Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2013 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Wszedł na pomnik Piłsudskiego i spadł, jak zobaczył strażników miejskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Mężczyzna nie trafi przed sąd. Przyjął od strażników 100-złotowy mandat.
Mężczyzna nie trafi przed sąd. Przyjął od strażników 100-złotowy mandat.

Nietypowe zdarzenie na pl. Litewskim. Młody mężczyzna w środku nocy rozsiadł się na Kasztance na pomniku Józefa Piłsudskiego. Jazda zakończyła się na bruku. I na mandacie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyznę wdrapującego się na konny pomnik Piłsudskiego wypatrzyli pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego, do którego podłączone są uliczne kamery w Lublinie. Był czwartek, tuż przed godziną 2.30 w nocy. Na miejsce wysłany został patrol Straży Miejskiej.

– Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali mężczyznę, który zdążył wejść na pomnik i usiąść na koniu, przed figurą marszałka Piłsudskiego – relacjonuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Intruz wygodnie rozsiadł się na Kasztance, traktując postać marszałka, jak oparcie. – Na widok patrolu próbował zejść z pomnika, lecz poślizgnął się i spadł.

"Kompan marszałka” spadł z wysokości około 6 metrów wprost na kamienną nawierzchnię placu. Mundurowi na wszelki wypadek wezwali na miejsce karetkę, choć na pierwszy rzut oka mężczyźnie nic się nie stało, był tylko poobijany i poobcierany.

Okazało się, że mężczyzna ma 25 lat i przyjechał z okolic Mińska Mazowieckiego. Prosił strażników, żeby sprawa nie trafiła do sądu, bo był już wcześniej karany: dostał wyrok w zawieszeniu i został oddany pod opiekę kuratora.

Mundurowi postanowili na wszelki wypadek sprawdzić, czy 25-latek nie jest przypadkiem poszukiwany. Na pl. Litewski ściągnęli policjantów, którzy sprawdzili bazę danych. Okazało się, że mężczyzny nikt nie ściga. Co ciekawe, alkomat wykazał, że 25-latek nie pił alkoholu.

Mężczyzna nie trafi przed sąd. Przyjął od strażników 100-złotowy mandat. – Za zakłócanie porządku publicznego – precyzuje Gogola. 25-latek na wszelki wypadek został też przewieziony karetką na obserwację do szpitala przy ul. Jaczewskiego.


Kronika przypadków dziwnych

Nie była to pierwsza nietypowa interwencja lubelskiej Straży Miejskiej. Mundurowi mieli już m.in. okazję ściągać z rusztowania pijanego budowniczego, wyprowadzać z archikatedry onanizującego się mężczyznę, przyłapali też mężczyzn spacerujących z wyrwanym z ziemi znakiem drogowym, a niedawno pomagali staruszkowi, który w zimny dzień błąkał się po centrum w piżamie i kapciach.

Straż miała też do czynienia z kobietą, której fotoradar jednego dnia trzy razy zrobił zdjęcie w tym samym miejscu, strażnicy ratowali też osłabionego bociana.

Funkcjonariusze pomagali też mężczyźnie, który przyjechał autobusem z Ukrainy, wysiadł na chwilę na dworcu, a gdy dopił kawę zauważył, że autobus już odjechał razem ze wszystkimi jego walizkami.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
E / 22 czerwca 2013 o 15:24
0

Po kiego grzyba w ogóle do czegoś takiego wzywać straż miejską? Zakłócanie porządku publicznego? Co, Piłsudski się na niego skarżył?

Avatar
xxxx / 29 kwietnia 2013 o 20:31
0
przez straż chopak ma złamane obie ręce.
Avatar
alojzy / 29 kwietnia 2013 o 20:27
0
ha ha . a ja wiem kto to był . dobry kozak oj dobry.
Avatar
GOSC / 19 kwietnia 2013 o 22:04
0
MUSIAŁ SPAŚĆ JAK ZOBACZYŁ TYCH deb***I ZE STRASZY MIEJSKIEJ - NORMALNY CZŁOWIEK NIE WYTRZYMA NA ICH WIDOK - ICH WZROK POSZUKUJĄCY INTELIGENCJI KAŻDEGO ROZCZULI
Avatar
takijeden / 19 kwietnia 2013 o 20:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1366396184' post='760316']
jeżeli nie wierzysz że to ja pisałem to zapraszam na maila rara555@onet.pl mogę przesłać parę fotek
[/quote]
Dobra,nie bedę mailował i przyjmijmy że uwierzę. Piątka na alkomacie-niezły wynik. To prawda jak widać że w Polaku jak się porządnie znieczuli to się ułan odzywa a w Mińsku przed wojną chyba kawaleria stacjonowała? Nie miałeś w ich jednostce żadnych przodków?.Tylko wydaje mi się że ten koń to do galopu po lubelskich ulicach to słabowity lekko...
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2013 o 20:29
0
[quote name='takijeden' timestamp='1366395628' post='760314']
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu lub zdrowiu innych ludzi...

2,47 miligrama to około 5 promili,jakoś dziwnie nie chce mi się wierzyć w to,że autorem cytowanego posta jest opisywany "jeździec". Poza tym obie ręce złamane-a klikasz w klawiaturę językiem czy masz program przetwarzający tekst mówiony na pisany?
[/quote]

jeżeli nie wierzysz że to ja pisałem to zapraszam na maila rara555@onet.pl mogę przesłać parę fotek
[quote name='takijeden' timestamp='1366395628' post='760314']
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2013 o 20:26
0
zapraszam na fb Mariusz Gańko miejscowość Brzóze
Avatar
takijeden / 19 kwietnia 2013 o 20:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1366353525' post='760105']
Czy ten wesoły gość nie powinien ponosić kosztów swojej wesołej zabawy ?

Przyjazd karetki, policji kosztuje !!!
Chcesz włazić na konia a potem z niego skakać, płać !!!

Dlaczego normalni ludzie mają później ponosić koszty zabawy takich ******
[/quote]
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu lub zdrowiu innych ludzi...
[quote name='Mariusz Mińsk Mazowiecki' timestamp='1366394427' post='760307']
co do trzeźwości to było 2,47g/ml we krwi, a co do obrażeń to mam obie ręce złamane, także nie słuchajcie Pana redaktora
[/quote]
2,47 miligrama to około 5 promili,jakoś dziwnie nie chce mi się wierzyć w to,że autorem cytowanego posta jest opisywany "jeździec". Poza tym obie ręce złamane-a klikasz w klawiaturę językiem czy masz program przetwarzający tekst mówiony na pisany?
[quote name='Gość' timestamp='1366353525' post='760105']
Czy ten wesoły gość nie powinien ponosić kosztów swojej wesołej zabawy ?

Przyjazd karetki, policji kosztuje !!!
Chcesz włazić na konia a potem z niego skakać, płać !!!

Dlaczego normalni ludzie mają później ponosić koszty zabawy takich ******
[/quote]
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundu... rozwiń
Avatar
Mariusz Mińsk Mazowiecki / 19 kwietnia 2013 o 20:00
0
co do trzeźwości to było 2,47g/ml we krwi, a co do obrażeń to mam obie ręce złamane, także nie słuchajcie Pana redaktora
Avatar
spod Mińska / 19 kwietnia 2013 o 17:25
0
brawo dzielni straznicy- w środku nocy nie bali się wyjść z samochodu. omendat SM powinien wystąpić o
Krzyż Walecznychdla tych co śmierć maja w pogardzie.
Avatar
E / 22 czerwca 2013 o 15:24
0

Po kiego grzyba w ogóle do czegoś takiego wzywać straż miejską? Zakłócanie porządku publicznego? Co, Piłsudski się na niego skarżył?

Avatar
xxxx / 29 kwietnia 2013 o 20:31
0
przez straż chopak ma złamane obie ręce.
Avatar
alojzy / 29 kwietnia 2013 o 20:27
0
ha ha . a ja wiem kto to był . dobry kozak oj dobry.
Avatar
GOSC / 19 kwietnia 2013 o 22:04
0
MUSIAŁ SPAŚĆ JAK ZOBACZYŁ TYCH deb***I ZE STRASZY MIEJSKIEJ - NORMALNY CZŁOWIEK NIE WYTRZYMA NA ICH WIDOK - ICH WZROK POSZUKUJĄCY INTELIGENCJI KAŻDEGO ROZCZULI
Avatar
takijeden / 19 kwietnia 2013 o 20:47
0
[quote name='Gość' timestamp='1366396184' post='760316']
jeżeli nie wierzysz że to ja pisałem to zapraszam na maila rara555@onet.pl mogę przesłać parę fotek
[/quote]
Dobra,nie bedę mailował i przyjmijmy że uwierzę. Piątka na alkomacie-niezły wynik. To prawda jak widać że w Polaku jak się porządnie znieczuli to się ułan odzywa a w Mińsku przed wojną chyba kawaleria stacjonowała? Nie miałeś w ich jednostce żadnych przodków?.Tylko wydaje mi się że ten koń to do galopu po lubelskich ulicach to słabowity lekko...
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2013 o 20:29
0
[quote name='takijeden' timestamp='1366395628' post='760314']
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu lub zdrowiu innych ludzi...

2,47 miligrama to około 5 promili,jakoś dziwnie nie chce mi się wierzyć w to,że autorem cytowanego posta jest opisywany "jeździec". Poza tym obie ręce złamane-a klikasz w klawiaturę językiem czy masz program przetwarzający tekst mówiony na pisany?
[/quote]

jeżeli nie wierzysz że to ja pisałem to zapraszam na maila rara555@onet.pl mogę przesłać parę fotek
[quote name='takijeden' timestamp='1366395628' post='760314']
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2013 o 20:26
0
zapraszam na fb Mariusz Gańko miejscowość Brzóze
Avatar
takijeden / 19 kwietnia 2013 o 20:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1366353525' post='760105']
Czy ten wesoły gość nie powinien ponosić kosztów swojej wesołej zabawy ?

Przyjazd karetki, policji kosztuje !!!
Chcesz włazić na konia a potem z niego skakać, płać !!!

Dlaczego normalni ludzie mają później ponosić koszty zabawy takich ******
[/quote]
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundurowych,posiedział by,a jak by mu się znudziło poszedł by w swoją stronę i nic by sie nie stało. Karetkę też nie on wzywał.Nie dewastował,nie demolował,pewnie też za głośno nie był i gdyby nie akcja Straży miejskiej to nikt by o nim nie usłyszał.Nie pochwalam jego czynu,ale też nie zrobił nic co by zagrażało życiu lub zdrowiu innych ludzi...
[quote name='Mariusz Mińsk Mazowiecki' timestamp='1366394427' post='760307']
co do trzeźwości to było 2,47g/ml we krwi, a co do obrażeń to mam obie ręce złamane, także nie słuchajcie Pana redaktora
[/quote]
2,47 miligrama to około 5 promili,jakoś dziwnie nie chce mi się wierzyć w to,że autorem cytowanego posta jest opisywany "jeździec". Poza tym obie ręce złamane-a klikasz w klawiaturę językiem czy masz program przetwarzający tekst mówiony na pisany?
[quote name='Gość' timestamp='1366353525' post='760105']
Czy ten wesoły gość nie powinien ponosić kosztów swojej wesołej zabawy ?

Przyjazd karetki, policji kosztuje !!!
Chcesz włazić na konia a potem z niego skakać, płać !!!

Dlaczego normalni ludzie mają później ponosić koszty zabawy takich ******
[/quote]
A za co miał by płacić? Za to że wlazła na konia? Nie skakał z pomnika a schodził-poślizgnął sie i upadł. Mozliwe że gdyby nie przyjazd mundu... rozwiń
Avatar
Mariusz Mińsk Mazowiecki / 19 kwietnia 2013 o 20:00
0
co do trzeźwości to było 2,47g/ml we krwi, a co do obrażeń to mam obie ręce złamane, także nie słuchajcie Pana redaktora
Avatar
spod Mińska / 19 kwietnia 2013 o 17:25
0
brawo dzielni straznicy- w środku nocy nie bali się wyjść z samochodu. omendat SM powinien wystąpić o
Krzyż Walecznychdla tych co śmierć maja w pogardzie.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 1

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 3

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 32 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!