Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2014 r.
18:03
Edytuj ten wpis

W długi weekend więcej policji na lubelskich drogach

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
2 7 A A

W weekend na lubelskich drogach pojawi się więcej policjantów. Będą będą sprawdzać stan techniczny samochodów, czy pasażerowie mają zapięte pasy i badać trzeźwość kierowców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Już od środy na trasach wylotowych z miast jest więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - informują policjanci.

O czym pamiętać żeby bezpiecznie dojechać do celu?

Najważniejsza rzecz: nie wsiadajmy za kółko po alkoholu czy na tzw. kacu. Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Policja zapowiada, że dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien poziom płynu spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne, by wszystkie żarówki i światła w aucie były sprawne. Dobrze jest mieć żarówki zapasowe.

Pokonując długie dystanse, postarajmy się robić postoje - wyjdźmy z auta, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.

Nie należy lekceważyć pasów bezpieczeństwa. Każda osoba w samochodzie musi mieć je zapięte, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 20 czerwca 2014 o 12:17
0

NIgdy bo to świętek krowy na drogach.

Jadą po pięciu, dziesięciu zajmując jeden pas ruchu i jak ich ominąć zachwójąc ustawowy odstęp chba jadąć po rowie.

Twój odstęp od  słownika był chyba większy a od rowerzystów to sie odpitol, brawo policja łapać baranów za kierownicą.

Avatar
KATAR / 20 czerwca 2014 o 08:16
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

NIgdy bo to świętek krowy na drogach.

Jadą po pięciu, dziesięciu zajmując jeden pas ruchu i jak ich ominąć zachwójąc ustawowy odstęp chba jadąć po rowie.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2014 o 14:34
0

Policja to stoi na parkingu pod kauflandem w Pulawach i czeka na ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy urzedem pracy a wjazdem do marketu- w tym miejscu nie ma przejscia dla pieszych (najczesciej sa to bezrobotni wychodzacy z Urzedu Pracy i idacy do kauflandu).   I tak wlasnie Policja sprawdza stan aut, trzezwosc kierowcow aby to nagrac i na youtuba wrzucic.  Chowaja sie za samochodami a jak ktos przechodzi przez ulice to wlaczaja swiatla i podjezdzaja do przechodnia pozniej po wypisaniu mandatu cofaja do tylu i chowaja sie za samochody i tak wkolo do przodu i do tylu.     ALE JAJA.  

Policja to stoi na parkingu pod kauflandem w Pulawach i czeka na ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy urzedem pracy a wjazdem do marketu- w tym miejscu nie ma przejscia dla pieszych (najczesciej sa to bezrobotni wychodzacy z Urzedu Pracy i idacy do kauflandu).   I tak wlasnie Policja sprawdza stan aut, trzezwosc kierowcow aby to nagrac i na youtuba wrzucic.  Chowaja sie za samochodami a jak ktos przechodzi przez ulice to wlaczaja swiatla i podjezdzaja do przechodnia pozniej po wypisaniu mandatu cofaja do tylu i chowaja sie ... rozwiń

Avatar
Michał / 19 czerwca 2014 o 09:52
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

Pewnie wtedy, gdy kolejny z nich zaliczy "spotkanie" z samochodem.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2014 o 09:44
0

bo nie wyrobię ze śmiechu  :D w Chełmie 90% jeżdzi bez pasów i nie trzeba specjalnej akcji ale mandat za uwaga pirat to min.500 zł a za pasy ????????100 , chyba

Avatar
daro / 18 czerwca 2014 o 22:37
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

Avatar
pulawiak / 18 czerwca 2014 o 22:25
0

Gdzie Policja sprawdza stan samochodu lub trzezwosc kierowcow??????? Pytam sie gdzie?????Jak stoi codziennie na parkingu  pod marketem Kaufland  schowana za samochodami i łapie ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy Urzedem Pracy a marketem. Jak nie srebrna vectra to na motorach albo w oznakowanym aucie.     Tak byli zainteresowani przechodniami ze z parkingu wyjezdzalo auto bez tablicy rejestracyjnej z tylu i nie zauwazyli a przejezdzalo kolo policyjnego auta.  W piatek sciagne dwie tablice rejestracyjne i przejade obok auta policyjnego.

Avatar
xxx / 20 czerwca 2014 o 12:17
0

NIgdy bo to świętek krowy na drogach.

Jadą po pięciu, dziesięciu zajmując jeden pas ruchu i jak ich ominąć zachwójąc ustawowy odstęp chba jadąć po rowie.

Twój odstęp od  słownika był chyba większy a od rowerzystów to sie odpitol, brawo policja łapać baranów za kierownicą.

Avatar
KATAR / 20 czerwca 2014 o 08:16
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

NIgdy bo to świętek krowy na drogach.

Jadą po pięciu, dziesięciu zajmując jeden pas ruchu i jak ich ominąć zachwójąc ustawowy odstęp chba jadąć po rowie.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2014 o 14:34
0

Policja to stoi na parkingu pod kauflandem w Pulawach i czeka na ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy urzedem pracy a wjazdem do marketu- w tym miejscu nie ma przejscia dla pieszych (najczesciej sa to bezrobotni wychodzacy z Urzedu Pracy i idacy do kauflandu).   I tak wlasnie Policja sprawdza stan aut, trzezwosc kierowcow aby to nagrac i na youtuba wrzucic.  Chowaja sie za samochodami a jak ktos przechodzi przez ulice to wlaczaja swiatla i podjezdzaja do przechodnia pozniej po wypisaniu mandatu cofaja do tylu i chowaja sie za samochody i tak wkolo do przodu i do tylu.     ALE JAJA.  

Policja to stoi na parkingu pod kauflandem w Pulawach i czeka na ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy urzedem pracy a wjazdem do marketu- w tym miejscu nie ma przejscia dla pieszych (najczesciej sa to bezrobotni wychodzacy z Urzedu Pracy i idacy do kauflandu).   I tak wlasnie Policja sprawdza stan aut, trzezwosc kierowcow aby to nagrac i na youtuba wrzucic.  Chowaja sie za samochodami a jak ktos przechodzi przez ulice to wlaczaja swiatla i podjezdzaja do przechodnia pozniej po wypisaniu mandatu cofaja do tylu i chowaja sie ... rozwiń

Avatar
Michał / 19 czerwca 2014 o 09:52
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

Pewnie wtedy, gdy kolejny z nich zaliczy "spotkanie" z samochodem.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2014 o 09:44
0

bo nie wyrobię ze śmiechu  :D w Chełmie 90% jeżdzi bez pasów i nie trzeba specjalnej akcji ale mandat za uwaga pirat to min.500 zł a za pasy ????????100 , chyba

Avatar
daro / 18 czerwca 2014 o 22:37
0

A kiedy lubelska Policja zajmie się rowerzystami łamiącymi przepisy: jeżdżącymi po chodnikach w centrum Lublina, przejeżdżającymi po przejściach dla pieszych tam gdzie nie mają prawa czy w końcu poruszającymi się po ulicy kiedy obok jest ścieżka dla rowerzystów???!!

Avatar
pulawiak / 18 czerwca 2014 o 22:25
0

Gdzie Policja sprawdza stan samochodu lub trzezwosc kierowcow??????? Pytam sie gdzie?????Jak stoi codziennie na parkingu  pod marketem Kaufland  schowana za samochodami i łapie ludzi przechodzacych przez ulice pomiedzy Urzedem Pracy a marketem. Jak nie srebrna vectra to na motorach albo w oznakowanym aucie.     Tak byli zainteresowani przechodniami ze z parkingu wyjezdzalo auto bez tablicy rejestracyjnej z tylu i nie zauwazyli a przejezdzalo kolo policyjnego auta.  W piatek sciagne dwie tablice rejestracyjne i przejade obok auta policyjnego.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!