Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Walecznych: Obrońcy drzew chcą iść do sądu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Tak ten teren wyglądał w lutym tego roku (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Tak ten teren wyglądał w lutym tego roku (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Do sądu trafi sprawa wycinki drzew z terenu dawnego cmentarza przy ul. Walecznych. Mieszkańcy chcą zaskarżyć decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie chodzi o 71 drzew, które wycięto z dawnego cmentarza przy Walecznych. Grunt należy do parafii prawosławnej, która znalazła firmę gotową zbudować tu sklep.

Parafia poprosiła miasto o zgodę na wycinkę tłumacząc, że stan drzew zagraża bezpieczeństwu. Zgodę dostała. Dzień przed odejściem z pracy podpisał ją Marian Stani, ówczesny dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Powołał się na oględziny potwierdzające zły stan drzew. Jego zastępca przejrzał akta sprawy, stwierdził, że oględzin nie było i wysłał na miejsce inspektora, który ocenił, że wyciąć trzeba tylko 14 drzew, a nie 71.

Wtedy powstała nowa decyzja (na 14 drzew) anulująca poprzednią. Została jednak uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, co pozwoliło parafii usunąć wszystkie drzewa.
Sprawa trafiła do prokuratury, która właśnie umorzyła śledztwo.

– Zaskarżymy to postanowienie do sądu – zapowiada Janusz Piegza, prezes Stowarzyszenia Ochrony Miejsc Zapomnianych założonego przez mieszkańców sąsiednich domów, których oburzyła wycinka. Stowarzyszenie może to zrobić, bo ma status pokrzywdzonego.
Prokuratura wyjaśnia, że oględziny faktycznie się odbyły, choć nie po wniosku parafii, ale wcześniej, w związku ze skargą osób prywatnych na zły stan drzew.

– Wydział Ochrony Środowiska w uzasadnieniu decyzji wydanej na wniosek parafii powołał się na oględziny, nie podając ich daty. Ustaliliśmy, że odbyły się one 10 października 2011 r., na 17 dni przed złożeniem przez parafię wniosku o zezwolenie na wycięcie drzew – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

– Urząd nie powinien posiłkować się czynnością z innego postępowania, ale nie zmienia to faktu, że stan drzew zagrażał bezpieczeństwu.

– Jesteśmy zdumieni decyzją prokuratury – mówi Piegza. – Mamy opinie biegłych i zdjęcia wykonane po wycince, które potwierdzają, że drzewa były zdrowe.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gyp / 2 stycznia 2016 r. o 16:08

Duchowieństwo prawosławne w Polsce współpracuje z Patriarchatem Moskiewskim,a ten z kolei - z władzami rosyjskimi.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:55

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
somz / 6 grudnia 2012 r. o 18:59
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/299864/Wycinka+przy+Walecznych+oczami+prokuratury.html

stowarzyszenie ochrony miejsc zapomnianych założyło swój profil na MM-ce, niestety nasz artykuł czekał na moderację ponad dwa dni, po czym administratorzy zasugerowali nam zamieszczenie artykułu na blogu.
zapraszamy do dyskusji
Avatar
Waluś / 6 grudnia 2012 r. o 11:28
nooo...
Avatar
a / 5 grudnia 2012 r. o 22:57
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[/quote]



Przecież wiedział pop co brał ....cmentarz ...,a nie działkę budowlaną !
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ost... rozwiń
Avatar
Jan / 5 grudnia 2012 r. o 17:57
Kalinowski L.Wodrol wie, że wszystkich można kupić tak jak artykuły spożywcze z Biedronki. Udaje mu się to już wiele lat. Może należy spytać, komu nie płacił za milczenie?
Avatar
true / 5 grudnia 2012 r. o 15:58
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[/quote]


Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degra... rozwiń
Avatar
heniek / 5 grudnia 2012 r. o 13:53
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu"
[/quote]
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu... rozwiń
Avatar
gyp / 2 stycznia 2016 r. o 16:08

Duchowieństwo prawosławne w Polsce współpracuje z Patriarchatem Moskiewskim,a ten z kolei - z władzami rosyjskimi.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:55

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
jhg / 2 stycznia 2016 r. o 15:53

Największa klapa  Tomcia Kalinosia,to postawienie na łosia.

Avatar
somz / 6 grudnia 2012 r. o 18:59
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/299864/Wycinka+przy+Walecznych+oczami+prokuratury.html

stowarzyszenie ochrony miejsc zapomnianych założyło swój profil na MM-ce, niestety nasz artykuł czekał na moderację ponad dwa dni, po czym administratorzy zasugerowali nam zamieszczenie artykułu na blogu.
zapraszamy do dyskusji
Avatar
Waluś / 6 grudnia 2012 r. o 11:28
nooo...
Avatar
a / 5 grudnia 2012 r. o 22:57
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[/quote]



Przecież wiedział pop co brał ....cmentarz ...,a nie działkę budowlaną !
[quote name='true' timestamp='1354719525' post='705783']
Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ost... rozwiń
Avatar
Jan / 5 grudnia 2012 r. o 17:57
Kalinowski L.Wodrol wie, że wszystkich można kupić tak jak artykuły spożywcze z Biedronki. Udaje mu się to już wiele lat. Może należy spytać, komu nie płacił za milczenie?
Avatar
true / 5 grudnia 2012 r. o 15:58
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[/quote]


Dobra rada, uzyskaliscie co chcieliscie, nie bedzie sklepu, ale przestancie tak "ujadac" i dochodzic "swoich praw" (w cudzyslowie, bo uwazam ze zadnego prawa nie macie do decydowania o tym miejscu) bo to sie zemsci na was.


Ano wlasnie, kazdy pilnuje wlasnego interesu, jesli w nim go nie widzi to ma to w du.. wiec moim zdaniem wszyscy ktorzy krzycza o cmentarzu teraz nie maja mentalnego prawa! Gdzie byli przez ostatnie kilkadziesiat lat? Raptem gdy ktos chce cos zrobic na prywatnej dzialce to jest larum. Zareczam wam ze gdyby ta dzialka byla wlasnoscia kogos z tych krzyczacych, szybko by zamilkł.

Czemu takich glosow nie bylo gdy budowaliscie sobie garaze? Do cholery przecież to tez cmentarz!! Nie wspominajac o miejscu w ktorym stoi blok, no ale coz.. pamietam jak do Walecznych 4 ludzie wprowadzajac sie, przyjezdzali furmankami..
[quote name='heniek' timestamp='1354712009' post='705737']
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degra... rozwiń
Avatar
heniek / 5 grudnia 2012 r. o 13:53
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu"
[/quote]
Z tego co się orientuje to starania o upamiętnienie tego miejsca, uporządkowanie i należyte użytkowanie trwały od połowy lat 90-tych XXw. Tylko wtedy wszyscy to mieli w d.... Trzeba sobie poczytać w internecie na ten temat. Poza tym jest właściciel, który znając historię tego miejsca wiedział o co wnioskował więc odpowiedzialność za doprowadzenie do patologii na swoim terenie ponosi on. Czemu ogrodził część działki? Czy celowo chciał doprowadzić do degradacji tego miejsca by mieć kartę przetargową na sprzedaż lub inwestycję.
Co do żuli, dresów i sranie psem to okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali to straży miejskiej i policji, której komisariat znajduje się tuż obok!!! Co więcej można zrobić? Samosąd? Skoro służby mając informację o różnych ekscesach dziejących się w tym miejscu nie reagowały należycie to co mieli zrobić zwykli ludzie?
[quote name='jajko' timestamp='1354708745' post='705722']
Najbardziej dziwi mnie w takich historiach to, że ktoś kto jest właścicielem działki nie może nią dysponować i musi się uciekać do jakichś durnych wybiegów. Moja działka, moje drzewa to powinienem mieć prawo zrobić sobie z nimi co chcę!
A odnośnie obrońców jakichś zabytków to- nie przeszkadza im,że lata całe żule walą tam gaz i cała masa ludzi wyprowadza psy co radośnie srają na cmentarzu! Byleby było po naszemu "nie postawią tu marketu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 3:3 [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 3:3 [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!