Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2010 r.
21:19
Edytuj ten wpis

W tym przedszkolu coś śmierdzi

0 18 A A

W przedszkolu przy ul. Leonarda trwa remont dwóch sal. W pozostałych bawią się dzieci. Rodzice, obawiając się o zdrowie maluchów, zaalarmowali sanepid.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zostaliśmy zaalarmowani przez rodziców. W dwóch z pięciu sal przedszkola prowadzony jest remont. Cyklinowane i lakierowane są podłogi. W przedszkolu unosił się męczący zapach – opowiada Paweł Policzkiewicz, szef lubelskiego sanepidu. – Choć remontowane pomieszczenia były oddzielone od pozostałych, to zapach roznosił się na cały budynek. Podobnie jak hałas. Inspektorzy znaleźli także farby i lakiery, na których były oznaczenia o ich toksyczności.

– Od kilku dni czuć zapach farby – potwierdza babcia jednego z przedszkolaków. Ale inny rodzic dodaje: Od dwóch tygodni wiadomo było o pracach remontowych i można było wybrać, czy się chce posłać dziecko w tym czasie do przedszkola, czy zostawić w domu.

Za remonty budynków oświatowych w mieście odpowiada Wydział Remontów Budynków. – Nadzorujemy tylko większe inwestycje, jak termomodernizacje, wymiany okien czy instalacji wodnej – mówi Bogdan Hetman, który zajmuje się w wydziale przedszkolami. – Mniejsze prace są prowadzone i zlecane przez dyrektorów. Mają oni pewne środki, czy to z komitetów rodzicielskich, czy od sponsorów. Nas powiadamiają już po zakończeniu prac, i to nie zawsze.

Zapytaliśmy Małgorzatę Czyżewską, dyrektor Przedszkola nr 48 przy ulicy Leonarda, dlaczego prowadzi remont, kiedy dzieci przebywają w przedszkolu. – Nie będę odpowiadała na te pytania, nie powiem też nic na temat remontu i kontroli – powiedziała, po czym odłożyła słuchawkę.

Sanepid zastanawiał się nad zamknięciem przedszkola na czas remontu.
– Biorąc pod uwagę analogiczną sytuacją z remontem w Szpitalu Neuropsychiatrycznym odstąpiłem od tego zamiaru – mówi Policzkiewicz, przypominając sprawę sprzed kilku dni. Sanepid na początku miesiąca zamknął jeden z oddziałów szpitala, bo prowadzony był tam remont, a pacjenci leżeli na salach. Szpital odwołał się od tej decyzji. Wojewódzki Inspektor Sanitarny przyznał szpitalowi rację.

– Wychodzi na to, że można prowadzić remonty przy pacjentach, to i zapewne można przy dzieciach – mówi. – Wysłałem pismo do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, aby zajęli się sprawą.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sabina / 9 października 2015 o 19:16
0

szanowni rodzice jak iinne "służby "do perfekcji opanwali "wciąganie  majtek przez głowę"-wierni zasadzie zjeśc ciastko i mieć ciastko.

Avatar
iryda / 1 marca 2010 o 22:02
0
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców

Moja droga Pani/Panie. pani dyrektor nie moze tak sobie powiedziec, że w ferie bedzie remont. Nikt z rodziców nie ma obowiązku szukac na ten czas opieki dla dziecka, ponieważ zawarł umowę z placówka, że bedzie ona sprawowac opiekę w określonym czasie ( w tym w czasie ferii). Przedszkole ma OBOWIAZEK!!!dbania o zdrowie KAZDEGO!!!!!!dziecka bez wyjatku. Taka jest istota pracy takiej placówki, niestety. Kazde przedszkole może być zamknięte w czasie wakacji co najmniej przez miesiąc, wszystko zależy od dyrektora.Nauczyciele równiez w tym czasie mają urlopy. (Co robią w czasie ferii, jak jest remont? przeciez nie mogą brac urlopów w czasie roku szkolnego). A wredna dyra wcale nie musi chcieć otruć "naszych skarbusi", ale przez lekkomyślność zaszkodzić. A jeżeli choćby to miało byc jedno dziecko, to i tak mi go żal. Prosze popatrzec z tej strony. Pozdrawiam.

Moja droga Pani/Panie. pani dyrektor nie moze tak sobie powiedziec, że w ferie bedzie remont. Nikt z rodziców nie ma obowiązku szukac na ten czas opieki dla dziecka, ponieważ zawarł umowę z placówka, że bedzie ona sprawowac opiekę w określonym czasie ( w tym w czasie ferii). Przedszkole ma OBOWIAZEK!!!dbania o zdrowie KAZDEGO!!!!!!dziecka bez wyjatku. Taka jest istota pracy takiej placówki, niestety. Kazde przedszkole może być zamknięte w czasie wakacji co najmniej przez miesiąc, wszys... rozwiń
Avatar
iryda / 1 marca 2010 o 21:48
0
Prawda jest następująca: przedszkole jest instytucja usługową, posyłając do niej dzieci rodzice maja podstawy liczyć, że dzieci będa miały zagwarantowane poszanowanie praw dziecka. Remonty w żadnym stopniu nie maja prawa!!!!byc wykonywane w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. A rolą dyrektorów jest tłumaczyć ludziom, od których zależą srodki na remonty, że tak nie może byc. Lecz dyrektorzy pilnuja swoich posad, nie narazaja się, bo nie warto. I niestety próbują poprawiać swój wizerunek swietnego organizatora kosztem dzieci.
Rodzice, walczcie o swoje prawa, nikt za darmo nie troszczy się o Wasze pociechy. Przedszkole nie musi byc czynne przez 12 miesiecy, wszystko zalezy od projektu organizacyjnego przedszkola, czyli od dyrektora.
Nawiasem dodam, że nawet nie wiecie, ile dzieci rozchorowało sie w skutek reakcji na farby, lakiery, czy pył unoszący sie po remoncie w przedszkolu.
I proszę nie lekceważyć Praw Dziecka, bo w jakims celu były przyjęte. Dom rodzinny to zupełnie inna bajka. Przedszkole jest instytucją, w której musi!!!!!!!być przestrzegany określony reżim higieniczny. Gdzies przeciez dzieci musza mieć szansę, nawet jeśli nie w domu...
Prawda jest następująca: przedszkole jest instytucja usługową, posyłając do niej dzieci rodzice maja podstawy liczyć, że dzieci będa miały zagwarantowane poszanowanie praw dziecka. Remonty w żadnym stopniu nie maja prawa!!!!byc wykonywane w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. A rolą dyrektorów jest tłumaczyć ludziom, od których zależą srodki na remonty, że tak nie może byc. Lecz dyrektorzy pilnuja swoich posad, nie narazaja się, bo nie warto. I niestety próbują poprawiać swój wizerunek swietnego organizatora kosztem dzieci. <... rozwiń
Avatar
beduin / 19 lutego 2010 o 00:26
0
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców

Ja pisząc o szkodliwości wiem o czym piszę ,opary jak promienie np. rentgena nie są widoczne a szkodzą ,i jest identycznie z lakierem tyle że ten śmierdzi ale działania na korę mózgową i układ nerwowy mało lub prawie niezauważalny jednak jest , nawet mimo że ledwie go będzie czuć dlatego producent zaleca czas na wietrzenie a jeżeli piszę że takie prace powinny być wykonywane w lecie to też ma swoje uzasadnienie ale skoro nie wiesz to proszę nie zajmuj głosu bądź ignorantem ale uczciwym albo popytaj i przygotuj się merytorycznie do obrony swego śmiesznego poglądu albo daj spokój.Tak nawiasem pisząc to wspomnę że gazu też nie czujemy ale jak dodadzą w gazowni specjalny środek zapachowy to wyczuwamy co nie znaczy że z zapachem czy bez jest mniej niebezpieczny .Inną sprawą jest wymuszanie przez urząd miasta z jakiś sobie znanych powodów tzw. natychmiastowe wydatkowanie funduszy bo przepadną bo jakiś urzędnik nie potrafi myśleć ! , dlaczego tak się dzieje sam tego nie potrafię wytłumaczyć choć wiem że takie cuda działają w naszych przepisach od lat , jednak jako jakiś dodatek to może być nadinterpretacja przepisów Unijnych przez naszych niby urzędników coś w stylu prostowania czy krzywizny ogórków i tu należało by się przyjrzeć dlaczego tak się dzieje tyle że zajęty Palikot pistoletem i gumowym gadżetem nie da rady więc bajzel pozostanie bo reszta mało rozgarnięta nie będzie wiedziała o co chodzi.Natomiast ferie są czasem gdzie sporo rodziców jedzie na wypoczynek jest lato łatwiej dostarczyć dziecko do innego przedszkola czy znaleźć mu opiekę bo nawet czas trwania takich prac w lecie jest dużo mniejszy i mniej niebezpieczny dla waszych dzieci są spacery otwarte okna itd. ,bo rozumując Twoimi kategoriami to remontu w żadnym przedszkolu czy żłobku nie można byłby przeprowadzić bo rodzice życzą sobie czynnego obiektu okrągły rok , zaś zapytam a co z tzw remontami planowanymi gdzie musowo bo taki jest wymóg sanepidu ,inspekcji budowlanej itd. też pretensje co z dziećmi ?czy może swoim wygodnictwem .Zaś pójście z takim tematem do gazety jest słuszne i wskazane bo nagłośnienie tego typu nieprawidłowości może spowoduje że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje złe decyzje choć dla mnie są one idiotyczne !.I najważniejsze nie wszyscy rodzice palą i szkodzą swoim dzieciom a obiektywizmu tu nie ma co szukać tu dzieci są narażone na utratę zdrowia i dobrze że gazeta to nagłośniła bo oprócz takiej rubryki gdzieś w środku jest taka z nekrologami !!!!

Ja pisząc o szkodliwości wiem o czym piszę ,opary jak promienie np. rentgena nie są widoczne a szkodzą ,i jest identycznie z lakierem tyle że ten śmierdzi ale działania na korę mózgową i układ nerwowy mało lub prawie niezauważalny jednak jest , nawet mimo że ledwie go będzie czuć dlatego producent zaleca czas na wietrzenie a jeżeli piszę że takie prace powinny być wykonywane w lecie to też ma swoje uzasadnienie ale skoro nie wiesz to proszę nie zajmuj głosu bądź ignorantem ale uczciwym albo popytaj i przygotuj się merytor... rozwiń
Avatar
endriu / 18 lutego 2010 o 21:00
0
ten kto pisal te brednie nawet nie raczyl wejsc i powachac tylko czail sie za plotem cykal fotki a jemu z butow smierdzialo
Avatar
tola / 18 lutego 2010 o 18:10
0
Każdy środek chemiczny jest w pewnym stopniu trujący. Lakier jest w sprzedaży,więc należy się zwrocić do sprzedawcy,a on do producenta.Przecież ktoś to zatwierdza.
Avatar
mama / 18 lutego 2010 o 17:52
0
Nie zgadzam z tobą Lima- jak można pozwolić i dopuścić lakierowanie parkietów toksycznymi lakierami, przecież to będzie truć również po remoncie, dziękuję za taką troskę p dyrektor. zależy jej żeby było ''ładnie'' , a reszta jakoś będzie....Nadmieniam że nie palę , nie piję i nie mam grużlicy.
Avatar
Lima / 18 lutego 2010 o 16:55
0
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo te... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 16:43
0
Mysle, ze w sytuacji gdyby przedszkole zostalo zamkniete, prawa rodzicielskie wszystkim palacym rodzciom powinny byc odebrane(tez truja dzieci, co gorsza caly czas!).
Argument o remoncie przedzszkola w wakacje-a co to w wakacje rodzice trzymaja dzieci w domu? skoro tak to pewnie i w zimie moga! Mam wrazenie, ze duzo komentujacych nie ma dzieci, albo od przedszkola wymaga duzo wiecej niz od siebie, zaloze sie ze kontrola mieszkan rodzicow przez sanepid skonczylaby sie zamknieiem mieszkania i wysokim mandatem:)
Avatar
beduin / 18 lutego 2010 o 14:01
0
sepjotorr napisał:
SKORO RODZICE MIELI MOŻLIWOŚĆ WYBORU JUŻ 2 TYG.WCZEŚNIEJ-ZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU CZY W PRZEDSZKOLU,TO UWAŻAM,ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU.NIE DA SIĘ WSZYSTKIEGO ZAWSZE POGODZIĆ.JAKBY TYNK WALIŁ SIĘ "NA ŁEB" TO TEŻ BYŁOBY NARZEKANIE,TAKŻE I TAK ŹLE I TAK ŹLE.

Nic nie jest w porządku i dziwne jest że sanepid nie zamknął placówki bo wykonywane prace związane z remontem teoretycznie można tylko w niewielkiej części złagodzić czy dopuścić w trakcie czynnej placówki np. malowanie ścian ale cyklinowanie lakierowanie niestety NIE i dyrektorka tej placówki wykazała się wyjątkowym brakiem kompetencji jak i lekceważeniem przepisów BHP !!!tym bardziej że chodzi o małe dzieci !!!?????osobiście jestem zaszokowany decyzją tak dyrektorki jak i sanepidu a o tej ostatnie instytucji miałem lepsze zdanie czyżby wyłączyli myślenie i siedli na laurach ? jedyna nadzieja że kuratorium odpowiednio odniesie się do decyzji dyrektorki by tak karygodnych błędów nie mogła więcej popełnić .Pomijam opinię ludzi którzy zetknęli się z takimi pracami wystarczy spojrzeć na instrukcję na pudełku z lakierem i poczytać jak ktoś tu słusznie zauważył -głupota i brak wyobraźni w tej placówce osiągnęła szczyt .A pogodzić można wszystko więc pisanie że się nie da -jest głupotą bo to nazywa się organizacja pracy i kompetencja ale tak jest , jak często kierownikami dyrektorami stają się ludzie którzy nie mają pojęcia o technicznej stronie w kierowaniu pracami w tych placówkach za to są pedagogami i tacy muszą tylko być na stolcu to tak jakby wykształcić maszynistę lokomotywy ale kierować musiał by samolotem pasażerskim !.Stąd takie placówki są lepiej albo tragicznie zarządzane do tego dochodzi ograniczanie etatów technicznych w żłobkach przedszkolach czy szkołach albo lekceważenie opinii osób zatrudnionych na tych stanowiskach przez kierowników czy dyrektorów w/w placówek .

Nic nie jest w porządku i dziwne jest że sanepid nie zamknął placówki bo wykonywane prace związane z remontem teoretycznie można tylko w niewielkiej części złagodzić czy dopuścić w trakcie czynnej placówki np. malowanie ścian ale cyklinowanie lakierowanie niestety NIE i dyrektorka tej placówki wykazała się wyjątkowym brakiem kompetencji jak i lekceważeniem przepisów BHP !!!tym bardziej że chodzi o małe dzieci !!!?????osobiście jestem zaszokowany decyzją tak dyrektorki jak i sanepidu a o tej ostatn... rozwiń
Avatar
sabina / 9 października 2015 o 19:16
0

szanowni rodzice jak iinne "służby "do perfekcji opanwali "wciąganie  majtek przez głowę"-wierni zasadzie zjeśc ciastko i mieć ciastko.

Avatar
iryda / 1 marca 2010 o 22:02
0
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców

Moja droga Pani/Panie. pani dyrektor nie moze tak sobie powiedziec, że w ferie bedzie remont. Nikt z rodziców nie ma obowiązku szukac na ten czas opieki dla dziecka, ponieważ zawarł umowę z placówka, że bedzie ona sprawowac opiekę w określonym czasie ( w tym w czasie ferii). Przedszkole ma OBOWIAZEK!!!dbania o zdrowie KAZDEGO!!!!!!dziecka bez wyjatku. Taka jest istota pracy takiej placówki, niestety. Kazde przedszkole może być zamknięte w czasie wakacji co najmniej przez miesiąc, wszystko zależy od dyrektora.Nauczyciele równiez w tym czasie mają urlopy. (Co robią w czasie ferii, jak jest remont? przeciez nie mogą brac urlopów w czasie roku szkolnego). A wredna dyra wcale nie musi chcieć otruć "naszych skarbusi", ale przez lekkomyślność zaszkodzić. A jeżeli choćby to miało byc jedno dziecko, to i tak mi go żal. Prosze popatrzec z tej strony. Pozdrawiam.

Moja droga Pani/Panie. pani dyrektor nie moze tak sobie powiedziec, że w ferie bedzie remont. Nikt z rodziców nie ma obowiązku szukac na ten czas opieki dla dziecka, ponieważ zawarł umowę z placówka, że bedzie ona sprawowac opiekę w określonym czasie ( w tym w czasie ferii). Przedszkole ma OBOWIAZEK!!!dbania o zdrowie KAZDEGO!!!!!!dziecka bez wyjatku. Taka jest istota pracy takiej placówki, niestety. Kazde przedszkole może być zamknięte w czasie wakacji co najmniej przez miesiąc, wszys... rozwiń
Avatar
iryda / 1 marca 2010 o 21:48
0
Prawda jest następująca: przedszkole jest instytucja usługową, posyłając do niej dzieci rodzice maja podstawy liczyć, że dzieci będa miały zagwarantowane poszanowanie praw dziecka. Remonty w żadnym stopniu nie maja prawa!!!!byc wykonywane w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. A rolą dyrektorów jest tłumaczyć ludziom, od których zależą srodki na remonty, że tak nie może byc. Lecz dyrektorzy pilnuja swoich posad, nie narazaja się, bo nie warto. I niestety próbują poprawiać swój wizerunek swietnego organizatora kosztem dzieci.
Rodzice, walczcie o swoje prawa, nikt za darmo nie troszczy się o Wasze pociechy. Przedszkole nie musi byc czynne przez 12 miesiecy, wszystko zalezy od projektu organizacyjnego przedszkola, czyli od dyrektora.
Nawiasem dodam, że nawet nie wiecie, ile dzieci rozchorowało sie w skutek reakcji na farby, lakiery, czy pył unoszący sie po remoncie w przedszkolu.
I proszę nie lekceważyć Praw Dziecka, bo w jakims celu były przyjęte. Dom rodzinny to zupełnie inna bajka. Przedszkole jest instytucją, w której musi!!!!!!!być przestrzegany określony reżim higieniczny. Gdzies przeciez dzieci musza mieć szansę, nawet jeśli nie w domu...
Prawda jest następująca: przedszkole jest instytucja usługową, posyłając do niej dzieci rodzice maja podstawy liczyć, że dzieci będa miały zagwarantowane poszanowanie praw dziecka. Remonty w żadnym stopniu nie maja prawa!!!!byc wykonywane w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. A rolą dyrektorów jest tłumaczyć ludziom, od których zależą srodki na remonty, że tak nie może byc. Lecz dyrektorzy pilnuja swoich posad, nie narazaja się, bo nie warto. I niestety próbują poprawiać swój wizerunek swietnego organizatora kosztem dzieci. <... rozwiń
Avatar
beduin / 19 lutego 2010 o 00:26
0
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców

Ja pisząc o szkodliwości wiem o czym piszę ,opary jak promienie np. rentgena nie są widoczne a szkodzą ,i jest identycznie z lakierem tyle że ten śmierdzi ale działania na korę mózgową i układ nerwowy mało lub prawie niezauważalny jednak jest , nawet mimo że ledwie go będzie czuć dlatego producent zaleca czas na wietrzenie a jeżeli piszę że takie prace powinny być wykonywane w lecie to też ma swoje uzasadnienie ale skoro nie wiesz to proszę nie zajmuj głosu bądź ignorantem ale uczciwym albo popytaj i przygotuj się merytorycznie do obrony swego śmiesznego poglądu albo daj spokój.Tak nawiasem pisząc to wspomnę że gazu też nie czujemy ale jak dodadzą w gazowni specjalny środek zapachowy to wyczuwamy co nie znaczy że z zapachem czy bez jest mniej niebezpieczny .Inną sprawą jest wymuszanie przez urząd miasta z jakiś sobie znanych powodów tzw. natychmiastowe wydatkowanie funduszy bo przepadną bo jakiś urzędnik nie potrafi myśleć ! , dlaczego tak się dzieje sam tego nie potrafię wytłumaczyć choć wiem że takie cuda działają w naszych przepisach od lat , jednak jako jakiś dodatek to może być nadinterpretacja przepisów Unijnych przez naszych niby urzędników coś w stylu prostowania czy krzywizny ogórków i tu należało by się przyjrzeć dlaczego tak się dzieje tyle że zajęty Palikot pistoletem i gumowym gadżetem nie da rady więc bajzel pozostanie bo reszta mało rozgarnięta nie będzie wiedziała o co chodzi.Natomiast ferie są czasem gdzie sporo rodziców jedzie na wypoczynek jest lato łatwiej dostarczyć dziecko do innego przedszkola czy znaleźć mu opiekę bo nawet czas trwania takich prac w lecie jest dużo mniejszy i mniej niebezpieczny dla waszych dzieci są spacery otwarte okna itd. ,bo rozumując Twoimi kategoriami to remontu w żadnym przedszkolu czy żłobku nie można byłby przeprowadzić bo rodzice życzą sobie czynnego obiektu okrągły rok , zaś zapytam a co z tzw remontami planowanymi gdzie musowo bo taki jest wymóg sanepidu ,inspekcji budowlanej itd. też pretensje co z dziećmi ?czy może swoim wygodnictwem .Zaś pójście z takim tematem do gazety jest słuszne i wskazane bo nagłośnienie tego typu nieprawidłowości może spowoduje że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje złe decyzje choć dla mnie są one idiotyczne !.I najważniejsze nie wszyscy rodzice palą i szkodzą swoim dzieciom a obiektywizmu tu nie ma co szukać tu dzieci są narażone na utratę zdrowia i dobrze że gazeta to nagłośniła bo oprócz takiej rubryki gdzieś w środku jest taka z nekrologami !!!!

Ja pisząc o szkodliwości wiem o czym piszę ,opary jak promienie np. rentgena nie są widoczne a szkodzą ,i jest identycznie z lakierem tyle że ten śmierdzi ale działania na korę mózgową i układ nerwowy mało lub prawie niezauważalny jednak jest , nawet mimo że ledwie go będzie czuć dlatego producent zaleca czas na wietrzenie a jeżeli piszę że takie prace powinny być wykonywane w lecie to też ma swoje uzasadnienie ale skoro nie wiesz to proszę nie zajmuj głosu bądź ignorantem ale uczciwym albo popytaj i przygotuj się merytor... rozwiń
Avatar
endriu / 18 lutego 2010 o 21:00
0
ten kto pisal te brednie nawet nie raczyl wejsc i powachac tylko czail sie za plotem cykal fotki a jemu z butow smierdzialo
Avatar
tola / 18 lutego 2010 o 18:10
0
Każdy środek chemiczny jest w pewnym stopniu trujący. Lakier jest w sprzedaży,więc należy się zwrocić do sprzedawcy,a on do producenta.Przecież ktoś to zatwierdza.
Avatar
mama / 18 lutego 2010 o 17:52
0
Nie zgadzam z tobą Lima- jak można pozwolić i dopuścić lakierowanie parkietów toksycznymi lakierami, przecież to będzie truć również po remoncie, dziękuję za taką troskę p dyrektor. zależy jej żeby było ''ładnie'' , a reszta jakoś będzie....Nadmieniam że nie palę , nie piję i nie mam grużlicy.
Avatar
Lima / 18 lutego 2010 o 16:55
0
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale.
Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo te... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 16:43
0
Mysle, ze w sytuacji gdyby przedszkole zostalo zamkniete, prawa rodzicielskie wszystkim palacym rodzciom powinny byc odebrane(tez truja dzieci, co gorsza caly czas!).
Argument o remoncie przedzszkola w wakacje-a co to w wakacje rodzice trzymaja dzieci w domu? skoro tak to pewnie i w zimie moga! Mam wrazenie, ze duzo komentujacych nie ma dzieci, albo od przedszkola wymaga duzo wiecej niz od siebie, zaloze sie ze kontrola mieszkan rodzicow przez sanepid skonczylaby sie zamknieiem mieszkania i wysokim mandatem:)
Avatar
beduin / 18 lutego 2010 o 14:01
0
sepjotorr napisał:
SKORO RODZICE MIELI MOŻLIWOŚĆ WYBORU JUŻ 2 TYG.WCZEŚNIEJ-ZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU CZY W PRZEDSZKOLU,TO UWAŻAM,ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU.NIE DA SIĘ WSZYSTKIEGO ZAWSZE POGODZIĆ.JAKBY TYNK WALIŁ SIĘ "NA ŁEB" TO TEŻ BYŁOBY NARZEKANIE,TAKŻE I TAK ŹLE I TAK ŹLE.

Nic nie jest w porządku i dziwne jest że sanepid nie zamknął placówki bo wykonywane prace związane z remontem teoretycznie można tylko w niewielkiej części złagodzić czy dopuścić w trakcie czynnej placówki np. malowanie ścian ale cyklinowanie lakierowanie niestety NIE i dyrektorka tej placówki wykazała się wyjątkowym brakiem kompetencji jak i lekceważeniem przepisów BHP !!!tym bardziej że chodzi o małe dzieci !!!?????osobiście jestem zaszokowany decyzją tak dyrektorki jak i sanepidu a o tej ostatnie instytucji miałem lepsze zdanie czyżby wyłączyli myślenie i siedli na laurach ? jedyna nadzieja że kuratorium odpowiednio odniesie się do decyzji dyrektorki by tak karygodnych błędów nie mogła więcej popełnić .Pomijam opinię ludzi którzy zetknęli się z takimi pracami wystarczy spojrzeć na instrukcję na pudełku z lakierem i poczytać jak ktoś tu słusznie zauważył -głupota i brak wyobraźni w tej placówce osiągnęła szczyt .A pogodzić można wszystko więc pisanie że się nie da -jest głupotą bo to nazywa się organizacja pracy i kompetencja ale tak jest , jak często kierownikami dyrektorami stają się ludzie którzy nie mają pojęcia o technicznej stronie w kierowaniu pracami w tych placówkach za to są pedagogami i tacy muszą tylko być na stolcu to tak jakby wykształcić maszynistę lokomotywy ale kierować musiał by samolotem pasażerskim !.Stąd takie placówki są lepiej albo tragicznie zarządzane do tego dochodzi ograniczanie etatów technicznych w żłobkach przedszkolach czy szkołach albo lekceważenie opinii osób zatrudnionych na tych stanowiskach przez kierowników czy dyrektorów w/w placówek .

Nic nie jest w porządku i dziwne jest że sanepid nie zamknął placówki bo wykonywane prace związane z remontem teoretycznie można tylko w niewielkiej części złagodzić czy dopuścić w trakcie czynnej placówki np. malowanie ścian ale cyklinowanie lakierowanie niestety NIE i dyrektorka tej placówki wykazała się wyjątkowym brakiem kompetencji jak i lekceważeniem przepisów BHP !!!tym bardziej że chodzi o małe dzieci !!!?????osobiście jestem zaszokowany decyzją tak dyrektorki jak i sanepidu a o tej ostatn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!