Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
6:39

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem

268 121 A A

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 07:22
+38
Niedługo będzie więcej kościołów niż wiernych. Już teraz jest ich bardzo duzo
Avatar
Vvvvbbbb / 10 grudnia 2019 o 07:00
+38
Co za koszmary architektury. Ten niby najpiękniejszy wygląda jak złota szpila wystające z du...py. Ten z naleczowskiej to pomnik pychy i pazerność. Przerost formy nad treścią.
Avatar
olo / 10 grudnia 2019 o 06:56
+36
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chcą. Wierni sa tylko utrzymywania tego i pokrywania kosztów
Bo najważniejsze jest budować a nie zbudować.. .tyle kasy się przeleje, wypierze itp...z tego właśnie Kościół się utrzymuje. Z ciągłego wystawiania ręki pi datki. Zabytkowe kościoły, klasztory niszczeją, do parafii w centrum coraz mniej osób przychodzi bo budują kościoły na obrzeżach miasta. Kabaret. Tej Kościół upadnie..tylko kasa i kasa...grunt za darmo, budynek z datkow wiernych tylko, że nikt z parafian nie wie, że wszystko co w parafii, włącznie z gruntem i kościołem należy do KK a nie do wiernych. Wiecie o tym? Mogą zrobić z tym co chc... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 07:05
+32
Brzydota nic więcej... Kto to projektuje ?
Avatar
biocyd / 10 grudnia 2019 o 08:12
+29
Teraz proszę podać ranking 5 nowopowstających szkół, które przykuwają wzrok wyglądem, oraz 5 takowych bibliotek lub chociaż domów kultury
Avatar
chrześcijanin / 10 grudnia 2019 o 07:54
+26
Współczuję owieczkom, bo to na nie spadnie ciężar utrzymania sług bożych i ich domów...
Avatar
z Rur / 10 grudnia 2019 o 07:16
+24
student architektury sąsiedniej uczelni, w czynie społecznym lub jako pokutę
Avatar
czytelnik / 10 grudnia 2019 o 08:02
+23
No i te budynki wokół prawie jak pół kościoła, czyli plebanie.Widać ,że zniesienie celibatu już blisko i wtedy 500+
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 07:24
+22
"Oto wielka tajemnica wiary: złoto I dolary".
Avatar
bbb / 10 grudnia 2019 o 12:37
+21
Znakomicie, że budownictwo kwitnie. To kiedy pensjonariusze DPS z Głowackiego wrócą do siebie? A ile oddziałów szpitalnych w mieście zostanie zamkniętych w najbliższym czasie?
Avatar
Tytus / 22 grudnia 2019 o 16:56
0
A co jest ładnego w tych budowanych kościołach?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 o 13:14
+4
Porządny i "prawdziwy" ksiądz bez budynku świątyni zrobi więcej dobrego wśród ludzi,jak "inny" w najbardziej okazałej świątyni.
Avatar
Lubelak / 14 grudnia 2019 o 12:53
+1
Przecież po drugiej stronie ulicy, obok Politechniki Lubelskiej stoi już kościół! Dzieli je możne 100 metrów w linii prostej! Po co zatem ten nowy pomnik pychy? Stwarzamy nowe miejsca pracy dla kleru? 8 lat budowany i ledwie z grubsza pokryty dachem! A proboszcz rozliczył się z pieniędzy parafian jakie otrzymał od wiernych ze swojej parafii i nie tylko ze swojej. skoro Kuria się nie dokłada to chyba uznała, ze nie jest to najważniejszą inwestycja w katoLublinie.
Avatar
_K_ / 12 grudnia 2019 o 13:35
-1
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza
To i tak nic przy manipulacjach telewizji publicznej...
Avatar
Wychowawczyni / 12 grudnia 2019 o 06:34
+3
pajace na forum siedzieliby cicho i w ogóle mieliby to w d...gdyby budowano kolejny meczet..bo wtedy te pajace baliby się napisać cokolwiek złego na islamistów..bo to tchórzliwi pajace  mocni tylko w  gębie gdy są anonimowi a na Kościół zawsze fajnie jest nabluzgać ...bo nie odda...bluzgajcie dalej...tylko do tego się nadajecie tchórze
Katolicki język miłości
 A skąd wiesz, że katolicki ? Manipulujesz jak tvn i gazeta wyborcza 
Avatar
Wiedzący / 11 grudnia 2019 o 22:06
+1
Tylko po wuja te wieże ??!!! Podrażają koszty o co najmniej 30-40 % !!!! Już przy Nałęczowskiej proboszczunio wystawił kaplicę z dwoma ogromnymi wieżami, które nie służą do niczego oraz plebanię wielkości średniego hotelu przez co sama kaplica od 10 lat nie może się doczekać '' roztwarcia '' dla ludzików. ŻENUA i SZASTANIE NIE SWOIMI PIENIĘDZMI !!!
 Na nadajniki 5G!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 18:27
-2
K+M+B =debilos do kwadratos /6 królów
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 13:03
+6
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew naturze i wbrew logice. Nie ma też transparentności w finansach tej instytucji. Dlaczego owieczki mają utrzymywać poza tymi mężczyznami jeszcze ich kobiety, dzieci i członków rodziny bliższych i dalszych? Czy owieczkom spada manna z nieba? Można wierzyć w Boga, czyli siłę nadprzyrodzoną, ale nie w instytucję ze zwykłymi ludźmi, którzy są takimi samymi ludźmi jak my i którzy ani nie są skromni, ani pobożni, ani pracowici, ani nie wyznają kultu ubóstwa czy pomocy najsłabszym. Więc jakim prawem mamy ich finansować, w imię czego??? Większość ludzi jest faryzeuszami, fałszywcami, co innego myślą, co innego robią, bo kierują się prawem stada, działaniem na oślep, a nie swoim rozumem. Bo, co inni powiedzą? Małpują jeden drugiego. A ile takich typów jest w tych wiodących partiach? Interesy, biznesy i wpływy. I to jest to.
W każdym z tych przybytków pustki na co dzień, a i w niedzielę przybywa tylko garstka nawiedzonych, i tylko w czasie niewielu "akcji" się powiększa. Moim zdaniem o tą ilość się rozbije kościół, bo lepiej jak jest mniej budynków,a większa wspólnota i jedność, oraz lepsze morale przywódców. Przywódcy to w większości karierowicze dla kasy idący w ten zawód, co ludzi myślących coraz więcej zniechęca. Rezydują tacy przy każdym kościele i praktycznie nic nie robią, a swoje potrzeby fizjologiczne wyładowują w różny sposób. To jest wbrew ... rozwiń
Avatar
nielubie / 11 grudnia 2019 o 09:35
+6
Ostatnio tyle kościołów budowało się za komuny w latach 80' Czy to nie znamienne?
Avatar
_K_ / 10 grudnia 2019 o 23:19
0
Taka jest nasza kultura i kościoły odgrywają w niej bardzo ważne znaczenie. Te budowy są na lata ważne aby mieszkańcy Lublina znajdowali w nich oparcie w chwilach zwątpienia i wiarę we własne siły. Czasy obecne są bardzo trudne dla wierzących bo ataki są kierowane z każdej strony. Nie atakuje się innych religii tylko katolicyzm bo jest to nasza największa siła dająca przetrwać naszym przodkom w czasach zaborów, okupacji, komunizmu i innych kataklizmów a nasz kraj zawsze się odradzał. W kościołach ludzie zawsze mieli swoje schronienie lecz nie zawsze umieli się za nie odwdzięczyć.
Polacy dali sobie wmówić, że Kościół, zwłaszcza jako instytucja, był dla nas ostoją i wsparciem. De facto Kościół i kler zawsze patrzył tylko na własny interes i gotów był wspierać (i nierzadko wspierał!) zaborców, okupantów, a Polaków wykorzystywał ekonomicznie i to od stuleci!!!
Dowody!. Dowody na te twoje pomówienia!. Może byś poczytał sobie chłopcze historię Polski. Dowiedz się z czego słynie Dachau. Sypanie takimi obrzydliwymi ogólnikami "pachnie" lewicą (komuną) i totalniactwem.
Targowica i II wojna światowa - wystarczy?
Targowica i II wojna światowa - wystarczy? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 0

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 9 1

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 14

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!