Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2007 r.
14:41
Edytuj ten wpis

Uwaga kierowcy i pasażerowie!

0 0 A A

Lublin, Chełm, Zamość, Biała Podlaska - jak się ruszać po mieście i wokół największych nekropolii. Informator ważny do niedzieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublin - Cmentarz na Majdanku

Parkowanie
* Droga wjazdowa. Tu nie staniesz. Aż do niedzieli włącznie parkingi przy dotychczasowej drodze wjazdowej będą dostępne jedynie dla pojazdów osób niepełnosprawnych (posiadających ważną kartę drogową).
* Na trawniku. Dla samochodów jako parking dostępny będzie pas zieleni rozdzielający drogi wjazdowe i wyjazdowe do cmentarza.
Innych specjalnych parkingów miasto nie przygotowało.

Organizacja ruchu
* Aleja prowadząca na cmentarz jest zamknięta dla samochodów. Mogą tam wjeżdżać tylko niepełnosprawni.
* Do wjazdu na cmentarz służy teraz droga wyjazdowa. Jest drogą jednokierunkową, ale w przeciwną stronę niż poprzednio.
* Wyjazd spod cmentarza możliwy jest tylko nowo wybudowaną drogą jednokierunkową (bliżej Felina).
* Duża zmiana. W tym roku nie ma znaków nakazujących kierowcom wyjeżdżającym spod cmentarza skręt w prawo i powrót do centrum miasta przez Doświadczalną i Witosa. Ratusz nie zdecydował się na ich ustawienie, bo na al. Witosa trwa teraz remont. Ale kto zechce, będzie mógł wracać tą drogą do śródmieścia.
Kto woli jechać przez Drogę Męczenników Majdanka będzie mógł wyruszając spod cmentarza skręcać w lewo. Jeśli Droga Męczenników Majdanka kompletnie się zablokuje, policjanci z drogówki będą kierować auta w stronę Doświadczalnej.
* Uwaga! Wszystkie wspomniane zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarza na Majdanku obowiązują już teraz i będą ważne do niedzieli włącznie.

Lublin - Cmentarz przy Lipowej

Parkowanie
* Pod Plazą. 1 listopada czynny będzie parking podziemny pod budynkiem Plaza Lublin. Pomieści około 700 samochodów i będzie bezpłatny.
Tego dnia na ul. Obrońców Pokoju wzdłuż budynku Plazy pojawią się znaki zezwalające na postój samochodów należących do uprawnionych osób niepełnosprawnych.
* Na Chopina. W czwartek będzie można parkować na jezdni ul. Chopina od wlotu przy Narutowicza do Okopowej. Wjazd wyłącznie od strony Narutowicza.
* Na Głębokiej i Raabego. Tam zaparkować można już dziś. I będzie tak aż do niedzieli włącznie. Auto można zostawić na Głębokiej między Narutowicza a Raabego i na ul. Raabego.
* Na Obrońców Pokoju. Parking koło Radia Lublin (przy cmentarnym murze), który jeszcze długo po otwarciu Plazy zajęty był barakami budowlańców jest już dostępny dla kierowców.

Organizacja ruchu
* Lipowa. 1 listopada na całej długości ulicy obowiązywać będzie bezwzględnie ograniczenie prędkości do 30 km/h.
* Chopina. 1 listopada na odcinku od Sztajna do ul. Okopowej będzie jednokierunkowa. Na ten fragment będzie można wjechać jedynie od strony ul. Narutowicza. Kto trafi w ul. Chopina od Krakowskiego Przedmieścia będzie musiał zjechać w Okopową.
* Sztajna. Mimo, że ul. Chopina będzie jednokierunkowa - tu nic się nie zmienia. Jezdnia nadal będzie prowadzić wyłącznie w kierunku Lipowej.

Lublin > Komunikacja miejska

Linie specjalne
* Autobus 100. Trasa: Węglin - Kraśnicka - Zana - Filaretów - Głęboka - Narutowicza - Lipowa - Krakowskie Przedmieście - 3 Maja - Solidarności - Tysiąclecia - Podzamcze - Unicka - Spółdzielczości Pracy - Andersa - rondo przy Lwowskiej.
* Trolejbus 170. Trasa: Abramowice - Kunickiego - Wolska - Droga Męczenników Majdanka - Majdanek.
* Autobus 200. Trasa: Majdanek - Droga Męczenników Majdanka - Fabryczna - Zygmuntowskie - Piłsudskiego - Lipowa - Krakowskie Przedmieście - 3 Maja - Solidarności - Tysiąclecia - Podzamcze - Unicka - Spółdzielczości Pracy - Andersa - rondo przy Lwowskiej.

Lublin > Rozkłady jazdy

* 1 listopada. Komunikacja kursuje według rozkładów niedzielnych. Ale jest sporo wyjątków.
Tak jak w dzień powszedni będą jeździć linie: 23, 26, 28, 51, 78,153, 156, 158 i 160.
Według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych na przystankowych tablicach jako "1 listopada” (czyli częściej niż w święto) będą jeździć linie 5 i 8. Te autobusy będą miały więcej kursów. Podobnie będzie z linią 0, która według specjalnego rozkładu ma jeździć w godz. 9-18.
W trasę wyjadą pojazdy linii specjalnych. Autobusy z numerem 100 będą kursować średnio co 40 minut w godz. 9-18. Autobusy linii 200 mają w tych samych godzinach jeździć co 10 minut. Z kolei trolejbusowa linia 170 będzie wozić pasażerów co 20 minut w godz. 9-18.
* 2 listopada. Cała komunikacja miejska będzie funkcjonować tak, jak w dzień powszedni. Dodatkowo na ulicach pozostanie jeszcze cmentarna linia 200, która będzie kursować co 20 minut.

CHEŁM: Zakazy i ograniczenia

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego przy chełmskich cmentarzach. - Będą obowiązywały od wtorku od godz. 14 do 5 listopada do godz. 8 - mówi Teresa Wolik Dubaj, rzecznik prasowy prezydenta Chełma.
Na ul. Mościckiego, od al. 3 Maja do ul. Rejtana, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Z kolei na ul. Wojsławickiej, od ul. Wolności do al. 3 Maja należy spodziewać
się zakazu parkowania wzdłuż jezdni. Z kolei na ul. Lwowskiej, od al. Armii Krajowej do ul. Orląt Lwowskich, ma obowiązywać zakaz zatrzymywania. Dotyczy
to również przylegających do ulicy chodników.
Wszystkie zmiany w organizacji ruchu zostaną oznakowane. Wyznaczone też będą miejsca do parkowania w pobliżu cmentarzy.
Nad bezpieczeństwem kierowców w tych rejonach czuwać będą policjanci i strażnicy miejscy.
Do Święta Zmarłych przygotowały się też Chełmskie Linie Autobusowe. 1 listopada autobusy będą kursowały jak w niedziele i święta. Jedynie autobusy linii 1 i 3 będa kursowały z większą częstotliwością. Na przystanki mają zajeżdżać co 15 minut.
Aby odciążyć kierowców na ulicach Wojsławickiej i 3 Maja miejski przewoźnik ustawi po jednym oznakowanym małym autobusie IVECO. Tam pasażerowie będą mogli kupić bilety.
W Dzień Zaduszny, 2 listopada, autobusy będą kursowały
jak w soboty. (bar)

Biała Padlaska > Kursy na cmentarz

Przed listopadowymi świętami w Białej Podlaskiej następują zmiany w komunikacji miejskiej. Policja zapowiada też zmiany w organizacji ruchu obok cmentarza komunalnego na Białce.
Zostanie uruchomiona dodatkowa lina B, która do piątku będzie kursować od Biaweny przez ul. Orzechową, al. Tysiąclecia, Warszawską do Janowskiej. Dodatkowo w czwartek autobusy wyruszą z Czosnówki.
W piątek linia "1” będzie jeździć według świątecznych rozkładów. Natomiast w czwartek wydłuży czas kursowania od godz. 8 do 16. Linia "18” (od wtorku do piątku) zostanie wydłużona do cmentarza komunalnego.
W czwartek dodatkowo zostanie uruchomiona linia "C”. Będzie jeździć z Czosnówki przez Orzechową, Narutowicza, Zamkową, Janowską (cmentarz parafialny), Brzeską do cmentarza komunalnego. Wydłużona zostanie też linia "20” (w godz. 8.30-15.10) z ul. Drzewieckiego do cmentarza komunalnego. Linia "9” zaś będzie jeździć przez ul. Orzechową i Kąpielową.
Bialska policja zapowiada zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu komunalnym w Białej Podlaskiej. Na trasie K-2 od skrzyżowania z drogą dojazdową na cmentarz do al. Solidarności będą obowiązywać 1 i 2 listopada zakazy zatrzymywania się i postoju. - Występuje tam przewężenie jezdni i mogłoby dojść do wypadków. W czwartek ruchem na tych skrzyżowaniach będą kierować policjanci - zapowiada Cezary Grochowski z bialskiej policji.
- Prosimy też zmotoryzowanych, aby obok cmentarza katolickiego parkowali pojazdy tylko w miejscach wyznaczonych. (pim)

Zamość > Ma być bezpiecznie

Zamojscy policjanci, strażnicy miejscy i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej będą od dziś do piątku czuwać nad tym, by wszyscy bezpiecznie dotarli na groby swoich bliskich, ale również bezpiecznie z nich wrócili.
- Czas Wszystkich Świętych oznacza na polskich drogach znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalne i jednocześnie uciążliwe jest to w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. Dlatego właśnie w tych miejscach będzie można już od jutra spotkać funkcjonariuszy, biorących udział w tegorocznej akcji "Znicz” - informuje kom. Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
W sąsiedztwie cmentarza parafialnego przy ul. Peowiaków mundurowi będą kierować zmotoryzowanych na specjalne miejsca parkingowe: przy ul. Orlicza-Dreszera, na terenie starej bazy MPK, przy PZU, obok siedziby zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, także na parking na wprost Urzędu Gminy. Nie będzie można natomiast zostawiać aut na ul. Przemysłowej, na odcinku od ul. Peowiaków do Zaremby.
Zmieni się także organizacja ruchu przy wjeździe na cmentarz komunalny przy ul. Śląskiej. Zakaz zatrzymywania i postoju będzie obowiązywał na całej jej długości od ul. Rolniczej do Braterstwa Broni. Na tej ostatniej, od ul. Śląskiej aż do miejscowości Chyża wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
W pobliżu cmentarza komunalnego przygotowane zostaną specjalne, wyraźnie oznaczone parkingi. - Dlatego przypominamy, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i gdzie utrudnia to ruch lub zagraża bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela - podkreśla kom. Kopeć.
Wszystkie te zmiany obowiązywać będą od godz. 17 jutro do godz. 8 rano w sobotę (tylko przy ul. Braterstwa Broni do 17 w piątek). - Tak będzie w mieście. Natomiast na terenie powiatu zamojskiego w miejscach, gdzie cmentarze znajdują się bezpośrednio przy drogach, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania po przeciwległej stronie jezdni - informuje Joanna Kopeć.
Anna Szewc

Zamość: Pojadą inaczej

Na 1 i 2 listopada nowy rozkład jazdy przygotował Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu
Już w środę uruchomione zostaną dodatkowe, okazjonalne kursy na 11 specjalnie wyznaczonych liniach.
Autobus z nr 17 będzie jeździć w godz. 9.12–15.21 między osiedlem Majdan, a cmentarzem na osiedlu Karolówka. Linia nr 33 to kursy z przystanku Starówka przy ul. Peowiaków do Hubala (w godz. 9–17.03), nr 35 z placu Wolności do Kosobud (w godz. 9–15.04), a nr 47 spod Bramy Lwowskiej do Bożego Daru i Sitna (w godz. 9–15.34). Do cmentarza komunalnego dojechać będzie można również liniami: A1 z osiedla Energetyk, B spod kościoła w Sitańcu, C1 i C2 z ulicy Hrubieszowskiej, D1 i D2 z osiedla Słoneczny Stok. Linia A2 ma natomiast kursować spod kościoła w Sitańcu do sklepu w Kalinowicach.
Warto również pamiętać, że kursy na wszystkich pozostałych liniach odbywać się będą według rozkładu świątecznego, a w piątek (2 listopada) na trasy nie wyjedzie żaden z tzw. kursów szkolnych.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 34 10

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 37 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.