Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2015 r.
11:35

W Felicity kino z efektami. Poczujesz wiatr, zapachy i ruszające się fotele

0 18 A A
Jedna z sal kinowych w Felicity (Fot. Infine)
Jedna z sal kinowych w Felicity (Fot. Infine)

10 lipca w galerii Atrium Felicity otwarcie nowego kina sieci Cinema City. Znajdzie się tam pierwsza w regionie sala projekcyjna wyposażona m.in. w ruchome fotele. To nie koniec „filmowych” inwestycji w mieście!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarcie nowego kina oznacza, że Lublin wzbogaci się o kolejne 9 sal projekcyjnych. Kino w Felicity będzie się jednak wyróżniać na tle konkurencji.

Jego głównym atutem ma być tzw. sala Škoda 4DX. Takie obiekty działają obecnie tylko w Warszawie i Krakowie. Jak zapewnia Cinema City, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwalają odbierać film wszystkimi zmysłami. Sala wyposażona jest w ruchome fotele, które są zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją. Co więcej, dzięki technologii 4DX widzowie fizycznie odczuwają efekty takie jak wiatr, mgła, błyski piorunów i zapachy. Odpowiadają one temu, co w danym momencie dzieje się na ekranie. Kinomani wybierający się na film 3D też mogą liczyć na wyższą jakość – będą dodatkowe, 24 rodzaje efektów specjalnych.

Cinema City to jedna z największych sieci kin w Polsce. Kino w Felicity będzie drugą placówką Cinema City w Lublinie. Sieć jest obecna w naszym mieście od 2006r., kiedy uruchomiła swoje kino w Plazie. Był to wówczas pierwszy multipleks w mieście. Przez wiele lat nie miał konkurencji.

Dopiero w 2013r. na lubelski rynek weszła sieć Multikino. W nowej części Galerii Olimp zaoferowała widzom osiem sal projekcyjnych z miejscami dla 1200 osób. Niedługo po otwarciu okazało się, że Multikino będzie miało w Lublinie jeszcze mocniejszą konkurencję. W ubiegłym roku, przy okazji otwarcia Felicity ogłoszono, że właśnie tam, swój drugi obiekt w mieście otworzy Cinema City. Adaptacja pomieszczeń miała potrwać rok i właśnie zbliża się ku końcowi. Cinema City chce jeszcze mocniej wejść na lubelski rynek. Już w 2013r. operator podpisał umowę z siecią IKEA. Ogłoszono wówczas, że kino CC pojawi się w planowanym centrum handlowym przy al. Spółdzielczości Pracy.

– Umowa jest podpisana i obowiązuje – zapewnia Iwona Kuźnik, szefowa marketingu polskiego oddziału Cinema City.

Kontrakt zawarto na 15 lat z możliwością przedłużenia na kolejne pięć. Kino w centrum IKEA ma liczyć ok. 2,5 tys. mkw. Zgodnie z planem, zaoferuje widzom 9 sal. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie działalność. Przy al. Spółdzielczości Pracy powstają obecnie drogi dojazdowe. Nie wiadomo dokładnie, kiedy ruszy budowa samego centrum handlowego.

Lublin kinowy

Jedynym jednosalowym kinem działającym codziennie jest kino „Bajka” przy ul. Radziszewskiego. Po sąsiedzku na miasteczku jest czynne okazjonalnie Kino Studyjne w ACK Chatka Żaka. Weekendowe i okazjonalne seanse organizuje kino „Grażyna” na LSM i ABC na Czechowie. Co poniedziałek kinem jest Teatr Stary.

W odnowionym Centrum Kultury działa sala kinowa pokazująca autorskie cykle. W Galerii Labirynt przy Popiełuszki, w Warsztatach Kultury przy Grodzkiej oraz w DDK na Węglinie też są projekcje. Latem działa Kino Perła przy browarze, Miasto movie przed Teatrem Andersena i Kino w Bramie przy Królewskiej.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:20
0
Naprawdę? Nigdy nie postrzegałam tego typu problemów w tych kategoriach. Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Kama / 7 sierpnia 2015 o 07:32
0

Ostatnio bylam w Cinema City z dziećmi..3 bilety - 71 zł,za projekcję 3 D,trochę drogo..Raz na jakiś czas można sobie jednak pozwolić.Wystrój,obsługa,wygodne fotele,klima i sam film -  wszystko ok.Ci którzy tak krytykują ceny,efekty i wszystko co możliwe po prostu niech nie chodzą,co dla jednego fajne dla drugiego być nie musi a "narzekacze" mają o czym gadać.

Nie ktorym to i maść na ból dupy by nie pomogła..

Avatar
Kasia / 7 sierpnia 2015 o 07:26
0

Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

ha ha ha dobre,popieram !!!

Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:09
0
bilet na zwykły film w weekend 30 zeta od osoby w tym 20 minut reklam i zakaz wnoszenia własnego picia i jedzenia...to się nazywa byznes...wyprawa rodzinna 2 plus dwa 120 zeta...
Avatar
sn / 25 czerwca 2015 o 10:50
0
Nie chodze do kina od lat,jest za drogo,kupuje za to namiętnie filmy na DVD i mam ich już sporo.Ostatnio w mpiku na wyprzedaży kupilem 14 filmów blu ray za 45 zł!!!!!!! Tak za wszystkie :) I bynajmniej nie jakiś badziew.Lubię jeździć po marketach i szukać dobrych cen,również na muzykę.Kina z wiatrem itd?Życzę wam młodzi abyście kiedyś tak odbierali filmy jak ją w Kosmosie np Obcego lub Szczęki bez tych wszystkich efektów..Pamięta kto bitwę o Midway z tymi wielkimi głośnikami w Kosmosie?Ale była jazda :))
Avatar
mamtogdzies / 25 czerwca 2015 o 10:36
0

nie bede tam chodził bo bedzie drogo. jesli cena bedzie powyzej 35 zł za senas to nie wroze sukcesów. gra niewarta swieczki .. 90% ludzie oglada filmy na nielegalu, a pozniej kupuje na dvd z promocji o ile naparwde chce miec dany film w płytotce.

pare mieiscy temu chciałem zobaczyć Lewiatana. czytam reprertuar tych poprocnowych ultipleksi seksi kin i klops... Zadne z tych badziewnych kin - ani multikino ani cinemacity, nawet Bajka nei wyswietało filmu, którym byłem zainteresowany W centrum Kultury na pewowiaków wyswiatlano za 8/ 10 zł . wiec tam sie udałem.  70% filmów w multipleksach to badziew.

nie bede tam chodził bo bedzie drogo. jesli cena bedzie powyzej 35 zł za senas to nie wroze sukcesów. gra niewarta swieczki .. 90% ludzie oglada filmy na nielegalu, a pozniej kupuje na dvd z promocji o ile naparwde chce miec dany film w płytotce.

pare mieiscy temu chciałem zobaczyć Lewiatana. czytam reprertuar tych poprocnowych ultipleksi seksi kin i klops... Zadne z tych badziewnych kin - ani multikino ani cinemacity, nawet Bajka nei wyswietało filmu, którym byłem zainteresowany W centrum Kultury na pewowiaków wyswiatlano za 8/ 10... rozwiń

Avatar
malowane koguty / 25 czerwca 2015 o 09:34
0

Przestałem chodzić do kina.

Płacąc taką kwotę za bilet muszę obejrzeć ninimum 20 minutowy blok reklamowy oraz być skazanym na ludzi, którzy muszą żreć popkorn, czipsy itp. Ludzi korzystających z komórek, czasem nawet prze nie gadających. Gadających ze sobą, bachory niemogące wysiedzeć spokojnie do końca seansu.

Zresztą teraz filmy to głównie efekty, fabuła żadna a z roku na rok jest coraz gorzej oraz zasysam paliwo a także zebry.

Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

">Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

rozwiń
Avatar
jon / 25 czerwca 2015 o 09:20
0

jaka fabuła !?

dziś w kinie liczą się ruchome krzesła :)

Avatar
rufus / 25 czerwca 2015 o 06:09
0

Przestałem chodzić do kina.

Płacąc taką kwotę za bilet muszę obejrzeć ninimum 20 minutowy blok reklamowy oraz być skazanym na ludzi, którzy muszą żreć popkorn, czipsy itp. Ludzi korzystających z komórek, czasem nawet prze nie gadających. Gadających ze sobą, bachory niemogące wysiedzeć spokojnie do końca seansu.

Zresztą teraz filmy to głównie efekty, fabuła żadna a z roku na rok jest coraz gorzej.

Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 00:38
0
Dobra sprawa :-)
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:20
0
Naprawdę? Nigdy nie postrzegałam tego typu problemów w tych kategoriach. Deb0308 - To jest dobry temat:
Avatar
Kama / 7 sierpnia 2015 o 07:32
0

Ostatnio bylam w Cinema City z dziećmi..3 bilety - 71 zł,za projekcję 3 D,trochę drogo..Raz na jakiś czas można sobie jednak pozwolić.Wystrój,obsługa,wygodne fotele,klima i sam film -  wszystko ok.Ci którzy tak krytykują ceny,efekty i wszystko co możliwe po prostu niech nie chodzą,co dla jednego fajne dla drugiego być nie musi a "narzekacze" mają o czym gadać.

Nie ktorym to i maść na ból dupy by nie pomogła..

Avatar
Kasia / 7 sierpnia 2015 o 07:26
0

Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

ha ha ha dobre,popieram !!!

Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:09
0
bilet na zwykły film w weekend 30 zeta od osoby w tym 20 minut reklam i zakaz wnoszenia własnego picia i jedzenia...to się nazywa byznes...wyprawa rodzinna 2 plus dwa 120 zeta...
Avatar
sn / 25 czerwca 2015 o 10:50
0
Nie chodze do kina od lat,jest za drogo,kupuje za to namiętnie filmy na DVD i mam ich już sporo.Ostatnio w mpiku na wyprzedaży kupilem 14 filmów blu ray za 45 zł!!!!!!! Tak za wszystkie :) I bynajmniej nie jakiś badziew.Lubię jeździć po marketach i szukać dobrych cen,również na muzykę.Kina z wiatrem itd?Życzę wam młodzi abyście kiedyś tak odbierali filmy jak ją w Kosmosie np Obcego lub Szczęki bez tych wszystkich efektów..Pamięta kto bitwę o Midway z tymi wielkimi głośnikami w Kosmosie?Ale była jazda :))
Avatar
mamtogdzies / 25 czerwca 2015 o 10:36
0

nie bede tam chodził bo bedzie drogo. jesli cena bedzie powyzej 35 zł za senas to nie wroze sukcesów. gra niewarta swieczki .. 90% ludzie oglada filmy na nielegalu, a pozniej kupuje na dvd z promocji o ile naparwde chce miec dany film w płytotce.

pare mieiscy temu chciałem zobaczyć Lewiatana. czytam reprertuar tych poprocnowych ultipleksi seksi kin i klops... Zadne z tych badziewnych kin - ani multikino ani cinemacity, nawet Bajka nei wyswietało filmu, którym byłem zainteresowany W centrum Kultury na pewowiaków wyswiatlano za 8/ 10 zł . wiec tam sie udałem.  70% filmów w multipleksach to badziew.

nie bede tam chodził bo bedzie drogo. jesli cena bedzie powyzej 35 zł za senas to nie wroze sukcesów. gra niewarta swieczki .. 90% ludzie oglada filmy na nielegalu, a pozniej kupuje na dvd z promocji o ile naparwde chce miec dany film w płytotce.

pare mieiscy temu chciałem zobaczyć Lewiatana. czytam reprertuar tych poprocnowych ultipleksi seksi kin i klops... Zadne z tych badziewnych kin - ani multikino ani cinemacity, nawet Bajka nei wyswietało filmu, którym byłem zainteresowany W centrum Kultury na pewowiaków wyswiatlano za 8/ 10... rozwiń

Avatar
malowane koguty / 25 czerwca 2015 o 09:34
0

Przestałem chodzić do kina.

Płacąc taką kwotę za bilet muszę obejrzeć ninimum 20 minutowy blok reklamowy oraz być skazanym na ludzi, którzy muszą żreć popkorn, czipsy itp. Ludzi korzystających z komórek, czasem nawet prze nie gadających. Gadających ze sobą, bachory niemogące wysiedzeć spokojnie do końca seansu.

Zresztą teraz filmy to głównie efekty, fabuła żadna a z roku na rok jest coraz gorzej oraz zasysam paliwo a także zebry.

Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

">Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Jest ona bardzo interesująca. Prosimy jeszcze o informację co Pani nie odpowiada. Bardzo nam przykro że tracimy tak znamienitego krytyka filmowego. Tworząc coś nowego nie pomyśleliśmy o specjalnym schowku na maść na ból dupy. Bardzo przepraszamy i dziękujemy za konstruktywną krytykę.

Zespół GMTO

rozwiń
Avatar
jon / 25 czerwca 2015 o 09:20
0

jaka fabuła !?

dziś w kinie liczą się ruchome krzesła :)

Avatar
rufus / 25 czerwca 2015 o 06:09
0

Przestałem chodzić do kina.

Płacąc taką kwotę za bilet muszę obejrzeć ninimum 20 minutowy blok reklamowy oraz być skazanym na ludzi, którzy muszą żreć popkorn, czipsy itp. Ludzi korzystających z komórek, czasem nawet prze nie gadających. Gadających ze sobą, bachory niemogące wysiedzeć spokojnie do końca seansu.

Zresztą teraz filmy to głównie efekty, fabuła żadna a z roku na rok jest coraz gorzej.

Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 00:38
0
Dobra sprawa :-)
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0