Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2015 r.
21:30

Wojewoda: Będziemy gotowi na przyjęcie uchodźców. PiS: Rząd nie dostrzega zagrożenia

0 27 A A
Fot. Dorota Awiorko
Fot. Dorota Awiorko

– W województwie lubelskim nie ma zagrożeń związanych z przyjazdem uchodźców z Syrii, ale gdyby zaszła taka potrzeba, będziemy przygotowani na ich przyjęcie – zapewniał wczoraj wojewoda lubelski Wojciech Wilk po spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków.

– Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że zanotowano wzrost na poziomie kilkudziesięciu procent. Ale byli to głównie obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego oraz Ukraińcy – mówi Wojciech Wilk.

Jak dodaje, w tej chwili w czterech ośrodkach w naszym regionie w Bezwoli, Łukowie, Białej Podlaskiej i Horbowie jest ok. 700 osób. Wciąż jest kilkadziesiąt wolnych miejsc. Możliwe jest utworzenie nowych ośrodków w Szczebrzeszynie, Lubyczy Królewskiej, Białej Podlaskiej i Klemensowie. Łącznie schronienie mogłoby tam znaleźć kilkuset uchodźców.

– Ale to jest na razie scenariusz czysto teoretyczny – podkreśla wojewoda. I dodaje, że podobny wariant był przygotowywany w ubiegłym roku w związku z ewentualnością przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

O uchodźcach mówili też startujący w jesiennych wyborach politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według posłanki Elżbiety Kruk, rząd nie dostrzega zagrożenia. – Musimy zmusić rządzących do zajęcia się naszymi sprawami i stanięcia po naszej stronie – przekonuje parlamentarzystka. Zdaniem PiS, przez przyjęcie uchodźców stopień bezpieczeństwa Polski znacznie spadnie.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 22:12
0
Pojebało ich!!! GDZIEŻ W MOJEJ LUBYCZY!?!? RZĄDZĄCY NIE MAJĄ ROZUMU!!!! WSTYD MI ZA TAKI RZĄD!!!! Nie martwią się o swoich ludzi, nie są za nami, nie pracują dla nas...wogóle o nas nie myślą!!! WSTYD!!! Rozbierzecie ten kraj na części pierwsze! Ojczyzna to dla nich karta przetargowa! Wstyd!!!! Mam żal w chuj!
Avatar
lucjan / 23 września 2015 o 00:37
0

Według posłanki Kruk. Według mnie to ona już powiedziała swoje w sejmie a teraz już pani dziękujemy.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 22:20
0
Czas najwyższy kończyć tą patologię i prywatę panującą w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW !!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 19:01
0
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uchodźcy, czy to jako także emigranci ekonomiczni - zaznaczył. - Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że Unia dojdzie tutaj do porozumienia i że będzie się to opierało właśnie na zasadach solidarności. A solidarność to partnerstwo, czyli zrozumienie dla uzasadnionych wzajemnych interesów, ale to także równe traktowanie, bez narzucania siłowo zdania przez silniejszych tym słabszym, czy tym mniejszym - zaznaczył. - Myślę, że to jest niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję - chciałbym powiedzieć, że jestem przekonany - będzie trwała i że będziemy ją rozwijali - dodał.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/swiat/144165,solidarnosc-podstawa-unii.html
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uch... rozwiń
Avatar
dead / 22 września 2015 o 18:59
0

miejmy nadziej ze znajdzie się w Polsce więcej pojeb.w niż emigrantow i wystarczy niech każdy z nich zaje..e po 1szt i nie ma emigrantow

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:31
0

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.
 

http://www.pch24.pl/papiez-franciszek--kazda-parafia--zakon--klasztor-i-sanktuarium-powinny-przyjac-uchodzcow,37975,i.html#ixzz3mUA6hraO

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

- ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:23
0
Niech wszyscy dobroczyncy wezma na siebie Odpowiedzialnosc ipod swoj dach a nie my pomozemy A wy robcie my bedziemy wypelniac polecenia Naszych decydentow ale ciezarna waszych barkach Trrzeba odroznic dobroc od naiwnosci
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:07
0
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki. „Musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom” – powiedział.Ks. abp Gądecki podkreślił, że uchodźcy, którzy przybywają do Europy to ludzie, którzy dziś najbardziej potrzebują pomocy.
 
„To jest cały ten świat uciekinierów, którzy szukają miejsca pokoju i którzy także pukają do bram Europy” – powiedział ksiądz arcybiskup Wąwolnicy (Lubelskie) podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
 
– To jest ten wielki świat, który nie chcąc wojny znalazł się w jej samym środku i pragnie zachować życie swoje, i życie swoich dzieci. I dlatego (…) my musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom – apelował ks. abp Gądecki.
 
„I to nie tylko w słowach i w opowiadaniach, ale rzeczywiście pójść z pomocą w każdej parafii. Przygotować się na to, co może nadejść, tak ażebyśmy nie tylko z Ewangelii i Ewangelią powodowani wychodzili ku drugiemu człowiekowi, ale również z tytułu sprawiedliwości. Bo przecież nasi ziomkowie znaleźli gościnę i w Europie, w innych jej krajach, także w obu Amerykach i w Australii, a teraz przychodzi czas na gościnność” – dodał ks. abp Gądecki."
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę pr... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:49
0

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

Ukrainiec, mieszkający w Lublinie, okazuje szacunek naszym pomordowanym.

Polska też powinna środkowy palec pokazać pogrobowcom UPA.

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 14:32
0

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW ????

Nigdy  i co mi zrobisz :)

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 22:12
0
Pojebało ich!!! GDZIEŻ W MOJEJ LUBYCZY!?!? RZĄDZĄCY NIE MAJĄ ROZUMU!!!! WSTYD MI ZA TAKI RZĄD!!!! Nie martwią się o swoich ludzi, nie są za nami, nie pracują dla nas...wogóle o nas nie myślą!!! WSTYD!!! Rozbierzecie ten kraj na części pierwsze! Ojczyzna to dla nich karta przetargowa! Wstyd!!!! Mam żal w chuj!
Avatar
lucjan / 23 września 2015 o 00:37
0

Według posłanki Kruk. Według mnie to ona już powiedziała swoje w sejmie a teraz już pani dziękujemy.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 22:20
0
Czas najwyższy kończyć tą patologię i prywatę panującą w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW !!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 19:01
0
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uchodźcy, czy to jako także emigranci ekonomiczni - zaznaczył. - Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że Unia dojdzie tutaj do porozumienia i że będzie się to opierało właśnie na zasadach solidarności. A solidarność to partnerstwo, czyli zrozumienie dla uzasadnionych wzajemnych interesów, ale to także równe traktowanie, bez narzucania siłowo zdania przez silniejszych tym słabszym, czy tym mniejszym - zaznaczył. - Myślę, że to jest niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję - chciałbym powiedzieć, że jestem przekonany - będzie trwała i że będziemy ją rozwijali - dodał.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/swiat/144165,solidarnosc-podstawa-unii.html
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uch... rozwiń
Avatar
dead / 22 września 2015 o 18:59
0

miejmy nadziej ze znajdzie się w Polsce więcej pojeb.w niż emigrantow i wystarczy niech każdy z nich zaje..e po 1szt i nie ma emigrantow

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:31
0

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.
 

http://www.pch24.pl/papiez-franciszek--kazda-parafia--zakon--klasztor-i-sanktuarium-powinny-przyjac-uchodzcow,37975,i.html#ixzz3mUA6hraO

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

- ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:23
0
Niech wszyscy dobroczyncy wezma na siebie Odpowiedzialnosc ipod swoj dach a nie my pomozemy A wy robcie my bedziemy wypelniac polecenia Naszych decydentow ale ciezarna waszych barkach Trrzeba odroznic dobroc od naiwnosci
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:07
0
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki. „Musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom” – powiedział.Ks. abp Gądecki podkreślił, że uchodźcy, którzy przybywają do Europy to ludzie, którzy dziś najbardziej potrzebują pomocy.
 
„To jest cały ten świat uciekinierów, którzy szukają miejsca pokoju i którzy także pukają do bram Europy” – powiedział ksiądz arcybiskup Wąwolnicy (Lubelskie) podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
 
– To jest ten wielki świat, który nie chcąc wojny znalazł się w jej samym środku i pragnie zachować życie swoje, i życie swoich dzieci. I dlatego (…) my musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom – apelował ks. abp Gądecki.
 
„I to nie tylko w słowach i w opowiadaniach, ale rzeczywiście pójść z pomocą w każdej parafii. Przygotować się na to, co może nadejść, tak ażebyśmy nie tylko z Ewangelii i Ewangelią powodowani wychodzili ku drugiemu człowiekowi, ale również z tytułu sprawiedliwości. Bo przecież nasi ziomkowie znaleźli gościnę i w Europie, w innych jej krajach, także w obu Amerykach i w Australii, a teraz przychodzi czas na gościnność” – dodał ks. abp Gądecki."
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę pr... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:49
0

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

Ukrainiec, mieszkający w Lublinie, okazuje szacunek naszym pomordowanym.

Polska też powinna środkowy palec pokazać pogrobowcom UPA.

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 14:32
0

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW ????

Nigdy  i co mi zrobisz :)

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ceny w sklepach rosną z dnia na dzień. "Od początku roku u mnie wszystko podrożało średnio 3 zł na kilogramie"

Ceny w sklepach rosną z dnia na dzień. "Od początku roku u mnie wszystko podrożało średnio 3 zł na kilogramie" 15 13

Wzrost cen w sklepach i na bazarach widać niemal z dnia na dzień. Ceny towarów w styczniu podskoczyły o 4,4 proc. Klienci coraz bardziej narzekają na podwyżki najpopularniejszych produktów.

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 3

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 8 2

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 19 6

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 2 3

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 4

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 8

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 1

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 15 56

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 14 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 30 87

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 6

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!