Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2015 r.
19:05

"Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają". Poseł stawia baner na granicy z Ukrainą

Autor: Zdjęcie autora dd
0 26 A A
fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego
fot. Biuro poselskie Marka Poznańskiego

– Trzeba pamiętać o historii i mówić głośno o wydarzeniach z 1943 roku. Ukraińcy muszą przyznać się do błędów – mówi poseł Marek Poznański (obecnie niezrzeszony, kandyduje do Sejmu z listy PO). Z jego inicjatywy przy przejściu granicznym w Hrebennem stanął billboard z napisem „Wołyń. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poseł zapowiada, że to początek szeroko zakrojonej „kampanii informacyjnej”. Kolejnym etapem będzie drukowanie ulotek z informacjami o wydarzeniach na Wołyniu (wolontariusze mają je rozdawać Ukraińcom na granicy w Hrebennem), a na najbliższym posiedzeniu Sejmu Poznański złoży interpelację.

– Liczę na to, że pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się stworzyć grupę polsko-ukraińską grupę, która ustali w jaki sposób Ukraińcy mogą się przyznać do zbrodni. W polskim i ukraińskim parlamencie jest możliwość, by zwołać międzyparlamentarne zgromadzenie, które mogłoby poruszać te sprawy. To bardzo ważne, by mówić o historii. Niedawno przecież słyszeliśmy o polskich obozach koncentracyjnych – tłumaczy poseł.

Jak dodaje, jego dziadkowie i pradziadkowie również byli ofiarami banderowców. – Zostali podpaleni w swoim domu, na szczęście udało im się ujść z życiem – opowiada. I przekonuje, że nie chodzi mu o międzynarodową kłótnię, ale o pojednanie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 października 2016 r. o 23:29
0
Poznański nie graj głupa. Za chwilę sie okaże, że jesteś manifestantem w szeregach narodowców. Oczywiście, jeśli będziesz miał w tym interes. Dostałeś posadke specjalisto wielki w UM to siedz grzecznie i nie mieszaj koniunkturalisto!
Avatar
Lutek / 25 grudnia 2015 r. o 18:10
0

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia Krajowa została powołana pod koniec 42r.,lub na początku 43 r. Właśnie po to aby bronić ludności polskiej na tych terenach.Wspominanie akcji "Wisła" w 47 r.jest kpiną, albo głupotą.W 47 r. upa jeszcze mordowała, paliła polskie wsie-mimo iż wojna zakończyła się 2 lata temu

Przypominam,że te wasze akcje antypolskie zaczęły się już na początku rewolucji sowietskiej (od 1917r.).Są u nas w Polsce zapisane pamiętniki (a to już jest dokument historyczny) z tamtych lat. Przykład:"Burza od wschodu"- autorka: M.Dunin-Kozicka.Dla nas Polaków dajecie w tej chwili jasny przekaz-skoro macie takich "bohaterów"-to na przyszłość wasze zamiary są względem nas nie jasne.Jakoś Niemcy potrafili uporać się ze swoją haniebną przeszłością.W każdym razie nazistom pomników nie stawiają.Fałszowanie przez was prawdziwej historii stosunków polsko-ukrajńskich nie poprawi, a wręcz przeciwnie.Nie powinniśmy wam pomagać.Należy wyprowadzić wszystkich czujących się Polakami do Polski-a wy radżcie sobie sami.Jest takie przysłowie wolę mieć wroga niż fałszywego przyjaciela.

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:50
0
27 wołyńska Dywizja - błąd
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:46
0
do Iwan ... Тільки самі поляки не винаходити, щоб убити сотні тисяч українців: діти, жінки, старі ... Перша філія Армії Крайової - 43 Волинська Відділ був утворений вісім місяців, починаючи з убивства на поляків, щоб захистити цивільне населення .... інші війська билися з німці і росіяни ... що тільки скористалися УПА.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 22:32
0
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybielać morderców i to bestialskich - polskich dzieci, kobiet, starców i cywilnych mężczyzn -Polaków. Oni stawiają i będą stawiać pomniki ludobójcom, degeneratom i bandytom. Polacy nie miejcie złudzeń z Ukraińców przyjaciół nie będzie. Zawsze będzie z ich strony fałsz. Do ciebie Iwan bandersynu - Iwan ty pidoras i blat zrfzumił ?
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybi... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 16:22
0
Cwaniak wyczuł koniunkturę na wschodzie Polski. Dlaczego w Sejmie nie głosował za ludobójstwem? Dlaczego teraz akurat przed wyborami przypomniał sobie, że ktoś zabił jego rodzinę? Wstyd i hańba za takie postępowanie. Niech udowodni swoje szczere intencje i wypisze się z Partii Oszustów PO.
Avatar
Іван / 18 sierpnia 2015 r. o 16:05
0

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 15:16
0
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co zrobili ich "bohaterowie", to jeśli są przyzwoitymi ludźmi zrobi im się zwyczajnie głupio.
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 14:35
0
"Вісла 1947. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Холмщина 1944. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Армія Крайова. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". ..... panowie??????
Avatar
kitty / 18 sierpnia 2015 r. o 13:02
0

niech polacy przyznają się do tego że w latach 40 minionego wieku mordowali obywateli swojego kraju czyli ukraińców. co to był za kraj który terroryzował swoich obywateli?

Avatar
Gość / 27 października 2016 r. o 23:29
0
Poznański nie graj głupa. Za chwilę sie okaże, że jesteś manifestantem w szeregach narodowców. Oczywiście, jeśli będziesz miał w tym interes. Dostałeś posadke specjalisto wielki w UM to siedz grzecznie i nie mieszaj koniunkturalisto!
Avatar
Lutek / 25 grudnia 2015 r. o 18:10
0

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia Krajowa została powołana pod koniec 42r.,lub na początku 43 r. Właśnie po to aby bronić ludności polskiej na tych terenach.Wspominanie akcji "Wisła" w 47 r.jest kpiną, albo głupotą.W 47 r. upa jeszcze mordowała, paliła polskie wsie-mimo iż wojna zakończyła się 2 lata temu

Przypominam,że te wasze akcje antypolskie zaczęły się już na początku rewolucji sowietskiej (od 1917r.).Są u nas w Polsce zapisane pamiętniki (a to już jest dokument historyczny) z tamtych lat. Przykład:"Burza od wschodu"- autorka: M.Dunin-Kozicka.Dla nas Polaków dajecie w tej chwili jasny przekaz-skoro macie takich "bohaterów"-to na przyszłość wasze zamiary są względem nas nie jasne.Jakoś Niemcy potrafili uporać się ze swoją haniebną przeszłością.W każdym razie nazistom pomników nie stawiają.Fałszowanie przez was prawdziwej historii stosunków polsko-ukrajńskich nie poprawi, a wręcz przeciwnie.Nie powinniśmy wam pomagać.Należy wyprowadzić wszystkich czujących się Polakami do Polski-a wy radżcie sobie sami.Jest takie przysłowie wolę mieć wroga niż fałszywego przyjaciela.

Ukraińcy w podobny sposób tragiczną historię przekręcają jak Rosjanie (np. Katyń to sprawa hitlerowców-zapierają się chciaż łuski z nabojów wskazują ich).Ukraińcy wam też ktoś wciska do głów historię wymyśloną po swojemu. upa powstało jeszcze przed wojną.Wojna rozpoczęta przez hitlerowców dała wam okazję do odzyskania niepodległości,ale walcząc razem z nimi.Waszymi wrogami byli polacy,żydzi, rosjanie.Hitlerowcy was uzbrajali. Przeciwko powstaniu warszawskiemu hitlerowcy skierowali właśnie dywizje złożone z "bohaterskich ukraińców". Armia ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:50
0
27 wołyńska Dywizja - błąd
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 r. o 11:46
0
do Iwan ... Тільки самі поляки не винаходити, щоб убити сотні тисяч українців: діти, жінки, старі ... Перша філія Армії Крайової - 43 Волинська Відділ був утворений вісім місяців, починаючи з убивства на поляків, щоб захистити цивільне населення .... інші війська билися з німці і росіяни ... що тільки скористалися УПА.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 22:32
0
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybielać morderców i to bestialskich - polskich dzieci, kobiet, starców i cywilnych mężczyzn -Polaków. Oni stawiają i będą stawiać pomniki ludobójcom, degeneratom i bandytom. Polacy nie miejcie złudzeń z Ukraińców przyjaciół nie będzie. Zawsze będzie z ich strony fałsz. Do ciebie Iwan bandersynu - Iwan ty pidoras i blat zrfzumił ?
...oto i już jakiś Ukrainiec coś zabełkotał.....na polskim forum po tzw chachłacku....ha ha ha....Jęzeli ktoś ichniego narzecza nie rozumie to streszczę to drastycznie - otóż ten cału ukro-Iwan twierdzi, że nie można twierdzić, iż UPA to mordercy i bandyci a AK to bohaterowie. .....on jak to klasyczny ukrobanderowyznawca....sprowadza UPA do roli bojowników o wolność (pewnie też i demokrację ale o tym akurat nie napisał)....To jest właśnie przykład o czym można dyskutować czy w ogóle rozmawiać Ukraińcami - o niczym !!!!! Wybielali i będą wybi... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 16:22
0
Cwaniak wyczuł koniunkturę na wschodzie Polski. Dlaczego w Sejmie nie głosował za ludobójstwem? Dlaczego teraz akurat przed wyborami przypomniał sobie, że ktoś zabił jego rodzinę? Wstyd i hańba za takie postępowanie. Niech udowodni swoje szczere intencje i wypisze się z Partii Oszustów PO.
Avatar
Іван / 18 sierpnia 2015 r. o 16:05
0

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

немає учасників воєн які були хорошими або поганими, війну завжди переслідує вбивство! Ніхто з думаючих українців не одобрює дії УПА на Волині але поза цим це були воїни які боролись за свою землю та які полягли тисячами смертей за незалежну Україну у якій Я живу. Неможна говорити що УПА це бандити-вбивці, а Армія Крайова -це герої, обидві сторони скоювали убивства та обидві є героями для наших Народів. Приклад Англії та Франції говорить що можна і потрібно жити далі незважаючи на минуле але його пам*ятаючи!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 15:16
0
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co zrobili ich "bohaterowie", to jeśli są przyzwoitymi ludźmi zrobi im się zwyczajnie głupio.
Cóż, Akcji Wisła nikt się nie wypiera. Nie twierdzimy że zrobili to przebierańcy albo że wymyślili to Ukraińcy. Gorzej, że na Ukrainie nie dość, że nastąpiło wyparcie tej zbrodni, to jeszcze próbuje się założyć jakąś ekwiwalentność zbrodni: na zasadzie "myśmy mordowali ich oni nas jesteśmy kwita". No więc takiej ekwiwalentności nie ma, a Bandera i UPA po swoich wyczynach na zawsze skompromitowali pojęcie "ukraińskiego nacjonalizmu". Jak kiedyś Ukraińcy będą chcieli poszperać w materiałach źródłowych i dotrze do nich, co ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 r. o 14:35
0
"Вісла 1947. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Холмщина 1944. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". "Армія Крайова. Не про помсту, лиш про пам'ять волають". ..... panowie??????
Avatar
kitty / 18 sierpnia 2015 r. o 13:02
0

niech polacy przyznają się do tego że w latach 40 minionego wieku mordowali obywateli swojego kraju czyli ukraińców. co to był za kraj który terroryzował swoich obywateli?

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Od soboty autobusy i trolejbusy w Lublinie zaczną jeździć inaczej

Komunikacja Kilkanaście linii zacznie kursować rzadziej, a dwie pojadą częściej. Otwarte zostaną dwie nowe pętle komunikacji miejskiej. To przyniesie nam nowy rozkład, który wejdzie w życie 26 czerwca.

Kazimierski Festiwal Organowy 2021
26 czerwca 2021, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy 2021

Już w najbliższą sobotę, 26 czerwca o godz. 19, nastąpi inauguracja tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. To cieszące się wieloletnią tradycją wydarzenie w tym roku gościć będzie znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Koncerty odbywać się będą w letnie wieczory w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie samochodu sprowadzonego z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Polacy co roku sprowadzają ogromną liczbę samochodów – głównie z Niemiec. Każdy pojazd mechaniczny w naszym kraju powinien być ubezpieczony w ramach komunikacyjnego OC. Jak to zorganizować w przypadku auta kupionego za granicą? Czy można jeździć po Polsce samochodem, który ubezpieczony jest w innym kraju?

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Jak inwestować w 2021 roku: perspektywy i trendy rynku akcji w pandemii

Rok 2020 zapamiętamy jako ten, który wywrócił cały świat do góry nogami. Kiedy w marcu tego roku świat pogrążył się w pierwszej fali pandemii, rynki akcji załamały się. W porównaniu z początkiem 2020 roku indeks S&P 500 stracił 30% swojej ceny, a cena WTI spadła do wartości ujemnych. Indeks Dow Jones spadł o 10%, co było najgłębszym załamaniem od Czarnego Poniedziałku w 1987 roku. Kłótnia Rosji i Arabii Saudyjskiej w kwestii ropy naftowej zbiegła się w czasie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i późniejszym spadkiem cen akcji. Wszystkie te czynniki doprowadziły do najpoważniejszych napięć gospodarczych w historii.

Lubelskie: Nie żyje 14-letnia dziewczyna potrącona przez pijanego kierowcę
galeria

Lubelskie: Nie żyje 14-letnia dziewczyna potrącona przez pijanego kierowcę

Nie udało się uratować życia 14-latki, która została potracona przez kierowcę volkswagena w miejscowości Miączyn Kolonia. Niestety to nie jedyny śmiertelny wypadek, do którego doszło wczoraj na terenie powiatu zamojskiego.

Oferta abonamentu dla dwóch, a nawet trzech osób w nju mobile

Oferta abonamentu dla dwóch, a nawet trzech osób w nju mobile

W grupie się opłaca! Abonament dla dwojga, a może dla trzech osób? Poznaj ofertę nju mobile abonament – w parze albo trójce płacisz jeden, niższy rachunek i masz darmowe rozmowy, SMS-y, MMS-y i pakiet GB. Skorzystaj z abonamentu nju mobile z przyjacielem, znajomym lub z kimś z rodziny!

"Szybcy i wściekli 9". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.06]
25 czerwca 2021, 9:00

"Szybcy i wściekli 9". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.06]

Na ekrany lubelskich kin trafia wyczekiwana dziewiąta odsłona przygód "Szybkich i wściekłych". Co jeszcze będzie można zobaczyć? Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Weekend Variete w Chatce Żaka
25 czerwca 2021, 18:00

Weekend Variete w Chatce Żaka

W piątek i sobotę, 25-26 czerwca, w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędą się cztery pokazy Variete. Występom sztukmistrzów będzie towarzyszyła teatralno-kabaretowa oprawa.

Lubelska Lista Płac. Ile na rękę dostaje kelner, a ile kucharz?
Prawdziwe zarobki

Lubelska Lista Płac. Ile na rękę dostaje kelner, a ile kucharz?

Ile zarabia się na Lubelszczyźnie? Przygotowujemy raport dotyczący faktycznych zarobków w naszym województwie. Na początek przyjrzeliśmy się branży gastronomicznej.

Powrót do publiczności. Koncertowy weekend duetu Jarząbek-Jurkiewicz
film

Powrót do publiczności. Koncertowy weekend duetu Jarząbek-Jurkiewicz

Przez ostatnie miesiące koncertowali tylko online. Teraz duet Jarząbek-Jurkiewicz wraca do koncertowania dla „żywej” publiczności. W ten weekend zagrają trzy koncerty: w Radzyniu Podlaskim, Starym Załuczu i Świdniku

Bogdanka stawia na innowacje

Bogdanka stawia na innowacje

Burzowo w powiecie puławskim. Wiatr łamał gałęzie, grad uszkodził dach

Burzowo w powiecie puławskim. Wiatr łamał gałęzie, grad uszkodził dach

Puławscy strażacy w trakcie czwartkowej burzy wyjeżdżali 24 razy. W większości do połamanych gałęzi i drzew. W Kolonii Brzeźce uszkodzony został dach jednego z domów. To dopiero początek burzowego sezonu. Kolejna nawałnica spodziewana jest dzisiejszego popołudnia.

Po burzach w Lubelskiem. Gdzie były domy, są teraz ruiny
wideo, zdjęcia
galeria

Po burzach w Lubelskiem. Gdzie były domy, są teraz ruiny

Największe straty są w powiecie opolskim. To tam strażacy w nocy wyjeżdżali najczęściej. Jeszcze dziś gminy mają otrzymać pieniądze dla poszkodowanych rodzin.

Koronawirus w Polsce. Jedno województwo bez nowych zakażeń
raport z piątku

Koronawirus w Polsce. Jedno województwo bez nowych zakażeń

Mamy 133 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby w województwie lubelskim odnotowano 13 nowych zakażeń.

Gryf Gmina Zamość świętuje 10-lecie istnieja i zaprasza na cykl turniejów dla dzieci i młodzieży

Gryf Gmina Zamość świętuje 10-lecie istnieja i zaprasza na cykl turniejów dla dzieci i młodzieży

W najbliższym tygodniu na sympatyków i kibiców Gryfa Gmina Zamość czeka mnóstwo atrakcji

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.