Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2015 r.
21:30

Wojewoda: Będziemy gotowi na przyjęcie uchodźców. PiS: Rząd nie dostrzega zagrożenia

0 27 A A
Fot. Dorota Awiorko
Fot. Dorota Awiorko

– W województwie lubelskim nie ma zagrożeń związanych z przyjazdem uchodźców z Syrii, ale gdyby zaszła taka potrzeba, będziemy przygotowani na ich przyjęcie – zapewniał wczoraj wojewoda lubelski Wojciech Wilk po spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków.

– Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że zanotowano wzrost na poziomie kilkudziesięciu procent. Ale byli to głównie obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego oraz Ukraińcy – mówi Wojciech Wilk.

Jak dodaje, w tej chwili w czterech ośrodkach w naszym regionie w Bezwoli, Łukowie, Białej Podlaskiej i Horbowie jest ok. 700 osób. Wciąż jest kilkadziesiąt wolnych miejsc. Możliwe jest utworzenie nowych ośrodków w Szczebrzeszynie, Lubyczy Królewskiej, Białej Podlaskiej i Klemensowie. Łącznie schronienie mogłoby tam znaleźć kilkuset uchodźców.

– Ale to jest na razie scenariusz czysto teoretyczny – podkreśla wojewoda. I dodaje, że podobny wariant był przygotowywany w ubiegłym roku w związku z ewentualnością przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

O uchodźcach mówili też startujący w jesiennych wyborach politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według posłanki Elżbiety Kruk, rząd nie dostrzega zagrożenia. – Musimy zmusić rządzących do zajęcia się naszymi sprawami i stanięcia po naszej stronie – przekonuje parlamentarzystka. Zdaniem PiS, przez przyjęcie uchodźców stopień bezpieczeństwa Polski znacznie spadnie.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 22:12
0
Pojebało ich!!! GDZIEŻ W MOJEJ LUBYCZY!?!? RZĄDZĄCY NIE MAJĄ ROZUMU!!!! WSTYD MI ZA TAKI RZĄD!!!! Nie martwią się o swoich ludzi, nie są za nami, nie pracują dla nas...wogóle o nas nie myślą!!! WSTYD!!! Rozbierzecie ten kraj na części pierwsze! Ojczyzna to dla nich karta przetargowa! Wstyd!!!! Mam żal w chuj!
Avatar
lucjan / 23 września 2015 o 00:37
0

Według posłanki Kruk. Według mnie to ona już powiedziała swoje w sejmie a teraz już pani dziękujemy.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 22:20
0
Czas najwyższy kończyć tą patologię i prywatę panującą w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW !!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 19:01
0
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uchodźcy, czy to jako także emigranci ekonomiczni - zaznaczył. - Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że Unia dojdzie tutaj do porozumienia i że będzie się to opierało właśnie na zasadach solidarności. A solidarność to partnerstwo, czyli zrozumienie dla uzasadnionych wzajemnych interesów, ale to także równe traktowanie, bez narzucania siłowo zdania przez silniejszych tym słabszym, czy tym mniejszym - zaznaczył. - Myślę, że to jest niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję - chciałbym powiedzieć, że jestem przekonany - będzie trwała i że będziemy ją rozwijali - dodał.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/swiat/144165,solidarnosc-podstawa-unii.html
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uch... rozwiń
Avatar
dead / 22 września 2015 o 18:59
0

miejmy nadziej ze znajdzie się w Polsce więcej pojeb.w niż emigrantow i wystarczy niech każdy z nich zaje..e po 1szt i nie ma emigrantow

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:31
0

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.
 

http://www.pch24.pl/papiez-franciszek--kazda-parafia--zakon--klasztor-i-sanktuarium-powinny-przyjac-uchodzcow,37975,i.html#ixzz3mUA6hraO

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

- ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:23
0
Niech wszyscy dobroczyncy wezma na siebie Odpowiedzialnosc ipod swoj dach a nie my pomozemy A wy robcie my bedziemy wypelniac polecenia Naszych decydentow ale ciezarna waszych barkach Trrzeba odroznic dobroc od naiwnosci
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:07
0
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki. „Musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom” – powiedział.Ks. abp Gądecki podkreślił, że uchodźcy, którzy przybywają do Europy to ludzie, którzy dziś najbardziej potrzebują pomocy.
 
„To jest cały ten świat uciekinierów, którzy szukają miejsca pokoju i którzy także pukają do bram Europy” – powiedział ksiądz arcybiskup Wąwolnicy (Lubelskie) podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
 
– To jest ten wielki świat, który nie chcąc wojny znalazł się w jej samym środku i pragnie zachować życie swoje, i życie swoich dzieci. I dlatego (…) my musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom – apelował ks. abp Gądecki.
 
„I to nie tylko w słowach i w opowiadaniach, ale rzeczywiście pójść z pomocą w każdej parafii. Przygotować się na to, co może nadejść, tak ażebyśmy nie tylko z Ewangelii i Ewangelią powodowani wychodzili ku drugiemu człowiekowi, ale również z tytułu sprawiedliwości. Bo przecież nasi ziomkowie znaleźli gościnę i w Europie, w innych jej krajach, także w obu Amerykach i w Australii, a teraz przychodzi czas na gościnność” – dodał ks. abp Gądecki."
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę pr... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:49
0

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

Ukrainiec, mieszkający w Lublinie, okazuje szacunek naszym pomordowanym.

Polska też powinna środkowy palec pokazać pogrobowcom UPA.

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 14:32
0

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW ????

Nigdy  i co mi zrobisz :)

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 22:12
0
Pojebało ich!!! GDZIEŻ W MOJEJ LUBYCZY!?!? RZĄDZĄCY NIE MAJĄ ROZUMU!!!! WSTYD MI ZA TAKI RZĄD!!!! Nie martwią się o swoich ludzi, nie są za nami, nie pracują dla nas...wogóle o nas nie myślą!!! WSTYD!!! Rozbierzecie ten kraj na części pierwsze! Ojczyzna to dla nich karta przetargowa! Wstyd!!!! Mam żal w chuj!
Avatar
lucjan / 23 września 2015 o 00:37
0

Według posłanki Kruk. Według mnie to ona już powiedziała swoje w sejmie a teraz już pani dziękujemy.

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 22:20
0
Czas najwyższy kończyć tą patologię i prywatę panującą w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW !!!!!!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 19:01
0
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uchodźcy, czy to jako także emigranci ekonomiczni - zaznaczył. - Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że Unia dojdzie tutaj do porozumienia i że będzie się to opierało właśnie na zasadach solidarności. A solidarność to partnerstwo, czyli zrozumienie dla uzasadnionych wzajemnych interesów, ale to także równe traktowanie, bez narzucania siłowo zdania przez silniejszych tym słabszym, czy tym mniejszym - zaznaczył. - Myślę, że to jest niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję - chciałbym powiedzieć, że jestem przekonany - będzie trwała i że będziemy ją rozwijali - dodał.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/swiat/144165,solidarnosc-podstawa-unii.html
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uch... rozwiń
Avatar
dead / 22 września 2015 o 18:59
0

miejmy nadziej ze znajdzie się w Polsce więcej pojeb.w niż emigrantow i wystarczy niech każdy z nich zaje..e po 1szt i nie ma emigrantow

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:31
0

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! – mówił papież podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański na Placu Świętego Piotra.
 

http://www.pch24.pl/papiez-franciszek--kazda-parafia--zakon--klasztor-i-sanktuarium-powinny-przyjac-uchodzcow,37975,i.html#ixzz3mUA6hraO

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zaapelował do katolickich wspólnot na całym świecie, aby przyjmowały rodziny uchodźców z Bliskiego Wschodu. „Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – powiedział Ojciec Święty.

- ... rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 18:23
0
Niech wszyscy dobroczyncy wezma na siebie Odpowiedzialnosc ipod swoj dach a nie my pomozemy A wy robcie my bedziemy wypelniac polecenia Naszych decydentow ale ciezarna waszych barkach Trrzeba odroznic dobroc od naiwnosci
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:07
0
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki. „Musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom” – powiedział.Ks. abp Gądecki podkreślił, że uchodźcy, którzy przybywają do Europy to ludzie, którzy dziś najbardziej potrzebują pomocy.
 
„To jest cały ten świat uciekinierów, którzy szukają miejsca pokoju i którzy także pukają do bram Europy” – powiedział ksiądz arcybiskup Wąwolnicy (Lubelskie) podczas uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
 
– To jest ten wielki świat, który nie chcąc wojny znalazł się w jej samym środku i pragnie zachować życie swoje, i życie swoich dzieci. I dlatego (…) my musimy być gotowi z pośpiechem pójść z pomocą tym ludziom – apelował ks. abp Gądecki.
 
„I to nie tylko w słowach i w opowiadaniach, ale rzeczywiście pójść z pomocą w każdej parafii. Przygotować się na to, co może nadejść, tak ażebyśmy nie tylko z Ewangelii i Ewangelią powodowani wychodzili ku drugiemu człowiekowi, ale również z tytułu sprawiedliwości. Bo przecież nasi ziomkowie znaleźli gościnę i w Europie, w innych jej krajach, także w obu Amerykach i w Australii, a teraz przychodzi czas na gościnność” – dodał ks. abp Gądecki."
Herezje i znieczulica.Niech nie straszy Polaków! 
Ela "straSzydło" jest osobą bez sumienia, postępującą wbrew nauczaniu Kościoła.
Co na to radiomaryjny elektorat? 
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-abp-gadecki-kazda-parafia-powinna-isc-z-pomoca-uchodzcom/
 
"Ks. abp Gądecki: każda parafia powinna iść z pomocą uchodźcom.
 
Do pomagania uchodźcom przez każdą parafię wezwał w niedzielę pr... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 15:49
0

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

Ukrainiec, mieszkający w Lublinie, okazuje szacunek naszym pomordowanym.

Polska też powinna środkowy palec pokazać pogrobowcom UPA.

"Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków."

Wyrzucić z Polski banderowską hołotę, przyjąć uchodźców syryjskich.

rozwiń

Avatar
Gość / 22 września 2015 o 14:32
0

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW ????

Nigdy  i co mi zrobisz :)

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 3 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0