Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
6:39

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem

268 121 A A

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:22
Niedługo będzie więcej kościołów niż wiernych. Już teraz jest ich bardzo duzo
Avatar
Vvvvbbbb / 10 grudnia 2019 r. o 07:00
Co za koszmary architektury. Ten niby najpiękniejszy wygląda jak złota szpila wystające z du...py. Ten z naleczowskiej to pomnik pychy i pazerność. Przerost formy nad treścią.
Avatar
olo / 10 grudnia 2019 r. o 06:56
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chcą. Wierni sa tylko utrzymywania tego i pokrywania kosztów
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chc... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:05
Brzydota nic więcej... Kto to projektuje ?
Avatar
biocyd / 10 grudnia 2019 r. o 08:12
Teraz proszę podać ranking 5 nowopowstających szkół, które przykuwają wzrok wyglądem, oraz 5 takowych bibliotek lub chociaż domów kultury
Avatar
chrześcijanin / 10 grudnia 2019 r. o 07:54
Współczuję owieczkom, bo to na nie spadnie ciężar utrzymania sług bożych i ich domów...
Avatar
z Rur / 10 grudnia 2019 r. o 07:16
student architektury sąsiedniej uczelni, w czynie społecznym lub jako pokutę
Avatar
czytelnik / 10 grudnia 2019 r. o 08:02
No i te budynki wokół prawie jak pół kościoła, czyli plebanie.Widać ,że zniesienie celibatu już blisko i wtedy 500+
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 07:24
"Oto wielka tajemnica wiary: złoto I dolary".
Avatar
bbb / 10 grudnia 2019 r. o 12:37
Znakomicie, że budownictwo kwitnie. To kiedy pensjonariusze DPS z Głowackiego wrócą do siebie? A ile oddziałów szpitalnych w mieście zostanie zamkniętych w najbliższym czasie?
Avatar
Tytus / 22 grudnia 2019 r. o 16:56
A co jest ładnego w tych budowanych kościołach?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 13:14
Porządny i "prawdziwy" ksiądz bez budynku świątyni zrobi więcej dobrego wśród ludzi,jak "inny" w najbardziej okazałej świątyni.
Avatar
Lubelak / 14 grudnia 2019 r. o 12:53
Przecież po drugiej stronie ulicy, obok Politechniki Lubelskiej stoi już kościół! Dzieli je możne 100 metrów w linii prostej! Po co zatem ten nowy pomnik pychy? Stwarzamy nowe miejsca pracy dla kleru? 8 lat budowany i ledwie z grubsza pokryty dachem! A proboszcz rozliczył się z pieniędzy parafian jakie otrzymał od wiernych ze swojej parafii i nie tylko ze swojej. skoro Kuria się nie dokłada to chyba uznała, ze nie jest to najważniejszą inwestycja w katoLublinie.
Avatar
_K_ / 12 grudnia 2019 r. o 13:35
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza
To i tak nic przy manipulacjach telewizji publicznej...
Avatar
Wychowawczyni / 12 grudnia 2019 r. o 06:34
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
 A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza 
Avatar
Wiedzący / 11 grudnia 2019 r. o 22:06
Tylko po wuja te wieże ??!!! Podrażają koszty o co najmniej 30-40 % !!!! Już przy Nałęczowskiej proboszczunio wystawił kaplicę z dwoma ogromnymi wieżami, które nie służą do niczego oraz plebanię wielkości średniego hotelu przez co sama kaplica od 10 lat nie może się doczekać '' roztwarcia '' dla ludzików. ŻENUA i SZASTANIE NIE SWOIMI PIENIĘDZMI !!!
 Na nadajniki 5G!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 18:27
K+M+B =debilos do kwadratos /6 królów
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 13:03
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew naturze i wbrew logice. Nie ma też transparentności w finansach tej instytucji. Dlaczego owieczki mają utrzymywać poza tymi mężczyznami jeszcze ich kobiety, dzieci i członków rodziny bliższych i dalszych? Czy owieczkom spada manna z nieba? Można wierzyć w Boga, czyli siłę nadprzyrodzoną, ale nie w instytucję ze zwykłymi ludźmi, którzy są takimi samymi ludźmi jak my i którzy ani nie są skromni, ani pobożni, ani pracowici, ani nie wyznają kultu ubóstwa czy pomocy najsłabszym. Więc jakim prawem mamy ich finansować, w imię czego??? Większość ludzi jest faryzeuszami, fałszywcami, co innego myślą, co innego robią, bo kierują się prawem stada, działaniem na oślep, a nie swoim rozumem. Bo, co inni powiedzą? Małpują jeden drugiego. A ile takich typów jest w tych wiodących partiach? Interesy, biznesy i wpływy. I to jest to.
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew ... rozwiń
Avatar
nielubie / 11 grudnia 2019 r. o 09:35
Ostatnio tyle kościołów budowało się za komuny w latach 80' Czy to nie znamienne?
Avatar
_K_ / 10 grudnia 2019 r. o 23:19
Taka jest nasza kultura i kościoły odgrywają w niej bardzo ważne znaczenie. Te budowy są na lata ważne aby mieszkańcy Lublina znajdowali w nich oparcie w chwilach zwątpienia i wiarę we własne siły. Czasy obecne są bardzo trudne dla wierzących bo ataki są kierowane z każdej strony. Nie atakuje się innych religii tylko katolicyzm bo jest to nasza największa siła dająca przetrwać naszym przodkom w czasach zaborów, okupacji, komunizmu i innych kataklizmów a nasz kraj zawsze się odradzał. W kościołach ludzie zawsze mieli swoje schronienie lecz nie zawsze umieli się za nie odwdzięczyć.
Polacy dali sobie wmówić, że Kościół, zwłaszcza jako instytucja, był dla nas ostoją i wsparciem. De facto Kościół i kler zawsze patrzył tylko na własny interes i gotów był wspierać (i nierzadko wspierał!) zaborców, okupantów, a Polaków wykorzystywał ekonomicznie i to od stuleci!!!
Dowody!. Dowody na te twoje pomówienia!. Może byś poczytał sobie chłopcze historię Polski. Dowiedz się z czego słynie Dachau. Sypanie takimi obrzydliwymi ogólnikami "pachnie" lewicą (komuną) i totalniactwem.
Targowica i II wojna światowa - wystarczy?
Targowica i II wojna światowa - wystarczy? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 października 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 października 2022 r.

Yamahę grizzly ukradli mu cztery lata temu. Pan Marcin nie dał za wygraną i wytropił quada

Yamahę grizzly ukradli mu cztery lata temu. Pan Marcin nie dał za wygraną i wytropił quada

Marcin Mizak z Młynek nigdy nie pogodził się ze stratą swojego quada. Gdy przed czterema laty nieznani sprawcy wykradli maszynę z jego podwórka, rozpoczął własne śledztwo. Po latach wypatrzył ją w internecie i udał się do pasera. W akcji pomagali policjanci z dwóch województw.

Top 5 Open City 2022. Subiektywnie o najlepszych pracach
galeria

Top 5 Open City 2022. Subiektywnie o najlepszych pracach

Hasłem tegorocznego festiwalu jest „uformowanie”, rozumiane jako poszukiwanie nowych form i sensów dla miejskiej tkanki. Oto kilka propozycji, których szkoda by było przegapić.

Lubelskie. Nagle do urzędu gminy wpada policja z alkomatem. Kto doniósł?

Lubelskie. Nagle do urzędu gminy wpada policja z alkomatem. Kto doniósł?

Wystarczył telefon, by policjanci pojawili się z alkomatem w Urzędzie Gminy w Szastarce. Oprócz pracowników, przebadany został także wójt gminy. Promili nie znaleziono, ale wygląda na to, że piątkowa sprawa będzie mieć ciąg dalszy.

Altana chłodnicza na kwiaty? Tak, i to od rodzinnej firmy z Lublina

Altana chłodnicza na kwiaty? Tak, i to od rodzinnej firmy z Lublina

Od przeszło ćwierćwiecza rodzina Szymańskich produkuje meble chłodnicze. I chociaż na przestrzeni lat zmieniły się realia, a do kadry zarządzającej dołączyli przedstawiciele trzeciego już pokolenia właścicieli, w firmie obowiązują zasady, które zostały w niej ustalone na początku. Nieprzerwanie są to solidność i niezawodność.

Lublin. Skwery okazały się za drogie. Wszystko będzie później

Lublin. Skwery okazały się za drogie. Wszystko będzie później

Nie ma już szans na to, by przed końcem roku urządzony został osiedlowy skwer przy ul. Herbowej.

Jodek potasu już w magazynach. Kto powinien zapytać o zdanie lekarza?
Ulotka jodku potasu
galeria

Jodek potasu już w magazynach. Kto powinien zapytać o zdanie lekarza?

Tabletki z jodem potasu są już w magazynach gminnych w całym województwie. Dostanie je każdy chętny, tylko że nie każdy powinien je przyjmować, bo zamiast pomóc, mogą zaszkodzić. Wojewoda zaleca osobom starszym konsultację lekarską.

Lubelskie. Pierwsi Ukraińcy z zaświadczeniami po nauce języka polskiego

Lubelskie. Pierwsi Ukraińcy z zaświadczeniami po nauce języka polskiego

1800 Ukraińców będzie się uczyć polskiego dzięki wsparciu w ramach projektu „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego”. Koszt przedsięwzięcia – 2,5 mln zł.

Narcyzm sprzyja uzależnieniu od portali społecznościowych

Narcyzm sprzyja uzależnieniu od portali społecznościowych

Narcyzm jest pozytywnie powiązany ze skłonnością do uzależnienia od mediów społecznościowych. Uzależnienie to może rozwijać się nie tylko jako mechanizm kompensacyjny wśród osób o dużej wrażliwości interpersonalnej i słabych relacjach społecznych, ale także w wyniku nieumiejętnej samoregulacji wyrażającej się w antagonizmie i wrogości wobec innych - wykazało polskie badanie.

Jak idzie budowa obwodnic w Lubelskiem? Jest przetarg numer 2 na 7

Jak idzie budowa obwodnic w Lubelskiem? Jest przetarg numer 2 na 7

GDDKiA ogłasza przetarg na rozbudowę części drogi krajowej numer 74. Jednocześnie powstanie obwodnica Dzwoli.

Machina wystąpi w Radiu Lublin
7 października 2022, 19:00

Machina wystąpi w Radiu Lublin

W piątek, 7 października o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi rockowa formacja Machina.

Pierwszy taki mandat w Polsce. 5 tys. zł za przekroczenie prędkości

Pierwszy taki mandat w Polsce. 5 tys. zł za przekroczenie prędkości

Takie mandaty są możliwe od 17 września, kiedy w życie weszły przepisy surowiej podchodzące do drogowych recydywistów.

Podatki, miejsca pracy i promocja. To samorząd zawdzięcza Rodowitej z Roztocza
Złota setka

Podatki, miejsca pracy i promocja. To samorząd zawdzięcza Rodowitej z Roztocza

Amerykański kapitał i prawdziwy skarb ukryty w głębi roztoczańskiej ziemi – z tego połączenia mogło powstać tylko coś dobrego. W Grabniku pod Krasnobrodem przeszło trzy lata temu rozpoczęła działalność rozlewnia wody mineralnej Rodowita z Roztocza. Na jej uruchomieniu korzystają cały czas i właściciele, i miejscowi.

Lublin. Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną podejście drugie

Lublin. Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną podejście drugie

Miasto od nowa szuka firmy, która zaprojektuje i wykona przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną.

Maska na twarzy i ciężka butla na plecach. Tak strażacy z Lublina zdobywają 30 piętro w 7 minut
rozmowa

Maska na twarzy i ciężka butla na plecach. Tak strażacy z Lublina zdobywają 30 piętro w 7 minut

Siedem minut wystarczy, żeby zużyć połowę butli z powietrzem, którą niesie się na plecach. O tym, jak wbiega się na 30. piętro, mówi starszy brygadier Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty