Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Ważna ulica w centrum Lublina będzie dwukierunkowa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
50 7 A A

Do ciężarówek jadących pod prąd muszą przywyknąć kierowcy na ul. Wodopojnej, która od najbliższego piątku będzie drogą dwukierunkową. Będzie tak co najmniej przez rok. To skutek uboczny budowy nowego biurowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przeciwnym niż wszyscy kierunku będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy obsługujące budowę nowego gmachu Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Szewskiej. Pozostali kierowcy muszą być tutaj wyjątkowo uważni, bo ciężarówki będą się pojawiać w miejscach, w których dotychczas nikt ich się nie spodziewał.

- Będą wjeżdżały w ul. Wodopojną z ul. Staszica oraz poprzez wyjazd z budowy zorganizowany tuż za przystankiem - zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Na samej Wodopojnej ciężarówki będą mieć do dyspozycji jeden pas ruchu, ten po stronie pawilonów, który zostanie oddzielony barierkami od reszty jezdni.

Pojazdy obsługujące budowę będą wyjeżdżać z ul. Wodopojnej w al. Solidarności wyłącznie w prawo. - Na skrzyżowaniu ul. Wodopojnej z al. Solidarności pojawia się dodatkowe sygnalizatory dla pojazdów wykonawcy - informuje Kieliszek. Zielone światło dla ciężarówek ma świecić równocześnie z tym dla samochodów skręcających z al. Solidarności w lewo, w kierunku Ratusza. Cykl pracy sygnalizacji pozostanie niezmieniony.

Skręt w lewo z al. Solidarności w ul. Wodopojną będzie utrudniony, bo do tego manewru kierowcom pozostanie tylko jeden pas. - Na al. Solidarności z ruchu wyłączony zostanie skrajny lewy pas skrętu przy barierkach rozdzielających jezdnie - zapowiada Kieliszek.
Budowa nowego biurowca Instytutu Pamięci Narodowej ma trwać nie dłużej niż do wiosny 2017 r., ale możliwe, że zakończy się wcześniej.

- W dotychczasowym obiekcie pozostanie tylko archiwum wraz z Oddziałowym Biurem Udostępniania, co pozwoli na znaczne zwiększenie czytelni materiałów archiwalnych. Zostaną również zlikwidowane pomieszczenia magazynowe i garażowe wynajmowane w różnych punktach Lublina - informuje Joanna Fortuna z lubelskiego oddziału IPN.

Do budynku, który będzie kosztować nieco ponad 15 milionów złotych mają się przenieść rozproszone po mieście komórki IPN z Garbarskiej, Wieniawskiej i Szewskiej. Skupienie ich w jednym miejscu ma pozwolić na ograniczenie kosztów, m.in. najmu pomieszczeń i transportu archiwów.

- W nowej siedzibie będzie znajdować się m.in. sala konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni prawie 190 m², punkt sprzedaży wydawnictw IPN i biblioteka - dodaje Fortuna.

Gmach będzie mieć trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, zaprojektowała go szczecińska pracownia Metropolis, a zbuduje warszawska spółka ERBUD.


Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ttttttttt / 26 listopada 2014 o 15:59
0

A wykonawca czyli firma Erbud  to ludzie nie znający prawa własności i nagminnie  podczas tej budowy przekraczają granice tego prawa.

Avatar
Robert / 26 listopada 2014 o 12:43
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

rozwiń
Avatar
Dres z Ortalionu / 26 listopada 2014 o 12:19
0

Jest szmalec na pawie w Ogrodzie Saskim, jest kasa na odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa, na nagrody dla posłów, na utrzymywanie Senatu, na ZUSowskie i urzędnicze ałace,  - to i na IPN też jest. I warto się zastanowić, czy akurat to nie są pieniądze dobrze wydane...

Avatar
Darek / 26 listopada 2014 o 12:00
0

Marnotrawienie pieniędzy, IPN nie jest nikomu potrzebny.

Avatar
KLE / 26 listopada 2014 o 11:56
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Avatar
Dziękujemy za marnotrastwo / 26 listopada 2014 o 11:48
0

Dziękujemy za marnotrastwo pieniędzy publicznych, miliony na biurowiec nikomu nie potrzebny, a ludzie niech głodują dalej i żyją w skrajnej nędzy w pięknym kraju Polska i mieście Lublin , gdzie brakuje do 1-go.

Na IPN to są pieniądze i wszystko za Państwowe pieniądze , a młodzi ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem, dziękujemy za emigrację, wszędzie żyje się lepiej niż w Lublinie.

Avatar
Jędrek z kąkolewnicy / 26 listopada 2014 o 11:40
0

Po co kolejny IPN co teczki im się nie mieszczą bez sensu nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na IPN .....żal...

Avatar
ttttttttt / 26 listopada 2014 o 15:59
0

A wykonawca czyli firma Erbud  to ludzie nie znający prawa własności i nagminnie  podczas tej budowy przekraczają granice tego prawa.

Avatar
Robert / 26 listopada 2014 o 12:43
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

Wyślij tę propozycję do rzecznika urzędu miasta. Podejrzewam, że znak obecny by pozostał z dopiskiem "nie dotyczy samochodów osobowych"

Rzeczywiście zawracanie nie kolidujuje tam z innym ruchem ale jest kwestia czy sa sygnalizotry przed przejsciem dla pieszych bo wtedy piesi przechodą.

rozwiń
Avatar
Dres z Ortalionu / 26 listopada 2014 o 12:19
0

Jest szmalec na pawie w Ogrodzie Saskim, jest kasa na odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa, na nagrody dla posłów, na utrzymywanie Senatu, na ZUSowskie i urzędnicze ałace,  - to i na IPN też jest. I warto się zastanowić, czy akurat to nie są pieniądze dobrze wydane...

Avatar
Darek / 26 listopada 2014 o 12:00
0

Marnotrawienie pieniędzy, IPN nie jest nikomu potrzebny.

Avatar
KLE / 26 listopada 2014 o 11:56
0

Dlaczego jadąc od strony zamku Al.Tysiąclecia można tylko skręcić w ul Wodopoją?! Dlaczego nie można tam zawrócić?? Zastanawia mnie to od wielu lat, a przecież to byłoby takie odciążenie dla ul.: Wodopojnej, Świętoduskiej i Lubartowskiej. Wiele samochodów chcąc dojechać na Plac Zebrań Ludowych  od zamku właśnie tą trasę pokonuje.

Dlaczego nikt takiego prostego usprawnienia nie zrobi??!! A wystarczy zlikwidować jeden znak zakazu zawracania!!!

Avatar
Dziękujemy za marnotrastwo / 26 listopada 2014 o 11:48
0

Dziękujemy za marnotrastwo pieniędzy publicznych, miliony na biurowiec nikomu nie potrzebny, a ludzie niech głodują dalej i żyją w skrajnej nędzy w pięknym kraju Polska i mieście Lublin , gdzie brakuje do 1-go.

Na IPN to są pieniądze i wszystko za Państwowe pieniądze , a młodzi ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem, dziękujemy za emigrację, wszędzie żyje się lepiej niż w Lublinie.

Avatar
Jędrek z kąkolewnicy / 26 listopada 2014 o 11:40
0

Po co kolejny IPN co teczki im się nie mieszczą bez sensu nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na IPN .....żal...

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa]
film

Czy przez zamówione towary z Chin można się zarazić wirusem? GIS odpowiada [interaktywna mapa zasięgu wirusa] 0 0

Służby sanitarne otrzymują coraz więcej zapytań, czy zamawiając rzeczy z Chin można zarazić się koronawirusem 2019-nCoV. Jak czytamy w jednym z komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, według aktualnej wiedzy, nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej

Orzeł Czemierniki rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej 0 0

Z konieczności w kadrze zespołu dojdzie do zmian

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10
31 stycznia 2020, 18:00

Malarstwo Bartłomieja Flisa w Galerii Sztuki A10 0 0

Prace malarskie Bartłomieja Flisa, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, będzie można podziwiać w Galerii Sztuki A10 (ul. Muzyczna 10a). Wernisaż ekspozycji nastąpi 31 stycznia o godz. 18.

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech

71-latek z Ukrainy chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech 0 0

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj na przejściu granicznym w Hrebennem 71-latka z Ukrainy, który chciał wjechać do Polski autem skradzionym w Niemczech. Dostawczy Renault Master był wyceniony na 60 tys. zł.

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka

Bułgarzy sprzedawali podrabiane ubrania na giełdzie w okolicy Zamościa. Teraz grozi im odsiadka 4 3

Dwoje Bułgarów - 31-latek i 54-latka - odpowie za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Swoje "produkty" sprzedawali na terenie giełdy w miejscowości Mokre (pow. zamojski). Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej

Kultura w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice zostanie na dłużej 0 1

Nawet przez dziesięć kolejnych lat może działać przy ul. Hutniczej filia Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice, o ile pozwoli na to Rada Miasta Lublin.

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z mini zoo 25 5

Mieszkańcy Wąwolnicy, którzy dzisiaj ok. godz. 7 wyjrzeli przez okno, mieli prawo być zaskoczeni. Po ich miejscowości biegała zebra. Zwierzę zostało już schwytane i oddane w ręce właściciela.

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin
31 stycznia 2020, 19:00

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin 0 0

Ostatniego dnia stycznia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert muzyki flamenco w wykonaniu zespołów Por Fiesta i Fuente.

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice 0 1

Mistrz jesieni Unia Białopole ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Drużynę nadal prowadzi Tomasz Hawryluk

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy 1 5

23-latek z Biłgoraja wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, a na dodatek nie miał prawa jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem - grozi mu do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm 70 13

Szpitale w całej Polsce dostały polecenie, by informować sanepid o każdym pacjencie, którego choroba może mieć związek z używaniem e-papierosów. O ich szkodliwości ostrzega już oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Według niej elektroniczne papierosy zwiększają ryzyko chorób płuc i serca.

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską
31 stycznia 2020, 18:00

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską 0 0

Reporterka Ilona Wiśniewska będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Ciąg dalszy" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji
film

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji 0 0

62. gala rozdania nagród Grammy zdominowana przez Billie Eilish. Młodziutka wokalistka zgarnęła aż 5 statuetek za: album roku, najlepszy debiut, piosenkę roku, nagranie roku oraz najlepszy album popowy.

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
27 stycznia 2020, 12:00

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 0 2

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tradycyjnie do uroczystości przyłącza się Państwowe Muzeum na Majdanku.

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą 23 60

Normy pyłów zawieszonych PM10 oraz PM 2.5 ponownie zostały przekroczone - wynika z danych z czujnika umieszczonego przy ul. Obywatelskiej. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oznaczył jakość powietrza w Lublinie jako złą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!