Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
6:39

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem

268 121 A A

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:22
Niedługo będzie więcej kościołów niż wiernych. Już teraz jest ich bardzo duzo
Avatar
Vvvvbbbb / 10 grudnia 2019 r. o 07:00
Co za koszmary architektury. Ten niby najpiękniejszy wygląda jak złota szpila wystające z du...py. Ten z naleczowskiej to pomnik pychy i pazerność. Przerost formy nad treścią.
Avatar
olo / 10 grudnia 2019 r. o 06:56
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chcą. Wierni sa tylko utrzymywania tego i pokrywania kosztów
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chc... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:05
Brzydota nic więcej... Kto to projektuje ?
Avatar
biocyd / 10 grudnia 2019 r. o 08:12
Teraz proszę podać ranking 5 nowopowstających szkół, które przykuwają wzrok wyglądem, oraz 5 takowych bibliotek lub chociaż domów kultury
Avatar
chrześcijanin / 10 grudnia 2019 r. o 07:54
Współczuję owieczkom, bo to na nie spadnie ciężar utrzymania sług bożych i ich domów...
Avatar
z Rur / 10 grudnia 2019 r. o 07:16
student architektury sąsiedniej uczelni, w czynie społecznym lub jako pokutę
Avatar
czytelnik / 10 grudnia 2019 r. o 08:02
No i te budynki wokół prawie jak pół kościoła, czyli plebanie.Widać ,że zniesienie celibatu już blisko i wtedy 500+
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:24
"Oto wielka tajemnica wiary: złoto I dolary".
Avatar
bbb / 10 grudnia 2019 r. o 12:37
Znakomicie, że budownictwo kwitnie. To kiedy pensjonariusze DPS z Głowackiego wrócą do siebie? A ile oddziałów szpitalnych w mieście zostanie zamkniętych w najbliższym czasie?
Avatar
Tytus / 22 grudnia 2019 r. o 16:56
A co jest ładnego w tych budowanych kościołach?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 13:14
Porządny i "prawdziwy" ksiądz bez budynku świątyni zrobi więcej dobrego wśród ludzi,jak "inny" w najbardziej okazałej świątyni.
Avatar
Lubelak / 14 grudnia 2019 r. o 12:53
Przecież po drugiej stronie ulicy, obok Politechniki Lubelskiej stoi już kościół! Dzieli je możne 100 metrów w linii prostej! Po co zatem ten nowy pomnik pychy? Stwarzamy nowe miejsca pracy dla kleru? 8 lat budowany i ledwie z grubsza pokryty dachem! A proboszcz rozliczył się z pieniędzy parafian jakie otrzymał od wiernych ze swojej parafii i nie tylko ze swojej. skoro Kuria się nie dokłada to chyba uznała, ze nie jest to najważniejszą inwestycja w katoLublinie.
Avatar
_K_ / 12 grudnia 2019 r. o 13:35
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza
To i tak nic przy manipulacjach telewizji publicznej...
Avatar
Wychowawczyni / 12 grudnia 2019 r. o 06:34
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
 A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza 
Avatar
Wiedzący / 11 grudnia 2019 r. o 22:06
Tylko po wuja te wieże ??!!! Podrażają koszty o co najmniej 30-40 % !!!! Już przy Nałęczowskiej proboszczunio wystawił kaplicę z dwoma ogromnymi wieżami, które nie służą do niczego oraz plebanię wielkości średniego hotelu przez co sama kaplica od 10 lat nie może się doczekać '' roztwarcia '' dla ludzików. ŻENUA i SZASTANIE NIE SWOIMI PIENIĘDZMI !!!
 Na nadajniki 5G!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 18:27
K+M+B =debilos do kwadratos /6 królów
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 13:03
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew naturze i wbrew logice. Nie ma też transparentności w finansach tej instytucji. Dlaczego owieczki mają utrzymywać poza tymi mężczyznami jeszcze ich kobiety, dzieci i członków rodziny bliższych i dalszych? Czy owieczkom spada manna z nieba? Można wierzyć w Boga, czyli siłę nadprzyrodzoną, ale nie w instytucję ze zwykłymi ludźmi, którzy są takimi samymi ludźmi jak my i którzy ani nie są skromni, ani pobożni, ani pracowici, ani nie wyznają kultu ubóstwa czy pomocy najsłabszym. Więc jakim prawem mamy ich finansować, w imię czego??? Większość ludzi jest faryzeuszami, fałszywcami, co innego myślą, co innego robią, bo kierują się prawem stada, działaniem na oślep, a nie swoim rozumem. Bo, co inni powiedzą? Małpują jeden drugiego. A ile takich typów jest w tych wiodących partiach? Interesy, biznesy i wpływy. I to jest to.
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew ... rozwiń
Avatar
nielubie / 11 grudnia 2019 r. o 09:35
Ostatnio tyle kościołów budowało się za komuny w latach 80' Czy to nie znamienne?
Avatar
_K_ / 10 grudnia 2019 r. o 23:19
Taka jest nasza kultura i kościoły odgrywają w niej bardzo ważne znaczenie. Te budowy są na lata ważne aby mieszkańcy Lublina znajdowali w nich oparcie w chwilach zwątpienia i wiarę we własne siły. Czasy obecne są bardzo trudne dla wierzących bo ataki są kierowane z każdej strony. Nie atakuje się innych religii tylko katolicyzm bo jest to nasza największa siła dająca przetrwać naszym przodkom w czasach zaborów, okupacji, komunizmu i innych kataklizmów a nasz kraj zawsze się odradzał. W kościołach ludzie zawsze mieli swoje schronienie lecz nie zawsze umieli się za nie odwdzięczyć.
Polacy dali sobie wmówić, że Kościół, zwłaszcza jako instytucja, był dla nas ostoją i wsparciem. De facto Kościół i kler zawsze patrzył tylko na własny interes i gotów był wspierać (i nierzadko wspierał!) zaborców, okupantów, a Polaków wykorzystywał ekonomicznie i to od stuleci!!!
Dowody!. Dowody na te twoje pomówienia!. Może byś poczytał sobie chłopcze historię Polski. Dowiedz się z czego słynie Dachau. Sypanie takimi obrzydliwymi ogólnikami "pachnie" lewicą (komuną) i totalniactwem.
Targowica i II wojna światowa - wystarczy?
Targowica i II wojna światowa - wystarczy? rozwiń