Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2019 r.
17:27

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

309 20 A A

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę Agaty F. badali śledczy z Lubartowa. W poniedziałek skierowali do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko 22-latce. Studentka jednej z lubelskich uczelni odpowie za zabójstwo swojej nowonarodzonej córki.

Agata F. mieszkała z rodzicami. Podejrzewali oni, że córka jest w ciąży. Kiedy w czerwcu ub. r. poszła ze swoim chłopakiem na wesele, przeszukali jej pokój. W piecu znaleźli szczątki noworodka. Zawiadomili policję. Dziewczyna została zatrzymana na zabawie weselnej.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Agata F. chciała zabić swoje dziecko. Niedługo przed porodem zażyła leki psychotropowe. Urodziła w nocy, w łazience. Poród przebiegł szybko i bez komplikacji.

– Agata F. urodziła w wannie, następnie zawinęła dziecko w foliowe worki, włożyła do w paleniska i spaliła – relacjonuje Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. – Ustaliliśmy, że oskarżona działała z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia.

Dziewczyna przekonywała śledczych, że córka urodziła się martwa. Nie znaleziono na to żadnych dowodów. Z uwagi na stan zwłok, biegli nie byli w stanie jednoznacznie ocenić tej kwestii. Nie ustalono również, w jaki sposób doszło do śmierci dziewczynki.

Prokurator przyjął, że dziecko było zdrowe i zdolne do samodzielnego życia. Za zamiarem zabójstwa przemawia również zachowanie Agaty F. przed porodem.

Studentka nie korzystała z opieki lekarskiej. Chociaż jej bliscy od miesięcy podejrzewali, że jest w ciąży, dziewczyna konsekwentnie zaprzeczała. Rodzina też ją zapewniała, że pomoże. Agata F. odmawiała jednak wizyt u lekarza. – Z naszych ustaleń wynika również, że szukała w internecie informacji na temat sposobów na wywołanie poronienia – dodaje Katarzyna Świerszcz-Dobosz.

Tuż po porodzie bliscy 22-latki zauważyli, że dziewczyna jest szczuplejsza. Podejrzewali, że mogła w tajemnicy urodzić. Dlatego przeszukali jej pokój.

Razem z Agatą F. policjanci zatrzymali jej partnera. Mężczyzna zapewniał jednak, że nie wiedział o ciąży. Nie postawiono mu żadnych zarzutów. W procesie będzie występował jako świadek. Agacie F. grozi nawet dożywocie.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 17:53
+62
Chłopak ją ruchał i nie wiedział o ciąży,sąd kupił tą bajeczkę???
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 17:32
+40
Tu powinna być odrazu kara śmierci za takie coś.
Avatar
^_^ / 21 stycznia 2019 o 18:14
+39
Niech kiśnie w pierdlu i ma świadomość mijającej wolności. Za 25 lat wypuścić niech grzebie w śmietniku. Jak można cokolwiek, czy kogokolwiek spalić żywcem? Teraz każdy idiota może pójść na studia? Ludzie całowaliby ją po rękach, gdyby przekazała to dziecko do adopcji. Urodziła to trzeba było zostawić w szpitalu.
Avatar
żal / 21 stycznia 2019 o 18:30
+30
chwast po prostu.... czy już nawet odruchów zwierzęcych nie ma w tym czymś, codziennie jakieś totalnie patologiczne historie
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 21:14
+27
Właśnie rodzicom szacunek, przynajmniej oni pokazali, ze mają sumienie. Tacy wy mądrzy, a wy co byscie zrobili, gdyby spotkała was taka sytuacja ??? Widzę, ze niektórzy kontynuowali by przestepczy proceder. Rodzice akurat zrobili dobrze, bo mają jeszcze dla kogo żyć, a to i tak by sie wydało
Avatar
....... / 21 stycznia 2019 o 19:07
+14
Droga/drogi JA Przecież rodzice widzieli i chceli wziąć ją do lekarza, nie masz sie kogo czepiać, to porządnych ludzi szkalujesz. Myślisz, ze jak dziecko jest dorosłe, to tak łatwo nim sterować ? Jesli tak to nie masz dzieci. Zastanów się co piszesz, nie wszystkie dzieci słuchają bezwzględnie rodzicow, szczegolnie, gdy wpadną w zle towarzystwo i wybiorą niewłaściwą osobę
Avatar
Ja / 21 stycznia 2019 o 19:53
+13
Za takie coś nie powinno być więzienia tylko też zostać wrzucona do pieca żywcem aby pocierpiała przed śmiercią i nie trzeba było utrzymywać.
Avatar
Hvhh / 21 stycznia 2019 o 18:13
+11
Tego nie da się skomentować....
Avatar
xxx / 21 stycznia 2019 o 18:20
+9
glupia pochwa z niej
Avatar
kiedyś student / 22 stycznia 2019 o 00:40
+8
Studentka???? Czy teraz każda psychiczna niedorozwinięta kaleka życiowa może być studentem??? Czy to moze prywatne szkolnictwo wyższe??? Za kasę???
Avatar
tzw. katol / 22 stycznia 2019 o 17:09
0
Nie ma co jej usprawiedliwiac ale niestety brak aborcji tez robi swoje. Eh lubelskie i niestety cale wschodnie spoleczenstwo. Nie wszyscy ale duzo... banda ignorantow, osob bez uczuc, ciemnota, niewyedukowani. Jakim prawem takue cos studiuje ? To obraza dla studiow. Musiala sie dobrze ukrywac bp predzej czy pozniej to z czlowieka wyjdzie
 Aborcja to wg ciebie pozytywne działanie?. Dokonała aborcji... po urodzeniu. "Ech lubelskie i nie tylko całe wschodnie społeczenstwo".
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 10:36
+1
Wysterylizować ,oczywiście na jej koszt i do paki,na długie, długie lata.
Avatar
kiedyś student / 22 stycznia 2019 o 00:40
+8
Studentka???? Czy teraz każda psychiczna niedorozwinięta kaleka życiowa może być studentem??? Czy to moze prywatne szkolnictwo wyższe??? Za kasę???
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 21:14
+27
Właśnie rodzicom szacunek, przynajmniej oni pokazali, ze mają sumienie. Tacy wy mądrzy, a wy co byscie zrobili, gdyby spotkała was taka sytuacja ??? Widzę, ze niektórzy kontynuowali by przestepczy proceder. Rodzice akurat zrobili dobrze, bo mają jeszcze dla kogo żyć, a to i tak by sie wydało
Avatar
zbyszek / 21 stycznia 2019 o 21:08
-7
no ładnie , kapusie zameldowali na córkę , ładna rodzinka nie ma co , normalnie masakra jak człowiek pomyśli o tych adamsach
Avatar
X / 21 stycznia 2019 o 20:54
+2
Taki z ciebie mądrala, to podaj swoje
Avatar
Dzik / 21 stycznia 2019 o 20:42
-2
Chciałbym poznac bliżej ta dziewczyne. Ostra z niej laska. Zna ktos jej nazwisko?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 20:31
0
Co za czasy...
Avatar
kat / 21 stycznia 2019 o 20:14
+1
powiesić qooorwiszcze na haku rzeźnickim za piździorę, a alfonsa za jaja na drzewie
Avatar
Ja / 21 stycznia 2019 o 19:53
+13
Za takie coś nie powinno być więzienia tylko też zostać wrzucona do pieca żywcem aby pocierpiała przed śmiercią i nie trzeba było utrzymywać.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 3

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 0

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 32 13

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 15

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu 17 7

Pięć osób trafiło do szpitala. To bilans czwartkowego wypadku w Stężycy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!