Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2015 r.
19:05

"Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają". Poseł stawia baner na granicy z Ukrainą

Autor: Zdjęcie autora dd
0 26 A A
fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego
fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego

– Trzeba pamiętać o historii i mówić głośno o wydarzeniach z 1943 roku. Ukraińcy muszą przyznać się do błędów – mówi poseł Marek Poznański (obecnie niezrzeszony, kandyduje do Sejmu z listy PO). Z jego inicjatywy przy przejściu granicznym w Hrebennem stanął billboard z napisem „Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poseł zapowiada, że to początek szeroko zakrojonej „kampanii informacyjnej”. Kolejnym etapem będzie drukowanie ulotek z informacjami o wydarzeniach na Wołyniu (wolontariusze mają je rozdawać Ukraińcom na granicy w Hrebennem), a na najbliższym posiedzeniu Sejmu Poznański złoży interpelację.

– Liczę na to, że pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się stworzyć grupę polsko-ukraińską grupę, która ustali w jaki sposób Ukraińcy mogą się przyznać do zbrodni. W polskim i ukraińskim parlamencie jest możliwość, by zwołać międzyparlamentarne zgromadzenie, które mogłoby poruszać te sprawy. To bardzo ważne, by mówić o historii. Niedawno przecież słyszeliśmy o polskich obozach koncentracyjnych – tłumaczy poseł.

Jak dodaje, jego dziadkowie i pradziadkowie również byli ofiarami banderowców. – Zostali podpaleni w swoim domu, na szczęście udało im się ujść z życiem – opowiada. I przekonuje, że nie chodzi mu o międzynarodową kłótnię, ale o pojednanie.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 października 2016 o 23:29
0
Poznański nie graj głupa. Za chwilę sie okaże, że jesteś manifestantem w szeregach narodowców. Oczywiście, jeśli będziesz miał w tym interes. Dostałeś posadke specjalisto wielki w UM to siedz grzecznie i nie mieszaj koniunkturalisto!
Avatar
Lutek / 25 grudnia 2015 o 18:10
0

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia Krajowa została powołana pod koniec 42r.,lub na początku 43 r. Właśnie po to aby bronić ludności polskiej na tych terenach.Wspominanie akcji "Wisła" w 47 r.jest kpiną, albo głupotą.W 47 r. upa jeszcze mordowała, paliła polskie wsie-mimo iż wojna zakończyła się 2 lata temu

Przypominam,że te wasze akcje antypolskie zaczęły się już na początku rewolucji sowietskiej (od 1917r.).Są u nas w Polsce zapisane pamiętniki (a to już jest dokument historyczny) z tamtych lat. Przykład:"Burza od wschodu"- autorka: M.Dunin-Kozicka.Dla nas Polaków dajecie w tej chwili jasny przekaz-skoro macie takich "bohaterów"-to na przyszłość wasze zamiary są względem nas nie jasne.Jakoś Niemcy potrafili uporać się ze swoją haniebną przeszłością.W każdym razie nazistom pomników nie stawiają.Fałszowanie przez was prawdziwej historii stosunków polsko-ukrajńskich nie poprawi, a wręcz przeciwnie.Nie powinniśmy wam pomagać.Należy wyprowadzić wszystkich czujących się Polakami do Polski-a wy radżcie sobie sami.Jest takie przysłowie wolę mieć wroga niż fałszywego przyjaciela.

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 11:50
0
27 wołyńska Dywizja - błąd
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 11:46
0
do Iwan ... Тільки самі поляки не винаходити, щоб убити сотні тисяч українців: діти, жінки, старі ... Перша філія Армії Крайової - 43 Волинська Відділ був утворений вісім місяців, починаючи з убивства на поляків, щоб захистити цивільне населення .... інші війська билися з німці і росіяни ... що тільки скористалися УПА.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 22:32
0
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybielać morderców i to bestialskich - polskich dzieci, kobiet, starców i cywilnych mężczyzn -Polaków. Oni stawiają i będą stawiać pomniki ludobójcom, degeneratom i bandytom. Polacy nie miejcie złudzeń z Ukraińców przyjaciół nie będzie. Zawsze będzie z ich strony fałsz. Do ciebie Iwan bandersynu - Iwan ty pidoras i blat zrfzumił ?
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybi... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 16:22
0
Cwaniak wyczuł koniunkturę na wschodzie Polski. Dlaczego w Sejmie nie głosował za ludobójstwem? Dlaczego teraz akurat przed wyborami przypomniał sobie, że ktoś zabił jego rodzinę? Wstyd i hańba za takie postępowanie. Niech udowodni swoje szczere intencje i wypisze się z Partii Oszustów PO.
Avatar
Іван / 18 sierpnia 2015 o 16:05
0

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:16
0
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co zrobili ich "bohaterowie", to jeśli są przyzwoitymi ludźmi zrobi im się zwyczajnie głupio.
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:35
0
"Вісла 1947. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Холмщина 1944. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Армія Крайова. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". ..... panowie??????
Avatar
kitty / 18 sierpnia 2015 o 13:02
0

niech polacy przyznają się do tego że w latach 40 minionego wieku mordowali obywateli swojego kraju czyli ukraińców. co to był za kraj który terroryzował swoich obywateli?

Avatar
Gość / 27 października 2016 o 23:29
0
Poznański nie graj głupa. Za chwilę sie okaże, że jesteś manifestantem w szeregach narodowców. Oczywiście, jeśli będziesz miał w tym interes. Dostałeś posadke specjalisto wielki w UM to siedz grzecznie i nie mieszaj koniunkturalisto!
Avatar
Lutek / 25 grudnia 2015 o 18:10
0

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia Krajowa została powołana pod koniec 42r.,lub na początku 43 r. Właśnie po to aby bronić ludności polskiej na tych terenach.Wspominanie akcji "Wisła" w 47 r.jest kpiną, albo głupotą.W 47 r. upa jeszcze mordowała, paliła polskie wsie-mimo iż wojna zakończyła się 2 lata temu

Przypominam,że te wasze akcje antypolskie zaczęły się już na początku rewolucji sowietskiej (od 1917r.).Są u nas w Polsce zapisane pamiętniki (a to już jest dokument historyczny) z tamtych lat. Przykład:"Burza od wschodu"- autorka: M.Dunin-Kozicka.Dla nas Polaków dajecie w tej chwili jasny przekaz-skoro macie takich "bohaterów"-to na przyszłość wasze zamiary są względem nas nie jasne.Jakoś Niemcy potrafili uporać się ze swoją haniebną przeszłością.W każdym razie nazistom pomników nie stawiają.Fałszowanie przez was prawdziwej historii stosunków polsko-ukrajńskich nie poprawi, a wręcz przeciwnie.Nie powinniśmy wam pomagać.Należy wyprowadzić wszystkich czujących się Polakami do Polski-a wy radżcie sobie sami.Jest takie przysłowie wolę mieć wroga niż fałszywego przyjaciela.

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 11:50
0
27 wołyńska Dywizja - błąd
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 11:46
0
do Iwan ... Тільки самі поляки не винаходити, щоб убити сотні тисяч українців: діти, жінки, старі ... Перша філія Армії Крайової - 43 Волинська Відділ був утворений вісім місяців, починаючи з убивства на поляків, щоб захистити цивільне населення .... інші війська билися з німці і росіяни ... що тільки скористалися УПА.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 22:32
0
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybielać morderców i to bestialskich - polskich dzieci, kobiet, starców i cywilnych mężczyzn -Polaków. Oni stawiają i będą stawiać pomniki ludobójcom, degeneratom i bandytom. Polacy nie miejcie złudzeń z Ukraińców przyjaciół nie będzie. Zawsze będzie z ich strony fałsz. Do ciebie Iwan bandersynu - Iwan ty pidoras i blat zrfzumił ?
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybi... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 16:22
0
Cwaniak wyczuł koniunkturę na wschodzie Polski. Dlaczego w Sejmie nie głosował za ludobójstwem? Dlaczego teraz akurat przed wyborami przypomniał sobie, że ktoś zabił jego rodzinę? Wstyd i hańba za takie postępowanie. Niech udowodni swoje szczere intencje i wypisze się z Partii Oszustów PO.
Avatar
Іван / 18 sierpnia 2015 o 16:05
0

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:16
0
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co zrobili ich "bohaterowie", to jeśli są przyzwoitymi ludźmi zrobi im się zwyczajnie głupio.
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:35
0
"Вісла 1947. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Холмщина 1944. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Армія Крайова. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". ..... panowie??????
Avatar
kitty / 18 sierpnia 2015 o 13:02
0

niech polacy przyznają się do tego że w latach 40 minionego wieku mordowali obywateli swojego kraju czyli ukraińców. co to był za kraj który terroryzował swoich obywateli?

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 424 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!