rozwiń
Avatar
Runs / 25 maja 2012 o 23:27
0
Rafał szkoda Ci czy jak??
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie!
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 1 0

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 9 6

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 171 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 438 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!