Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 czerwca 2016 r.
0:20

Wybita szyba, zakrwawione pasażerki. Wypadek w autobusie po koncercie The Cranberries

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
(fot. Paweł Buczkowski)
(fot. Paweł Buczkowski)

Dwie pasażerki zostały ranne w autobusie MPK podstawionym pod stadion Arena Lublin po koncercie grupy The Cranberries. Po tym jak kierowca gwałtownie zahamował w przegubowcu pękła szyba. Jedna osoba trafiła do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło około godz. 23.30. Podstawiony na ul. Lubelskiego Lipca '80 przegubowy mercedes MPK Lublin wykonywał specjalny kurs trasą linii 13 na Czechów. Zaraz po skręcie z al. Unii Lubelskiej w lewo w ul. Zamojską kierowca bardzo gwałtownie zahamował, choć nie było widać, by przed autobusem pojawił się nagle inny pojazd lub pieszy.

W wyniku hamowania jedna z szyb oddzielających przestrzeń przy drzwiach pod naporem pasażerów rozpadła się na drobne kawałki, które siedzącą tuż obok kobietę raniły w policzek. Inna ma pokaleczone ramię, jej koleżanki ocierały jej krew, bo na wyposażeniu autobusu nie było apteczki.

- To miejski autobus, to norma - odpowiedział nam kierowca zapytany o brak apteczki.

Pogotowie wezwała dopiero jedna z osób jadących autobusem. Do karetki, poza wspomnianymi pokaleczonymi pasażerkami zgłosiły się jeszcze dwie inne kobiety uskarżające się na dolegliwości bólowe po upadku. Jedna z pasażerek została zabrana do szpitala.

Policjanci z drogówki dojechali na miejsce dopiero pół godziny po zdarzeniu.

(fot. Dominik Smaga)
(fot. Dominik Smaga)
(fot. Paweł Buczkowski)
(fot. Paweł Buczkowski)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:47
0
Byłem w tym autobusie na samym przodzie i nie zgadzam się z tym co tutaj napisano. Na drodze, przez którą przejeżdżał miejski inny samochód wymusił pierwszeństwo co spowodowało gwałtowną reakcję kierowcy autobusu. Inaczej doszłoby do stłuczki. Autor artykułu jest jakiś niedoinformowany, polecam na przyszłość bardziej zapoznać się z opisywanym wydarzeniem.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 16:34
0
Zwracam sie do ztm nauczcie kierowców mpk lublin jezdzic bo wiekszosc szaleje z predkoscią i gwałtownie hamuje
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 00:35
0
Dodałabym jeszcze, że tak niemiłych ratowników medycznych jeszcze nie spotkałam. pasażerka z zakrwawionym ramieniem to ja i niestety nie doczekałam się jakiejkolwiek pomocy ba nie padło nawet pytanie - kto z państwa jest ranny. Prosiłam 5 razy o plaster, prosiły również moje koleżanki - niestety 4 ratowników nie mogło w żaden sposób spełnić prośby ponieważ cała 4 najpierw zajęła się jedną poszkodowaną, następnie wszyscy zajmowali się podejrzeniem żebra. Zakochałam się w Lublinie ale ratownicy zostawiają wiele do życzenia.
Avatar
isleward / 5 czerwca 2016 o 00:13
0
Z drugiej strony kierowca ma w nawyku nie hamować na zakręcie. Zapewne uczynił to tuż przed wejściem w zakręt, a wydawało się, że zaraz po wejściu w zakręt. Tak, czy inaczej całowanie zostało przerwane, mimo, iż: 'Całować to nie grzech, sam Pan Bóg nam to rzekł i po to usta dał, aby się całować.'
Avatar
baize / 4 czerwca 2016 o 23:59
0
Ja 3,14r/lę coca colę jak herbatkę mam na stole. Najlepiej jest przyhamować na wyjściu z zakrętu. Nie ma takiego rocznego prosiaka, który by się utrzymał w dziurce.
Avatar
phytonic / 4 czerwca 2016 o 23:54
0
To było tak. Bociana drapał szpak. A potem była zmiana i szpak drapał bociana. Ile razy szpak był drapany? Dawno temu rozpocząłem siódmą dekadkę. Gdy w telewizji widzę niewiarygodne wyczyny z ciałem, to wiem, że takiego geniusza bez trzymanki nie ruszyłby żaden kierowca. Ale nie wiadomo. W Lublinie nie ma tramwajów. W tramwaju jest trudniej jechać bez trzymanki. Kiedyś dawałem radę. Czasami próbuję tej sztuki w autobusach. Zauważyłem, że wielu kierowców czyni cuda, abym się nie utrzymał. Nie wiem, jak jestem dobry. Wydaje mie się, że niewielu by ze mną w te klocki wygrało. Ćwiczę to prawie 50 lat. Ale jak kierowca zechce, to nie ma takiego kindybała, który się utrzyma. Kierowca przyhamował z premedytacją. Nie chce mi się wracać do treści artykułu, więc dodam, że najlepiej jest przyhamować na zakręcie. Przeważnie się utrzymuję.
To było tak. Bociana drapał szpak. A potem była zmiana i szpak drapał bociana. Ile razy szpak był drapany? Dawno temu rozpocząłem siódmą dekadkę. Gdy w telewizji widzę niewiarygodne wyczyny z ciałem, to wiem, że takiego geniusza bez trzymanki nie ruszyłby żaden kierowca. Ale nie wiadomo. W Lublinie nie ma tramwajów. W tramwaju jest trudniej jechać bez trzymanki. Kiedyś dawałem radę. Czasami próbuję tej sztuki w autobusach. Zauważyłem, że wielu kierowców czyni cuda, abym się nie utrzymał. Nie wiem, jak jestem dobry. Wydaje mie się, że niewiel... rozwiń
Avatar
Mario / 4 czerwca 2016 o 21:18
0
Wystarczy zajrzeć do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia - przeczytać UWAŻNIE i NIE pisać nieprawdy.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 17:08
0
Polakov, a co tu trzeba się znać, ludzie zawsze ładują sie do środka , nawet jak niema miejsca a potem takie efekty. Druga sprawa, że nie zawsze da się tak mocno złapać w autobusie, żeby nie polecieć jak hamują. Na koniec, apteczka powinna być w każdym publicznym pojezdzie, skoro prywatnie trzeba ją mieć w samochodzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 15:07
0
Autobus miejskiej spółki nie ma nawet obowiązkowej apteczki, a Pan Prezes kasuje co miesiąc ponad 20 tysięcy. Lublin miasto inspiracji... :lol:
Avatar
marcin / 4 czerwca 2016 o 15:04
0
Gg napisał:
Do ptysia piszącego "jakie miasto taki koncert" właśnie super miasto w którym zostali inteligentni ludzie bo cała reszta zwiała do Wawy za pracą i piszą i nich słoiki
Inteligent,naucz się pisać,hehe
Avatar
Gość / 6 czerwca 2016 o 20:47
0
Byłem w tym autobusie na samym przodzie i nie zgadzam się z tym co tutaj napisano. Na drodze, przez którą przejeżdżał miejski inny samochód wymusił pierwszeństwo co spowodowało gwałtowną reakcję kierowcy autobusu. Inaczej doszłoby do stłuczki. Autor artykułu jest jakiś niedoinformowany, polecam na przyszłość bardziej zapoznać się z opisywanym wydarzeniem.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 16:34
0
Zwracam sie do ztm nauczcie kierowców mpk lublin jezdzic bo wiekszosc szaleje z predkoscią i gwałtownie hamuje
Avatar
Gość / 5 czerwca 2016 o 00:35
0
Dodałabym jeszcze, że tak niemiłych ratowników medycznych jeszcze nie spotkałam. pasażerka z zakrwawionym ramieniem to ja i niestety nie doczekałam się jakiejkolwiek pomocy ba nie padło nawet pytanie - kto z państwa jest ranny. Prosiłam 5 razy o plaster, prosiły również moje koleżanki - niestety 4 ratowników nie mogło w żaden sposób spełnić prośby ponieważ cała 4 najpierw zajęła się jedną poszkodowaną, następnie wszyscy zajmowali się podejrzeniem żebra. Zakochałam się w Lublinie ale ratownicy zostawiają wiele do życzenia.
Avatar
isleward / 5 czerwca 2016 o 00:13
0
Z drugiej strony kierowca ma w nawyku nie hamować na zakręcie. Zapewne uczynił to tuż przed wejściem w zakręt, a wydawało się, że zaraz po wejściu w zakręt. Tak, czy inaczej całowanie zostało przerwane, mimo, iż: 'Całować to nie grzech, sam Pan Bóg nam to rzekł i po to usta dał, aby się całować.'
Avatar
baize / 4 czerwca 2016 o 23:59
0
Ja 3,14r/lę coca colę jak herbatkę mam na stole. Najlepiej jest przyhamować na wyjściu z zakrętu. Nie ma takiego rocznego prosiaka, który by się utrzymał w dziurce.
Avatar
phytonic / 4 czerwca 2016 o 23:54
0
To było tak. Bociana drapał szpak. A potem była zmiana i szpak drapał bociana. Ile razy szpak był drapany? Dawno temu rozpocząłem siódmą dekadkę. Gdy w telewizji widzę niewiarygodne wyczyny z ciałem, to wiem, że takiego geniusza bez trzymanki nie ruszyłby żaden kierowca. Ale nie wiadomo. W Lublinie nie ma tramwajów. W tramwaju jest trudniej jechać bez trzymanki. Kiedyś dawałem radę. Czasami próbuję tej sztuki w autobusach. Zauważyłem, że wielu kierowców czyni cuda, abym się nie utrzymał. Nie wiem, jak jestem dobry. Wydaje mie się, że niewielu by ze mną w te klocki wygrało. Ćwiczę to prawie 50 lat. Ale jak kierowca zechce, to nie ma takiego kindybała, który się utrzyma. Kierowca przyhamował z premedytacją. Nie chce mi się wracać do treści artykułu, więc dodam, że najlepiej jest przyhamować na zakręcie. Przeważnie się utrzymuję.
To było tak. Bociana drapał szpak. A potem była zmiana i szpak drapał bociana. Ile razy szpak był drapany? Dawno temu rozpocząłem siódmą dekadkę. Gdy w telewizji widzę niewiarygodne wyczyny z ciałem, to wiem, że takiego geniusza bez trzymanki nie ruszyłby żaden kierowca. Ale nie wiadomo. W Lublinie nie ma tramwajów. W tramwaju jest trudniej jechać bez trzymanki. Kiedyś dawałem radę. Czasami próbuję tej sztuki w autobusach. Zauważyłem, że wielu kierowców czyni cuda, abym się nie utrzymał. Nie wiem, jak jestem dobry. Wydaje mie się, że niewiel... rozwiń
Avatar
Mario / 4 czerwca 2016 o 21:18
0
Wystarczy zajrzeć do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia - przeczytać UWAŻNIE i NIE pisać nieprawdy.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 17:08
0
Polakov, a co tu trzeba się znać, ludzie zawsze ładują sie do środka , nawet jak niema miejsca a potem takie efekty. Druga sprawa, że nie zawsze da się tak mocno złapać w autobusie, żeby nie polecieć jak hamują. Na koniec, apteczka powinna być w każdym publicznym pojezdzie, skoro prywatnie trzeba ją mieć w samochodzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 15:07
0
Autobus miejskiej spółki nie ma nawet obowiązkowej apteczki, a Pan Prezes kasuje co miesiąc ponad 20 tysięcy. Lublin miasto inspiracji... :lol:
Avatar
marcin / 4 czerwca 2016 o 15:04
0
Gg napisał:
Do ptysia piszącego "jakie miasto taki koncert" właśnie super miasto w którym zostali inteligentni ludzie bo cała reszta zwiała do Wawy za pracą i piszą i nich słoiki
Inteligent,naucz się pisać,hehe
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!