Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2019 r.
21:06

Pociągi Lublin - Warszawa. Kolej chce przywrócić trasę przez Puławy i Dęblin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Jesienią możliwe stanie się przywrócenie ruchu pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy
Jesienią możliwe stanie się przywrócenie ruchu pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy

Na razie jeszcze nie zapowiadane 1,5 godziny, lecz o godzinę dłużej, ale za to przez Puławy i Dęblin. Kolej na jesieni chce przywrócić wcześniejszą trasę do Warszawy. Przy okazji powstanie nieplanowana wcześniej linia w rejonie lubelskiego Starego Gaju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj kolej dostała zgodę na zawarcie kontraktów z firmami mającymi dokończyć rozgrzebaną przebudowę linii do Warszawy.

Zielone światło dał Urząd Zamówień Publicznych prześwietlający nietypową, przyspieszoną procedurę wyboru nowych wykonawców, którzy przejmą plac budowy porzucony w zeszłym roku przez włoską firmę Astaldi.

Biorą się do pracy

– Jesteśmy gotowi, żeby jeszcze w tym tygodniu podpisać umowę i w przyszłym podjąć prace – potwierdza Arnold Bresch z zarządu spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zlecenie wezmą dwie firmy. Odcinkiem od Lublina do Nałęczowa (włącznie ze stacją Lublin) zajmie się spółka Track Tec, natomiast fragment od Nałęczowa do Dęblina (włącznie ze stacją Nałęczów) dokończy warszawski Budimex. Obie firmy już realizują dla PKP inne zlecenia nieopodal porzuconej przez Włochów linii Lublin–Warszawa. Kolej wyjaśnia, że celowo sięgnęła po firmy pracujące w pobliżu, by niezwłocznie mogły wejść na plac budowy.

– Wykonawcy już się mobilizują, jeszcze przed podpisaniem umowy podejmują część prac przygotowawczych – informuje Bresch. Twierdzi, że roboty na lubelskim odcinku będą utrudnione ze względu na to, że poprzedni wykonawca przerwał ciągłość obu torów i skomplikował w ten sposób obsługę placu budowy.

Wrócą pociągi

Do jesieni gotowy ma być jeden z dwóch torów, dzięki czemu możliwe stanie się przywrócenie ruchu pociągów z Lublina przez Nałęczów, Puławy i Dęblin do Warszawy.

– Roboty zakończą się tu we wrześniu. Mniej więcej po miesiącu, po przeprowadzeniu prób technicznych i zapoznaniu maszynistów ze szlakami, będziemy chcieli jednotorowo przywrócić komunikację między Warszawą a Lublinem – zapowiada przedstawiciel PLK. – Pociągi na tym odcinku będą jeździły w czasie troszeczkę poniżej 2,5 godziny.

Otwarcie jednego toru nie sprawi jeszcze, że linia odzyska pełną przepustowość. Dlatego nie jest pewne, że jeszcze w tym roku Lublin odzyska bezpośrednie pociągi do Małopolski i Śląska. Kolej wprost przyznaje, że ważniejsze od połączeń z Krakowem i Wrocławiem jest dla niej udrożnienie trasy do Dęblina i Warszawy.

Drugi tor później

Na otwarcie drugiego toru będziemy musieli poczekać nieco dłużej niż planowano. Między Dęblinem a Nałęczowem powinien być gotowy do końca przyszłego roku, bo taki termin znajdzie się w umowie z firmą Budimex.

O rok dłużej mogą trwać prace między Lublinem a Nałęczowem. – Okres umowy jest wydłużony do końca 2021 r. – przyznaje Bresch. Co jest tego powodem? – Track Tec będzie mieć w umowie większy zakres robót niż miało Astaldi.

Dodatkowym elementem jest nowa linia mająca powstać w Lublinie. Pobiegnie ona w rejonie Starego gaju i połączy tory prowadzące do Warszawy z tymi w kierunku Stalowej Woli. Taka łącznica ma usprawnić ruch pociągów towarowych, które nie będą musiały już wjeżdżać na stację Lublin, żeby zmienić tutaj kierunek jazdy, tylko będą mogły sprawnie przejechać z jednej linii na drugą.

Nie wszystko stało

Mimo rozwodu z firmą Astaldi kontynuowane były prace przy budowie nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód powstającego na wysokości os. Poręba. Betonową konstrukcją przejścia podziemnego zajął się jeden z podwykonawców Włochów, firma ZUE. Prace zabezpieczające toczyły się też w pobliżu Nałęczowa.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 07:12
+28
Szanowni Dziennikarze Wypowiedzi ze strony przedstawicieli PLK, to pobożne życzenia. Gdzie zasada potwierdzenia informacji z drugiego niezależnego źródła? Zapytajcie wykonawców, co oni na ten temat twierdzą. Poza tym mowa jest o pociągach, ale nigdzie słówkiem nie jest powiedziane jakich pociągów dotyczy termin wrześniowy - piękny wybieg. Chodzi przede wszystkim o tzw. przejezdność szlaku, żeby zabrać ruch towarowy z linii Łuków - Lubartów - Lublin. Tam też gonią terminy na modernizację środkowego odcinka. Do września tory owszem, ale gdzie infrastruktura do obsługi pasażerów? Leżą perony, przejazdy, sterowanie ruchem i jeszcze trochę by się znalazło.
Szanowni Dziennikarze Wypowiedzi ze strony przedstawicieli PLK, to pobożne życzenia. Gdzie zasada potwierdzenia informacji z drugiego niezależnego źródła? Zapytajcie wykonawców, co oni na ten temat twierdzą. Poza tym mowa jest o pociągach, ale nigdzie słówkiem nie jest powiedziane jakich pociągów dotyczy termin wrześniowy - piękny wybieg. Chodzi przede wszystkim o tzw. przejezdność szlaku, żeby zabrać ruch towarowy z linii Łuków - Lubartów - Lublin. Tam też gonią terminy na modernizację środkowego odcinka. Do września tory owszem, ale gdzi... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2019 o 21:44
+27
To jest skandal.... skandal miasto Lublin nie ma normalnego połączenia z Wawa, Krakowem, Gdańsk masakra
Avatar
kokos / 29 marca 2019 o 07:09
+17
Wy w tym PKP PLK nie ***ta o ile krócej będą jeździły pociągi tylko zacznijta w końcu coś robić.... memłać jadaczkami to pierwsze jesteśta, a robota leży jak zdechły koń....
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 00:22
+16
Bardzo dobrze że powstanie łącznica LK 7 i 68 dla pociągów towarowych - to rozsądna decyzja
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 09:32
+15
Tymczasowo będzie można po zakończeniu elektryfikacji linii 68 uruchomić połączenie z Lublina do Krakowa przez Stalową Wolę - Leżajsk- Przeworsk - tam wszędzie trakcja elektryczna. Czas przejazdu nie będzie nieznacznie dłuższy.Połączenie z Krakowem zyska Kraśnik, Stalowa Wola itd.
Avatar
kol90 / 29 marca 2019 o 02:38
+15
No to busiarze zacierają ręce jeszcze 2 lata będą mieć więcej pasażerów na trasie do stolicy.
Avatar
Kolejarz / 29 marca 2019 o 08:06
+14
Brak wiaduktów, przepustów wrzesień 2021 jak najbardziej realny.
Avatar
Gość / 28 marca 2019 o 21:24
+14
Trasa przez Puławy i Dęblin jest dobra.Sporo ludzi w tym kierunku jeździ.Tylko nie wierzę, że już na jesieni pociągi puszczą.
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 08:00
+12
Tymczasowo będzie można po zakończeniu elektryfikacji linii 68 uruchomić połączenie z Lublina do Krakowa przez Rzeszów.Czas przejazdu nie będzie dłuższy.Połączenie z Krakowem zyska Kraśnik, Stalowa Wola itd.
Avatar
Emil / 28 marca 2019 o 22:27
+12
Obiecanki, cacanki przed wyborami. Przypominam, że przed wyborami samorządowymi premier zapewniał, że w grudniu 2018 pojedziemy odremontowanym szlakiem (choć już było wiadomo, że to niemożliwe). Teraz mami się nas jednym torem na jesieni. Ten jeden tor zapewne powstanie, ale nie dla ruchu pasażerskiego tylko dla węgla z Bogdanki, który zasila elektrownię w Kozienicach, a pasażerów dalej się będzie wozić przez Siedlce. Zobaczycie. Władza centralna znów chce omamić wyborców.
Avatar
Zezem na wprost / 5 kwietnia 2019 o 22:37
+1
Błazny nie wkurw*ajcie ucha BO MĄDRY WIE CO MÓWI A GŁUPI MÓWI TO CO WIE - Gdzieś około lipca 2018 roku lubelska prasa podawała rejsy ze świdnickiego lotniska do Oslo,Doncaster,Dublin,Liverpool,Londyn.Eindhoven,Monachium, Mediolan,Heraklion,Tel Awiw, Burgas,Kijów,Charków, Sztokholm......... kiedy one kur*a latają ????? pomiędzy 23:00 a 4:50 bo w dzień to ja widzę jedynie ten ze Świdnika do Warszawy. Tak będzie i z tą koleją z Lublina do Warszawy
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2019 o 09:59
+3
Sprzatanie burdelu po pisowskiej modernizacji.
Avatar
Podróżnik / 30 marca 2019 o 12:36
+1
Byłem zwolennikiem PiS-u i miałem nadzieję na poprawe po tych aferach, któych nawet zliczyć się nie da, a które kosztowały nasze pieniądze. Teraz widzę, że są to same fajtłapy, nic nie potrafią doprowadzić do końca, zero skutecznosci jakiejkolwiek w czymkolwiek.  Nawet jak to skończą jedną linię, to co - ruch wahadłowy do końca 2020 roku????? Policzmy - mamy 175 km (Lublin - Warszawa Centralna) i daty ropoczecia (11.06.2017) i zakończenia (31.12.2020) dające łącznie 1299 dni. Czyli średnio w tym czasie bydowanych jest 175 / 1299 =  0,13 km/dzień. A weźmy pod uwage, że nie cała trasa jest remontowana, i że ten koniec 2020 roku to dopiero plany, w które nie wierzę. Oni się nie nadają do niczego. Przy obecnej ordynacji wyborczej nic nie ma prawa się zmienić.
Byłem zwolennikiem PiS-u i miałem nadzieję na poprawe po tych aferach, któych nawet zliczyć się nie da, a które kosztowały nasze pieniądze. Teraz widzę, że są to same fajtłapy, nic nie potrafią doprowadzić do końca, zero skutecznosci jakiejkolwiek w czymkolwiek.  Nawet jak to skończą jedną linię, to co - ruch wahadłowy do końca 2020 roku????? Policzmy - mamy 175 km (Lublin - Warszawa Centralna) i daty ropoczecia (11.06.2017) i zakończenia (31.12.2020) dające łącznie 1299 dni. Czyli średnio w tym czasie bydowanych jest 175 / 1299 =  0,13 ... rozwiń
Avatar
& / 29 marca 2019 o 17:27
-5
W niedzielę o godz. 17:00 przed ratuszem odbędzie się „Marsz dla Górek Czechowskich - NIE dla blokowisk”. LUDZIE, PAMIĘTAJCIE ŻEBY PRZYJŚĆ NA TEN MARSZ, SAMO KOMENTOWANIE W NECIE NIE WYSTARCZY!! WIDZIMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 17!!!!
Avatar
życzliwy / 29 marca 2019 o 16:43
+4
Nowe tory kolejowe poprowadzą przez las?
 Nie. Przyjrzyj się na google mapsach - na działkach w trójkącie pomiędzy LK7 i LK68 jest ślad po dawnym hitlerowskim nasypie i zapewne tamtędy pociągną znowu łącznicę.
Avatar
życzliwy / 29 marca 2019 o 16:35
+5
Ja bym się nie podniecał, bo do września ma być przywrócona tylko "przejezdność odcinka" (w celu zabrania ruchu towarowego przez LK30/Lubartów/Parczew/Łuków - czytaj "węgiel"). Nawet nie wiadomo czy zdążą z powrotem zelektryfikować ten tor.
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 14:51
0
Nowe tory kolejowe poprowadzą przez las?
Avatar
Nie-samobójca / 29 marca 2019 o 11:13
-5
Sam jesteś idiotą i samobójcą
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 10:26
+3
Nie "na jesieni", ale "jesienią"
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 09:43
-9
A można było dalej jak do 2015 wyprowadzać VAT, kombinować i okradać Polaków w rządzie i samorządzie przez ZSL i platformę ;)
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie

Mateusz Kompanicki (Chełmianka): Stać nas na więcej niż walka o utrzymanie 0 0

Rozmowa z Mateuszem Kompanickim, zawodnikiem Chełmianki

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałem, a także burzami z gradem w woj. lubelskim

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Lubelskie: Nie tylko upał. IMGW ostrzega przed burzami z gradem 9 2

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 20 181

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega autorka listu otwartego dotyczącego górek. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek czechowskich pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 1

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 2

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 18

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 29 4

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 9

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 38 20

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 6

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.