Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2007 r.
17:51
Edytuj ten wpis

W urzędach spychologia, na budowie spychacze

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Mimo zapewnień Ratusza, że budowa zostanie wstrzymana prace trwają w najlepsze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina zapewniał, że budowa masztu zostanie zatrzymana. Tymczasem wstrzymane zostało jedynie wykonanie tzw. decyzji środowiskowej. Taki dokument jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Ale jego uchylenie nie jest równoznaczne z cofnięciem całego pozwolenia. Do tego potrzeba odrębnej decyzji, której ciągle nie ma. Kto ma ją podjąć?

Ratusz odsuwa od siebie tę sprawę. - "Właściwym do rozpatrzenia tego wniosku jest organ administracji, który wydał w sprawie decyzję w ostatniej instancji, tj. wojewoda lubelski.” - czytamy w oficjalnym komunikacie Biura Prasowego Ratusza.

- Urząd Miasta nie miał żadnych podstaw do tego, żeby przekazać nam ten wniosek do rozpatrzenia - stwierdza tymczasem Małgorzata Trąbka, rzecznik prasowy wojewody. - Nasz urząd nigdy nie zajmował się merytoryczną stroną tej sprawy - dodaje.

Także Urząd Wojewódzki wystąpił dziś z oficjalnym komunikatem tej sprawie, stwierdzając, że sprawą powinien zająć się magistrat. - Nie znam treści tego komunikatu, więc nie mogę się do niego odnieść - stwierdza Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki w lubelskim Urzędzie Miasta. - Ale zapewniam, że nasze pismo do wojewody wcześniej konsultowaliśmy z radcami prawnymi.

Zdesperowani mieszkańcy Poręby, którzy boją się, że maszt zaszkodzi ich zdrowiu próbowali dziś skontaktować się z grupą zagranicznych dziennikarzy przebywających na Lubelszczyźnie.



Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ggg / 11 września 2007 o 22:40
0
Są tereny mieszkalne i przemyslowe , ale w byłej KOngrsówce rządzi prawo "wzjatki"!
Avatar
(Anonimowy) / 11 września 2007 o 21:16
0
przeciez 100 m to daleko, wiec o co chodzi, na kazdym osiedlu sa maszty i nikt nie robi takiej hucpy jak Wy
Avatar
Rozwielitka / 8 września 2007 o 14:55
0
Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich zostało wydane pozowolenie na budowę masztu uważam, że całą sprawą powinno zając się C.B.A. Uważam, że mała "prowakacja" C.B.A. w wydziale Ochrony Środowiska UM w Lublinie pokazałaby mechanizmy udzielania wszelkich pozwoleń.
Avatar
(Anonimowy) / 8 września 2007 o 14:21
0
A może tak w końcu wywalic tego Staniego???? Co facet z jakiegos tam Radomia robi w Lublinie?????On przypuszczam do dziś nie zna Lublina, więc nawet masztu nie da mu sie zbudować koło chałupy bo tu nie mieszka. Mysle ze Prezydent Wasilewski powinien głęboko sie zastanowić nad Stanim a tym bardziej nad swoim zastępcą P.Ficem Patrząc na miasto, na inwetycje ktore nie są przygotowane, a pieniadze na nie wydawane beda na kolejne jakieś tam remony szkół to facet sobie nie radzi. Ani ze Stanim ani z Janickim!!!!! Nie po to wybory wygrało PO w Lublinie zeby takich kmiotków trzymać. Miały byc zmiany a co jest ,bałagan większy niz za Pruszona .Skandalll. Zblizają sie wybory do Sejmu , nie wrozę nic dobrego dla Platformy w Lublinie. Bo mieszkancy oceniac ja bedą po tym co w miescie zrobiła( a zrobiła niewiela ) po wyskokac p.Palikota( żenada) i po pazerności Piatka . Niech Pan Prezydent w koncu przezy na oczy . Bo w miescie potrzeba faschowców a nie demagogów i pyszałków rodem z Radomia. A Pan Fic niech wraca na uczelnie, i tam sie sprawdza, trudno ,zona jakos przeboleje .
A może tak w końcu wywalic tego Staniego???? Co facet z jakiegos tam Radomia robi w Lublinie?????On przypuszczam do dziś nie zna Lublina, więc nawet masztu nie da mu sie zbudować koło chałupy bo tu nie mieszka. Mysle ze Prezydent Wasilewski powinien głęboko sie zastanowić nad Stanim a tym bardziej nad swoim zastępcą P.Ficem Patrząc na miasto, na inwetycje ktore nie są przygotowane, a pieniadze na nie wydawane beda na kolejne jakieś tam remony szkół to facet sobie nie radzi. Ani ze Stanim ani z Janickim!!!!! Nie po to wybory wygrało PO w Lubl... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 7 września 2007 o 22:46
0
Widać celową spychologię urzedniczą , typową grę na czas. Jutro pewnie powiecie,ze kierujecie sprawe do NSA, licząc ,ze tam polezy pare miesięcy a w tym czasie ERa masz zakonczy. Ale niedoczekanie wasze, kontunuatorzy żałosnych rządów niejakiego Pruszkowskiego(przykład dyrektor "beton" Stani!!!!). MAZSTU NIE DAMY POSTAWIĆ!!!!!
Avatar
mieszkanka Poręby / 7 września 2007 o 19:13
0
I co dalej spychologia odpowiedzialności za wydanie durnowatej decyzji????Mam propozycje dla wszystkich operatorów sieci komórkowej zwróćcie się Państwo o pozwolenie na budowe anteny w odległości 100 - 200 metrów od mieszkań czy domów należących do Pana Prezydenta, pana dyrektora wydziału "Ochrony Srodowiska" i innych urzedników a także radnychRadni dali podwyżke Prezydentowi za co pytam ??? Lekka rączką wydaje sie publiczne pieniądze prawda. Co wy dla ludzi robicie ?? widzicie jak miasto wygląda ???? wstyd.Teraz Prezydent da podwyzke panu dyrektorowi albo najlepiej nagrodę dobrze chłop pracuje - proponuje dużo za takie pomysły to należy sie dużo nagroda. Dyrektor wydziału "Ochrony Srodowiska" wydaje decyzję środowiskową na budowę masztu telefonu komórkowej, której działanie jest bezpieczne dla ludzi na osiedlu gdzie mieszka tyle dzieci, młodych ludzi, na osiedlu które sie rozwija. Panie dyrektorze kpi sobie Pan z ludzi, którzy na Pana pracują, płacą podatki zeby Pan takie deb***ne decyzje wydawał???????? Kpicie panowie z ludzi. To jest żenujące.
I co dalej spychologia odpowiedzialności za wydanie durnowatej decyzji????Mam propozycje dla wszystkich operatorów sieci komórkowej zwróćcie się Państwo o pozwolenie na budowe anteny w odległości 100 - 200 metrów od mieszkań czy domów należących do Pana Prezydenta, pana dyrektora wydziału "Ochrony Srodowiska" i innych urzedników a także radnychRadni dali podwyżke Prezydentowi za co pytam ??? Lekka rączką wydaje sie publiczne pieniądze prawda. Co wy dla ludzi robicie ?? widzicie jak miasto wygląda ???? wstyd.Teraz Prezydent da podw... rozwiń
Avatar
ggg / 11 września 2007 o 22:40
0
Są tereny mieszkalne i przemyslowe , ale w byłej KOngrsówce rządzi prawo "wzjatki"!
Avatar
(Anonimowy) / 11 września 2007 o 21:16
0
przeciez 100 m to daleko, wiec o co chodzi, na kazdym osiedlu sa maszty i nikt nie robi takiej hucpy jak Wy
Avatar
Rozwielitka / 8 września 2007 o 14:55
0
Biorąc pod uwagę okoliczności w jakich zostało wydane pozowolenie na budowę masztu uważam, że całą sprawą powinno zając się C.B.A. Uważam, że mała "prowakacja" C.B.A. w wydziale Ochrony Środowiska UM w Lublinie pokazałaby mechanizmy udzielania wszelkich pozwoleń.
Avatar
(Anonimowy) / 8 września 2007 o 14:21
0
A może tak w końcu wywalic tego Staniego???? Co facet z jakiegos tam Radomia robi w Lublinie?????On przypuszczam do dziś nie zna Lublina, więc nawet masztu nie da mu sie zbudować koło chałupy bo tu nie mieszka. Mysle ze Prezydent Wasilewski powinien głęboko sie zastanowić nad Stanim a tym bardziej nad swoim zastępcą P.Ficem Patrząc na miasto, na inwetycje ktore nie są przygotowane, a pieniadze na nie wydawane beda na kolejne jakieś tam remony szkół to facet sobie nie radzi. Ani ze Stanim ani z Janickim!!!!! Nie po to wybory wygrało PO w Lublinie zeby takich kmiotków trzymać. Miały byc zmiany a co jest ,bałagan większy niz za Pruszona .Skandalll. Zblizają sie wybory do Sejmu , nie wrozę nic dobrego dla Platformy w Lublinie. Bo mieszkancy oceniac ja bedą po tym co w miescie zrobiła( a zrobiła niewiela ) po wyskokac p.Palikota( żenada) i po pazerności Piatka . Niech Pan Prezydent w koncu przezy na oczy . Bo w miescie potrzeba faschowców a nie demagogów i pyszałków rodem z Radomia. A Pan Fic niech wraca na uczelnie, i tam sie sprawdza, trudno ,zona jakos przeboleje .
A może tak w końcu wywalic tego Staniego???? Co facet z jakiegos tam Radomia robi w Lublinie?????On przypuszczam do dziś nie zna Lublina, więc nawet masztu nie da mu sie zbudować koło chałupy bo tu nie mieszka. Mysle ze Prezydent Wasilewski powinien głęboko sie zastanowić nad Stanim a tym bardziej nad swoim zastępcą P.Ficem Patrząc na miasto, na inwetycje ktore nie są przygotowane, a pieniadze na nie wydawane beda na kolejne jakieś tam remony szkół to facet sobie nie radzi. Ani ze Stanim ani z Janickim!!!!! Nie po to wybory wygrało PO w Lubl... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 7 września 2007 o 22:46
0
Widać celową spychologię urzedniczą , typową grę na czas. Jutro pewnie powiecie,ze kierujecie sprawe do NSA, licząc ,ze tam polezy pare miesięcy a w tym czasie ERa masz zakonczy. Ale niedoczekanie wasze, kontunuatorzy żałosnych rządów niejakiego Pruszkowskiego(przykład dyrektor "beton" Stani!!!!). MAZSTU NIE DAMY POSTAWIĆ!!!!!
Avatar
mieszkanka Poręby / 7 września 2007 o 19:13
0
I co dalej spychologia odpowiedzialności za wydanie durnowatej decyzji????Mam propozycje dla wszystkich operatorów sieci komórkowej zwróćcie się Państwo o pozwolenie na budowe anteny w odległości 100 - 200 metrów od mieszkań czy domów należących do Pana Prezydenta, pana dyrektora wydziału "Ochrony Srodowiska" i innych urzedników a także radnychRadni dali podwyżke Prezydentowi za co pytam ??? Lekka rączką wydaje sie publiczne pieniądze prawda. Co wy dla ludzi robicie ?? widzicie jak miasto wygląda ???? wstyd.Teraz Prezydent da podwyzke panu dyrektorowi albo najlepiej nagrodę dobrze chłop pracuje - proponuje dużo za takie pomysły to należy sie dużo nagroda. Dyrektor wydziału "Ochrony Srodowiska" wydaje decyzję środowiskową na budowę masztu telefonu komórkowej, której działanie jest bezpieczne dla ludzi na osiedlu gdzie mieszka tyle dzieci, młodych ludzi, na osiedlu które sie rozwija. Panie dyrektorze kpi sobie Pan z ludzi, którzy na Pana pracują, płacą podatki zeby Pan takie deb***ne decyzje wydawał???????? Kpicie panowie z ludzi. To jest żenujące.
I co dalej spychologia odpowiedzialności za wydanie durnowatej decyzji????Mam propozycje dla wszystkich operatorów sieci komórkowej zwróćcie się Państwo o pozwolenie na budowe anteny w odległości 100 - 200 metrów od mieszkań czy domów należących do Pana Prezydenta, pana dyrektora wydziału "Ochrony Srodowiska" i innych urzedników a także radnychRadni dali podwyżke Prezydentowi za co pytam ??? Lekka rączką wydaje sie publiczne pieniądze prawda. Co wy dla ludzi robicie ?? widzicie jak miasto wygląda ???? wstyd.Teraz Prezydent da podw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek

Muzeum Henryka Sienkiewicza skatalogowało swoje zbiory. Szuka też kolejnych pamiątek 0 0

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało katalog swoich zbiorów. Publikacja ma być wysłana bezpłatnie m.in. do szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście
film

Aby wydostać się z domu, brodzą przez kanał z wodą. Sąsiedzi odcięli im wyjście 0 0

Sąsiedzi odcięli jedyną drogę wyjścia z posesji schorowanej panie Marii i jej synowi. Teraz, aby opuścić swoją działkę, muszą brodzić rzeczką. - Żal mi tej kobiety i mogę jej pomóc. Ale przejścia nie otworzę - mówi sąsiad i pokazuje nagrania, jak przez lata syn kobiety uprzykrzał im życie. 

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana
PILNE

Potrącenie 14-latki na ul. Nadbystrzyckiej. Droga jest zablokowana 6 2

Na ul. Nadbystrzyckiej doszło do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Droga jest zablokowana.

Malik Montana w Noc Klubie
1 lutego 2019, 21:00
film

Malik Montana w Noc Klubie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 1 lutego o godz. 21 w Noc Klubie (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi Malik Montana.

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy

Referendum w sprawie górek czechowskich. Projekt uchwały już gotowy 0 3

Gotowy jest już projekt uchwały zwołującej na 7 kwietnia miejskie referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich.

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość

Górnik Łęczna zremisował w sparingu z Hetmanem Zamość 0 0

W środę drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań rozegrali piłkarze Franciszka Smudy. Zielono-czarni musieli się zadowolić remisem z czwartoligowym Hetmanem Zamość (2:2)

Politycy PO bojkotują TVP. Żmijan: "Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego"
galeria

Politycy PO bojkotują TVP. Żmijan: "Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego" 0 18

Władze Platformy Obywatelskiej ogłosiły bojkot Telewizji Polskiej. Wzywają wszystkich członków partii do odmawiania udziału w programach TVP. Lubelscy działacze PO zamierzają się dostosować do decyzji centrali. – Słowo „szczujnia” bardzo pasuje do telewizji Jacka Kurskiego – komentuje jeden z posłów

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2019 roku 0 0

Do rektora nowym wejściem. Inwestycje na UMCS

Do rektora nowym wejściem. Inwestycje na UMCS 0 3

Dobiegają końca prace przy przebudowie wejścia do rektoratu UMCS. W ramach inwestycji powstała m.in. strefa rekreacyjna wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie. Do zamontowania zostały jeszcze elementów małej architektury.

Chcesz wezwać Straż Miejską? Zanim porozmawiasz z dyżurnym posłuchasz o RODO

Chcesz wezwać Straż Miejską? Zanim porozmawiasz z dyżurnym posłuchasz o RODO 31 18

Dwie minuty z telefonem przy uchu nie wystarczą, by połączyć się z dyżurnym Straży Miejskiej, za to można posłuchać komunikatu o ochronie danych osobowych. Potem rozmowa się urywa. Tak wyglądała próba kontaktu z numerem alarmowym 986, na szczęście w dość błahej sprawie.

Czy w tym mieście powstanie Muzeum Badań Polarnych?

Czy w tym mieście powstanie Muzeum Badań Polarnych? 0 23

Czy władze Puław dadzą się przekonać do powołania w mieście Muzeum Badań Polarnych? Jeśli tak, to trafią tam eksponaty ze Spitsbergenu i Syberii.

Lublin: 91-latek odnaleziony po kilku godzinach

Lublin: 91-latek odnaleziony po kilku godzinach 66 1

Kilka godzin trwały poszukiwania 91-latka, który wyszedł z SOR szpitala przy al. Kraśnickiej.