Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2009 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Wojewoda chce wyrzucić z rady miasta Więckowskiego. Jest opinia prawników

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

Znamy już wewnętrzną opinię prawników Ratusza w sprawie radnego PiS, Piotra Więckowskiego. Radcowie uznali, że Rada Miasta powinna zgodnie z wezwaniem wojewody usunąć Więckowskiego ze swojego grona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Opinia taka została przedstawiona na wczorajszym posiedzeniu prezydium rady. Prawnicy Ratusza doszli do innego wniosku niż ten, który znalazł się w ujawnionej przedwczoraj opinii sporządzonej przez zewnętrzną kancelarię prawną. Ta uznała, że nie ma podstaw do wygaszania mandatu Więckowskiego.

Wojewoda chce wydalenia radnego, bo zarzuca mu złamanie ustawy antykorupcyjnej. Klub Motorowy Cross, którego Więckowski jest prezesem, zorganizował zawody motocrossowe na należącej do miasta górce Globus. Impreza była biletowana.

Zdaniem prawników wojewody, którzy badali sprawę po piśmie od minister Julii Pitery, radny złamał w ten sposób zakaz zarządzania działalnością gospodarczą wykonywaną z wykorzystaniem mienia gminy. A naruszenie tego przepisu skutkuje utratą mandatu.

Na usunięcie Więckowskiego wojewoda dała radzie miesiąc. Jeśli radni tego nie zrobią, wtedy wojewoda wyda zarządzenie zastępcze, ale będzie je można zaskarżyć do sądu, któremu rozpatrzenie sprawy zajmie kilka miesięcy.

A w takiej sytuacji Więckowski pozostałby radnym, dopóki sąd prawomocnie nie utrzymałby w mocy decyzji wojewody.

Jeżeli Więckowski straci mandat, wtedy opuszczony przez niego fotel zajmie kandydat PO, a PiS straci jeden głos w radzie.

Prezydium rady uznało, że jedynym uprawnionym do przygotowania projektu uchwały wygaszającej mandat Więckowskiego jest prezydent Lublina. Ten zaś decyzji jeszcze nie podjął. Jego rzeczniczka zapowiada, że podejmie ją dzisiaj.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 18:14
0
Gość napisał:
To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich Więckowskich co to nie najadł sie i nie nalizał i nadymają puzony wypasionymi torsami niewinnosci własnej. Oj, chore to chore i nie do zniesienia!!!!!

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 21:58
0
znalezisko kopalisko napisał:
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi??? rozwiń
Avatar
znalezisko kopalisko / 2 grudnia 2009 o 20:45
0
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Wieśniak / 2 grudnia 2009 o 18:38
0
APEL do Prezydenta Adama Wasilewskiego. Nie rób Pan z Lublina waszafskiej wsi. Pani Pitera nich rozlicza swoich warszafiaczków. Lublin to Lublin. A w myśl przysłowia staropolskiego: " szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". Nadmieniam, że Ta Pani " nasia" Wojewoda ( nie znam Jej nazwiska ) nawet koło normalnego wojewody nie stała a pełni tylko rolę ślepego narzędzia w łapskach PO-litykierów z komandy Herr Tusk.
Avatar
takich radnych jest więcej / 2 grudnia 2009 o 12:15
0
Jest problem. Wg niepotwierdzonych informacji jeszcze jeden Radny Rady Miasta Lublin prowadzi działalność gospodarcza z wykorzystaniem majątku gminy. Jest nią...Sabina Włodek piłkatka SPR radna PO i zarzadzająca stowarzyszeniem, które wynajmuje sale od szkół - majatku miasta Lublin i czerpie z tego tytułu dochody dla stowarzyszenia podobnie jak Pan wieckowski.
Avatar
smokeacat / 2 grudnia 2009 o 11:25
0
Jest jak gowno ktore sie przyczepi do podeszwy.
Avatar
KALENDARZ HISTORII / 2 grudnia 2009 o 10:45
0
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowanych w Locarno („traktat z Locarno”). Było tam także porozumienie między Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią, Francją i Belgią w myśl którego Niemcy zobowiązywały się do uznania swoich granic zachodnich, ale nie wschodnich. Zanim doszło do podpisania układów lokarneńskich dyplomacja polska rozważała dwa sposoby przeciwdziałania: doprowadzenie do zerwania negocjacji lub przyłączenie się do nich. Pierwszy odrzucono, z obawy przed łatką „wroga pokoju”. Jeśli chodzi o drugi - Polska (podobnie zresztą jak Czechosłowacja) otrzymała „pozatraktatowe gwarancje” i minister spraw zagranicznych Aleksander Skrzyński – mimo upokarzającego traktowania w czasie negocjacji - Locarno podpisał.
Warto wspomnieć, że głównym architektem traktatu z Locarno był Gustaw Stresemann, polityk o wybitnie antypolskim nastawieniu. Nazywał on Polaków narodem, który powinien być rządzony przez Niemców, żądał odłączenia od Polski Śląska, „korytarza” i znacznej części Wielkopolski oraz działał na rzecz gospodarczego osłabienia Polski (wojna celna, lobbowanie przeciwko udzielaniu Polsce zagranicznych kredytów).
Czechy po Locarno znalazły się w sytuacji geopolitycznej, która zaowocowała czternaście lat później ich aneksją przez Niemcy. O tym, co spotkało Polskę nie trzeba chyba pisać. Czternaście lat dla poważnej dyplomacji to chwilka.
Niemiecka polityka tamtego okresu współgrała z zapomnianą przez nas XIX - wieczną doktryną „Hakaty” (Niemiecki Związek Marchii Wschodniej). Organizacja ta, która za oficjalny cel stawiała wzmacnianie poczucia narodowego Niemców na „kresach wschodnich”, w praktyce realizowała go przez: wspieranie Niemców w wykupywaniu nieruchomości i osiedlaniu się w Wielkopolsce, budowaniu tam niemieckiej klasy średniej i umieszczaniu Niemców w kluczowych rejonach gospodarki, monitoring polskiej aktywności na tych terenach (w tym prasy), wspomaganie niemieckiego szkolnictwa, organizacji propagandy proniemieckiej.
Zapomnieliśmy. Dlatego zostanie nam przypomniane.

WIĘCEJ FAKTÓW I DAT Z K-A-L-E-N-D-A-R-Z-A---H-I-S-T-O-R-I-I m.in.: JASIENICA, KONECZNY, ŁOJEK, J.MACKIEWICZ, S.MACKIEWICZ, MICHALKIEWICZ, PRUS, SUWOROW. TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA. ZROZUMIENIE WCZORAJ DZIŚ, DAJE SZANSĘ ZMIANY JUTRO.
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowany... rozwiń
Avatar
ABA / 2 grudnia 2009 o 08:52
0
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, to ludzie od robienia interesów. Po to weszli do polityki, by zabrać komunistom i wziąć dla siebie. Umówili się z młodymi komunistami, obserwowałem to z bliska, z sejmu: Siwiec głosował na Zarębskiego, Zarębski na Siwca i tak się to potoczyło - twierdzi satyryk.

Zdaniem Rewińskiego, dziennikarze powinni wyjaśnić, jak się nazywał pan, który chciał kupić stocznię szczecińską, ale powiedziano mu: poczekaj, przecież ona padnie, dostaniesz ją za darmo. Jeżeli rzecznik rządu mieszka w domu należącym do Niemca, to ja nie dałbym tej sprawie spokoju. Codziennie pytałbym, panie rzeczniku, jak się mieszka w pałacu człowieka, który przyjął pana żonę do spółki? W tej ekipie każdy ma coś za uszami. Plują im w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Wystarczy się rozejrzeć – w Szczecinie wypchali do europarlamentu człowieka, za którym ciągnęła się smuga brudu panów Krzystka i Atamańczuka. Był jeszcze pan Misiak, a ostatnio Wrocław i Rysiu oraz Zbysiu. Proszę spojrzeć na pana Mirosława Drzewieckiego. Jaka tam w nim jest Polska, troska o rozwój w kraju? - pyta Rewiński w rozmowie z Netbird.pl.

I dodaje: Uważam, że ten rząd to katastrofa. Tak myślałem już od dnia wygranych przez PO wyborów parlamentarnych. Mówienie o jakimkolwiek sukcesie to zwykła propaganda. Oni umieją nosić garnitury i trzymać w kieszeniach zaciśnięte pięści, z wystawionym środkowym palcem, takim gestem dla społeczeństwa. A widok uzupełnia obrazek, jak panowie Tusk i Nowak wychodzą z pałacu prezydenckiego i premier mówi do dziennikarzy: „Nie lękajcie się”. A ten deb*** z tyłu stoi i się śmieje, uważając że to świetny żart. To jest grupa trzymająca w tej chwili władzę.

(
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, t... rozwiń
Avatar
Platnik / 2 grudnia 2009 o 08:44
0
Ty, jak pracownik cos "przeskrobie" to mu art. 52 KP, zakaz wchodzenia na teren firmy i prawo do odwolania w sadzie pracy.
Jak zrobi cos polityk to miesiacami opinie prawne pomiedzy soba wymieniaja a za wszystko palcisz Ty!!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 o 18:14
0
Gość napisał:
To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich Więckowskich co to nie najadł sie i nie nalizał i nadymają puzony wypasionymi torsami niewinnosci własnej. Oj, chore to chore i nie do zniesienia!!!!!

O naiwności ludzka! jak nie wiadomo o co chodzi to napewno o pieniadze. Rady nadzorcze i wszelkiej masci doradztwa obsiadają wiceprezydenci, profesorkowie z nadania prezydenta no i oczywiscie dupolizaki POpaprańców. Vide KRS: MPK, MPwiK, Bogdanka, LPEC i in. Biedacy dorabiają w godzinach pracy zeby im starczyło na chlebuś z "masełkiem". Wiadomo dlaczego zadne sprawy w miescie nie idą - nie mamy czasu,jesteśmy zapracowani. Gawiedzi,musisz to zrozumieć! aby odwrócić uwagę od siebie wynajdują takich W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2009 o 21:58
0
znalezisko kopalisko napisał:
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi???

To jest jakieś chore to co się dzieje w Radzie Miasta, laik widzi , że platfusom chodzi o zmianę układu sił. Czy Więckowski żyje ze sprzedazy biletów na wyścigach, czy z czegoś innego?? Byli już radni, którzy mieli firmy w lokalach uzytkowych mnależących do miasta, w radach nadzorczych miejskich spółek i wszystko bylo OK?? O co w tym wszystkim chodzi??? rozwiń
Avatar
znalezisko kopalisko / 2 grudnia 2009 o 20:45
0
A takie małe zestawienie z ostatnich miesięcy, naszego radnego.

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/polityka-gospodarka-funkcje/radni/piotr-wieckowski-na-wylocie-z-miejskiego-radnego/1"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/po...kiego-radnego/1[/url]
Avatar
Wieśniak / 2 grudnia 2009 o 18:38
0
APEL do Prezydenta Adama Wasilewskiego. Nie rób Pan z Lublina waszafskiej wsi. Pani Pitera nich rozlicza swoich warszafiaczków. Lublin to Lublin. A w myśl przysłowia staropolskiego: " szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". Nadmieniam, że Ta Pani " nasia" Wojewoda ( nie znam Jej nazwiska ) nawet koło normalnego wojewody nie stała a pełni tylko rolę ślepego narzędzia w łapskach PO-litykierów z komandy Herr Tusk.
Avatar
takich radnych jest więcej / 2 grudnia 2009 o 12:15
0
Jest problem. Wg niepotwierdzonych informacji jeszcze jeden Radny Rady Miasta Lublin prowadzi działalność gospodarcza z wykorzystaniem majątku gminy. Jest nią...Sabina Włodek piłkatka SPR radna PO i zarzadzająca stowarzyszeniem, które wynajmuje sale od szkół - majatku miasta Lublin i czerpie z tego tytułu dochody dla stowarzyszenia podobnie jak Pan wieckowski.
Avatar
smokeacat / 2 grudnia 2009 o 11:25
0
Jest jak gowno ktore sie przyczepi do podeszwy.
Avatar
KALENDARZ HISTORII / 2 grudnia 2009 o 10:45
0
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowanych w Locarno („traktat z Locarno”). Było tam także porozumienie między Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią, Francją i Belgią w myśl którego Niemcy zobowiązywały się do uznania swoich granic zachodnich, ale nie wschodnich. Zanim doszło do podpisania układów lokarneńskich dyplomacja polska rozważała dwa sposoby przeciwdziałania: doprowadzenie do zerwania negocjacji lub przyłączenie się do nich. Pierwszy odrzucono, z obawy przed łatką „wroga pokoju”. Jeśli chodzi o drugi - Polska (podobnie zresztą jak Czechosłowacja) otrzymała „pozatraktatowe gwarancje” i minister spraw zagranicznych Aleksander Skrzyński – mimo upokarzającego traktowania w czasie negocjacji - Locarno podpisał.
Warto wspomnieć, że głównym architektem traktatu z Locarno był Gustaw Stresemann, polityk o wybitnie antypolskim nastawieniu. Nazywał on Polaków narodem, który powinien być rządzony przez Niemców, żądał odłączenia od Polski Śląska, „korytarza” i znacznej części Wielkopolski oraz działał na rzecz gospodarczego osłabienia Polski (wojna celna, lobbowanie przeciwko udzielaniu Polsce zagranicznych kredytów).
Czechy po Locarno znalazły się w sytuacji geopolitycznej, która zaowocowała czternaście lat później ich aneksją przez Niemcy. O tym, co spotkało Polskę nie trzeba chyba pisać. Czternaście lat dla poważnej dyplomacji to chwilka.
Niemiecka polityka tamtego okresu współgrała z zapomnianą przez nas XIX - wieczną doktryną „Hakaty” (Niemiecki Związek Marchii Wschodniej). Organizacja ta, która za oficjalny cel stawiała wzmacnianie poczucia narodowego Niemców na „kresach wschodnich”, w praktyce realizowała go przez: wspieranie Niemców w wykupywaniu nieruchomości i osiedlaniu się w Wielkopolsce, budowaniu tam niemieckiej klasy średniej i umieszczaniu Niemców w kluczowych rejonach gospodarki, monitoring polskiej aktywności na tych terenach (w tym prasy), wspomaganie niemieckiego szkolnictwa, organizacji propagandy proniemieckiej.
Zapomnieliśmy. Dlatego zostanie nam przypomniane.

WIĘCEJ FAKTÓW I DAT Z K-A-L-E-N-D-A-R-Z-A---H-I-S-T-O-R-I-I m.in.: JASIENICA, KONECZNY, ŁOJEK, J.MACKIEWICZ, S.MACKIEWICZ, MICHALKIEWICZ, PRUS, SUWOROW. TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA. ZROZUMIENIE WCZORAJ DZIŚ, DAJE SZANSĘ ZMIANY JUTRO.
P-O-W-T-Ó-R-K-I---Z---H-I-S-T-O-R-I-I: TRAKTATY I GRANICE (1 grudnia)
1 grudnia zdaje się stosownym dniem na wejście w życie Traktatu Lizbońskiego. (Pojawiają się wprawdzie głosy o jego nieważności w Polsce - nieopublikowanie w Dzienniku Ustaw, ale przy unijnej bolszewizacji PRAWA nie będzie to przecież miało żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że SIŁA nie jest po naszej stronie, a „nasza strona” nie wykazuje żadnej WOLI, żeby być naprawdę naszą.)
Także 1 grudnia, w 1925 roku, podpisano w Londynie zespół umów wynegocjowany... rozwiń
Avatar
ABA / 2 grudnia 2009 o 08:52
0
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, to ludzie od robienia interesów. Po to weszli do polityki, by zabrać komunistom i wziąć dla siebie. Umówili się z młodymi komunistami, obserwowałem to z bliska, z sejmu: Siwiec głosował na Zarębskiego, Zarębski na Siwca i tak się to potoczyło - twierdzi satyryk.

Zdaniem Rewińskiego, dziennikarze powinni wyjaśnić, jak się nazywał pan, który chciał kupić stocznię szczecińską, ale powiedziano mu: poczekaj, przecież ona padnie, dostaniesz ją za darmo. Jeżeli rzecznik rządu mieszka w domu należącym do Niemca, to ja nie dałbym tej sprawie spokoju. Codziennie pytałbym, panie rzeczniku, jak się mieszka w pałacu człowieka, który przyjął pana żonę do spółki? W tej ekipie każdy ma coś za uszami. Plują im w twarz, a oni mówią że deszcz pada. Wystarczy się rozejrzeć – w Szczecinie wypchali do europarlamentu człowieka, za którym ciągnęła się smuga brudu panów Krzystka i Atamańczuka. Był jeszcze pan Misiak, a ostatnio Wrocław i Rysiu oraz Zbysiu. Proszę spojrzeć na pana Mirosława Drzewieckiego. Jaka tam w nim jest Polska, troska o rozwój w kraju? - pyta Rewiński w rozmowie z Netbird.pl.

I dodaje: Uważam, że ten rząd to katastrofa. Tak myślałem już od dnia wygranych przez PO wyborów parlamentarnych. Mówienie o jakimkolwiek sukcesie to zwykła propaganda. Oni umieją nosić garnitury i trzymać w kieszeniach zaciśnięte pięści, z wystawionym środkowym palcem, takim gestem dla społeczeństwa. A widok uzupełnia obrazek, jak panowie Tusk i Nowak wychodzą z pałacu prezydenckiego i premier mówi do dziennikarzy: „Nie lękajcie się”. A ten deb*** z tyłu stoi i się śmieje, uważając że to świetny żart. To jest grupa trzymająca w tej chwili władzę.

(
-2009 07:33
POWRÓT

mem
Wystarczy ustawić tych ludzi obok siebie i patrzeć wyłącznie na twarze, nie trzeba żadnego komentarza. To ekipa, która robi coś tylko dla siebie, służy własnym interesom – tak dwa lata działalności rządu podsumował w rozmowie z portalem Netbird.pl Janusz Rewiński




Najważniejszym ich kolegą jest Alessandro Profumo z banku Credito Italiano, drugi pan Jacek Merkel, nie dość, że się tak nazywa, to robi interesy z Arabami. Wszyscy, którzy byli przy Wałęsie, t... rozwiń
Avatar
Platnik / 2 grudnia 2009 o 08:44
0
Ty, jak pracownik cos "przeskrobie" to mu art. 52 KP, zakaz wchodzenia na teren firmy i prawo do odwolania w sadzie pracy.
Jak zrobi cos polityk to miesiacami opinie prawne pomiedzy soba wymieniaja a za wszystko palcisz Ty!!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 0 4

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 4 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 116 15

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 69 13

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 66 19

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 27 12

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 17 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!