Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2010 r.
12:32
Edytuj ten wpis

W lubelskich restauracjach jest brudno. Co w nich znalazł sanepid

0 18 A A

Spośród 26 skontrolowanych przez sanepid lokali był tylko jeden, który nie wzbudził zastrzeżeń inspektorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jesteśmy zdumieni, że mimo zapowiadanych kontroli stan sanitarny restauracji pozostawia tak wiele do życzenia – mówi Barbara Sawa – Wojtanowicz, kierownik działu żywności w PSSE w Lublinie.

O zapowiadanych przez sanepid masowych kontrolach pubów i restauracji pisaliśmy już w sierpniu. Inspektorzy zaczęli odwiedzać lubelskie lokale kilka tygodni temu.

– Ich stan sanitarny nie jest dobry. To dziwne, bo zapowiadaliśmy wizyty już dużo wcześniej. Na ponad dwadzieścia obiektów, zastrzeżeń nie mieliśmy jedynie do restauracji Calvados przy ul. Fabrycznej – mówi Barbara Sawa – Wojtanowicz.

Więcej informacji i listę restauracji i pubów, które skontrolował sanepid w Lublinie znajdziesz na stronie Mojego Miasta Lublin:

Sanepid w restauracjach, barach i pubach w Lublinie. Lista skontrolowanych lokali

Sanepid: Zamknęliśmy Orient Express. Pub Bawarski ma poprawić usterki

Bardzo zły stan sanitarny oraz techniczny lokali i zagrożenie dla zdrowia gości zadecydowały, że inspektorzy bezzwłocznie wydali decyzję o zamknięciu restauracji Orient Express przy ul. Złotej.

Pub Bawarski przy Krakowskim Przedmieściu dostanie wyznaczony termin na usunięcie usterek. Inspektorzy nałożyli na właścicieli lokali mandaty w wysokości 500 zł.

– Zamknęliśmy restaurację Orient Express, a pub Bawarski dostanie od nas wyznaczony termin na poprawienie usterek. – kwituje Barbara Sawa – Wojtanowicz.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mike / 4 listopada 2010 o 13:25
0
Polecam Diego Pizze na Sekutowicza . Niedawno ją sprawdzałem i pod względem jakości naprawdę godni polecenia . Następnym razem już zamówiłem do domu i niestety nad dostawą muszą popracować. Tłumaczeniem jest dla nich fakt że działają dopiero od wrzesnia chyba.
Avatar
ja / 4 listopada 2010 o 13:07
0
A w GRUBEJRybie to dopiero syyyf
Avatar
a / 4 listopada 2010 o 12:51
0
Syf kiła i mogiła.
Czy te zalecenia sanepidu są z kosmosu czy jadamy u brudasów.
Avatar
zuza / 4 listopada 2010 o 11:32
0
Polecam galerię smaku na okopowej. Od strony kuchni czyli od środka budynku syf i smród nieziemski. Do tego kontenery na śmieci podstawione pod same drzwi i syf, może i są też szczury...
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:04
0
Lokomotiva przy Północnej!!! Genialny lokal z najlepszym jedzeniem
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:03
0
Lokomotiva przy Północnej!!!!!!!!!!!! Lepszego jedzenia nie ma w Lublinie... Poza Lublinem też trudno znaleźć
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:02
0
[quote name='megi' timestamp='1288817138' post='373255']
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
[/quote]
Avatar
Adam / 4 listopada 2010 o 07:03
0
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie rozwiń
Avatar
megi / 3 listopada 2010 o 21:45
0
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
Avatar
doświadczony w gastronomi / 3 listopada 2010 o 19:28
0
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
Avatar
mike / 4 listopada 2010 o 13:25
0
Polecam Diego Pizze na Sekutowicza . Niedawno ją sprawdzałem i pod względem jakości naprawdę godni polecenia . Następnym razem już zamówiłem do domu i niestety nad dostawą muszą popracować. Tłumaczeniem jest dla nich fakt że działają dopiero od wrzesnia chyba.
Avatar
ja / 4 listopada 2010 o 13:07
0
A w GRUBEJRybie to dopiero syyyf
Avatar
a / 4 listopada 2010 o 12:51
0
Syf kiła i mogiła.
Czy te zalecenia sanepidu są z kosmosu czy jadamy u brudasów.
Avatar
zuza / 4 listopada 2010 o 11:32
0
Polecam galerię smaku na okopowej. Od strony kuchni czyli od środka budynku syf i smród nieziemski. Do tego kontenery na śmieci podstawione pod same drzwi i syf, może i są też szczury...
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:04
0
Lokomotiva przy Północnej!!! Genialny lokal z najlepszym jedzeniem
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:03
0
Lokomotiva przy Północnej!!!!!!!!!!!! Lepszego jedzenia nie ma w Lublinie... Poza Lublinem też trudno znaleźć
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:02
0
[quote name='megi' timestamp='1288817138' post='373255']
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
[/quote]
Avatar
Adam / 4 listopada 2010 o 07:03
0
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie rozwiń
Avatar
megi / 3 listopada 2010 o 21:45
0
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
Avatar
doświadczony w gastronomi / 3 listopada 2010 o 19:28
0
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ksiądz w trakcie kazania nazwał Roberta Biedronia "pedałem". Wierni wychodzili z kościoła
film

Ksiądz w trakcie kazania nazwał Roberta Biedronia "pedałem". Wierni wychodzili z kościoła 0 2

Wierni z jednej z parafii w Kaliszu są oburzeni treścią kazania, które wygłosił wikary.

Jak samemu w domu zrobić pączki na Tłusty Czwartek? Przepis

Jak samemu w domu zrobić pączki na Tłusty Czwartek? Przepis 7 0

W tłusty czwartek Polacy zjedzą ponad 100 milionów pączków. Pierwsze pączki w Polsce nadziewano słoniną. A jedne z najsłynniejsze pączków w regionie robi się w Żakowoli Radzyńskiej.

Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka. Prawomocne kary więzienia dla byłych policjantów
film

Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka. Prawomocne kary więzienia dla byłych policjantów 0 0

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu zapadł wyrok w apelacji w sprawie czterech byłych policjantów, którzy zatrzymywali Igora Stachowiaka. Sąd prawomocnie wymierzył im od 2 do 2,5 roku więzienia i tym samym utrzymał kary z pierwszej instancji. Sąd odwoławczy orzekł też wobec nich kilkuletnie zakazy wykonywania zawodu.

Kradzież rozbójnicza w centrum Lublina. Młoda kobieta będzie miała teraz problem

Kradzież rozbójnicza w centrum Lublina. Młoda kobieta będzie miała teraz problem 7 1

W sobotę młoda kobieta weszła do jednego ze sklepów przy ulicy Lubartowskiej. Tam wykorzystując chwilowe wyjście ekspedientki na zaplecze, postanowiła ukraść dwa piwa.

Tegoroczny Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej już w nowym amfiteatrze

Tegoroczny Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej już w nowym amfiteatrze 6 0

W tym roku Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej odbędzie się w kwietniu. Wydarzenie będzie połączone z oficjalnym otwarciem odnowionego amfiteatru.

Azoty Puławy i UKS Olimpia Biała Podlaska awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski

Azoty Puławy i UKS Olimpia Biała Podlaska awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski 0 0

Młodzi puławianie trafili do grupy śmierci, ale świetnie sobie poradzili

Tak wygląda zalew w Zamościu bez wody. Budują wyspę [zdjęcia]
galeria

Tak wygląda zalew w Zamościu bez wody. Budują wyspę [zdjęcia] 4 4

Trwają prace przy rewitalizacji niecki Zalewu Miejskiego w Zamościu. Porządkowanie terenu wokół akwenu utknęło – jedyna firma, która stanęła do przetargu, chce dużo więcej niż miasto ma do wydania.

Tłusty czwartek ze Stylową Orkiestrą Taneczną w Pracowniach Kultury Tatary
20 lutego 2020, 20:00

Tłusty czwartek ze Stylową Orkiestrą Taneczną w Pracowniach Kultury Tatary 0 0

20 lutego o godz. 20 w Pracowniach Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) zostanie zorganizowany Tłusty czwartek ze Stylową Orkiestrą Taneczną. W programie koncert z udziałem młodych lubelskich artystów.

Budowlanka do rozbudowy. Do ZS nr 2 w Puławach dobudują nowe skrzydło

Budowlanka do rozbudowy. Do ZS nr 2 w Puławach dobudują nowe skrzydło 0 4

Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach zyska pięć nowych sal dydaktycznych i windę. Do istniejącego budynku dobudowane zostanie nowe skrzydło. Przewidywany koszt to 2 mln zł, ale dokładne sumy poznamy po rozstrzygnięciu dwóch przetargów. Całość powinna być gotowa przed końcem roku.

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy 80 23

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński pisze do Francji list: Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne!

Lublin: Jedne szkoły zlikwidują, inna się tu przeniesie

Lublin: Jedne szkoły zlikwidują, inna się tu przeniesie 0 0

Jest wstępna zgoda Rady Miasta na likwidację szkół dla dorosłych, które działają przy Krochmalnej 17. Słuchaczom działającego tu Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 miasto chce zaproponować dalsze kształcenie w CKU nr 2 przy Pogodnej.

Marina w Puławach ogrzewana na prąd. Kto zapłaci rachunek kolarzy?

Marina w Puławach ogrzewana na prąd. Kto zapłaci rachunek kolarzy? 3 4

Klub kolarski „Pogoń” nie chce się przeprowadzać z budynku w marinie. Nie chce też płacić za jego ogrzewanie. Rachunki przez ostatnich sześć lat za kolarzy płaciło miasto. A te są wysokie - bo obiekt posiada jedynie grzejniki elektryczne. Rocznie to nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Francuskie interesy w Azotach. Efekt wizyty Macrona

Francuskie interesy w Azotach. Efekt wizyty Macrona 0 2

Grupa Azoty zacieśnia współpracę z francuską spółką Air Liquide. Obie firmy podpisały umowę dotyczącą produkcji biometanu oraz obniżania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Pilotażowa instalacja ma powstać w Puławach.

Avia Świdnik – Włodawianka 7:5. Zapomnieli o obronie

Avia Świdnik – Włodawianka 7:5. Zapomnieli o obronie 0 5

Chyba nawet w hokeju takie wyniki nie zdarzają się już zbyt często. We wtorek Avia i Włodawianka postawiły na atak. Najlepiej świadczy o tym końcowy wynik sparingu, który gospodarze wygrali... 7:5

Miękkie lądowanie Krzysztofa Komorskiego na fotelu dyrektora miejskiej spółki przynoszącej duże straty