Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Ważna ulica w centrum Lublina będzie dwukierunkowa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
50 7 A A

Do ciężarówek jadących pod prąd muszą przywyknąć kierowcy na ul. Wodopojnej, która od najbliższego piątku będzie drogą dwukierunkową. Będzie tak co najmniej przez rok. To skutek uboczny budowy nowego biurowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przeciwnym niż wszyscy kierunku będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy obsługujące budowę nowego gmachu Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Szewskiej. Pozostali kierowcy muszą być tutaj wyjątkowo uważni, bo ciężarówki będą się pojawiać w miejscach, w których dotychczas nikt ich się nie spodziewał.

- Będą wjeżdżały w ul. Wodopojną z ul. Staszica oraz poprzez wyjazd z budowy zorganizowany tuż za przystankiem - zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na samej Wodopojnej ciężarówki będą mieć do dyspozycji jeden pas ruchu, ten po stronie pawilonów, który zostanie oddzielony barierkami od reszty jezdni.

Pojazdy obsługujące budowę będą wyjeżdżać z ul. Wodopojnej w al. Solidarności wyłącznie w prawo. - Na skrzyżowaniu ul. Wodopojnej z al. Solidarności pojawia się dodatkowe sygnalizatory dla pojazdów wykonawcy - informuje Kieliszek. Zielone światło dla ciężarówek ma świecić równocześnie z tym dla samochodów skręcających z al. Solidarności w lewo, w kierunku Ratusza. Cykl pracy sygnalizacji pozostanie niezmieniony.

Skręt w lewo z al. Solidarności w ul. Wodopojną będzie utrudniony, bo do tego manewru kierowcom pozostanie tylko jeden pas. - Na al. Solidarności z ruchu wyłączony zostanie skrajny lewy pas skrętu przy barierkach rozdzielających jezdnie - zapowiada Kieliszek.
Budowa nowego biurowca Instytutu Pamięci Narodowej ma trwać nie dłużej niż do wiosny 2017 r., ale możliwe, że zakończy się wcześniej.

- W dotychczasowym obiekcie pozostanie tylko archiwum wraz z Oddziałowym Biurem Udostępniania, co pozwoli na znaczne zwiększenie czytelni materiałów archiwalnych. Zostaną również zlikwidowane pomieszczenia magazynowe i garażowe wynajmowane w różnych punktach Lublina - informuje Joanna Fortuna z lubelskiego oddziału IPN.

Do budynku, który będzie kosztować nieco ponad 15 milionów złotych mają się przenieść rozproszone po mieście komórki IPN z Garbarskiej, Wieniawskiej i Szewskiej. Skupienie ich w jednym miejscu ma pozwolić na ograniczenie kosztów, m.in. najmu pomieszczeń i transportu archiwów.

- W nowej siedzibie będzie znajdować się m.in. sala konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni prawie 190 m², punkt sprzedaży wydawnictw IPN i biblioteka - dodaje Fortuna.

Gmach będzie mieć trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, zaprojektowała go szczecińska pracownia Metropolis, a zbuduje warszawska spółka ERBUD.


Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ttttttttt / 26 listopada 2014 o 15:59
0

A wykonawca czyli firma Erbud  to ludzie nie znający prawa własności i nagminnie  podczas tej budowy przekraczają granice tego prawa.

Avatar
Robert / 26 listopada 2014 o 12:43
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

rozwiń
Avatar
Dres z Ortalionu / 26 listopada 2014 o 12:19
0

Jest szmalec na pawie w Ogrodzie Saskim, jest kasa na odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa, na nagrody dla posłów, na utrzymywanie Senatu, na ZUSowskie i urzędnicze ałace,  - to i na IPN też jest. I warto się zastanowić, czy akurat to nie są pieniądze dobrze wydane...

Avatar
Darek / 26 listopada 2014 o 12:00
0

Marnotrawienie pieniędzy, IPN nie jest nikomu potrzebny.

Avatar
KLE / 26 listopada 2014 o 11:56
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Avatar
Dziękujemy za marnotrastwo / 26 listopada 2014 o 11:48
0

Dziękujemy za marnotrastwo pieniędzy publicznych, miliony na biurowiec nikomu nie potrzebny, a ludzie niech głodują dalej i żyją w skrajnej nędzy w pięknym kraju Polska i mieście Lublin , gdzie brakuje do 1-go.

Na IPN to są pieniądze i wszystko za Państwowe pieniądze , a młodzi ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem, dziękujemy za emigrację, wszędzie żyje się lepiej niż w Lublinie.

Avatar
Jędrek z kąkolewnicy / 26 listopada 2014 o 11:40
0

Po co kolejny IPN co teczki im się nie mieszczą bez sensu nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na IPN .....żal...

Avatar
ttttttttt / 26 listopada 2014 o 15:59
0

A wykonawca czyli firma Erbud  to ludzie nie znający prawa własności i nagminnie  podczas tej budowy przekraczają granice tego prawa.

Avatar
Robert / 26 listopada 2014 o 12:43
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

rozwiń
Avatar
Dres z Ortalionu / 26 listopada 2014 o 12:19
0

Jest szmalec na pawie w Ogrodzie Saskim, jest kasa na odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa, na nagrody dla posłów, na utrzymywanie Senatu, na ZUSowskie i urzędnicze ałace,  - to i na IPN też jest. I warto się zastanowić, czy akurat to nie są pieniądze dobrze wydane...

Avatar
Darek / 26 listopada 2014 o 12:00
0

Marnotrawienie pieniędzy, IPN nie jest nikomu potrzebny.

Avatar
KLE / 26 listopada 2014 o 11:56
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Avatar
Dziękujemy za marnotrastwo / 26 listopada 2014 o 11:48
0

Dziękujemy za marnotrastwo pieniędzy publicznych, miliony na biurowiec nikomu nie potrzebny, a ludzie niech głodują dalej i żyją w skrajnej nędzy w pięknym kraju Polska i mieście Lublin , gdzie brakuje do 1-go.

Na IPN to są pieniądze i wszystko za Państwowe pieniądze , a młodzi ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem, dziękujemy za emigrację, wszędzie żyje się lepiej niż w Lublinie.

Avatar
Jędrek z kąkolewnicy / 26 listopada 2014 o 11:40
0

Po co kolejny IPN co teczki im się nie mieszczą bez sensu nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na IPN .....żal...

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!